Pojkar B Svår (2018/19)

Gruppspel
Pantamera Pojkar B (P03) Svår
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-10-13 13:00 131040005 Frosta IBF P02 - IBK Höllviken P04 Gårdarike 3 - 8 Marcus Johansson, Oliver Henriksson Höörs Idrottshall
2018-10-13 18:00 131040004 Bjärreds IBK P03 - IBK Lund P03 Victoria 4 - 4 Joel Nihlgränd, Kevin Karlsson Bjärehovshallen
2018-10-14 10:00 131040003 FC Helsingborg P03-1 - IBK Genarp 1 - 6 Samuel Berg, Theodor Wikström Helsingborg Arena C
2018-10-14 14:00 131040002 Munka Ljungby IBK Akademi P03 - FBC Engelholm P03 2 - 5 Clara Nilsson, Ronja Ottosson Munkahallen
2018-10-19 00:00 131040007 IBK Höllviken P04 Gårdarike - Bjärreds IBK P03 WO (5 - 0)
2018-10-21 13:30 131040010 FBC Engelholm P03 - IK Stanstad P02-1 5 - 2 Kjell-Åke Olsson, Pontus Paulsson Ängelholms Idrottshall
2018-10-21 15:00 131040009 IBK Genarp - Munka Ljungby IBK Akademi P03 10 - 3 Bengt Syrén, Oskar Syrén Genarps Idrottshall
2018-11-13 19:20 131040008 IBK Lund P03 Victoria - FC Helsingborg P03-1 6 - 1 Iulia Cismaru, Lina Lennklev Östratornhallen
2018-10-24 18:15 131040013 Munka Ljungby IBK Akademi P03 - IBK Lund P03 Victoria 5 - 7 Erik Lövström, Per-Philip Nilsson Munkahallen
2018-10-27 13:00 131040015 Frosta IBF P02 - Bjärreds IBK P03 1 - 4 Clara Nilsson, Johanna Löfgren Nordström Höörs Idrottshall
2018-11-22 18:30 131040014 FC Helsingborg P03-1 - IBK Höllviken P04 Gårdarike 4 - 3 Björn Grahn, Jürgen Neuenhofen Helsingborg Arena C
2019-02-06 19:40 131040012 IK Stanstad P02-1 - IBK Genarp 2 - 11 Leon Fuchs, Seth Möllebäck Bråhögshallen
2018-11-10 10:00 131040019 Frosta IBF P02 - IBK Genarp 0 - 6 Hassan El-Hage, Hafedh Ben Akremi Höörs Idrottshall
2018-11-10 14:00 131040020 IBK Höllviken P04 Gårdarike - IBK Lund P03 Victoria 2 - 9 Bengt Syrén, Oskar Syrén Vellinge Sporthall
2018-11-10 15:30 131040017 FC Helsingborg P03-1 - IK Stanstad P02-1 8 - 4 Martin Morén, Erik Götborg Västergårdshallen
2018-11-11 11:00 131040018 Bjärreds IBK P03 - FBC Engelholm P03 5 - 3 Emil Wande, Kevin Karlsson Bjärehovshallen
2018-11-17 12:30 131040022 IBK Lund P03 Victoria - Frosta IBF P02 10 - 1 Emil Wande, Pontus Johnsson Vipeholmshallen
2018-11-18 13:00 131040023 IBK Genarp - Bjärreds IBK P03 3 - 1 Seth Möllebäck, Tobias Garhem Genarps Idrottshall
2018-11-18 13:30 131040024 FBC Engelholm P03 - FC Helsingborg P03-1 2 - 5 Kjell-Åke Olsson, Pontus Paulsson Ängelholms Idrottshall
2018-11-18 17:00 131040025 IK Stanstad P02-1 - Munka Ljungby IBK Akademi P03 3 - 9 Pontus Johnsson, Tobias Garhem Bråhögshallen
2018-11-20 19:20 131040030 IBK Lund P03 Victoria - IBK Genarp 3 - 2 Tobias Garhem, Henrik Lott Östratornhallen
2018-11-24 12:00 131040029 IBK Höllviken P04 Gårdarike - FBC Engelholm P03 2 - 2 Magnus Svensson, Benjamin Bornéus Vellinge Sporthall
2018-11-24 13:00 131040028 Frosta IBF P02 - IK Stanstad P02-1 2 - 4 Oliver Henriksson, Magnus Henriksson Höörs Idrottshall
2018-11-24 16:00 131040027 Bjärreds IBK P03 - Munka Ljungby IBK Akademi P03 3 - 5 Kevin Karlsson, Iulia Cismaru Bjärehovshallen
2018-11-30 19:30 131040032 IBK Genarp - IBK Höllviken P04 Gårdarike 9 - 2 Magnus Svensson, Tobias Garhem Genarps Idrottshall
2018-12-01 13:00 131040035 Munka Ljungby IBK Akademi P03 - FC Helsingborg P03-1 1 - 4 Lejla Dedovic, Clara Nilsson Munkahallen
2018-12-01 13:30 131040034 IK Stanstad P02-1 - Bjärreds IBK P03 4 - 9 Ahmad Homsi, Matti Rouhiainen Bråhögshallen
2018-12-02 13:30 131040033 FBC Engelholm P03 - Frosta IBF P02 4 - 3 Kevin Karlsson, Emil Stenmark Rasmussen Ängelholms Idrottshall
2018-12-07 17:45 131040039 IBK Lund P03 Victoria - IK Stanstad P02-1 4 - 1 Joel Nihlgränd, Magnus Svensson Victoriastadion, Lund
2018-12-08 12:00 131040038 IBK Höllviken P04 Gårdarike - Munka Ljungby IBK Akademi P03 1 - 6 Joel Nihlgränd, Emil Stenmark Rasmussen Vellinge Sporthall
2018-12-08 13:00 131040037 Frosta IBF P02 - FC Helsingborg P03-1 4 - 4 Kjell-Åke Olsson, Mikael Karlsson Höörs Idrottshall
2019-01-27 13:00 131040040 IBK Genarp - FBC Engelholm P03 4 - 2 Claes Lind, Uno Lykkegaard Genarps Idrottshall
2018-12-15 16:00 131040043 IK Stanstad P02-1 - IBK Höllviken P04 Gårdarike 5 - 3 Hassan El-Hage, Hafedh Ben Akremi Bråhögshallen
2018-12-16 12:00 131040042 FBC Engelholm P03 - IBK Lund P03 Victoria 2 - 7 Alicia Persson, Ellinor Udd Ängelholms Idrottshall
2018-12-17 19:45 131040045 FC Helsingborg P03-1 - Bjärreds IBK P03 3 - 4 Mikael Karlsson, Kjell-Åke Olsson Helsingborg Arena B
2019-02-10 15:30 131040044 Munka Ljungby IBK Akademi P03 - Frosta IBF P02 9 - 3 Kjell-Åke Olsson, Mikael Karlsson Munkahallen
2019-01-13 12:30 131040050 IBK Höllviken P04 Gårdarike - Frosta IBF P02 3 - 2 Johan Andersson, Joel Sundblad Vellinge Sporthall
2019-01-13 13:30 131040047 FBC Engelholm P03 - Munka Ljungby IBK Akademi P03 2 - 4 Andreas Ljunggren, Robert Persson Ängelholms Idrottshall
2019-02-08 17:45 131040049 IBK Lund P03 Victoria - Bjärreds IBK P03 10 - 2 Ahmad Homsi, Magnus Svensson Victoriastadion, Lund
2019-03-02 15:00 131040048 IBK Genarp - FC Helsingborg P03-1 9 - 2 Joel Sundblad, Johan Andersson Genarps Idrottshall
2019-01-19 13:30 131040055 IK Stanstad P02-1 - FBC Engelholm P03 4 - 0 Emil Stenmark Rasmussen, Benjamin Bornéus Bråhögshallen
2019-01-20 13:30 131040052 Bjärreds IBK P03 - IBK Höllviken P04 Gårdarike 4 - 2 Johan Andersson, Joel Sundblad Bjärehovshallen
2019-01-28 19:30 131040053 FC Helsingborg P03-1 - IBK Lund P03 Victoria 2 - 4 Erik Lövström, Per-Philip Nilsson Helsingborg Arena B
2019-03-09 17:45 131040054 Munka Ljungby IBK Akademi P03 - IBK Genarp 1 - 5 Erik Lövström, Per-Philip Nilsson Munkahallen
2019-02-01 17:45 131040058 IBK Lund P03 Victoria - Munka Ljungby IBK Akademi P03 8 - 0 Viktor Adelstam, Hugo Prahl Victoriastadion, Lund
2019-02-03 13:00 131040059 IBK Höllviken P04 Gårdarike - FC Helsingborg P03-1 4 - 16 Benjamin Bornéus, Emil Stenmark Rasmussen Vellinge Sporthall
2019-02-03 19:00 131040060 Bjärreds IBK P03 - Frosta IBF P02 6 - 0 Seth Möllebäck, Benjamin Bornéus Bjärehovshallen
2019-03-03 17:00 131040057 IBK Genarp - IK Stanstad P02-1 5 - 1 Iulia Cismaru, Ahmad Homsi Genarps Idrottshall
2019-02-05 19:20 131040065 IBK Lund P03 Victoria - IBK Höllviken P04 Gårdarike 12 - 3 Ahmad Homsi, Seth Möllebäck Östratornhallen
2019-02-08 19:30 131040064 IBK Genarp - Frosta IBF P02 6 - 2 Jesper Åkeson, Tobias Garhem Genarps Idrottshall
2019-02-10 12:00 131040062 IK Stanstad P02-1 - FC Helsingborg P03-1 0 - 3 Bengt Syrén, Oskar Syrén Bråhögshallen
2019-02-10 13:30 131040063 FBC Engelholm P03 - Bjärreds IBK P03 3 - 3 Mikael Karlsson, Samuel Berg Ängelholms Idrottshall
2019-02-13 19:00 131040067 Frosta IBF P02 - IBK Lund P03 Victoria 2 - 4 Claes Lind, Uno Lykkegaard Höörs Idrottshall
2019-02-13 20:00 131040068 Bjärreds IBK P03 - IBK Genarp 2 - 2 Henrik Lott, Magnus Svensson Bjärehovshallen
2019-02-17 13:30 131040070 Munka Ljungby IBK Akademi P03 - IK Stanstad P02-1 5 - 2 Bengt Carlsson, Jonas Malmborg Munkahallen
2019-02-25 19:30 131040069 FC Helsingborg P03-1 - FBC Engelholm P03 2 - 2 Niklas Jeppsson, Emil Wande Helsingborg Arena B
2019-03-01 19:30 131040075 IBK Genarp - IBK Lund P03 Victoria 2 - 4 Filippa Kroon, Elaine Larsson Genarps Idrottshall
2019-03-02 15:00 131040072 Munka Ljungby IBK Akademi P03 - Bjärreds IBK P03 3 - 5 Alicia Persson, Johanna Löfgren Nordström Munkahallen
2019-03-03 13:30 131040074 FBC Engelholm P03 - IBK Höllviken P04 Gårdarike 4 - 6 Pontus Paulsson, Mikael Karlsson Ängelholms Idrottshall
2019-03-13 19:40 131040073 IK Stanstad P02-1 - Frosta IBF P02 3 - 1 Benjamin Bornéus, Joel Nihlgränd Bråhögshallen
2019-03-09 11:00 131040078 Frosta IBF P02 - FBC Engelholm P03 2 - 5 Mikael Karlsson, Robert Persson Höörs Idrottshall
2019-03-10 11:00 131040079 Bjärreds IBK P03 - IK Stanstad P02-1 3 - 1 Jesper Åkeson, Ahmad Homsi Bjärehovshallen
2019-03-10 13:00 131040077 IBK Höllviken P04 Gårdarike - IBK Genarp 0 - 10 Magnus Svensson, Tobias Garhem Vellinge Sporthall
2019-03-10 13:00 131040080 FC Helsingborg P03-1 - Munka Ljungby IBK Akademi P03 2 - 2 Pontus Paulsson, Jonas Malmborg Helsingborg Arena C
2019-03-16 11:00 131040082 FC Helsingborg P03-1 - Frosta IBF P02 4 - 2 Emil Stenmark Rasmussen, Christian Olofsson Helsingborg Arena B
2019-03-16 12:00 131040084 IK Stanstad P02-1 - IBK Lund P03 Victoria 4 - 1 Matti Rouhiainen, Ahmad Homsi Bråhögshallen
2019-03-16 15:00 131040083 Munka Ljungby IBK Akademi P03 - IBK Höllviken P04 Gårdarike 2 - 8 Theodor Wikström, Ronja Ottosson Munkahallen
2019-03-17 13:30 131040085 FBC Engelholm P03 - IBK Genarp 1 - 14 Kevin Karlsson, Emil Wande Ängelholms Idrottshall
2019-03-23 13:00 131040089 Frosta IBF P02 - Munka Ljungby IBK Akademi P03 1 - 7 Claes Lind, Uno Lykkegaard Höörs Idrottshall
2019-03-24 09:30 131040090 Bjärreds IBK P03 - FC Helsingborg P03-1 6 - 2 Joel Sundblad, Johan Andersson Bjärehovshallen
2019-03-24 13:00 131040088 IBK Höllviken P04 Gårdarike - IK Stanstad P02-1 8 - 6 Magnus Svensson, Ahmad Homsi Vellinge Sporthall
2019-03-24 14:30 131040087 IBK Lund P03 Victoria - FBC Engelholm P03 7 - 2 Joel Nihlgränd, Niklas Jeppsson ISLK
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IBK Lund P03 Victoria 16 14 1 1 100-35 65 43
2. IBK Genarp 16 13 1 2 104-27 77 40
3. Bjärreds IBK P03 16 9 3 4 61-51 10 30
4. FC Helsingborg P03-1 16 7 3 6 63-59 4 24
5. Munka Ljungby IBK Akademi P03 16 7 1 8 64-69 -5 22
6. IBK Höllviken P04 Gårdarike 16 6 1 9 60-94 -34 19
7. FBC Engelholm P03 16 4 3 9 44-72 -28 15
8. IK Stanstad P02-1 16 5 0 11 46-77 -31 15
9. Frosta IBF P02 16 0 1 15 29-87 -58 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis