Träningsmatcher Dalarnas IBF 22/23 (2022/23)

Övriga matcher
Träningsmatcher Dalarnas IBF 22/23
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-08-13 15:15 038709001 IBF Hedemora P 07/08 - AIK IBF P08 Ljusröd Medelsvår Vår A 8 - 1 Camilla Eriksson, David Hildingstam Fagerstahallen
2022-08-14 13:00 038709002 IBF Borlänge H1 - IBF Ludvika Herr Div 2 0 - 0 Fredrik Andersson, Daniel Larsson Maserhallen
2022-08-20 11:00 038709005 IBF Borlänge H1 - Huddinge IBS H2 Jussi Nissinen, Samuel Nissinen-Eriksson Maserhallen
2022-08-21 14:00 038709003 IBF Hedemora H1 - Per-Ols IBF H2 6 - 5 Per Nordström, Mattias Papmehl-Dufay Vasahallen
2022-08-26 20:00 038709014 Krylbo AIS Herr Div.5 - Söderbärke Goif Herrar div 5 Tim Nissinen Eriksson, Jussi Nissinen Markushallen
2022-08-28 10:30 038709007 IBF Ludvika Herr Div 4 - IBF Hedemora H4 Linus Isberg, Johan Forsström Ludvika Sporthall
2022-08-28 13:30 038709006 IBF Ludvika Herr Div 2 - IBF Hedemora H1 Linus Isberg, Johan Forsström Ludvika Sporthall
2022-08-30 19:00 038709023 LI20 IBF H1 - Hälsinggårdens AIK Innebandy Herrar Mattias Hedberg, Tim Green Leksandshallen A
2022-08-31 19:00 038709011 IBF Falun Utveckling Allsvenskan - KAIS Mora IF H1 Tim Green, Viktor Snöborgs Guide Arena 1
2022-09-02 20:00 038709025 Krylbo AIS Herr Div.5 - IBK Runsten lag 2 Hans Bylund, Anders Sundvall Markushallen
2022-09-03 16:30 038709004 IBF Hedemora H1 - Tillberga IK Roosters 6 - 6 Mattias Hedberg, Anders Fredriksson Vasahallen
2022-09-04 11:00 038709015 LI20 Röd Div 1 - Hagunda IF P06/07 Fahrudin Omerbasic, Hajrudin Omerbasic Leksandshallen A
2022-09-04 14:00 038709022 KAIS Mora IF H1 - FBC Bollnäs H1 Anders Fredriksson, Mattias Hedberg Idre Fjäll Arena
2022-09-04 14:00 038709016 LI20 Röd Div 1 - Hagunda IF P06/07 Fahrudin Omerbasic, Hajrudin Omerbasic Leksandshallen A
2022-09-08 19:30 038709026 LI20 IBF H1 - KAIS Mora IF H1 Mattias Hedberg, Erik Lindberg Leksandshallen A
2022-09-08 20:00 038709012 IBF Falun Utveckling Allsvenskan - Hälsinggårdens AIK Innebandy Herrar 6 - 1 Tim Green, Viktor Snöborgs Guide Arena 1
2022-09-09 20:00 038709017 Söderbärke Goif Herrar div 5 - Krylbo AIS Herr Div.5 Sebastian Wattberg, Johan Forsström Söderbärke Sporthall
2022-09-10 19:00 038709018 Långshyttans IBK Herrar Div.4 - Krylbo AIS Herr Div.5
2022-09-10 19:00 038709009 Långshyttans IBK Herrar Div.4 - Krylbo AIS Herr Div.5 Sebastian Wattberg, Johan Forsström Långshyttans Sporthall
2022-09-11 11:30 038709029 Dalarna F 16 - IBF Falun Ungdom och Barn P08 5 - 3 William Lundström Guide Arena 2
2022-09-11 12:00 038709027 IBF Hedemora D1 - Surahammars IBF Damer Div 1 4 - 8 Tim Nissinen Eriksson, Jussi Nissinen Vasahallen
2022-09-11 12:30 038709008 IBF Ludvika Herr Div 2 - Per-Ols IBF H2 Mattias Hedberg, Anders Fredriksson Lorensbergaskolan
2022-09-11 13:00 038709013 IBF Falun Utveckling Allsvenskan - IBF Borlänge H1 Håkan Thunman, Magnus Undén Guide Arena 1
2022-09-14 19:15 038709031 IBF Falun Utveckling F16 - KAIS Mora UIF Flickor 16 GUD 6 - 6 Anton Mårtensson, Johan Forsström Guide Arena 1
2022-09-16 19:00 038709034 Rättviks IBF Herrlag - Hosjö IBK 11 - 4 Mattias Hedberg, Senad Omerbasic Rättviks Sporthall
2022-09-16 20:00 038709019 Krylbo AIS Herr Div.5 - Sala Silverstaden IBK H4 Hans Bylund, Anders Sundvall Markushallen
2022-09-17 10:00 038709035 Borlänge IBK Herr - IBF Ludvika Herr Div 5 7 - 9 Tim Nissinen Eriksson, Jussi Nissinen Paradishallen
2022-09-17 12:00 038709036 IBK Hedemora Borg Division 2 Damer - Per-Ols IBF D3U 6 - 3 William Lundström, Fredrick Lundin Vasahallen
2022-09-17 12:30 038709033 IBF Borlänge Div1 - KFUM Falun Dam Jussi Nissinen, Tim Nissinen Eriksson Paradishallen
2022-09-17 15:00 038709030 Hälsinggårdens AIK Innebandy P0506 - KAIS Mora UIF JAS-killar Per Nordström, Mikael Svenske Lugnet C
2022-09-18 15:00 038709028 IBF Hedemora D1 - Sandvikens AIK Storviks IF D1 Mattias Hedberg, Håkan Thunman Långshyttans Sporthall
2022-09-19 20:45 038709038 Sundborns GOIF Div 5 herrar Dalarna - Hälsinggårdens AIK Innebandy P0506 Per Nordström, Mattias Papmehl-Dufay Lugnet C
2022-09-23 19:00 038709037 Söderbärke Goif Herrar div 5 - IBF Ludvika Herr Div 5 Simon Jansson, Tonni Boström Söderbärke Sporthall
2022-09-23 20:00 038709020 Krylbo AIS Herr Div.5 - Långshyttans IBK Herrar Div.4 Abdirizak Ali, Anders Sundvall Markushallen
2022-09-24 10:00 038709047 Dalarna F 16 - Gävleborg F16 Lugnet D
2022-09-24 10:00 038709043 Dalarna P 16 - Uppland P 16 Lugnet C
2022-09-24 10:00 038709040 Gävleborg P16 - Dalarna P15 Lugnet A
2022-09-24 11:20 038709048 Gävleborg F16 - Uppland F16 Lugnet D
2022-09-24 11:20 038709044 Uppland P 16 - Gävleborg P16 Lugnet C
2022-09-24 11:20 038709041 Dalarna P15 - Dalarna P 16 Lugnet A
2022-09-24 13:30 038709049 Dalarna F 16 - Uppland F16 Lugnet D
2022-09-24 13:30 038709045 Gävleborg P16 - Dalarna P 16 Lugnet C
2022-09-24 13:30 038709042 Dalarna P15 - Uppland P 16 Lugnet A
2022-09-24 15:00 038709046 Dalarna P15 - Dalarna P15 Lugnet C
2022-09-25 10:00 038709039 LI20 Blå 1 - Bjursås IK Blå div 2 Fahrudin Omerbasic, Hajrudin Omerbasic Leksandshallen A
2022-09-25 11:30 038709050 LI20 Röd Div 2 - Nås IF P08 Fahrudin Omerbasic, Hajrudin Omerbasic Leksandshallen A
2022-09-25 16:00 038709021 Sala Silverstaden IBK H4 - Krylbo AIS Herr Div.5 4 - 2 Noel Hildensjö, Jonathan Ahlbom Sala Idrottshall
2022-09-25 16:30 038709032 Sundborns GOIF Div 2 damer - IBF Gagnef Damer Ilir Sheremeti, Johan Forsström Envikens Sporthall
2022-09-27 18:30 038709052 Krylbo AIS Pojkar 07-08 - IBF Hedemora P 07/08 0 - 23 Simon Halldén, Sebastian Wattberg Markushallen
2022-09-27 19:30 038709051 Envikens IF Div 3 Herrar - Sundborns GOIF Div 5 herrar Dalarna 3 - 2 Mattias Papmehl-Dufay, Johan Forsström Envikens Sporthall
2022-09-28 19:50 038709061 Rättviks IBF Damlaget - Sundborns GOIF Div 2 damer Senad Omerbasic, Mattias Hedberg Rättvik Arena
2022-10-01 10:00 038709054 IBF Borlänge F09 Röd Div 2 - KAIS Mora UIF F 09/10 2 - 5 Tea Karlsson, Jonatan Åcerclinth Paradishallen
2022-10-01 10:15 038709062 LI20 DJ GUD - IBF Falun Utveckling Dam DJ Senad Omerbasic, Mattias Hedberg Leksandshallen A
2022-10-01 11:00 038709064 KFUM Falun Herr - Hofors IBK Herr Mattias Papmehl-Dufay, Per Nordström Lugnet C
2022-10-01 11:00 038709055 Björklinge BK F08/09 Div 2 - Hagfors IF Uddeholm F 08-09 Röd 4 5 - 1 Lina Croner, Jonatan Åcerclinth Paradishallen
2022-10-01 12:00 038709056 IBF Borlänge F09 Röd Div 2 - Hagfors IF Uddeholm F 08-09 Röd 4 2 - 3 Tea Karlsson, Lina Croner Paradishallen
2022-10-01 12:20 038709063 Borlänge IBK p08 - IBF Gagnef P08 Helmer Carlsson, Alfred Pettersson Ornäs Sporthall
2022-10-01 13:00 038709057 Björklinge BK F08/09 Div 2 - KAIS Mora UIF F 09/10 5 - 2 Tea Karlsson, Jonatan Åcerclinth Paradishallen
2022-10-01 14:00 038709058 Hagfors IF Uddeholm F 08-09 Röd 4 - KAIS Mora UIF F 09/10 Jonatan Åcerclinth, Lina Croner Paradishallen
2022-10-01 15:00 038709053 IBF Borlänge F09 Röd Div 2 - Björklinge BK F08/09 Div 2 Lina Croner, Tea Karlsson Paradishallen
2022-10-01 16:00 038709059 IBF Borlänge F07-1 Röd Div2 - Hagfors IF Uddeholm F07-09 Röd 2 Tea Karlsson, Jonatan Åcerclinth Paradishallen
2022-10-02 11:00 038709060 Envikens IF Pojkar Röd Div 3 - Sundborns GOIF Pojkar Röd div 3 Ida Andersson Groth, Alva Larsson Envikens Sporthall
2022-10-06 18:30 038709065 Krylbo AIS Flickor 10-12 - Skogsgymnastikens IBS 11/12 1 - 8 Klara Hultgren, Christer Sundberg Markushallen
2022-10-10 19:30 038709068 IBF Ludvika Pojkar Blå Div 1 P10-11 - Söderbärke Goif Blå Svår 18/19 Felicia Holmgren, Filippa Holmgren Lorensbergaskolan
2022-10-16 13:00 038709066 Sundborns GOIF Pojkar Grön div 3 - KFUM Falun Björn Lundqvist Sundbornshallen
2022-10-16 14:30 038709067 Sundborns GOIF Pojkar Grön div 3 - KFUM Falun Björn Lundqvist Sundbornshallen
2022-10-19 18:30 038709069 IBF Borlänge P13 Blå Grön Div1 - Borlänge IBK Grön div 1 Håkan Aspman, Sebastian Wattberg Honefshallen
2022-10-23 10:00 038709024 Dalarna F 16 - Dalarna F15 Helmer Carlsson, Mattias Papmehl-Dufay Guide Arena 2

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis