Pantamera Mörkröd Svår (2018/19)

Gruppspel
Pantamera Pojkar Mörkröd Svår
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-09-30 16:00 150300006 Bele Barkarby IF IBF - Erikslunds KF 1 - 1 Aarre Hietanen, Marko Maikkunen Björkebyhallen
2018-09-30 20:00 150300001 IK Frej TäbyIBK - Täby FC 2 - 1 Fredrik Hallenberg, Ken Johansson Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2019-01-24 18:15 150300004 Hässelby SK IBK - Rotebro IS IBK 2 - 4 Imtiaz Karim, Erik Hellgren Hässelbyhallen
2018-10-06 15:15 150300012 Täby FC - Bele Barkarby IF IBF 3 - 4 Philip Edlund, Jonas Jatko Grindtorpshallen
2018-10-06 16:00 150300008 IBF Offensiv Lidingö - Hässelby SK IBK 1 - 1 William Albrecht, Ricky Bagge Bodals Bollhall
2018-12-14 18:30 150300011 Ingarö IF - IK Frej TäbyIBK 4 - 2 Fredrik Berglund Sonesson, Johan Larsson Ingarö Sporthall
2018-10-12 19:00 150300013 IK Frej TäbyIBK - Farsta IBK 2 - 2 Per Sundvall, Ida Nedin Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2018-10-13 18:15 150300018 Ingarö IF - Täby FC 6 - 0 Gabriel Nääs, Svedje Ohlson Ingarö Sporthall
2018-10-14 16:30 150300016 Hässelby SK IBK - Erikslunds KF 4 - 4 Mattias Nordlund, Ken Johansson Hässelbyhallen
2018-10-27 14:30 150300023 Farsta IBK - Ingarö IF 4 - 6 Theodore Hurtig, Ida Nedin Farstahallen 3
2018-10-28 13:45 150300019 Bele Barkarby IF IBF - Hässelby SK IBK 4 - 5 Mattias Nordlund, Stefano Bianque Björkebyhallen
2018-11-19 18:15 150300022 Rotebro IS IBK - IK Frej TäbyIBK 3 - 3 Jan Lingemark, Jonatan Svahn Rotebrohallen (Nya)
2018-10-24 19:15 150300025 IK Frej TäbyIBK - IBF Offensiv Lidingö 5 - 3 Johannes Ekenberg, William Albrecht Bodals Bollhall
2018-10-28 19:30 150300030 Ingarö IF - Rotebro IS IBK 5 - 2 Gabriel Nääs, Svedje Ohlson Värmdö sporthall
2018-12-07 20:15 150300029 Farsta IBK - Täby FC 2 - 4 Daniel Enkulla, Mats Andersson Farstahallen 3
2018-11-11 13:15 150300033 Erikslunds KF - IK Frej TäbyIBK 4 - 4 Ulf Jonsson, Lars Samuelsson Tibblehallen CC
2018-11-11 13:15 150300035 Rotebro IS IBK - Farsta IBK 3 - 2 Magnus Johansson, Tim Sandström Rotebrohallen (Nya)
2018-11-11 18:00 150300034 IBF Offensiv Lidingö - Ingarö IF 6 - 5 Mattias Lönnborg, Daniel Karlsson Bodals Bollhall
2018-11-11 18:00 150300036 Täby FC - Hässelby SK IBK 4 - 0 Simon Åbom, Ulf Jonsson Grindtorpshallen
2018-11-17 11:00 150300042 Ingarö IF - Erikslunds KF 6 - 4 Mattias Lönnborg, Daniel Karlsson Värmdö sporthall
2018-11-17 13:30 150300040 Rotebro IS IBK - Täby FC 2 - 0 Lars Reuterhagen, Daniel Karlsson Rotebrohallen (Nya)
2018-11-17 14:45 150300041 Farsta IBK - IBF Offensiv Lidingö 1 - 4 Johan Hessing, Petra Dynesius Farstahallen 1
2018-12-15 13:45 150300037 IK Frej TäbyIBK - Bele Barkarby IF IBF 5 - 3 Theodore Hurtig, Hampus Viking Erikslundshallen
2018-11-24 18:00 150300047 IBF Offensiv Lidingö - Rotebro IS IBK 2 - 3 Aarre Hietanen, Marko Maikkunen Bodals Bollhall
2018-11-25 16:15 150300046 Erikslunds KF - Farsta IBK 4 - 2 Sezgin Youmer, Philip Edlund Tibblehallen CC
2018-11-25 18:15 150300045 Bele Barkarby IF IBF - Ingarö IF 3 - 4 Erik Hellgren, Richard Jonsson Björkebyhallen
2018-12-01 12:30 150300052 Rotebro IS IBK - Erikslunds KF 4 - 4 Jonatan Svahn, Richard Jonsson Rotebrohallen (Nya)
2018-12-01 12:45 150300053 Farsta IBK - Bele Barkarby IF IBF 3 - 1 Thomas Gjutarenäfve, Theodore Hurtig Farstahallen 1
2018-12-01 14:00 150300051 IBF Offensiv Lidingö - Täby FC 3 - 2 Johannes Ekenberg, Fredrik Berglund Sonesson Bodals Bollhall
2018-12-09 20:15 150300049 IK Frej TäbyIBK - Hässelby SK IBK 4 - 4 Ken Johansson, Petra Dynesius Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2018-12-15 12:30 150300059 Erikslunds KF - IBF Offensiv Lidingö 7 - 1 Theodore Hurtig, Hampus Viking Erikslundshallen
2018-12-15 19:15 150300056 Hässelby SK IBK - Ingarö IF 7 - 1 Andreas Mattsson, Daniel Bäckner Hässelbyhallen
2019-03-07 20:30 150300058 Bele Barkarby IF IBF - Rotebro IS IBK 6 - 6 Imtiaz Karim, Daniel Bäckner Herresta Sporthall
2019-01-12 10:45 150300065 Farsta IBK - Hässelby SK IBK 7 - 1 Madelene Westerberg, Daniel Kölborn Farstahallen 1
2019-01-12 17:30 150300063 IBF Offensiv Lidingö - Bele Barkarby IF IBF 0 - 5 Kenny Ly, Rasmus Jansson Bodals Bollhall
2019-01-28 18:20 150300062 Erikslunds KF - Täby FC 3 - 1 Madelene Westerberg, Daniel Kölborn Tibblehallen CC
2019-01-19 09:00 150300072 Täby FC - IK Frej TäbyIBK 5 - 2 Marko Kovanen, Jan-Erik Nordlund Grindtorpshallen
2019-03-21 20:30 150300067 Erikslunds KF - Bele Barkarby IF IBF 0 - 5 Johannes Ekenberg, Daniel Karlsson Herresta Sporthall
2019-03-24 16:30 150300069 Rotebro IS IBK - Hässelby SK IBK 6 - 3 Jan Lingemark, Daniel Bäckner Rotebrohallen (Nya)
2019-01-26 13:30 150300073 IK Frej TäbyIBK - Ingarö IF 3 - 8 Lars Samuelsson, Richard Jonsson Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2019-02-21 18:15 150300076 Hässelby SK IBK - IBF Offensiv Lidingö 2 - 7 Johan Hessing, Jakob Nima Hässelbyhallen
2019-03-14 20:30 150300078 Bele Barkarby IF IBF - Täby FC 3 - 2 Ken Johansson, Aldin Imamovic Herresta Sporthall
2019-02-02 14:00 150300083 Farsta IBK - IK Frej TäbyIBK 7 - 4 Fredrik Pålsson, Erik Nyman Farstahallen 3
2019-02-02 15:30 150300084 Täby FC - Ingarö IF 1 - 4 Imtiaz Karim, Jonas Edström Grindtorpshallen
2019-02-03 16:15 150300080 Erikslunds KF - Hässelby SK IBK 5 - 0 Martin Svensson, Dennis Svensson Tibblehallen CC
2019-02-08 19:00 150300085 IK Frej TäbyIBK - Rotebro IS IBK 0 - 4 Per Sundvall, Ken Johansson Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2019-02-08 20:00 150300090 Ingarö IF - Farsta IBK 2 - 2 Jonas Jatko, Daniel Karlsson Ingarö Sporthall
2019-02-09 16:15 150300088 Hässelby SK IBK - Bele Barkarby IF IBF 2 - 4 Imtiaz Karim, Valestany Eskander Hässelbyhallen
2019-02-16 12:45 150300096 Täby FC - Farsta IBK 3 - 3 Kevin Neemé, Christian Neemé Grindtorpshallen
2019-02-16 15:15 150300095 Rotebro IS IBK - Ingarö IF 7 - 3 Johannes Ekenberg, Daniel Bäckner Rotebrohallen (Nya)
2019-03-06 19:15 150300094 IBF Offensiv Lidingö - IK Frej TäbyIBK 3 - 4 Johan Hessing, Svedje Ohlson Bodals Bollhall
2019-02-22 18:45 150300097 IK Frej TäbyIBK - Erikslunds KF 4 - 7 Imtiaz Karim, Daniel Bäckner Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2019-03-20 19:30 150300102 Ingarö IF - IBF Offensiv Lidingö 7 - 5 Johan Hessing, Jakob Nima Ingarö Sporthall
2019-03-22 20:00 150300101 Farsta IBK - Rotebro IS IBK 9 - 3 Johannes Ekenberg, Jonas Jatko Farstahallen 3
2019-03-25 20:15 150300100 Hässelby SK IBK - Täby FC 1 - 7 Jan Lingemark, Daniel Bäckner Hässelbyhallen
2019-01-31 20:30 150300105 Bele Barkarby IF IBF - IK Frej TäbyIBK 4 - 4 Ken Johansson, Jakob Nima Herresta Sporthall
2019-03-02 11:30 150300106 Erikslunds KF - Ingarö IF 0 - 6 Jonas Jatko, Ulf Jonsson Erikslundshallen
2019-03-13 19:15 150300107 IBF Offensiv Lidingö - Farsta IBK 2 - 8 Ken Johansson, Stefano Bianque Bodals Bollhall
2019-03-15 19:45 150300108 Täby FC - Rotebro IS IBK 4 - 3 Jan Lingemark, Daniel Bäckner Grindtorpshallen
2019-03-09 17:15 150300113 Farsta IBK - Erikslunds KF 3 - 5 Martin Claësson, Viking Claësson Farstahallen 3
2019-03-10 19:45 150300114 Ingarö IF - Bele Barkarby IF IBF 7 - 7 Martin Johansson, Daniel Karlsson Värmdö sporthall
2019-03-27 17:45 150300112 Rotebro IS IBK - IBF Offensiv Lidingö 9 - 1 Jan Lingemark, Imtiaz Karim Sollentuna sim och sporthall
2019-03-11 20:15 150300116 Hässelby SK IBK - IK Frej TäbyIBK 1 - 4 Therese Jensen, Linn Saveman Hässelbyhallen
2019-03-16 16:30 150300120 Täby FC - IBF Offensiv Lidingö 3 - 10 Daniel Karlsson, Richard Jonsson Grindtorpshallen
2019-03-17 09:30 150300119 Erikslunds KF - Rotebro IS IBK 4 - 2 Lars Reuterhagen, Madelene Westerberg Tibblehallen CC
2019-03-17 17:15 150300118 Bele Barkarby IF IBF - Farsta IBK 3 - 3 Robert Milerud, Erik Hellgren Björkebyhallen
2019-03-22 19:30 150300126 Ingarö IF - Hässelby SK IBK 12 - 3 Mats Andersson, Jakob Nima Ingarö Sporthall
2019-03-23 13:45 150300124 Rotebro IS IBK - Bele Barkarby IF IBF 6 - 3 Patrik Arvinder, Jonatan Svahn Rotebrohallen (Nya)
2019-03-23 16:15 150300123 IBF Offensiv Lidingö - Erikslunds KF 1 - 5 Michael Leimer, Robert Milerud Bodals Bollhall
2019-03-30 14:15 150300129 Hässelby SK IBK - Farsta IBK 0 - 3 Imtiaz Karim, Valestany Eskander Hässelbyhallen
2019-03-31 14:30 150300131 Bele Barkarby IF IBF - IBF Offensiv Lidingö 3 - 2 Didrik Axen, Kerin Maclean Mitchell Björkebyhallen
2019-03-31 16:30 150300132 Täby FC - Erikslunds KF 0 - 3 Rikard Söderlund, Richard Jonsson Grindtorpshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Ingarö IF 16 11 2 3 86-56 30 35
2. Erikslunds KF 16 9 4 3 60-44 16 31
3. Rotebro IS IBK 16 9 3 4 67-51 16 30
4. Bele Barkarby IF IBF 16 6 5 5 59-53 6 23
5. Farsta IBK 16 6 4 6 61-47 14 22
6. IK Frej TäbyIBK 16 5 5 6 52-63 -11 20
7. Täby FC 16 5 1 10 40-51 -11 16
8. IBF Offensiv Lidingö 16 5 1 10 51-70 -19 16
9. Hässelby SK IBK 16 2 3 11 36-77 -41 9
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis