Herrar Division 3 (2019/20)

Gruppspel
Herrar Division 3 N
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-10-20 18:30 191131002 Guldstaden IBK - Alhem FF 4 - 3 Jens Marklund, Patrik Häggström Balderhallen A
2019-10-20 20:00 191131001 Citykamraterna BK - BK Solbacken 2 - 5 Jörgen Lundberg, Daniel Degerman Balderhallen B
2019-10-20 20:30 191131003 Skellefteå IBS - FBC Moröbacke (Utv-lag) 5 - 6 Johan Rönnberg, David Jonsson Balderhallen A
2019-10-27 18:00 191131004 BK Solbacken - Skellefteå IBS 9 - 4 Johan Rönnberg, David Jonsson Balderhallen A
2019-10-27 20:00 191131006 FBC Moröbacke (Utv-lag) - Guldstaden IBK 5 - 6 Daniel Degerman, Jens Marklund Morö Backe A
2019-10-29 21:10 191131005 Alhem FF - Citykamraterna BK 5 - 7 Johan Rönnberg, David Jonsson Lejonströmshallen
2019-11-03 18:30 191131009 Skellefteå IBS - Guldstaden IBK 5 - 16 Johan Rönnberg, David Jonsson Balderhallen A
2019-11-03 20:15 191131007 Citykamraterna BK - FBC Moröbacke (Utv-lag) 10 - 5 Daniel Degerman, Jörgen Lundberg Balderhallen B
2019-11-03 20:30 191131008 BK Solbacken - Alhem FF 8 - 9 Patrik Häggström, Jens Marklund Balderhallen A
2019-11-10 20:00 191131011 FBC Moröbacke (Utv-lag) - BK Solbacken 6 - 10 Jens Marklund, Carl Rosenberg Morö Backe A
2019-11-10 20:15 191131012 Guldstaden IBK - Citykamraterna BK 2 - 8 Johan Rönnberg, David Jonsson Balderhallen B
2019-11-12 21:15 191131010 Alhem FF - Skellefteå IBS 9 - 4 Andreas Åström, Daniel Degerman Balderhallen B
2019-11-17 19:15 191131014 BK Solbacken - Guldstaden IBK 6 - 7 Jens Marklund, Patrik Häggström Balderhallen A
2019-11-21 21:15 191131013 Citykamraterna BK - Skellefteå IBS 10 - 2 Daniel Degerman, Jörgen Lundberg Balderhallen B
2019-11-21 21:15 191131015 Alhem FF - FBC Moröbacke (Utv-lag) 11 - 4 David Jonsson, Johan Rönnberg Lejonströmshallen
2019-11-24 19:00 191131017 Guldstaden IBK - BK Solbacken 9 - 10 Johan Rönnberg, David Jonsson Balderhallen A
2019-11-24 20:00 191131018 FBC Moröbacke (Utv-lag) - Alhem FF 6 - 12 Carl Rosenberg, Jens Marklund Morö Backe A
2019-11-26 21:15 191131016 Skellefteå IBS - Citykamraterna BK 3 - 9 David Jonsson, Jens Marklund Balderhallen B
2019-12-01 18:15 191131020 BK Solbacken - FBC Moröbacke (Utv-lag) 21 - 2 Patrik Häggström, Jens Marklund Balderhallen A
2019-12-01 20:15 191131021 Citykamraterna BK - Guldstaden IBK 6 - 6 David Jonsson, Johan Rönnberg Balderhallen A
2019-12-05 21:15 191131019 Skellefteå IBS - Alhem FF 5 - 11 Daniel Degerman, Patrik Häggström Balderhallen B
2019-12-08 18:15 191131024 Guldstaden IBK - Skellefteå IBS 9 - 3 Jörgen Lundberg, Daniel Degerman Balderhallen A
2019-12-08 20:15 191131023 Alhem FF - BK Solbacken 4 - 10 Mikke Ejrevi, Johan Rönnberg Balderhallen A
2019-12-10 21:15 191131022 FBC Moröbacke (Utv-lag) - Citykamraterna BK 3 - 7 Johan Rönnberg, David Jonsson Morö Backe A
2019-12-15 18:15 191131025 Skellefteå IBS - BK Solbacken 4 - 18 Johan Rönnberg, Jens Marklund Balderhallen B
2019-12-15 20:00 191131027 Guldstaden IBK - FBC Moröbacke (Utv-lag) 13 - 8 Daniel Degerman, Jörgen Lundberg Morö Backe A
2019-12-15 20:15 191131026 Citykamraterna BK - Alhem FF 4 - 10 Johan Rönnberg, Jens Marklund Balderhallen B
2020-01-12 19:00 191131028 BK Solbacken - Citykamraterna BK 1 - 1 Mikke Ejrevi, Johan Rönnberg Balderhallen B
2020-01-12 20:00 191131029 Alhem FF - Guldstaden IBK 8 - 8 Carl Rosenberg, Simon Blom Balderhallen A
2020-01-14 21:15 191131030 FBC Moröbacke (Utv-lag) - Skellefteå IBS 4 - 2 Johan Rönnberg, David Jonsson Balderhallen B
2020-01-19 17:30 191131032 BK Solbacken - Alhem FF 4 - 12 David Jonsson, Johan Rönnberg Balderhallen A
2020-01-19 19:30 191131033 Skellefteå IBS - Guldstaden IBK 1 - 11 Jens Marklund, Daniel Degerman Balderhallen A
2020-01-21 21:15 191131031 Citykamraterna BK - FBC Moröbacke (Utv-lag) 12 - 3 David Jonsson, Johan Rönnberg Anderstorpshallen
2020-01-26 18:20 191131034 Alhem FF - Skellefteå IBS 12 - 4 Jörgen Lundberg, Daniel Degerman Balderhallen B
2020-01-26 20:20 191131035 FBC Moröbacke (Utv-lag) - BK Solbacken 3 - 27 Joakim Broman, Jens Marklund Balderhallen B
2020-01-29 21:15 191131036 Guldstaden IBK - Citykamraterna BK 2 - 3 Johan Rönnberg, Patrik Häggström Balderhallen A
2020-02-02 18:15 191131038 BK Solbacken - Guldstaden IBK 6 - 8 Johan Rönnberg, Daniel Degerman Balderhallen A
2020-02-02 20:15 191131039 Alhem FF - FBC Moröbacke (Utv-lag) 6 - 13 Jens Marklund, Johan Rönnberg Balderhallen A
2020-02-04 21:15 191131037 Skellefteå IBS - Citykamraterna BK 1 - 3 Jens Marklund, Daniel Degerman Balderhallen B
2020-02-06 21:15 191131042 Skellefteå IBS - FBC Moröbacke (Utv-lag) 2 - 6 David Jonsson, Johan Rönnberg Balderhallen B
2020-02-09 18:00 191131041 Guldstaden IBK - Alhem FF 14 - 6 Jens Marklund, Patrik Häggström Balderhallen A
2020-02-09 20:00 191131040 Citykamraterna BK - BK Solbacken 4 - 4 Jens Marklund, Patrik Häggström Balderhallen A
2020-02-12 21:15 191131045 FBC Moröbacke (Utv-lag) - Guldstaden IBK 4 - 9 Mikke Ejrevi, Jörgen Lundberg Balderhallen B
2020-02-13 21:15 191131043 BK Solbacken - Skellefteå IBS 8 - 3 Patrik Häggström, Jörgen Lundberg Balderhallen B
2020-02-15 11:30 191131044 Alhem FF - Citykamraterna BK 1 - 10 Johan Rönnberg, Daniel Degerman Balderhallen B
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Citykamraterna BK 15 10 3 2 96-53 43 33
2. Guldstaden IBK 15 10 2 3 124-82 42 32
3. BK Solbacken 15 9 2 4 147-78 69 29
4. Alhem FF 15 8 1 6 119-105 14 25
5. FBC Moröbacke (Utv-lag) 15 4 0 11 78-153 -75 12
6. Skellefteå IBS 15 0 0 15 48-141 -93 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis