Damer Division 1 Region (2019/20)

Gruppspel
Damer Division 1 Region
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-09-27 19:30 182100005 Munkfors IBK - Hagfors IF Uddeholm 2 - 3 Mattias Pettersson, Sebastian Falk-Asplund Munkfors Arena
2019-09-28 15:00 182100004 Skälby IBK - Skattkärrs IK 4 - 6 Tobias Söderberg, Lars Flink Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2019-09-29 13:00 182100001 Kungsörs IBK - Västerås IBS 1 - 8 Juha Vanninen, Daniel Östling Sporthallen Kungsör A
2019-09-29 16:00 182100003 Sala Silverstaden IBK - Kumla IBK 3 - 3 e.förl. Mårten Hanold, Gerry Törnqvist Sala Idrottshall
2019-10-05 13:00 182100007 Kumla IBK - Kungsörs IBK 2 - 4 Fredrik Knutsson, Mats Eriksson Kumlahallen Viahallen (Stora)
2019-10-05 14:00 182100009 Hagfors IF Uddeholm - Sala Silverstaden IBK 10 - 4 Gabriel Gunnarsson, David Granström Uddeholm Arena
2019-10-05 16:00 182100008 Skattkärrs IK - Karlstad IBF Ungdom 4 - 2 Christoffer Frykestam, Erik Bergström Colorama Arena
2019-10-06 12:45 182100010 IFK Arboga IBK - Skälby IBK 2 - 3 Jonathan Morén, Henrik Brehmer Vasahallen
2019-10-06 14:00 182100011 Västerås IBS - Munkfors IBK 9 - 3 Jimmy Lindell, Vilhelm Nordström Kristiansborgshallen
2019-10-12 13:00 182100014 Karlstad IBF Ungdom - Västerås IBS 2 - 5 Adam Haglund, Erik Ejerfeldt Colorama Arena
2019-10-12 14:00 182100017 Munkfors IBK - IFK Arboga IBK 8 - 3 Christoffer Frykestam, Erik Bergström Munkfors Arena
2019-10-13 16:00 182100015 Sala Silverstaden IBK - Skattkärrs IK 6 - 2 Mårten Hanold, Andreas Larsson Sala Idrottshall
2019-10-13 17:00 182100016 Skälby IBK - Kumla IBK 0 - 10 Dan Barthlen, Patrik Ådemark Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2019-10-19 13:00 182100023 Kumla IBK - Munkfors IBK 3 - 1 Fredrik Knutsson, Mats Eriksson Kumlahallen Viahallen (Stora)
2019-10-19 14:15 182100020 IFK Arboga IBK - Karlstad IBF Ungdom 4 - 0 Jonathan Morén, Henrik Brehmer Vasahallen
2019-10-19 17:00 182100019 Hagfors IF Uddeholm - Kungsörs IBK 5 - 2 Mattias Pettersson, Sebastian Falk-Asplund Uddeholm Arena
2019-10-20 14:00 182100021 Västerås IBS - Sala Silverstaden IBK 8 - 2 Jonathan Morén, Henrik Brehmer Kristiansborgshallen
2019-10-22 19:30 182100029 Munkfors IBK - Skattkärrs IK 0 - 3 Tobias Jäderqvist, Anders Leander Munkfors Arena
2019-10-23 20:00 182100026 Karlstad IBF Ungdom - Hagfors IF Uddeholm 3 - 5 Albin Jakobsson, Lars Larsson Colorama Arena
2019-10-24 20:00 182100025 Kungsörs IBK - IFK Arboga IBK 3 - 0 Jonathan Morén, Henrik Brehmer Sporthallen Kungsör A
2019-10-24 20:00 182100028 Skälby IBK - Västerås IBS 2 - 5 Mårten Hanold, Andreas Larsson Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2019-10-26 13:00 182100031 Kumla IBK - Karlstad IBF Ungdom 5 - 1 Fredrik Knutsson, Mats Eriksson Kumlahallen Viahallen (Stora)
2019-10-26 13:00 182100033 Skattkärrs IK - Kungsörs IBK 10 - 2 Jonas Snäll, Johan Friman Colorama Arena
2019-10-26 14:00 182100034 Hagfors IF Uddeholm - Skälby IBK 2 - 1 Oscar Ryen, Oskar Sundin Uddeholm Arena
2019-10-26 14:30 182100032 IFK Arboga IBK - Sala Silverstaden IBK 7 - 3 Fernando Rocabado, Vilhelm Nordström Vasahallen
2019-11-09 13:30 182100042 Skattkärrs IK - IFK Arboga IBK 6 - 4 Jonas Snäll, Johan Friman Colorama Arena
2019-11-09 16:00 182100037 Kungsörs IBK - Sala Silverstaden IBK 1 - 2 Henrik Brehmer, Jonathan Morén Sporthallen Kungsör A
2019-11-09 16:00 182100038 Karlstad IBF Ungdom - Munkfors IBK 3 - 8 Adam Haglund, Erik Ejerfeldt Colorama Arena
2019-11-10 14:00 182100040 Västerås IBS - Kumla IBK 2 - 4 Mårten Hanold, Andreas Larsson Kristiansborgshallen
2019-11-15 19:30 182100048 Kumla IBK - IFK Arboga IBK 2 - 0 Oscar Söljén, Roger Nilsson Kumlahallen Viahallen (Stora)
2019-11-16 14:00 182100046 Hagfors IF Uddeholm - Västerås IBS 4 - 7 Oscar Ryen, Oskar Sundin Uddeholm Arena
2019-11-16 15:00 182100043 Skälby IBK - Karlstad IBF Ungdom 7 - 1 Marcus Karppinen, Mohamed Abdirisak Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2019-11-17 17:30 182100044 Munkfors IBK - Kungsörs IBK 6 - 2 Adam Haglund, Erik Ejerfeldt Munkfors Arena
2019-11-22 19:30 182100053 Kumla IBK - Hagfors IF Uddeholm 3 - 5 Fredrik Knutsson, Mats Eriksson Kumlahallen Viahallen (Stora)
2019-11-23 13:00 182100050 Kungsörs IBK - Skälby IBK 4 - 0 Vilhelm Nordström, Fernando Rocabado Sporthallen Kungsör A
2019-11-24 14:00 182100052 Västerås IBS - Skattkärrs IK 5 - 7 Henrik Brehmer, Jonathan Morén Kristiansborgshallen
2019-11-24 16:00 182100049 Sala Silverstaden IBK - Munkfors IBK 6 - 7 Marcus Karppinen, Burak Unsal Sala Idrottshall
2019-11-29 20:00 182100056 Skälby IBK - Sala Silverstaden IBK 5 - 6 e.förl. Henrik Brehmer, Jonathan Morén Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2019-12-01 17:00 182100060 IFK Arboga IBK - Hagfors IF Uddeholm 4 - 1 Fernando Rocabado, Edvin Lindelöf Vasahallen
2019-12-01 18:00 182100055 Karlstad IBF Ungdom - Kungsörs IBK 3 - 1 Gabriel Gunnarsson, David Granström Colorama Arena
2019-12-01 18:00 182100059 Skattkärrs IK - Kumla IBK 6 - 4 Oscar Ryen, Oskar Sundin Stavdal Hyrcity Arena
2019-12-13 20:00 182100066 Hagfors IF Uddeholm - Skattkärrs IK 9 - 1 Adam Haglund, Erik Ejerfeldt Uddeholm Arena
2019-12-14 16:00 182100063 Munkfors IBK - Skälby IBK 10 - 3 Gabriel Gunnarsson, David Granström Munkfors Arena
2019-12-15 14:00 182100064 Västerås IBS - IFK Arboga IBK 4 - 3 Henrik Brehmer, Jonathan Morén Kristiansborgshallen
2019-12-15 16:00 182100062 Sala Silverstaden IBK - Karlstad IBF Ungdom 5 - 4 Mohamed Abdirisak, Alexander Milovanovic Sala Idrottshall
2019-12-20 20:00 182100071 Hagfors IF Uddeholm - Munkfors IBK 3 - 4 Christoffer Frykestam, Erik Bergström Uddeholm Arena
2019-12-21 13:30 182100070 Skattkärrs IK - Skälby IBK 3 - 2 Johan Friman, Jonas Snäll Colorama Arena
2019-12-21 16:30 182100069 Kumla IBK - Sala Silverstaden IBK 3 - 6 Oscar Söljén, Tony Wennberg Kumlahallen Viahallen (Stora)
2019-12-22 14:00 182100067 Västerås IBS - Kungsörs IBK 9 - 1 Henrik Brehmer, Jonathan Morén Kristiansborgshallen
2020-01-07 20:00 182100076 Skälby IBK - IFK Arboga IBK 8 - 5 Camilla Eriksson, Kai Kinnari Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2020-01-11 13:00 182100073 Kungsörs IBK - Kumla IBK 3 - 5 Henrik Brehmer, Lars Flink Sporthallen Kungsör A
2020-01-11 14:00 182100077 Munkfors IBK - Västerås IBS 6 - 9 Henrik Jansson, Anders Leander Munkfors Arena
2020-01-11 15:30 182100074 Karlstad IBF Ungdom - Skattkärrs IK 7 - 5 Gabriel Gunnarsson, David Granström Colorama Arena
2020-01-12 16:00 182100075 Sala Silverstaden IBK - Hagfors IF Uddeholm 5 - 9 Thomas Kallin, Lars Flink Sala Idrottshall
2020-01-18 13:00 182100082 Kumla IBK - Skälby IBK 10 - 5 Fredrik Knutsson, Micael Svensson Kumlahallen Viahallen (Stora)
2020-01-18 13:30 182100081 Skattkärrs IK - Sala Silverstaden IBK 2 - 2 e.förl. Adam Haglund, Erik Ejerfeldt Colorama Arena
2020-01-18 14:10 182100083 IFK Arboga IBK - Munkfors IBK 2 - 4 Alexander Milovanovic, Mohamed Abdirisak Vasahallen
2020-01-19 14:00 182100080 Västerås IBS - Karlstad IBF Ungdom 6 - 3 Thomas Kallin, Dan Barthlen Kristiansborgshallen
2020-01-25 14:00 182100089 Munkfors IBK - Kumla IBK 4 - 7 Gabriel Gunnarsson, David Granström Munkfors Arena
2020-01-25 16:00 182100085 Kungsörs IBK - Hagfors IF Uddeholm 0 - 8 Henrik Brehmer, Jonathan Morén Sporthallen Kungsör A
2020-01-26 14:15 182100086 Karlstad IBF Ungdom - IFK Arboga IBK 7 - 4 Adam Haglund, Erik Ejerfeldt Colorama Arena
2020-01-26 16:00 182100087 Sala Silverstaden IBK - Västerås IBS 1 - 9 Alexander Milovanovic, Filip Larsson Sala Idrottshall
2020-02-04 19:00 182100094 Västerås IBS - Skälby IBK 10 - 2 Mårten Hanold, Andreas Larsson Kristiansborgshallen
2020-02-04 20:00 182100091 IFK Arboga IBK - Kungsörs IBK 1 - 1 e.förl. Alexander Milovanovic, Mohamed Abdirisak Vasahallen
2020-02-05 20:00 182100092 Hagfors IF Uddeholm - Karlstad IBF Ungdom 5 - 2 Adam Haglund, Erik Ejerfeldt Uddeholm Arena
2020-02-05 20:00 182100095 Skattkärrs IK - Munkfors IBK 5 - 5 e.förl. Gabriel Gunnarsson, David Granström Colorama Arena
2020-02-08 13:00 182100099 Kungsörs IBK - Skattkärrs IK 2 - 6 Lars Flink, Tobias Söderberg Sporthallen Kungsör A
2020-02-08 15:00 182100100 Skälby IBK - Hagfors IF Uddeholm 2 - 8 Henrik Brehmer, Jonathan Morén Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2020-02-09 16:00 182100097 Karlstad IBF Ungdom - Kumla IBK 1 - 4 Josefine Holmqvist-Göthberg, Rebecca Bräck Colorama Arena
2020-02-09 16:00 182100098 Sala Silverstaden IBK - IFK Arboga IBK 3 - 3 e.förl. Camilla Eriksson, Kai Kinnari Sala Idrottshall
2020-02-15 13:00 182100106 Kumla IBK - Västerås IBS 6 - 5 Fredrik Knutsson, Mats Eriksson Kumlahallen Viahallen (Stora)
2020-02-15 14:00 182100104 Munkfors IBK - Karlstad IBF Ungdom 4 - 3 Adam Haglund, Erik Ejerfeldt Munkfors Arena
2020-02-16 14:00 182100108 IFK Arboga IBK - Skattkärrs IK 2 - 1 Mohamed Abdirisak, Alexander Milovanovic Vasahallen
2020-02-16 16:00 182100103 Sala Silverstaden IBK - Kungsörs IBK 3 - 2 Fernando Rocabado, Lars Flink Sala Idrottshall
2020-02-22 15:30 182100114 IFK Arboga IBK - Kumla IBK 0 - 3 Dan Barthlen, Henrik Brehmer Vasahallen
2020-02-22 16:00 182100109 Karlstad IBF Ungdom - Skälby IBK 4 - 3 Gabriel Gunnarsson, David Granström Colorama Arena
2020-02-23 14:00 182100112 Västerås IBS - Hagfors IF Uddeholm 5 - 3 Henrik Brehmer, Jonathan Morén Kristiansborgshallen
2020-02-23 16:00 182100110 Kungsörs IBK - Munkfors IBK 3 - 4 e.förl. Thomas Kallin, Filip Larsson Sporthallen Kungsör A
2020-02-29 14:00 182100115 Munkfors IBK - Sala Silverstaden IBK 2 - 5 Anders Leander, Olivia Kästel-Sjöman Munkfors Arena
2020-02-29 15:00 182100116 Skälby IBK - Kungsörs IBK 4 - 0 Mohamed Abdirisak, Alexander Milovanovic Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2020-03-01 13:00 182100118 Skattkärrs IK - Västerås IBS 4 - 7 Gabriel Gunnarsson, Christoffer Frykestam Colorama Arena
2020-03-01 15:00 182100119 Hagfors IF Uddeholm - Kumla IBK 7 - 6 e.förl. Tobias Jäderqvist, Anders Leander Uddeholm Arena
2020-03-07 13:00 182100121 Kungsörs IBK - Karlstad IBF Ungdom 3 - 7 Henrik Brehmer, Jonathan Morén Sporthallen Kungsör A
2020-03-07 13:00 182100125 Kumla IBK - Skattkärrs IK 5 - 2 Berndt Swärd, Tomas Persson Kumlahallen Viahallen (Stora)
2020-03-07 14:00 182100122 Sala Silverstaden IBK - Skälby IBK 9 - 4 Mårten Hanold, Andreas Larsson Sala Idrottshall
2020-03-07 16:00 182100126 Hagfors IF Uddeholm - IFK Arboga IBK 8 - 0 Gabriel Gunnarsson, Philip Aronsson-Elffors Uddeholm Arena
2020-03-14 00:00 182100128 Karlstad IBF Ungdom - Sala Silverstaden IBK WO (5 - 0) Stavdal Hyrcity Arena
2020-03-14 00:00 182100129 Skälby IBK - Munkfors IBK WW (-5 - -5) Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2020-03-14 00:00 182100130 IFK Arboga IBK - Västerås IBS OW (0 - 5) Vasahallen
2020-03-14 00:00 182100132 Skattkärrs IK - Hagfors IF Uddeholm WW (-5 - -5) Colorama Arena
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. Västerås IBS 18 15 0 (0) 3 118-54 64 45
2. Hagfors IF Uddeholm 18 12 1 (1) 5 95-56 39 38
3. Kumla IBK 18 12 2 (0) 4 85-55 30 38
4. Skattkärrs IK 18 9 2 (0) 7 73-73 0 29
5. Munkfors IBK 18 8 2 (1) 8 78-77 1 27
6. Sala Silverstaden IBK 18 7 4 (1) 7 71-86 -15 26
7. Karlstad IBF Ungdom 18 6 0 (0) 12 58-78 -20 18
8. IFK Arboga IBK 18 4 2 (0) 12 44-70 -26 14
9. Skälby IBK 18 4 1 (0) 13 55-100 -45 13
10. Kungsörs IBK 18 3 2 (0) 13 35-83 -48 11
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis