Skånemästerskapen Pojkar E (2021/22)

Gruppspel
Skånemästerskapen Pojkar E Grupp A
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-03-26 10:00 138060001 Malmö FBC P09 - IBK Lund P2009 L 4 - 0 Axel Hartwig, Erik Syrén Kirsebergs Sporthall
2022-03-26 10:45 138060002 FBC Engelholm P09 - Röke IBK P09 11 - 0 Kirsebergs Sporthall
2022-03-26 12:00 138060003 Röke IBK P09 - Malmö FBC P09 1 - 3 Erik Syrén, Axel Hartwig Kirsebergs Sporthall
2022-03-26 12:45 138060004 IBK Lund P2009 L - FBC Engelholm P09 0 - 6 Kirsebergs Sporthall
2022-03-26 14:00 138060005 Röke IBK P09 - IBK Lund P2009 L 4 - 10 Erik Syrén, Axel Hartwig Kirsebergs Sporthall
2022-03-26 14:45 138060006 Malmö FBC P09 - FBC Engelholm P09 0 - 9 Kirsebergs Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. FBC Engelholm P09 3 3 0 0 26-0 26 9
2. Malmö FBC P09 3 2 0 1 7-10 -3 6
3. IBK Lund P2009 L 3 1 0 2 10-14 -4 3
4. Röke IBK P09 3 0 0 3 5-24 -19 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Skånemästerskapen Pojkar E Grupp B
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-03-26 09:00 138061001 Gårdarike IBK P09-10 - IBK Genarp PF09/10 10 - 1 Oskar Syrén, Bengt Syrén Genarps Idrottshall
2022-03-26 09:45 138061002 Bjärreds IBK P10 - IBK Landskrona P09 1 - 4 Oskar Syrén, Bengt Syrén Genarps Idrottshall
2022-03-26 10:30 138061003 Åstorp/Kvidinge IBS P09/10 - Gårdarike IBK P09-10 3 - 0 Isac Salomonsson, Pelle Verhulst Genarps Idrottshall
2022-03-26 11:15 138061004 IBK Genarp PF09/10 - IBK Landskrona P09 2 - 6 Bengt Syrén, Oskar Syrén Genarps Idrottshall
2022-03-26 12:00 138061005 Åstorp/Kvidinge IBS P09/10 - Bjärreds IBK P10 10 - 0 Isac Salomonsson, Pelle Verhulst Genarps Idrottshall
2022-03-26 13:00 138061006 IBK Landskrona P09 - Gårdarike IBK P09-10 4 - 5 Bengt Syrén, Oskar Syrén Genarps Idrottshall
2022-03-26 13:45 138061007 IBK Genarp PF09/10 - Åstorp/Kvidinge IBS P09/10 1 - 3 Isac Salomonsson, Pelle Verhulst Genarps Idrottshall
2022-03-26 14:30 138061008 Gårdarike IBK P09-10 - Bjärreds IBK P10 9 - 1 Bengt Syrén, Oskar Syrén Genarps Idrottshall
2022-03-26 15:30 138061009 IBK Landskrona P09 - Åstorp/Kvidinge IBS P09/10 1 - 4 Pelle Verhulst, Isac Salomonsson Genarps Idrottshall
2022-03-26 16:15 138061010 Bjärreds IBK P10 - IBK Genarp PF09/10 2 - 3 Pelle Verhulst, Isac Salomonsson Genarps Idrottshall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Åstorp/ Kvidinge IBS P09/ 10 4 4 0 0 20-2 18 12
2. Gårdarike IBK P09-10 4 3 0 1 24-9 15 9
3. IBK Landskrona P09 4 2 0 2 15-12 3 6
4. IBK Genarp PF09/ 10 4 1 0 3 7-21 -14 3
5. Bjärreds IBK P10 4 0 0 4 4-26 -22 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Skånemästerskapen Pojkar E Grupp C
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-03-26 09:00 138062001 IBK Lund P2009 Sandby - Malmhaug IBF P09 11 - 0 Linus Isgren, Magnus Isgren Lerbäckshallen A
2022-03-26 10:30 138062002 Gantofta IBK P08 - Munka-Ljungby IBK 1 1 - 10 Rasmus Persson, Elias Hansson Lerbäckshallen A
2022-03-26 12:00 138062003 Munka-Ljungby IBK 1 - IBK Lund P2009 Sandby 8 - 2 Elias Hansson, Rasmus Persson Lerbäckshallen A
2022-03-26 13:45 138062004 Malmhaug IBF P09 - Gantofta IBK P08 0 - 3 Elias Hansson, Rasmus Persson Lerbäckshallen A
2022-03-26 15:15 138062005 Munka-Ljungby IBK 1 - Malmhaug IBF P09 12 - 1 Elias Hansson, Rasmus Persson Lerbäckshallen A
2022-03-26 16:45 138062006 IBK Lund P2009 Sandby - Gantofta IBK P08 6 - 7 William Nilsson, Marcus Rundström Lerbäckshallen A
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Munka-Ljungby IBK 1 3 3 0 0 30-4 26 9
2. Gantofta IBK P08 3 2 0 1 11-16 -5 6
3. IBK Lund P2009 Sandby 3 1 0 2 19-15 4 3
4. Malmhaug IBF P09 3 0 0 3 1-26 -25 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Skånemästerskapen Pojkar E Grupp D
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-03-26 08:00 138063001 Höllvikens IBF P10 - Lomma FBC P09 1 - 6 Kjell-Åke Olsson, Mikael Karlsson Halörhallen
2022-03-26 08:45 138063002 FC Helsingborg P09 - Bjärreds IBK P09 3 - 1 Mikael Karlsson, Kjell-Åke Olsson Halörhallen
2022-03-26 11:00 138063003 Bjärreds IBK P09 - Höllvikens IBF P10 4 - 1 Mikael Karlsson, Kjell-Åke Olsson Halörhallen
2022-03-26 12:00 138063004 Lomma FBC P09 - FC Helsingborg P09 11 - 0 Kevin Karlsson, Emil Stenmark Rasmussen Halörhallen
2022-03-26 14:15 138063005 Bjärreds IBK P09 - Lomma FBC P09 2 - 9 Kevin Karlsson, Emil Stenmark Rasmussen Halörhallen
2022-03-26 15:15 138063006 Höllvikens IBF P10 - FC Helsingborg P09 0 - 10 Iulia Cismaru, Kevin Svensson Halörhallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Lomma FBC P09 3 3 0 0 26-3 23 9
2. FC Helsingborg P09 3 2 0 1 13-12 1 6
3. Bjärreds IBK P09 3 1 0 2 7-13 -6 3
4. Höllvikens IBF P10 3 0 0 3 2-20 -18 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Slutspel
Skånemästerskapen Pojkar E Slutspel A
Tid Omgång Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-03-27 09:00 Kvartsfinal 1 138064001 FBC Engelholm P09 - FC Helsingborg P09 11 - 2 Kjell-Åke Olsson, Mikael Karlsson Lerbäckshallen A
2022-03-27 09:45 Kvartsfinal 2 138064002 Munka-Ljungby IBK 1 - Gårdarike IBK P09-10 8 - 3 Kjell-Åke Olsson, Mikael Karlsson Lerbäckshallen A
2022-03-27 10:45 Kvartsfinal 3 138064003 Åstorp/Kvidinge IBS P09/10 - Gantofta IBK P08 6 - 2 Kenan Masic, Dzenan Masic Lerbäckshallen A
2022-03-27 11:30 Kvartsfinal 4 138064004 Lomma FBC P09 - Malmö FBC P09 4 - 0 Mikael Karlsson, Kjell-Åke Olsson Lerbäckshallen A
2022-03-27 12:30 Semifinal 1 138064005 FBC Engelholm P09 - Munka-Ljungby IBK 1 6 - 7 Dzenan Masic, Kenan Masic Lerbäckshallen A
2022-03-27 13:15 Semifinal 2 138064006 Åstorp/Kvidinge IBS P09/10 - Lomma FBC P09 0 - 1 Andreas Ljunggren, Per-Ivar Kullman Lerbäckshallen A
2022-03-27 16:15 Final 138064007 Munka-Ljungby IBK 1 - Lomma FBC P09 5 - 1 Kenan Masic, Dzenan Masic Lerbäckshallen A
Skånemästerskapen Pojkar E Slutspel B
Tid Omgång Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-03-27 09:00 1/8-final 1 138065001 Höllvikens IBF P10 - Bjärreds IBK P10 3 - 2 Kevin Svensson, Henrik Lott Kulladals Sporthall
2022-03-27 09:45 Kvartsfinal 1 138065002 IBK Lund P2009 Sandby - IBK Genarp PF09/10 3 - 2 Kevin Svensson, Henrik Lott Kulladals Sporthall
2022-03-27 10:45 Kvartsfinal 2 138065003 IBK Lund P2009 L - Höllvikens IBF P10 10 - 0 Simon Björkman Rydnemalm, Linus Dahlström-Nilsson Kulladals Sporthall
2022-03-27 11:30 Kvartsfinal 3 138065004 Bjärreds IBK P09 - Röke IBK P09 1 - 5 Henrik Lott, Kevin Svensson Kulladals Sporthall
2022-03-27 12:30 Kvartsfinal 4 138065005 IBK Landskrona P09 - Malmhaug IBF P09 7 - 2 Simon Björkman Rydnemalm, Linus Dahlström-Nilsson Kulladals Sporthall
2022-03-27 13:15 Semifinal 1 138065006 IBK Lund P2009 Sandby - IBK Lund P2009 L 1 - 2 Henrik Lott, Kevin Svensson Kulladals Sporthall
2022-03-27 14:15 Semifinal 2 138065007 Röke IBK P09 - IBK Landskrona P09 0 - 7 Simon Björkman Rydnemalm, Linus Dahlström-Nilsson Kulladals Sporthall
2022-03-27 15:30 Final 138065008 IBK Lund P2009 L - IBK Landskrona P09 1 - 4 Simon Björkman Rydnemalm, Linus Dahlström-Nilsson Kulladals Sporthall

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis