Division 5 Herrar Gästrikland (2019/20)

Gruppspel
Division 5 Herrar Gästrikland
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-09-27 19:15 051500007 Storviks IF - Södra Tolvfors IF B 3 - 13 Magnus Nordahl, Anders Löfgren Parkhallen
2019-09-28 11:30 051500004 Gestrike-Hammarby IF Herr - IBF Sörby Snipers 7 - 33 Thomas Sterner, Anders Löfgren Bessemerhallen
2019-09-28 12:00 051500005 IBK Alba Sandviken - Åmots IF Herrar 5 5 - 3 Benny Grönblad, Magnus Nordahl Arena Jernvallen
2019-09-28 16:30 051500003 Forsbacka IK U-lag - Alfta IBK U-lag 15 - 2 Johan Andersson, Magnus Nordahl Forsbackahallen
2019-12-01 13:30 051500006 Norrsundets IF H5 - Wallviks IK U 7 - 4 Thomas Sterner, Anders Löfgren Norrsundets Sporthall
2019-10-05 12:00 051500013 Södra Tolvfors IF B - IBK Alba Sandviken 2 - 21 Marcus Svedinger, Hampus Andersson Hedviglundshallen
2019-10-05 13:30 051500010 IBF Sörby Snipers - FBC Bollnäs U-lag 13 - 10 Reine Schröder, Benny Grönblad Alfahallen - Gavlehov
2019-10-05 14:00 051500012 Wallviks IK U - Gestrike-Hammarby IF Herr 28 - 0 Mats Sjöqvist, Robert Mårtensson Ljusne Idrottshall
2019-10-05 16:30 051500014 Storviks IF - Norrsundets IF H5 8 - 12 Hampus Andersson, Reine Schröder Parkhallen
2019-10-06 17:00 051500011 Åmots IF Herrar 5 - Forsbacka IK U-lag 11 - 4 Reine Schröder, Torbjörn Ström Centrumhuset
2019-10-12 10:30 051500019 Forsbacka IK U-lag - Södra Tolvfors IF B 9 - 5 Pontus Grönberg, Sean Norouz Forsbackahallen
2019-10-12 11:30 051500020 Gestrike-Hammarby IF Herr - Storviks IF 3 - 24 Oliver Parment, Gustav Johansson Bessemerhallen
2019-10-12 15:30 051500021 IBK Alba Sandviken - Norrsundets IF H5 12 - 3 Reine Schröder, Magnus Nordahl Arena Jernvallen
2019-10-13 12:00 051500015 Andersbergs IBK - Alfta IBK U-lag 8 - 5 Hampus Andersson, Reine Schröder Andersbergs Sporthall
2019-10-13 15:30 051500018 FBC Bollnäs U-lag - Wallviks IK U 8 - 8 e.förl. Johnny Sundberg, Robert Mårtensson Bollnäs Sporthall A
2019-10-19 12:00 051500023 Åmots IF Herrar 5 - Alfta IBK U-lag 12 - 7 Magnus Nordahl, Benny Grönblad Centrumhuset
2019-10-19 12:00 051500027 Norrsundets IF H5 - Forsbacka IK U-lag 7 - 12 Albin Norring, Karim Boudiaf Norrsundets Sporthall
2019-10-19 12:00 051500028 IBK Alba Sandviken - Gestrike-Hammarby IF Herr 36 - 0 Pär Hedlund, Johan Andersson Arena Jernvallen
2019-10-19 17:00 051500022 IBF Sörby Snipers - Andersbergs IBK 13 - 9 Mats Fernlund, Karim Boudiaf Novahallen - Gavlehov
2019-10-20 16:30 051500026 Storviks IF - FBC Bollnäs U-lag 6 - 5 Roger Morin, Anders Löfgren Parkhallen
2019-10-26 10:30 051500035 Forsbacka IK U-lag - Gestrike-Hammarby IF Herr 17 - 5 Magnus Nordahl, Pär Hedlund Forsbackahallen
2019-10-27 12:00 051500029 Andersbergs IBK - Åmots IF Herrar 5 11 - 12 e.förl. Imre Mattsson-Åkerlund, Karim Boudiaf Andersbergs Sporthall
2019-10-27 12:00 051500034 FBC Bollnäs U-lag - IBK Alba Sandviken 3 - 20 Reine Schröder, Robert Mårtensson Bollnäs Sporthall A
2019-10-27 14:00 051500030 IBF Sörby Snipers - Wallviks IK U 8 - 9 e.förl. Benny Grönblad, Thomas Sterner Novahallen - Gavlehov
2020-01-24 20:00 051500031 Alfta IBK U-lag - Södra Tolvfors IF B 9 - 8 e.förl. Mats Sjöqvist, Per-Olov Nilsson Alfta Sporthall
2019-11-01 00:00 051500036 Wallviks IK U - Andersbergs IBK Ljusne Idrottshall
2019-11-02 15:00 051500037 Södra Tolvfors IF B - Åmots IF Herrar 5 22 - 4 Roger Morin, Karim Boudiaf Hedviglundshallen
2019-11-02 16:30 051500038 Storviks IF - IBF Sörby Snipers 11 - 16 Reine Schröder, Martin Stenberg Parkhallen
2019-11-03 12:00 051500039 Norrsundets IF H5 - Alfta IBK U-lag 13 - 7 Pontus Grönberg, Thomas Sterner Norrsundets Sporthall
2019-11-03 13:30 051500042 Forsbacka IK U-lag - FBC Bollnäs U-lag 11 - 10 Imre Mattsson-Åkerlund, Karim Boudiaf Forsbackahallen
2019-11-08 19:00 051500047 Alfta IBK U-lag - Gestrike-Hammarby IF Herr 11 - 7 Robert Mårtensson, Mats Sjöqvist Alfta Sporthall
2019-11-09 00:00 051500044 Wallviks IK U - Storviks IF Mikael Wiberg, Mats Sjöqvist Ljusne Idrottshall
2019-11-09 16:45 051500046 IBF Sörby Snipers - IBK Alba Sandviken 3 - 18 Reine Schröder, Sean Norouz Novahallen - Gavlehov
2019-11-10 11:00 051500043 Andersbergs IBK - Södra Tolvfors IF B 7 - 13 Pär Hedlund, Johan Andersson Andersbergs Sporthall
2019-11-10 14:00 051500045 Åmots IF Herrar 5 - Norrsundets IF H5 11 - 6 Thomas Sterner, Anders Löfgren Centrumhuset
2019-11-16 10:30 051500054 Forsbacka IK U-lag - IBF Sörby Snipers 6 - 14 Roger Morin, Mats Fernlund Forsbackahallen
2019-11-16 12:00 051500053 Gestrike-Hammarby IF Herr - Åmots IF Herrar 5 12 - 32 Andreas Sjöberg, Alfons Eriksson Bessemerhallen
2019-11-16 13:30 051500051 Norrsundets IF H5 - Södra Tolvfors IF B 11 - 9 Martin Stenberg, Reine Schröder Norrsundets Sporthall
2019-11-17 12:00 051500055 FBC Bollnäs U-lag - Alfta IBK U-lag 5 - 6 Mikael Wiberg, Mats Sjöqvist Bollnäs Sporthall A
2019-11-17 14:00 051500052 IBK Alba Sandviken - Wallviks IK U 18 - 5 Martin Stenberg, Reine Schröder Arena Jernvallen
2019-11-17 17:00 051500050 Storviks IF - Andersbergs IBK 7 - 8 Magnus Nordahl, Benny Grönblad Parkhallen
2019-11-22 19:30 051500060 Wallviks IK U - Forsbacka IK U-lag 11 - 7 Mikael Wiberg, Mats Sjöqvist Ljusne Idrottshall
2019-11-23 15:00 051500059 Södra Tolvfors IF B - Gestrike-Hammarby IF Herr 17 - 4 Pär Hedlund, Johan Andersson Hedviglundshallen
2019-11-24 12:00 051500057 Andersbergs IBK - Norrsundets IF H5 6 - 7 Martin Stenberg, Reine Schröder Andersbergs Sporthall
2019-11-24 17:00 051500058 Storviks IF - IBK Alba Sandviken 3 - 17 Pär Hedlund, Daniel Ahlin Parkhallen
2019-11-24 17:00 051500061 Åmots IF Herrar 5 - FBC Bollnäs U-lag 18 - 9 Martin Stenberg, Reine Schröder Centrumhuset
2019-11-29 19:30 051500064 IBK Alba Sandviken - Andersbergs IBK 11 - 3 Reine Schröder, Martin Stenberg Arena Jernvallen
2019-11-30 10:30 051500066 Forsbacka IK U-lag - Storviks IF 15 - 8 Anders Löfgren, Pontus Grönberg Forsbackahallen
2019-11-30 11:30 051500065 Gestrike-Hammarby IF Herr - Norrsundets IF H5 1 - 42 Pär Hedlund, Martin Stenberg Bessemerhallen
2019-12-01 16:15 051500070 Alfta IBK U-lag - IBF Sörby Snipers 7 - 13 Jimmy Löfgren, Johnny Sundberg Alfta Sporthall
2020-01-03 18:30 051500067 FBC Bollnäs U-lag - Södra Tolvfors IF B 9 - 15 Leif Sundberg, Johnny Sundberg Bollnäs Sporthall A
2019-12-06 19:00 051500073 Norrsundets IF H5 - FBC Bollnäs U-lag 21 - 3 Benny Grönblad, Anders Löfgren Norrsundets Sporthall
2019-12-06 19:30 051500076 Wallviks IK U - Alfta IBK U-lag 19 - 4 Leif Sundberg, Jimmy Löfgren Ljusne Idrottshall
2019-12-08 00:00 051500077 Åmots IF Herrar 5 - IBF Sörby Snipers Thomas Sterner, Anders Löfgren Centrumhuset
2019-12-08 12:00 051500071 Andersbergs IBK - Gestrike-Hammarby IF Herr 21 - 4 Anders Löfgren, Thomas Sterner Andersbergs Sporthall
2019-12-22 17:00 051500072 IBK Alba Sandviken - Forsbacka IK U-lag 13 - 5 Roger Morin, Anders Löfgren Arena Jernvallen
2019-12-13 20:00 051500079 FBC Bollnäs U-lag - Gestrike-Hammarby IF Herr 10 - 6 Michael Hoek, Robert Mårtensson Höghammarhallen, Bollnäs
2019-12-14 16:00 051500082 Alfta IBK U-lag - Storviks IF 4 - 16 Johnny Sundberg, Leif Sundberg Alfta Sporthall
2019-12-14 17:30 051500083 IBF Sörby Snipers - Södra Tolvfors IF B 10 - 7 Rikard Karlsson, Martin Stenberg Novahallen - Gavlehov
2019-12-15 14:00 051500084 Åmots IF Herrar 5 - Wallviks IK U Benny Grönblad, Karim Boudiaf Centrumhuset
2019-12-18 19:30 051500078 Forsbacka IK U-lag - Andersbergs IBK 11 - 7 Magnus Nordahl, Pär Hedlund Forsbackahallen
2020-01-04 12:00 051500088 IBK Alba Sandviken - Alfta IBK U-lag 25 - 3 Pär Hedlund, Johan Andersson Arena Jernvallen
2020-01-10 19:00 051500089 Norrsundets IF H5 - IBF Sörby Snipers 16 - 14 Pontus Grönberg, Roger Morin Norrsundets Sporthall
2020-01-10 19:00 051500091 Södra Tolvfors IF B - Wallviks IK U 8 - 9 e.förl. Robin Andersson, Torbjörn Ström Hedviglundshallen
2020-01-10 19:15 051500090 Storviks IF - Åmots IF Herrar 5 10 - 11 Anders Löfgren, Thomas Sterner Parkhallen
2020-01-12 12:00 051500085 Andersbergs IBK - FBC Bollnäs U-lag 19 - 2 Anders Löfgren, Thomas Sterner Andersbergs Sporthall
2020-01-05 12:30 051500094 Alfta IBK U-lag - Forsbacka IK U-lag 9 - 13 Michael Hoek, Robert Mårtensson Alfta Sporthall
2020-01-10 00:00 051500097 Wallviks IK U - Norrsundets IF H5 Ljusne Idrottshall
2020-01-11 15:00 051500098 Södra Tolvfors IF B - Storviks IF 5 - 6 Pär Hedlund, Johan Andersson Hedviglundshallen
2020-01-11 16:45 051500095 IBF Sörby Snipers - Gestrike-Hammarby IF Herr 26 - 4 Karim Boudiaf, Roger Morin Nynäshallen
2020-01-12 14:00 051500096 Åmots IF Herrar 5 - IBK Alba Sandviken 6 - 8 Pär Hedlund, Johan Andersson Centrumhuset
2020-01-18 10:30 051500102 Forsbacka IK U-lag - Åmots IF Herrar 5 15 - 13 Pontus Grönberg, Albin Norring Forsbackahallen
2020-01-18 11:30 051500103 Gestrike-Hammarby IF Herr - Wallviks IK U 3 - 18 Benny Grönblad, Rikard Karlsson Bessemerhallen
2020-01-18 12:00 051500104 IBK Alba Sandviken - Södra Tolvfors IF B 17 - 3 Anders Löfgren, Magnus Nordahl Arena Jernvallen
2020-01-18 13:30 051500105 Norrsundets IF H5 - Storviks IF 8 - 10 Hampus Andersson, Thomas Sterner Norrsundets Sporthall
2020-01-19 11:00 051500101 FBC Bollnäs U-lag - IBF Sörby Snipers 11 - 12 Leif Sundberg, Johnny Sundberg Bollnäs Sporthall A
2020-01-24 19:15 051500111 Storviks IF - Gestrike-Hammarby IF Herr 25 - 5 Albin Norring, Magnus Nordahl Parkhallen
2020-01-24 19:30 051500109 Wallviks IK U - FBC Bollnäs U-lag 14 - 0 Michael Hoek, Robert Mårtensson Ljusne Idrottshall
2020-01-25 12:30 051500112 Norrsundets IF H5 - IBK Alba Sandviken 10 - 12 Karim Boudiaf, Roger Morin Norrsundets Sporthall
2020-01-25 16:00 051500106 Alfta IBK U-lag - Andersbergs IBK 6 - 12 Johnny Sundberg, Jimmy Löfgren Alfta Sporthall
2020-01-26 12:00 051500110 Södra Tolvfors IF B - Forsbacka IK U-lag 10 - 15 Reine Schröder, Erik Lindberg Hedviglundshallen
2020-02-01 10:30 051500118 Forsbacka IK U-lag - Norrsundets IF H5 9 - 10 Karim Boudiaf, Andreas Sjöberg Forsbackahallen
2020-02-01 15:00 051500117 FBC Bollnäs U-lag - Storviks IF 7 - 13 Mats Sjöqvist, Per-Olov Nilsson Bollnäs Sporthall B
2020-02-02 12:00 051500113 Andersbergs IBK - IBF Sörby Snipers 12 - 3 Anders Löfgren, Thomas Sterner Andersbergs Sporthall
2020-02-02 16:15 051500114 Alfta IBK U-lag - Åmots IF Herrar 5 10 - 11 e.förl. Johnny Sundberg, Jimmy Löfgren Alfta Sporthall
2020-04-04 14:00 051500119 Gestrike-Hammarby IF Herr - IBK Alba Sandviken Bessemerhallen
051500122 Södra Tolvfors IF B - Alfta IBK U-lag Hedviglundshallen
2020-02-07 19:30 051500121 Wallviks IK U - IBF Sörby Snipers 10 - 6 Michael Hoek, Robert Mårtensson Ljusne Idrottshall
2020-02-08 11:30 051500126 Gestrike-Hammarby IF Herr - Forsbacka IK U-lag 7 - 12 Karim Boudiaf, Roger Morin Bessemerhallen
2020-02-08 15:30 051500125 IBK Alba Sandviken - FBC Bollnäs U-lag 29 - 0 Reine Schröder, Martin Stenberg Arena Jernvallen
2020-02-09 14:00 051500120 Åmots IF Herrar 5 - Andersbergs IBK 6 - 5 Thomas Sterner, Anders Löfgren Centrumhuset
2020-02-15 12:00 051500128 Åmots IF Herrar 5 - Södra Tolvfors IF B 4 - 6 Pär Hedlund, Martin Stenberg Centrumhuset
2020-02-15 14:45 051500130 Alfta IBK U-lag - Norrsundets IF H5 4 - 6 Leif Sundberg, Johnny Sundberg Alfta Sporthall
2020-02-15 17:00 051500129 IBF Sörby Snipers - Storviks IF 10 - 11 Rikard Karlsson, Pontus Grönberg Novahallen - Gavlehov
2020-02-16 12:00 051500127 Andersbergs IBK - Wallviks IK U 17 - 10 Rikard Karlsson, Pär Hedlund Andersbergs Sporthall
2020-02-16 15:30 051500133 FBC Bollnäs U-lag - Forsbacka IK U-lag 7 - 7 e.förl. Michael Hoek, Robert Mårtensson Bollnäs Sporthall A
2020-02-22 00:00 051500134 Södra Tolvfors IF B - Andersbergs IBK Reine Schröder, Martin Stenberg Hedviglundshallen
2020-02-22 00:00 051500137 IBK Alba Sandviken - IBF Sörby Snipers Reine Schröder, Erik Lindberg Arena Jernvallen
2020-02-22 11:30 051500138 Gestrike-Hammarby IF Herr - Alfta IBK U-lag 2 - 11 Andreas Sjöberg, Magnus Nordahl Bessemerhallen
2020-02-23 14:30 051500136 Norrsundets IF H5 - Åmots IF Herrar 5 23 - 5 Torbjörn Ström, Roger Morin Norrsundets Sporthall
2020-02-23 16:30 051500135 Storviks IF - Wallviks IK U 7 - 10 Benny Grönblad, Thomas Sterner Parkhallen
2020-02-28 19:30 051500143 Wallviks IK U - IBK Alba Sandviken 9 - 10 Christoffer Johansson, Tomas Eriksson Ljusne Idrottshall
2020-02-28 20:00 051500144 Åmots IF Herrar 5 - Gestrike-Hammarby IF Herr 21 - 4 Benny Grönblad, Andreas Sjöberg Centrumhuset
2020-02-29 12:00 051500142 Södra Tolvfors IF B - Norrsundets IF H5 6 - 11 Magnus Undén, Karim Boudiaf Hedviglundshallen
2020-02-29 14:30 051500145 IBF Sörby Snipers - Forsbacka IK U-lag 11 - 9 Reine Schröder, Magnus Undén Novahallen - Gavlehov
2020-02-29 17:30 051500146 Alfta IBK U-lag - FBC Bollnäs U-lag 6 - 5 Michael Hoek, Robert Mårtensson Alfta Sporthall
2020-03-01 12:00 051500141 Andersbergs IBK - Storviks IF 7 - 9 Reine Schröder, Rikard Karlsson Andersbergs Sporthall
051500150 Gestrike-Hammarby IF Herr - Södra Tolvfors IF B Bessemerhallen
2020-03-07 00:00 051500151 Forsbacka IK U-lag - Wallviks IK U Pär Hedlund, Johan Andersson Forsbackahallen
2020-03-07 12:00 051500149 IBK Alba Sandviken - Storviks IF 15 - 6 Magnus Nordahl, Daniel Ahlin Arena Jernvallen
2020-03-07 12:00 051500152 FBC Bollnäs U-lag - Åmots IF Herrar 5 9 - 6 Mats Sjöqvist, Robert Mårtensson Bollnäs Sporthall A
2020-03-07 14:30 051500148 Norrsundets IF H5 - Andersbergs IBK 16 - 5 Hugo Jonsson, Alfons Eriksson Norrsundets Sporthall
051500155 Andersbergs IBK - IBK Alba Sandviken Andersbergs Sporthall
051500157 Storviks IF - Forsbacka IK U-lag Parkhallen
051500158 Södra Tolvfors IF B - FBC Bollnäs U-lag Hedviglundshallen
051500161 IBF Sörby Snipers - Alfta IBK U-lag Novahallen - Gavlehov
2020-03-13 19:30 051500156 Norrsundets IF H5 - Gestrike-Hammarby IF Herr Norrsundets Sporthall
051500162 Gestrike-Hammarby IF Herr - Andersbergs IBK Bessemerhallen
051500163 Forsbacka IK U-lag - IBK Alba Sandviken Forsbackahallen
051500164 FBC Bollnäs U-lag - Norrsundets IF H5 Bollnäs Sporthall A
051500167 Alfta IBK U-lag - Wallviks IK U Alfta Sporthall
051500168 IBF Sörby Snipers - Åmots IF Herrar 5 Alfahallen - Gavlehov
051500169 Andersbergs IBK - Forsbacka IK U-lag Andersbergs Sporthall
051500170 Gestrike-Hammarby IF Herr - FBC Bollnäs U-lag Bessemerhallen
051500173 Storviks IF - Alfta IBK U-lag Parkhallen
051500174 Södra Tolvfors IF B - IBF Sörby Snipers Hedviglundshallen
051500175 Wallviks IK U - Åmots IF Herrar 5 Ljusne Idrottshall
051500176 FBC Bollnäs U-lag - Andersbergs IBK Bollnäs Sporthall A
051500179 Alfta IBK U-lag - IBK Alba Sandviken Alfta Sporthall
051500182 Wallviks IK U - Södra Tolvfors IF B Ljusne Idrottshall
2020-04-04 12:00 051500181 Åmots IF Herrar 5 - Storviks IF Centrumhuset
2020-04-04 16:45 051500180 IBF Sörby Snipers - Norrsundets IF H5 Novahallen - Gavlehov
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. IBK Alba Sandviken 17 17 0 (0) 0 287-67 220 51
2. Norrsundets IF H5 18 13 0 (0) 5 229-138 91 39
3. Forsbacka IK U-lag 18 11 1 (0) 6 192-160 32 34
4. IBF Sörby Snipers 16 10 1 (0) 5 205-157 48 31
5. Åmots IF Herrar 5 17 8 2 (2) 7 186-166 20 28
6. Storviks IF 18 9 0 (0) 9 183-171 12 27
7. Wallviks IK U 14 7 3 (2) 4 164-103 61 26
8. Andersbergs IBK 16 7 1 (0) 8 157-135 22 22
9. Södra Tolvfors IF B 16 6 2 (0) 8 149-149 0 20
10. Alfta IBK U-lag 17 4 2 (1) 11 111-190 -79 15
11. FBC Bollnäs U-lag 18 2 2 (0) 14 113-230 -117 8
12. Gestrike-Hammarby IF Herr 17 0 0 (0) 17 74-384 -310 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis