Pantamera Flickor 16-15 (2021/22)

Gruppspel
Pantamera Flickor 15
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2021-10-16 11:00 202190004 IBK Lidköping - Fröjereds IF 1 - 7 Daniel Envall, Martin Söderström Idrottens hus i Lidköping
2021-10-17 10:00 202190003 IBK Vänersborg - Wårgårda IBK 3 - 6 Sven Persson, Patrik Augustsson Idrottshuset, Vänersborg
2021-11-28 14:00 202190073 IBK Lockerud Mariestad - Kinna IBK F0506 7 - 0 Jim Nilsson, Per Johansson UW-Elasthallen, Mariestad
2021-10-23 11:00 202190074 Fröjereds IF - IBK Lockerud Mariestad 2 - 4 Felix Nilsson, Jim Nilsson Rosenbergs Idrottshall, Tidaholm
2021-10-24 16:00 202190007 IBK Alingsås - IBK Vänersborg 10 - 2 Daniel Larm, Patrik Augustsson Stadsskogshallen, Alingsås
2021-10-24 18:00 202190006 Wårgårda IBK - IBK Lidköping 19 - 0 Henrik Carlsson, Pavle Velcov Sporthallen, Vårgårda
2021-10-30 15:30 202190010 IBK Vänersborg - IBK Tygriket 99 F15 9 - 2 Daniel Larm, Patrik Augustsson Idrottshuset, Vänersborg
2021-10-31 13:30 202190012 Fröjereds IF - Wårgårda IBK 3 - 8 Calle Schön, Kevin Karlsson Sparbankshallen, T-holm
2021-10-31 15:00 202190011 IBK Lidköping - IBK Alingsås 7 - 8 Martin Johansson, Christoffer Danielsson Idrottens hus T2, Lidköping
2021-11-06 14:30 202190015 IBK Alingsås - Fröjereds IF 5 - 1 Patrik Augustsson, Daniel Larm Stadsskogshallen, Alingsås
2021-11-07 13:00 202190013 Kinna IBK F0506 - IBK Vänersborg 4 - 4 Pavle Velcov, Bengt Stadig Lyckehallen, Kinna
2021-12-19 17:00 202190076 Wårgårda IBK - IBK Lockerud Mariestad 1 - 5 Johan Gripestam, Dan Pettersson Sporthallen, Vårgårda
2022-01-15 16:30 202190016 IBK Tygriket 99 F15 - IBK Lidköping 9 - 0 Christer Abrahamsson, Richard Claesson Öxabäckshallen
2021-11-14 13:00 202190018 IBK Lidköping - Kinna IBK F0506 0 - 15 Leutrim Krasniqi, Felix Nilsson Idrottens hus i Lidköping
2022-01-02 12:00 202190019 Fröjereds IF - IBK Tygriket 99 F15 1 - 1 Mikael Magnusson, Kronoslav Kis Rosenbergs Idrottshall, Tidaholm
2022-04-05 17:15 202190020 Wårgårda IBK - IBK Alingsås 9 - 9 Patrik Augustsson, Henrik Sjöberg Sporthallen, Vårgårda
2021-11-20 12:30 202190024 IBK Tygriket 99 F15 - Wårgårda IBK 0 - 8 Henrik Sjöberg, Mikael Blom Öxabäckshallen
2021-11-20 15:00 202190021 Kinna IBK F0506 - Fröjereds IF 4 - 11 Harri Tjäder, David Persson Ängshallen, Skene
2021-11-21 11:45 202190078 IBK Alingsås - IBK Lockerud Mariestad 5 - 2 Henrik Carlsson, Richard Claesson Stadsskogshallen, Alingsås
2021-11-27 12:00 202190079 IBK Lockerud Mariestad - IBK Vänersborg 11 - 1 Jim Nilsson, Daniel Envall UW-Elasthallen, Mariestad
2021-11-27 15:00 202190028 IBK Alingsås - IBK Tygriket 99 F15 7 - 1 Patrik Augustsson, Daniel Larm Stadsskogshallen, Alingsås
2022-04-03 15:00 202190027 Wårgårda IBK - Kinna IBK F0506 WO (5 - 0) Henrik Sjöberg, Pavle Velcov Sporthallen, Vårgårda
2021-12-04 11:45 202190032 IBK Vänersborg - IBK Lidköping 21 - 1 Henrik Carlsson, Richard Claesson Idrottshuset, Vänersborg
2021-12-04 13:00 202190029 Kinna IBK F0506 - IBK Alingsås 0 - 11 Dan Pettersson, Alexander Blom Lyckehallen, Kinna
2021-12-04 15:00 202190080 IBK Tygriket 99 F15 - IBK Lockerud Mariestad 1 - 8 Bengt Stadig, Christer Abrahamsson Öxabäckshallen
2021-12-11 14:00 202190033 Fröjereds IF - IBK Vänersborg 6 - 2 Kevin Karlsson, Martin Söderström Rosenbergs Idrottshall, Tidaholm
2021-12-11 15:00 202190036 IBK Tygriket 99 F15 - Kinna IBK F0506 4 - 2 Isak Brogren, Harri Tjäder Öxabäckshallen
2021-12-17 18:30 202190081 IBK Lockerud Mariestad - IBK Lidköping 11 - 0 Erik Haglund, Iza Hederdahl LF-hallen, Mariestad
2021-12-18 13:00 202190082 IBK Lockerud Mariestad - Fröjereds IF 4 - 3 Felix Nilsson, Johan Thaning UW-Elasthallen, Mariestad
2021-12-18 13:15 202190038 IBK Lidköping - Wårgårda IBK 0 - 12 Jim Nilsson, Leutrim Krasniqi Idrottens hus T2, Lidköping
2021-12-18 15:30 202190039 IBK Vänersborg - IBK Alingsås 2 - 6 Daniel Larm, Patrik Augustsson Idrottshuset, Vänersborg
2022-01-15 16:00 202190083 Kinna IBK F0506 - IBK Lockerud Mariestad 2 - 11 Pavle Velcov, Bengt Stadig Lyckehallen, Kinna
2022-01-16 12:30 202190044 Fröjereds IF - IBK Lidköping 14 - 3 Erik Haglund, Jim Nilsson Sparbankshallen, T-holm
2022-03-26 11:00 202190043 Wårgårda IBK - IBK Vänersborg 5 - 3 Leutrim Krasniqi, Jim Nilsson Sporthallen, Vårgårda
2022-01-22 15:00 202190046 IBK Tygriket 99 F15 - IBK Vänersborg 4 - 7 Pavle Velcov, Isak Brogren Öxabäckshallen
2022-01-23 13:30 202190048 Wårgårda IBK - Fröjereds IF 4 - 5 Jim Nilsson, Felix Nilsson Sporthallen, Vårgårda
2022-03-21 19:00 202190047 IBK Alingsås - IBK Lidköping 11 - 0 Dan Pettersson, Magnus Jansson Östlyckehallen, Alingsås
2022-01-29 10:00 202190085 IBK Lockerud Mariestad - Wårgårda IBK 7 - 6 Felix Nilsson, Jim Nilsson UW-Elasthallen, Mariestad
2022-01-29 13:00 202190051 Fröjereds IF - IBK Alingsås 4 - 7 Kjell Persson, Nebojsa Stefanovski Rosenbergs Idrottshall, Tidaholm
2022-03-19 15:00 202190052 IBK Lidköping - IBK Tygriket 99 F15 0 - 6 Martin Johansson, Erik Haglund Idrottens hus T2, Lidköping
2022-03-20 12:00 202190049 IBK Vänersborg - Kinna IBK F0506 WO (5 - 0) David Karlsson, Henrik Sjöberg Idrottshuset, Vänersborg
2022-02-05 15:00 202190055 IBK Tygriket 99 F15 - Fröjereds IF 2 - 7 Christer Abrahamsson, Bengt Stadig Öxabäckshallen
2022-03-31 19:00 202190056 IBK Alingsås - Wårgårda IBK 7 - 4 Sven Persson, Alma Ernstsson Stadsskogshallen, Alingsås
2022-04-02 15:00 202190054 Kinna IBK F0506 - IBK Lidköping OW (0 - 5) Alexander Blom, Nebojsa Stefanovski Lyckehallen, Kinna
2022-02-22 20:00 202190087 IBK Lockerud Mariestad - IBK Alingsås 2 - 7 Martin Söderström, Daniel Envall LF-hallen, Mariestad
2022-03-21 18:30 202190057 Fröjereds IF - Kinna IBK F0506 5 - 2 Erik Haglund, Kalle Svensson Rosenbergs Idrottshall, Tidaholm
2022-03-27 12:00 202190060 Wårgårda IBK - IBK Tygriket 99 F15 3 - 2 Daniel Larm, Patrik Augustsson Sporthallen, Vårgårda
2022-02-26 14:00 202190063 Kinna IBK F0506 - Wårgårda IBK 1 - 5 Mikael Blom, Alexander Blom Lyckehallen, Kinna
2022-02-26 16:30 202190088 IBK Vänersborg - IBK Lockerud Mariestad 5 - 2 Sven Persson, Alma Ernstsson Idrottshuset, Vänersborg
2022-03-13 12:00 202190064 IBK Tygriket 99 F15 - IBK Alingsås 3 - 8 Pavle Velcov, Isak Brogren Öxabäckshallen
2022-03-05 11:00 202190089 IBK Lockerud Mariestad - IBK Tygriket 99 F15 5 - 3 Jim Nilsson, Daniel Envall ICA-kvantum hallen, Mariestad
2022-03-06 10:30 202190065 IBK Alingsås - Kinna IBK F0506 8 - 0 Mikael Blom, Alexander Blom Stadsskogshallen, Alingsås
2022-03-15 18:30 202190068 IBK Lidköping - IBK Vänersborg 1 - 10 Martin Söderström, Daniel Envall Idrottens hus i Lidköping
2022-03-12 11:45 202190069 IBK Vänersborg - Fröjereds IF 3 - 7 Sven Persson, Alma Ernstsson Idrottshuset, Vänersborg
2022-03-12 13:15 202190090 IBK Lidköping - IBK Lockerud Mariestad 2 - 7 Leutrim Krasniqi, Jim Nilsson Idrottens hus T2, Lidköping
2022-03-12 16:00 202190072 Kinna IBK F0506 - IBK Tygriket 99 F15 2 - 6 Mikael Blom, Alexander Blom Lyckehallen, Kinna
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IBK Alingsås 14 13 1 0 109-37 72 40
2. IBK Lockerud Mariestad 14 11 0 3 86-38 48 33
3. Wårgårda IBK 14 9 1 4 95-45 50 28
4. Fröjereds IF 14 8 1 5 76-50 26 25
5. IBK Vänersborg 14 6 1 7 77-65 12 19
6. IBK Tygriket 99 F15 14 4 1 9 44-67 -23 13
7. Kinna IBK F0506 14 1 1 12 32-87 -55 4
8. IBK Lidköping 14 1 0 13 20-150 -130 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis