Flickor D (2022/23)

Gruppspel
Pantamera Flickor D
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-10-08 10:00 132023002 Hjärnarps IBK F08-10 - VV-84 SK Bjuv 08-10 3 - 4 Magnarpshallen
2022-10-08 10:00 132023005 IBK Landskrona F09/10 - Malmö FBC F09-10 4 - 2 Landskrona Idrottshall
2022-10-08 10:30 132023003 Malmhaug IBF F08/09 - Åstorp/Kvidinge IBS F09/10-2 1 - 2 Kulladals Sporthall
2022-10-09 15:00 132023004 IBK Lund F09-11 Sandby - Tygelsjö IK F08/09 5 - 2 Killebäckshallen
2022-10-16 12:00 132023007 Malmö FBC F09-10 - IBK Lund F09-11 Sandby 4 - 5 Mikael Björkqvist, Kevin Prahl Toftanäs Sporthall
2022-10-16 13:30 132023010 VV-84 SK Bjuv 08-10 - Gantofta IBK F09 1 - 6 Brogårdaskolan
2022-10-16 14:00 132023009 Åstorp/Kvidinge IBS F09/10-2 - Hjärnarps IBK F08-10 4 - 0 Tingdalshallen
2022-10-16 15:00 132023008 Tygelsjö IK F08/09 - Malmhaug IBF F08/09 2 - 3 Pilbäckshallen
2022-10-22 10:00 132023013 Hjärnarps IBK F08-10 - Tygelsjö IK F08/09 1 - 2 Magnarpshallen
2022-10-22 16:30 132023014 Malmhaug IBF F08/09 - Malmö FBC F09-10 2 - 1 Andreas Thorsell, Isac Salomonsson Kulladals Sporthall
2022-10-23 13:30 132023015 IBK Landskrona F09/10 - IBK Lund F09-11 Sandby 1 - 1 Borstahusens Idrottshall
2022-10-23 14:30 132023012 Gantofta IBK F09 - Åstorp/Kvidinge IBS F09/10-2 5 - 6 Maja Karlsson, Bella Edvardsson Gantoftahallen
2022-11-12 11:15 132023017 Malmhaug IBF F08/09 - Gantofta IBK F09 6 - 4 Isac Salomonsson, Andreas Thorsell Kulladals Sporthall
2022-11-12 13:30 132023019 IBK Landskrona F09/10 - Åstorp/Kvidinge IBS F09/10-2 2 - 2 Borstahusens Idrottshall
2022-11-13 16:40 132023018 IBK Lund F09-11 Sandby - VV-84 SK Bjuv 08-10 2 - 2 Ej offentliggjord, Ej offentliggjord Killebäckshallen
2022-12-01 19:00 132023020 Malmö FBC F09-10 - Tygelsjö IK F08/09 2 - 4 Kevin Prahl, William Nilsson Toftanäs Sporthall
2022-11-19 12:30 132023023 Åstorp/Kvidinge IBS F09/10-2 - IBK Lund F09-11 Sandby 3 - 2 Arena Åstorp
2022-11-20 10:00 132023024 VV-84 SK Bjuv 08-10 - Malmhaug IBF F08/09 2 - 5 Brogårdaskolan
2022-11-20 15:00 132023022 Tygelsjö IK F08/09 - IBK Landskrona F09/10 0 - 5 Pilbäckshallen
2022-11-27 17:00 132023025 Gantofta IBK F09 - Hjärnarps IBK F08-10 5 - 0 Bella Edvardsson, Maja Karlsson Gantoftahallen
2022-11-25 19:45 132023027 IBK Lund F09-11 Sandby - Hjärnarps IBK F08-10 9 - 1 Lerbäckshallen A
2022-11-26 13:30 132023028 IBK Landskrona F09/10 - Gantofta IBK F09 3 - 5 Landskrona Idrottshall
2022-11-27 12:00 132023029 Malmö FBC F09-10 - VV-84 SK Bjuv 08-10 2 - 2 Marcus Rundström, William Nilsson Toftanäs Sporthall
2022-11-27 15:00 132023030 Tygelsjö IK F08/09 - Åstorp/Kvidinge IBS F09/10-2 0 - 5 Pilbäckshallen
2022-12-03 10:00 132023035 Hjärnarps IBK F08-10 - Malmhaug IBF F08/09 1 - 3 Söndrebaljshallen
2022-12-03 10:30 132023032 Åstorp/Kvidinge IBS F09/10-2 - Malmö FBC F09-10 4 - 2 Arena Åstorp
2022-12-03 11:30 132023034 Gantofta IBK F09 - IBK Lund F09-11 Sandby 3 - 4 Bella Edvardsson, Maja Karlsson Gantoftahallen
2022-12-03 12:00 132023033 VV-84 SK Bjuv 08-10 - IBK Landskrona F09/10 1 - 3 Brogårdaskolan
2022-12-10 11:00 132023037 IBK Landskrona F09/10 - Malmhaug IBF F08/09 4 - 1 Borstahusens Idrottshall
2022-12-11 10:00 132023040 Åstorp/Kvidinge IBS F09/10-2 - VV-84 SK Bjuv 08-10 2 - 2 Arena Åstorp
2022-12-11 12:00 132023038 Malmö FBC F09-10 - Hjärnarps IBK F08-10 6 - 1 Ahmad Homsi, Marcus Rundström Toftanäs Sporthall
2022-12-11 13:00 132023039 Tygelsjö IK F08/09 - Gantofta IBK F09 1 - 4 Pilbäckshallen
2022-12-17 10:00 132023044 Hjärnarps IBK F08-10 - IBK Landskrona F09/10 2 - 3 Söndrebaljshallen
2022-12-18 11:45 132023045 Malmhaug IBF F08/09 - IBK Lund F09-11 Sandby 2 - 1 Kulladals Sporthall
2022-12-18 16:00 132023043 Gantofta IBK F09 - Malmö FBC F09-10 3 - 5 Maja Karlsson, Björn Zorec Gantoftahallen
2023-01-28 12:00 132023042 VV-84 SK Bjuv 08-10 - Tygelsjö IK F08/09 5 - 2 Jens Billesskolan
2023-01-14 10:00 132023047 VV-84 SK Bjuv 08-10 - Hjärnarps IBK F08-10 6 - 2 Brogårdaskolan
2023-01-14 11:45 132023048 Åstorp/Kvidinge IBS F09/10-2 - Malmhaug IBF F08/09 1 - 1 Arena Åstorp
2023-01-15 14:00 132023050 Malmö FBC F09-10 - IBK Landskrona F09/10 3 - 2 Erik Syrén, Bengt Syrén Toftanäs Sporthall
2023-01-15 16:30 132023049 Tygelsjö IK F08/09 - IBK Lund F09-11 Sandby 1 - 5 Pilbäckshallen
2023-01-21 10:00 132023053 Malmhaug IBF F08/09 - Tygelsjö IK F08/09 2 - 1 Kulladals Sporthall
2023-01-21 10:00 132023054 Hjärnarps IBK F08-10 - Åstorp/Kvidinge IBS F09/10-2 1 - 6 Söndrebaljshallen
2023-01-22 14:30 132023055 Gantofta IBK F09 - VV-84 SK Bjuv 08-10 4 - 1 Maja Karlsson, Bella Edvardsson Gantoftahallen
2023-01-22 16:15 132023052 IBK Lund F09-11 Sandby - Malmö FBC F09-10 4 - 2 Killebäckshallen
2023-01-28 10:30 132023057 Åstorp/Kvidinge IBS F09/10-2 - Gantofta IBK F09 3 - 4 Arena Åstorp
2023-01-29 15:00 132023058 Tygelsjö IK F08/09 - Hjärnarps IBK F08-10 5 - 3 Pilbäckshallen
2023-01-29 16:00 132023060 IBK Lund F09-11 Sandby - IBK Landskrona F09/10 2 - 4 Killebäckshallen
2023-02-16 19:00 132023059 Malmö FBC F09-10 - Malmhaug IBF F08/09 Toftanäs Sporthall
2023-02-04 10:00 132023063 VV-84 SK Bjuv 08-10 - IBK Lund F09-11 Sandby 1 - 5 Jens Billesskolan
2023-02-04 11:00 132023064 Åstorp/Kvidinge IBS F09/10-2 - IBK Landskrona F09/10 4 - 1 Arena Åstorp
2023-02-05 14:15 132023062 Gantofta IBK F09 - Malmhaug IBF F08/09 2 - 2 Maja Karlsson, Bella Edvardsson Gantoftahallen
2023-02-05 15:00 132023065 Tygelsjö IK F08/09 - Malmö FBC F09-10 3 - 2 Pilbäckshallen
2023-02-11 09:00 132023067 IBK Landskrona F09/10 - Tygelsjö IK F08/09 Landskrona Idrottshall
2023-02-11 10:00 132023070 Hjärnarps IBK F08-10 - Gantofta IBK F09 Söndrebaljshallen
2023-02-12 11:30 132023068 IBK Lund F09-11 Sandby - Åstorp/Kvidinge IBS F09/10-2 Killebäckshallen
2023-02-12 14:00 132023069 Malmhaug IBF F08/09 - VV-84 SK Bjuv 08-10 Kulladals Sporthall
2023-02-13 18:45 132023073 Gantofta IBK F09 - IBK Landskrona F09/10 Maja Karlsson, Bella Edvardsson Gantoftahallen
2023-02-18 10:00 132023072 Hjärnarps IBK F08-10 - IBK Lund F09-11 Sandby Söndrebaljshallen
2023-02-18 10:00 132023074 VV-84 SK Bjuv 08-10 - Malmö FBC F09-10 Brogårdaskolan
2023-02-18 13:30 132023075 Åstorp/Kvidinge IBS F09/10-2 - Tygelsjö IK F08/09 Arena Åstorp
2023-03-04 12:15 132023080 Malmhaug IBF F08/09 - Hjärnarps IBK F08-10 Kulladals Sporthall
2023-03-05 13:00 132023077 Malmö FBC F09-10 - Åstorp/Kvidinge IBS F09/10-2 Toftanäs Sporthall
2023-03-05 14:00 132023078 IBK Landskrona F09/10 - VV-84 SK Bjuv 08-10 Landskrona Idrottshall
2023-03-05 16:00 132023079 IBK Lund F09-11 Sandby - Gantofta IBK F09 Killebäckshallen
2023-03-11 10:00 132023083 Hjärnarps IBK F08-10 - Malmö FBC F09-10 Söndrebaljshallen
2023-03-11 10:00 132023085 VV-84 SK Bjuv 08-10 - Åstorp/Kvidinge IBS F09/10-2 Brogårdaskolan
2023-03-12 12:30 132023082 Malmhaug IBF F08/09 - IBK Landskrona F09/10 Kulladals Sporthall
2023-03-12 14:15 132023084 Gantofta IBK F09 - Tygelsjö IK F08/09 Björn Zorec, Maja Karlsson Gantoftahallen
2023-03-19 13:00 132023088 Malmö FBC F09-10 - Gantofta IBK F09 Toftanäs Sporthall
2023-03-19 13:00 132023089 IBK Landskrona F09/10 - Hjärnarps IBK F08-10 Landskrona Idrottshall
2023-03-19 15:00 132023087 Tygelsjö IK F08/09 - VV-84 SK Bjuv 08-10 Pilbäckshallen
2023-03-19 15:30 132023090 IBK Lund F09-11 Sandby - Malmhaug IBF F08/09 Killebäckshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Åstorp/ Kvidinge IBS F09/ 10-2 12 8 3 1 42-21 21 27
2. IBK Lund F09-11 Sandby 12 7 2 3 45-26 19 23
3. Malmhaug IBF F08/ 09 11 7 2 2 28-21 7 23
4. IBK Landskrona F09/ 10 11 6 2 3 32-23 9 20
5. Gantofta IBK F09 11 6 1 4 45-32 13 19
6. VV-84 SK Bjuv 08-10 11 3 3 5 27-36 -9 12
7. Tygelsjö IK F08/ 09 12 4 0 8 23-42 -19 12
8. Malmö FBC F09-10 11 3 1 7 31-34 -3 10
9. Hjärnarps IBK F08-10 11 0 0 11 15-53 -38 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis