Pojkar B (2018/19)

Gruppspel
Pantamera Pojkar B (P03) Lätt Norra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-10-13 10:00 131041002 Emmaljunga GOIF - FBC Viljan 2 - 4 Per-Ivar Kullman, Ronja Ottosson Vittsjö Idrottshall
2018-10-13 13:30 131041005 FBC Engelholm P04 - IBK Osby 4 - 6 Erik Lövström, Per-Philip Nilsson Ängelholms Idrottshall
2018-10-13 16:30 131041001 Bjärreds IBK P04 - FC Helsingborg P03-2 6 - 2 Emil Wande, Magnus Svensson Bjärehovshallen
2018-10-14 12:30 131041003 IBK Lund P03/04 SanDal - Hofterups IBF P03-04 2 - 1 Lina Lennklev, Joel Nihlgränd Vipeholmshallen
2019-01-27 14:00 131041004 FC Helsingborg P03/04 - Röke IBK 4 - 1 Andreas Ekstrand, Kjell-Åke Olsson Västergårdshallen
2018-10-19 19:15 131041007 IBK Osby - FC Helsingborg P03/04 7 - 2 Ronja Ottosson, Clara Nilsson Osby Sporthall
2018-10-20 13:00 131041009 Hofterups IBF P03-04 - Emmaljunga GOIF 5 - 4 Marcus Rundström, William Nilsson Lödde Idrottshall
2018-10-21 11:00 131041008 Röke IBK - IBK Lund P03/04 SanDal 2 - 6 Viktor Hjalmarsson, Robert Persson Tyrs Hovs Sportcentra
2018-10-21 12:45 131041006 FC Helsingborg P03-2 - FBC Engelholm P04 1 - 6 Clara Nilsson, Lejla Dedovic Helsingborg Arena B
2018-10-21 15:00 131041010 FBC Viljan - Bjärreds IBK P04 3 - 1 Samuel Berg, Theodor Wikström Ljungbyheds Idrottshall
2018-10-25 18:45 131041013 Emmaljunga GOIF - Röke IBK 5 - 1 Erik Götborg, Marcus Johansson Vittsjö Idrottshall
2018-10-25 20:00 131041012 Bjärreds IBK P04 - Hofterups IBF P03-04 4 - 2 Viktor Hjalmarsson, Robert Persson Bjärehovshallen
2018-10-27 09:45 131041011 FC Helsingborg P03-2 - FBC Viljan 7 - 3 Samuel Berg, Theodor Wikström Högastenshallen
2018-10-27 13:30 131041015 FBC Engelholm P04 - FC Helsingborg P03/04 3 - 4 Pierre Bergsten, Emil Wande Ängelholms Idrottshall
2018-10-28 12:30 131041014 IBK Lund P03/04 SanDal - IBK Osby 10 - 0 Tobias Garhem, Robert Persson Vipeholmshallen
2018-11-09 20:00 131041017 IBK Lund P03/04 SanDal - Bjärreds IBK P04 2 - 8 Tobias Garhem, Joel Nihlgränd Nyvångsskolan
2018-11-10 15:00 131041019 FBC Engelholm P04 - Hofterups IBF P03-04 6 - 4 Alicia Persson, Ellinor Udd Ängelholms Idrottshall
2018-11-10 15:30 131041020 IBK Osby - Röke IBK 0 - 3 Mikael Karlsson, Kjell-Åke Olsson Osby Sporthall
2018-11-10 17:45 131041018 FC Helsingborg P03/04 - FBC Viljan 3 - 1 Andreas Ekstrand, Jonas Malmborg Norrehedshallen
2018-11-11 14:00 131041016 Emmaljunga GOIF - FC Helsingborg P03-2 3 - 4 Pierre Bergsten, Jonas Malmborg Vittsjö Idrottshall
2018-11-17 11:00 131041023 Hofterups IBF P03-04 - FC Helsingborg P03/04 5 - 6 Hassan El-Hage, Hafedh Ben Akremi Lödde Idrottshall
2018-11-17 12:30 131041021 FC Helsingborg P03-2 - IBK Osby 1 - 1 Emil Stenmark Rasmussen, Kevin Karlsson Helsingborg Arena C
2018-11-18 11:00 131041022 Röke IBK - FBC Engelholm P04 4 - 4 Kjell-Åke Olsson, Pontus Paulsson Tyrs Hovs Sportcentra
2018-11-18 17:30 131041025 Bjärreds IBK P04 - Emmaljunga GOIF 6 - 4 Jonas Karlsson, Kevin Prahl Bjärehovshallen
2018-11-29 19:00 131041024 FBC Viljan - IBK Lund P03/04 SanDal 2 - 2 Johanna Löfgren Nordström, Ronja Ottosson Ljungbyheds Idrottshall
2018-11-23 19:15 131041029 IBK Osby - FBC Viljan 5 - 2 Clara Nilsson, Kjell-Åke Olsson Osby Sporthall
2018-11-24 13:30 131041028 FBC Engelholm P04 - Bjärreds IBK P04 7 - 6 Erik Lövström, Per-Philip Nilsson Ängelholms Idrottshall
2018-11-25 11:00 131041030 Röke IBK - Hofterups IBF P03-04 4 - 3 Lejla Dedovic, Jonas Malmborg Tyrs Hovs Sportcentra
2018-11-25 13:30 131041027 FC Helsingborg P03/04 - Emmaljunga GOIF 4 - 1 Alicia Persson, Ellinor Udd Norrehedshallen
2019-03-18 20:10 131041026 IBK Lund P03/04 SanDal - FC Helsingborg P03-2 8 - 8 Benjamin Bornéus, Pontus Johnsson Killebäckshallen
2018-12-01 11:30 131041032 Hofterups IBF P03-04 - IBK Osby 3 - 6 Emil Stenmark Rasmussen, Pontus Johnsson Lödde Idrottshall
2018-12-02 10:00 131041031 FC Helsingborg P03-2 - Röke IBK 2 - 7 Bengt Carlsson, Jonas Malmborg Helsingborg Arena B
2018-12-02 14:00 131041033 FBC Viljan - FBC Engelholm P04 6 - 1 Amir Zdralic, Robert Persson Ljungbyheds Idrottshall
2018-12-02 14:00 131041035 Emmaljunga GOIF - IBK Lund P03/04 SanDal 2 - 2 Erik Lövström, Per-Philip Nilsson Vittsjö Idrottshall
2018-12-02 14:30 131041034 Bjärreds IBK P04 - FC Helsingborg P03/04 2 - 7 Hassan El-Hage, Hafedh Ben Akremi Bjärehovshallen
2018-12-06 19:00 131041038 IBK Osby - Emmaljunga GOIF 2 - 9 Erik Götborg, Amir Zdralic Osby Sporthall
2018-12-08 13:30 131041037 FBC Engelholm P04 - IBK Lund P03/04 SanDal 6 - 2 Erik Lövström, Per-Philip Nilsson Ängelholms Idrottshall
2018-12-08 14:30 131041040 Hofterups IBF P03-04 - FBC Viljan 5 - 3 Hassan El-Hage, Hafedh Ben Akremi Lödde Idrottshall
2018-12-09 11:00 131041039 Röke IBK - Bjärreds IBK P04 4 - 3 Viktor Hjalmarsson, Robert Persson Tyrs Hovs Sportcentra
2018-12-10 19:00 131041036 FC Helsingborg P03/04 - FC Helsingborg P03-2 7 - 2 Lejla Dedovic, Jürgen Neuenhofen Västergårdshallen
2018-12-16 14:00 131041044 Emmaljunga GOIF - FBC Engelholm P04 3 - 5 Magnus Henriksson, Marcus Johansson Vittsjö Idrottshall
2018-12-16 14:30 131041043 Bjärreds IBK P04 - IBK Osby 6 - 6 Lejla Dedovic, Svante Svensson Bjärehovshallen
2018-12-16 15:00 131041042 FBC Viljan - Röke IBK 0 - 3 Mikael Karlsson, Kjell-Åke Olsson Ljungbyheds Idrottshall
2018-12-16 15:45 131041041 FC Helsingborg P03-2 - Hofterups IBF P03-04 7 - 1 Pontus Johnsson, Joel Nihlgränd Helsingborg Arena B
2018-12-16 16:10 131041045 IBK Lund P03/04 SanDal - FC Helsingborg P03/04 7 - 4 Ahmad Homsi, Viktor Adelstam Killebäckshallen
2019-01-12 11:00 131041048 Hofterups IBF P03-04 - IBK Lund P03/04 SanDal 1 - 5 Pontus Johnsson, Seth Möllebäck Lödde Idrottshall
2019-01-12 15:30 131041050 IBK Osby - FBC Engelholm P04 0 - 6 Amir Zdralic, Johanna Löfgren Nordström Osby Sporthall
2019-01-13 11:00 131041049 Röke IBK - FC Helsingborg P03/04 4 - 4 Andreas Ekstrand, Jonas Malmborg Tyrs Hovs Sportcentra
2019-01-13 12:30 131041046 FC Helsingborg P03-2 - Bjärreds IBK P04 1 - 2 Emil Stenmark Rasmussen, Kevin Karlsson Helsingborg Arena B
2019-03-14 19:30 131041047 FBC Viljan - Emmaljunga GOIF 0 - 1 Björn Grahn, Jürgen Neuenhofen Ljungbyheds Idrottshall
2019-01-19 13:30 131041051 FBC Engelholm P04 - FC Helsingborg P03-2 6 - 1 Kjell-Åke Olsson, Pontus Paulsson Ängelholms Idrottshall
2019-01-19 14:00 131041055 Bjärreds IBK P04 - FBC Viljan 2 - 1 Henrik Lott, Ahmad Homsi Bjärehovshallen
2019-01-19 16:45 131041052 FC Helsingborg P03/04 - IBK Osby 5 - 2 Ronja Ottosson, Johanna Löfgren Nordström Högastenshallen
2019-01-20 14:30 131041053 IBK Lund P03/04 SanDal - Röke IBK 3 - 4 Seth Möllebäck, Joel Nihlgränd Killebäckshallen
2019-01-20 15:00 131041054 Emmaljunga GOIF - Hofterups IBF P03-04 2 - 5 Viktor Hjalmarsson, Robert Persson Vittsjö Idrottshall
2019-01-24 19:30 131041056 FBC Viljan - FC Helsingborg P03-2 4 - 6 Martin Morén, Ronja Ottosson Ljungbyheds Idrottshall
2019-02-01 19:15 131041059 IBK Osby - IBK Lund P03/04 SanDal 3 - 4 Johanna Löfgren Nordström, Per-Ivar Kullman Osby Sporthall
2019-02-02 15:00 131041057 Hofterups IBF P03-04 - Bjärreds IBK P04 2 - 4 Josefin Höglund, Iulia Cismaru Lödde Idrottshall
2019-02-02 15:45 131041060 FC Helsingborg P03/04 - FBC Engelholm P04 2 - 3 Lejla Dedovic, Robert Persson Högastenshallen
2019-02-03 11:00 131041058 Röke IBK - Emmaljunga GOIF 2 - 5 Lejla Dedovic, Clara Nilsson Tyrs Hovs Sportcentra
2019-02-09 14:30 131041064 Hofterups IBF P03-04 - FBC Engelholm P04 3 - 4 Filippa Kroon, Elaine Larsson Lödde Idrottshall
2019-02-10 11:00 131041062 Bjärreds IBK P04 - IBK Lund P03/04 SanDal 0 - 3 Jesper Åkeson, Tobias Garhem Bjärehovshallen
2019-02-10 11:00 131041065 Röke IBK - IBK Osby 3 - 4 Amir Zdralic, Alicia Persson Tyrs Hovs Sportcentra
2019-02-10 15:00 131041063 FBC Viljan - FC Helsingborg P03/04 4 - 4 Oliver Henriksson, Ronja Ottosson Ljungbyheds Idrottshall
2019-02-10 15:30 131041061 FC Helsingborg P03-2 - Emmaljunga GOIF 8 - 4 Kevin Karlsson, Pontus Johnsson Helsingborg Arena B
2019-02-14 19:00 131041070 Emmaljunga GOIF - Bjärreds IBK P04 3 - 6 Per-Ivar Kullman, Johanna Löfgren Nordström Vittsjö Idrottshall
2019-02-14 20:00 131041068 FC Helsingborg P03/04 - Hofterups IBF P03-04 6 - 2 Mikael Karlsson, Kjell-Åke Olsson Västergårdshallen
2019-02-15 19:15 131041066 IBK Osby - FC Helsingborg P03-2 5 - 4 Kjell-Åke Olsson, Pontus Paulsson Osby Sporthall
2019-03-07 19:30 131041069 IBK Lund P03/04 SanDal - FBC Viljan 6 - 3 Magnus Svensson, William Nilsson Killebäckshallen
2019-03-10 17:00 131041067 FBC Engelholm P04 - Röke IBK 3 - 3 Bengt Carlsson, Jonas Malmborg Ängelholms Idrottshall
2019-03-03 09:30 131041073 Bjärreds IBK P04 - FBC Engelholm P04 3 - 2 Benjamin Bornéus, Seth Möllebäck Bjärehovshallen
2019-03-03 14:00 131041071 FC Helsingborg P03-2 - IBK Lund P03/04 SanDal 5 - 4 Lejla Dedovic, Emil Wande Västergårdshallen
2019-03-03 15:00 131041072 Emmaljunga GOIF - FC Helsingborg P03/04 3 - 5 Bengt Carlsson, Anders Viebke Vittsjö Idrottshall
2019-03-03 16:00 131041074 FBC Viljan - IBK Osby 2 - 5 Johanna Löfgren Nordström, Amir Zdralic Ljungbyheds Idrottshall
2019-03-03 17:30 131041075 Hofterups IBF P03-04 - Röke IBK 2 - 3 Marcus Rundström, William Nilsson Lödde Idrottshall
2019-03-09 11:00 131041076 Röke IBK - FC Helsingborg P03-2 4 - 1 Johanna Löfgren Nordström, Jonas Malmborg Tyrs Hovs Sportcentra
2019-03-09 13:30 131041078 FBC Engelholm P04 - FBC Viljan 6 - 1 Ellinor Udd, Amir Zdralic Ängelholms Idrottshall
2019-03-09 13:45 131041079 FC Helsingborg P03/04 - Bjärreds IBK P04 2 - 3 Magnus Svensson, Tobias Garhem Norrehedshallen
2019-03-10 15:30 131041080 IBK Lund P03/04 SanDal - Emmaljunga GOIF 1 - 2 Ebba Sivernäs, Malena Björnlund Killebäckshallen
2019-03-10 17:00 131041077 IBK Osby - Hofterups IBF P03-04 5 - 5 Johanna Löfgren Nordström, Per-Ivar Kullman Osby Sporthall
2019-03-16 15:00 131041082 IBK Lund P03/04 SanDal - FBC Engelholm P04 0 - 4 Ahmad Homsi, Tobias Garhem Nyvångsskolan
2019-03-16 16:00 131041085 FBC Viljan - Hofterups IBF P03-04 3 - 4 Ellinor Udd, Alicia Persson Ljungbyheds Idrottshall
2019-03-17 11:00 131041081 FC Helsingborg P03-2 - FC Helsingborg P03/04 6 - 5 Ebba Sivernäs, Ellinor Udd Helsingborg Arena B
2019-03-17 13:00 131041084 Bjärreds IBK P04 - Röke IBK 6 - 0 Joel Sundblad, Johan Andersson Bjärehovshallen
2019-03-17 14:00 131041083 Emmaljunga GOIF - IBK Osby 1 - 5 Andreas Ljunggren, Robert Persson Vittsjö Idrottshall
2019-02-28 19:30 131041087 Röke IBK - FBC Viljan 4 - 1 Mikael Karlsson, Kjell-Åke Olsson Tyrs Hovs Sportcentra
2019-03-02 12:00 131041089 FBC Engelholm P04 - Emmaljunga GOIF 20 - 2 Björn Grahn, Jürgen Neuenhofen Ängelholms Idrottshall
2019-03-21 19:30 131041086 Hofterups IBF P03-04 - FC Helsingborg P03-2 3 - 4 Emil Wande, Petter Niklasson Lödde Idrottshall
2019-03-22 00:00 131041088 IBK Osby - Bjärreds IBK P04 OW (0 - 5)
2019-03-23 15:15 131041090 FC Helsingborg P03/04 - IBK Lund P03/04 SanDal 3 - 3 Jonas Malmborg, Kjell-Åke Olsson Västergårdshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. FBC Engelholm P04 18 12 2 4 96-51 45 38
2. Bjärreds IBK P04 18 12 1 5 73-51 22 37
3. FC Helsingborg P03/ 04 18 10 3 5 77-59 18 33
4. Röke IBK 18 9 3 6 56-56 0 30
5. IBK Lund P03/ 04 SanDal 18 8 4 6 70-58 12 28
6. IBK Osby 18 8 3 7 62-75 -13 27
7. FC Helsingborg P03-2 18 8 2 8 70-79 -9 26
8. Emmaljunga GOIF 18 5 1 12 56-85 -29 16
9. Hofterups IBF P03-04 18 4 1 13 56-78 -22 13
10. FBC Viljan 18 3 2 13 43-67 -24 11
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Pojkar B (P03) Lätt Södra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-09-29 11:00 131042006 Oxie SK/Västra Ingelstad IS - Palmstaden IK 1 P03 2 - 0 Magnus Svensson, Iulia Cismaru Västra Ingelstad Sporthall
2018-09-30 11:30 131042003 IBK Lund P03/04 SanDal 2 - IBS Svedala 4 - 2 Joel Nihlgränd, Ahmad Homsi Killebäckshallen
2018-09-30 13:00 131042004 IBK Lund F03/04 - Malmhaug IBF P03 1 - 3 Bengt Syrén, Oskar Syrén Killebäckshallen
2018-10-13 13:00 131042010 Palmstaden IK 1 P03 - IBK Lund F03/04 7 - 4 Hassan El-Hage, Hafedh Ben Akremi Serresjöskolan
2018-10-14 14:00 131042007 IBS Svedala - Palmstaden IK P04 2 - 4 Kenan Masic, Dzenan Masic Aggarpshallen
2018-10-14 16:30 131042012 IBF Veberöd/Blentarp P02 - Oxie SK/Västra Ingelstad IS 3 - 6 Hassan El-Hage, Hafedh Ben Akremi Svaleboskolan
2018-10-19 19:20 131042016 IBK Lund F03/04 - IBS Svedala 3 - 6 Magnus Svensson, Lina Lennklev Killebäckshallen
2018-10-20 13:00 131042013 Palmstaden IK P04 - IBF Veberöd/Blentarp P02 10 - 2 Tobias Garhem, Seth Möllebäck Serresjöskolan
2018-10-20 15:00 131042017 IK Stanstad P02-2 - Palmstaden IK 1 P03 4 - 2 Benjamin Bornéus, Ahmad Homsi Bråhögshallen
2018-12-15 17:30 131042015 IBK Lund P03/04 SanDal 2 - Malmhaug IBF P03 2 - 8 Marcus Rundström, Ahmad Homsi Killebäckshallen
2018-10-24 20:00 131042024 Malmhaug IBF P03 - Oxie SK/Västra Ingelstad IS 3 - 4 Mikael Härstedt, Kevin Härstedt Kulladals Sporthall
2018-10-28 13:30 131042022 IBF Veberöd/Blentarp P02 - IBK Lund F03/04 4 - 1 Iulia Cismaru, Magnus Svensson Svaleboskolan
2018-10-28 14:00 131042023 IBS Svedala - IK Stanstad P02-2 3 - 9 Marcus Rundström, Pontus Johnsson Aggarpshallen
2018-11-06 20:00 131042029 IK Stanstad P02-2 - Malmhaug IBF P03 3 - 4 Benjamin Bornéus, Emil Stenmark Rasmussen Staffanshallen
2018-11-08 19:30 131042030 Oxie SK/Västra Ingelstad IS - IBS Svedala 5 - 3 Ahmad Homsi, Pontus Johnsson Oxievångs Sporthall
2018-11-14 20:00 131042025 Palmstaden IK P04 - Palmstaden IK 1 P03 2 - 1 Erik Höst, Wiktor Kentander Serresjöskolan
2018-11-26 20:15 131042027 IBK Lund P03/04 SanDal 2 - IBF Veberöd/Blentarp P02 1 - 3 William Nilsson, Marcus Rundström Killebäckshallen
2018-11-10 13:00 131042032 Palmstaden IK 1 P03 - IBK Lund P03/04 SanDal 2 1 - 2 Seth Möllebäck, Kevin Karlsson Serresjöskolan
2018-11-10 15:00 131042033 Malmhaug IBF P03 - Palmstaden IK P04 3 - 2 Mats Ekblad-Thun, Henrik Lott Kulladals Sporthall
2018-11-20 20:05 131042035 IK Stanstad P02-2 - IBF Veberöd/Blentarp P02 5 - 3 Jesper Åkeson, Erik Höst Staffanshallen
2018-11-17 10:00 131042039 Oxie SK/Västra Ingelstad IS - IBK Lund F03/04 5 - 3 Ahmad Homsi, William Nilsson Västra Ingelstad Sporthall
2018-11-17 13:00 131042037 Palmstaden IK P04 - IBK Lund P03/04 SanDal 2 9 - 2 Tobias Garhem, Iulia Cismaru Serresjöskolan
2018-12-17 19:30 131042042 Malmhaug IBF P03 - Palmstaden IK 1 P03 8 - 2 Erik Höst, Wiktor Kentander Kulladals Sporthall
2018-11-25 13:00 131042048 IBS Svedala - Palmstaden IK 1 P03 4 - 1 Claes Lind, Uno Lykkegaard Aggarpshallen
2018-11-25 13:30 131042047 IBF Veberöd/Blentarp P02 - Malmhaug IBF P03 2 - 6 Joel Nihlgränd, Kevin Karlsson Svaleboskolan
2018-11-25 15:45 131042045 IBK Lund P03/04 SanDal 2 - Oxie SK/Västra Ingelstad IS 1 - 3 Viktor Adelstam, Hugo Prahl Nyvångsskolan
2019-01-13 17:30 131042044 IK Stanstad P02-2 - Palmstaden IK P04 2 - 2 Bengt Syrén, Oskar Syrén Bråhögshallen
2018-12-01 13:00 131042050 Palmstaden IK P04 - IBK Lund F03/04 6 - 1 Viktor Adelstam, Hugo Prahl Serresjöskolan
2018-12-01 15:15 131042054 Palmstaden IK 1 P03 - IBF Veberöd/Blentarp P02 1 - 3 Dzenan Masic, Hafedh Ben Akremi Serresjöskolan
2019-03-04 20:10 131042049 IBK Lund P03/04 SanDal 2 - IK Stanstad P02-2 4 - 4 Marcus Rundström, William Nilsson Killebäckshallen
2018-12-08 09:00 131042057 Oxie SK/Västra Ingelstad IS - IK Stanstad P02-2 4 - 4 Kevin Prahl, Benjamin Bornéus Västra Ingelstad Sporthall
2018-12-09 13:30 131042059 Malmhaug IBF P03 - IBS Svedala 4 - 3 Iulia Cismaru, Lina Lennklev Sundsbrohallen
2018-12-09 14:20 131042056 IBK Lund F03/04 - IBK Lund P03/04 SanDal 2 1 - 2 Emil Wande, Kevin Karlsson Killebäckshallen
2018-12-15 12:00 131042061 Palmstaden IK P04 - Oxie SK/Västra Ingelstad IS 7 - 2 Ahmad Homsi, Seth Möllebäck Serresjöskolan
2018-12-16 13:30 131042063 IK Stanstad P02-2 - IBK Lund F03/04 8 - 3 Hassan El-Hage, Hafedh Ben Akremi Bråhögshallen
2018-12-16 14:00 131042065 IBS Svedala - IBF Veberöd/Blentarp P02 5 - 3 Bengt Syrén, Oskar Syrén Aggarpshallen
2019-01-12 13:00 131042072 Palmstaden IK 1 P03 - Oxie SK/Västra Ingelstad IS 0 - 7 Joel Nihlgränd, Hugo Prahl Serresjöskolan
2019-01-13 13:00 131042069 IBS Svedala - IBK Lund P03/04 SanDal 2 4 - 5 Peter Dahlberg, Pontus Johnsson Aggarpshallen
2019-01-13 13:30 131042070 Malmhaug IBF P03 - IBK Lund F03/04 6 - 3 Viktor Adelstam, Hugo Prahl Kulladals Sporthall
2019-01-19 13:00 131042073 Palmstaden IK P04 - IBS Svedala 2 - 3 Tobias Garhem, Magnus Svensson Serresjöskolan
2019-01-27 14:00 131042078 Oxie SK/Västra Ingelstad IS - IBF Veberöd/Blentarp P02 6 - 2 Emil Wande, Kevin Karlsson Oxievångs Sporthall
2019-02-28 19:30 131042076 IBK Lund F03/04 - Palmstaden IK 1 P03 3 - 3 Marcus Rundström, William Nilsson Killebäckshallen
2019-01-22 19:50 131042079 IBF Veberöd/Blentarp P02 - Palmstaden IK P04 1 - 8 Marcus Rundström, William Nilsson Svaleboskolan
2019-01-26 13:00 131042083 Palmstaden IK 1 P03 - IK Stanstad P02-2 4 - 5 Claes Lind, Uno Lykkegaard Serresjöskolan
2019-01-27 14:00 131042081 Malmhaug IBF P03 - IBK Lund P03/04 SanDal 2 6 - 6 Viktor Adelstam, Hugo Prahl Kulladals Sporthall
2019-01-27 16:00 131042082 IBS Svedala - IBK Lund F03/04 1 - 1 Johan Andersson, Joel Sundblad Svedala Sporthall
2019-02-03 13:00 131042088 IBK Lund F03/04 - IBF Veberöd/Blentarp P02 2 - 7 Ahmad Homsi, Kevin Karlsson Killebäckshallen
2019-02-03 15:00 131042089 IK Stanstad P02-2 - IBS Svedala 2 - 1 Johan Andersson, Joel Sundblad Bråhögshallen
2019-02-12 19:00 131042090 Oxie SK/Västra Ingelstad IS - Malmhaug IBF P03 4 - 5 Ahmad Homsi, William Nilsson Västra Ingelstad Sporthall
2019-02-04 18:00 131042096 IBS Svedala - Oxie SK/Västra Ingelstad IS 4 - 2 Viktor Adelstam, Ahmad Homsi Aggarpshallen
2019-02-06 19:45 131042095 Malmhaug IBF P03 - IK Stanstad P02-2 2 - 2 Josefin Höglund, Lina Lennklev Kulladals Sporthall
2019-02-06 20:00 131042091 Palmstaden IK 1 P03 - Palmstaden IK P04 0 - 6 Mikael Björkqvist, Wiktor Kentander Serresjöskolan
2019-02-26 19:50 131042093 IBF Veberöd/Blentarp P02 - IBK Lund P03/04 SanDal 2 3 - 2 William Nilsson, Marcus Rundström Svaleboskolan
2019-02-09 13:00 131042099 Palmstaden IK P04 - Malmhaug IBF P03 2 - 1 Seth Möllebäck, Ahmad Homsi Serresjöskolan
2019-02-10 16:45 131042098 IBK Lund P03/04 SanDal 2 - Palmstaden IK 1 P03 1 - 0 Iulia Cismaru, Lina Lennklev Killebäckshallen
2019-02-12 19:50 131042101 IBF Veberöd/Blentarp P02 - IK Stanstad P02-2 3 - 4 Emil Stenmark Rasmussen, Pontus Johnsson Svaleboskolan
2019-02-12 20:20 131042103 IBK Lund P03/04 SanDal 2 - Palmstaden IK P04 5 - 6 Seth Möllebäck, Marcus Rundström Nyvångsskolan
2019-02-14 19:30 131042105 IBK Lund F03/04 - Oxie SK/Västra Ingelstad IS 3 - 5 Marcus Rundström, Ahmad Homsi Killebäckshallen
2019-03-13 18:40 131042108 Palmstaden IK 1 P03 - Malmhaug IBF P03 0 - 6 William Nilsson, Magnus Isgren Serresjöskolan
2019-03-02 13:00 131042110 Palmstaden IK P04 - IK Stanstad P02-2 2 - 6 Benjamin Bornéus, Seth Möllebäck Serresjöskolan
2019-03-02 15:15 131042114 Palmstaden IK 1 P03 - IBS Svedala 4 - 3 Tobias Garhem, Jesper Åkeson Serresjöskolan
2019-03-03 14:00 131042113 Malmhaug IBF P03 - IBF Veberöd/Blentarp P02 3 - 1 Emil Stenmark Rasmussen, Kevin Karlsson Kulladals Sporthall
2019-03-21 18:30 131042111 Oxie SK/Västra Ingelstad IS - IBK Lund P03/04 SanDal 2 8 - 3 William Nilsson, Benjamin Bornéus Västra Ingelstad Sporthall
2019-03-09 12:30 131042116 IBK Lund F03/04 - Palmstaden IK P04 1 - 10 Viktor Adelstam, Hugo Prahl Nyvångsskolan
2019-03-09 14:00 131042115 IK Stanstad P02-2 - IBK Lund P03/04 SanDal 2 6 - 2 Iulia Cismaru, Ahmad Homsi Bråhögshallen
2019-03-10 13:30 131042120 IBF Veberöd/Blentarp P02 - Palmstaden IK 1 P03 2 - 2 Benjamin Bornéus, Seth Möllebäck Svaleboskolan
2019-03-14 19:45 131042122 IBK Lund P03/04 SanDal 2 - IBK Lund F03/04 4 - 2 Tobias Garhem, Joel Nihlgränd Killebäckshallen
2019-03-15 20:00 131042125 IBS Svedala - Malmhaug IBF P03 3 - 5 Iulia Cismaru, Lina Lennklev Aggarpshallen
2019-03-17 15:00 131042123 IK Stanstad P02-2 - Oxie SK/Västra Ingelstad IS 10 - 5 Bengt Syrén, Oskar Syrén Bråhögshallen
2019-03-22 18:45 131042129 IBK Lund F03/04 - IK Stanstad P02-2 4 - 9 Bengt Syrén, Oskar Syrén Killebäckshallen
2019-03-24 14:00 131042127 Oxie SK/Västra Ingelstad IS - Palmstaden IK P04 6 - 5 Henrik Lott, Josefin Höglund Oxievångs Sporthall
2019-03-24 18:40 131042131 IBF Veberöd/Blentarp P02 - IBS Svedala 5 - 4 Magnus Svensson, Benjamin Bornéus Svaleboskolan
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Malmhaug IBF P03 16 12 2 2 73-40 33 38
2. IK Stanstad P02-2 16 11 4 1 83-48 35 37
3. Palmstaden IK P04 16 11 1 4 83-38 45 34
4. Oxie SK/ Västra Ingelstad IS 16 11 1 4 74-56 18 34
5. IBK Lund P03/ 04 SanDal 2 16 6 2 8 46-66 -20 20
6. IBF Veberöd/ Blentarp P02 16 6 1 9 47-66 -19 19
7. IBS Svedala 16 5 1 10 51-59 -8 16
8. Palmstaden IK 1 P03 16 2 2 12 28-62 -34 8
9. IBK Lund F03/ 04 16 0 2 14 36-86 -50 2
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis