Flickor A (2023/24)

Gruppspel
Pantamera Flickor A
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2023-09-30 16:00 132020001 Häljarps SK F07/08 - Bjärreds IBK F07/Lomma FBC F08 1 - 4 Isac Salomonsson, Alexander Linderståhl Häljarps Idrottshall
2023-10-16 19:30 132020002 IBK Lund F2007-2009 - IK Stanstad F07-09 3 - 4 Niklas Jeppsson, Lukas Magnusson Vipeholmshallen
2023-10-28 12:00 132020003 Lönsboda IBK F06-10 - Malmö FBC F07-08 5 - 1 Stefan Andersson, Tojje Sildén-Glemark Lönsboda Sporthall
2023-10-07 15:30 132020007 IK Stanstad F07-09 - Lönsboda IBK F06-10 3 - 2 Isac Salomonsson, Linn Farken Ericsson Bråhögshallen
2023-10-08 16:00 132020006 Häljarps SK F07/08 - IBK Lund F2007-2009 2 - 1 Claus Pettersson, Saga Ekberg Häljarps Idrottshall
2023-10-13 19:00 132020010 Bjärreds IBK F07/Lomma FBC F08 - IK Stanstad F07-09 2 - 2 Claus Pettersson, Sixten Bischhaus Bjärehovhallen
2023-10-14 13:30 132020011 Lönsboda IBK F06-10 - Häljarps SK F07/08 7 - 3 Simon Delfin, Jessika Forsberg Lönsboda Sporthall
2023-10-22 15:30 132020014 IK Stanstad F07-09 - Malmö FBC F07-08 4 - 2 Kenan Masic, Dzenan Masic Bråhögshallen
2023-10-22 18:00 132020015 Bjärreds IBK F07/Lomma FBC F08 - Lönsboda IBK F06-10 3 - 4 Elin Silfver, Jürgen Neuenhofen Bjärehovhallen
2023-10-29 11:30 132020018 IBK Lund F2007-2009 - Bjärreds IBK F07/Lomma FBC F08 0 - 4 Emelie Olsson, William Nilsson Lerbäckshallen A
2024-02-11 16:45 132020019 Malmö FBC F07-08 - Häljarps SK F07/08 5 - 4 Frans Rose, Nils Rickard Kirsebergs Sporthall
2023-11-12 12:00 132020021 Lönsboda IBK F06-10 - IBK Lund F2007-2009 4 - 4 Stefan Andersson, Emilio Olsson Lönsboda Sporthall
2023-11-12 18:00 132020022 Bjärreds IBK F07/Lomma FBC F08 - Malmö FBC F07-08 5 - 1 Linn Farken Ericsson, Elin Silfver Bjärehovhallen
2023-11-19 14:00 132020025 IK Stanstad F07-09 - Häljarps SK F07/08 5 - 4 Cevin Ivarsson, Pelle Verhulst Bråhögshallen
2024-01-21 13:00 132020026 Malmö FBC F07-08 - IBK Lund F2007-2009 0 - 4 Marcus Björkenstam, Lukas Magnusson Toftanäs Sporthall
2023-11-24 19:30 132020029 Bjärreds IBK F07/Lomma FBC F08 - Häljarps SK F07/08 5 - 0 Nils Rickard, Emelie Olsson Bjärehovhallen
2023-11-25 12:30 132020030 IK Stanstad F07-09 - IBK Lund F2007-2009 3 - 0 Lukas Magnusson, Alexander Linderståhl Bråhögshallen
2023-11-26 16:30 132020031 Malmö FBC F07-08 - Lönsboda IBK F06-10 1 - 11 Lukas Magnusson, Frans Rose Toftanäs Sporthall
2023-12-08 20:00 132020035 Lönsboda IBK F06-10 - IK Stanstad F07-09 3 - 3 Mathias Orning, Tojje Sildén-Glemark Lönsboda Sporthall
2023-12-10 11:30 132020034 IBK Lund F2007-2009 - Häljarps SK F07/08 0 - 1 Kevin Prahl, Frans Rose Lerbäckshallen A
2023-12-17 14:00 132020039 Häljarps SK F07/08 - Lönsboda IBK F06-10 1 - 8 Frans Rose, Simon Björkman Rydnemalm Häljarps Idrottshall
2023-12-17 15:00 132020038 IK Stanstad F07-09 - Bjärreds IBK F07/Lomma FBC F08 5 - 0 Isac Salomonsson, Ante Johansson Stenholm Bråhögshallen
2024-01-13 15:00 132020042 Malmö FBC F07-08 - IK Stanstad F07-09 1 - 3 Linus Dahlström-Nilsson, William Nilsson Toftanäs Sporthall
2024-01-14 12:30 132020043 Lönsboda IBK F06-10 - Bjärreds IBK F07/Lomma FBC F08 5 - 0 Mikael Björkqvist, Kevin Prahl Lönsboda Sporthall
2024-01-19 19:00 132020046 Bjärreds IBK F07/Lomma FBC F08 - IBK Lund F2007-2009 4 - 5 Nils Rickard, Lukas Magnusson Bjärehovhallen
2024-01-20 16:00 132020047 Häljarps SK F07/08 - Malmö FBC F07-08 4 - 4 Pontus Paulsson, Patrik Knutsson Häljarps Idrottshall
2024-01-25 19:30 132020050 Malmö FBC F07-08 - Bjärreds IBK F07/Lomma FBC F08 2 - 9 Nils Rickard, Lukas Magnusson Toftanäs Sporthall
2024-01-28 15:00 132020049 IBK Lund F2007-2009 - Lönsboda IBK F06-10 4 - 3 Bengt Syrén, Erik Syrén Lerbäckshallen A
2024-01-29 19:30 132020054 IBK Lund F2007-2009 - Malmö FBC F07-08 5 - 0 Lukas Magnusson, Nils Rickard Vipeholmshallen
2024-02-01 19:00 132020053 Häljarps SK F07/08 - IK Stanstad F07-09 3 - 2 Henrik Lott, Jürgen Neuenhofen Häljarps Idrottshall
2024-02-04 11:00 132020059 Lönsboda IBK F06-10 - Malmö FBC F07-08 WO (5 - 0) Lönsboda Sporthall
2024-02-05 19:30 132020058 IBK Lund F2007-2009 - IK Stanstad F07-09 1 - 2 Oskar Lindvall, Peter Dahlberg Vipeholmshallen
2024-02-07 20:00 132020057 Häljarps SK F07/08 - Bjärreds IBK F07/Lomma FBC F08 4 - 5 Annie Axelsson, Johan Gustafsson Häljarps Idrottshall
2024-01-19 20:00 132020063 IK Stanstad F07-09 - Lönsboda IBK F06-10 1 - 6 Kevin Prahl, Oskar Lindvall Bråhögshallen
2024-03-03 14:00 132020062 Häljarps SK F07/08 - IBK Lund F2007-2009 Saga Ekberg, Elin Silfver Häljarps Idrottshall
2024-02-14 20:00 132020066 Bjärreds IBK F07/Lomma FBC F08 - IK Stanstad F07-09 5 - 2 Linn Farken Ericsson, Malin Forssell Bjärehovhallen
2024-02-17 12:00 132020067 Lönsboda IBK F06-10 - Häljarps SK F07/08 3 - 4 , Johan Gustafsson Lönsboda Sporthall
2024-03-03 13:00 132020071 Bjärreds IBK F07/Lomma FBC F08 - Lönsboda IBK F06-10 Linn Farken Ericsson, Ida Farken Ericsson Bjärehovhallen
2024-03-03 16:00 132020070 IK Stanstad F07-09 - Malmö FBC F07-08 Ida Farken Ericsson, Linn Farken Ericsson Bråhögshallen
2024-03-10 10:15 132020074 IBK Lund F2007-2009 - Bjärreds IBK F07/Lomma FBC F08 Linn Farken Ericsson, Ida Farken Ericsson Lerbäckshallen A
2024-03-10 15:30 132020075 Malmö FBC F07-08 - Häljarps SK F07/08 Uri Shmulevich, Malin Forssell Toftanäs Sporthall
2024-03-13 19:00 132020077 Lönsboda IBK F06-10 - IBK Lund F2007-2009 Emilio Olsson, Per-Ivar Kullman Lönsboda Sporthall
2024-03-13 20:00 132020078 Bjärreds IBK F07/Lomma FBC F08 - Malmö FBC F07-08 Truls Andersson, Ville Kotteby Bjärehovhallen
2024-03-17 15:00 132020082 Malmö FBC F07-08 - IBK Lund F2007-2009 Isac Salomonsson, Lukas Magnusson Toftanäs Sporthall
2024-03-17 16:30 132020081 IK Stanstad F07-09 - Häljarps SK F07/08 Frans Rose, Marcus Björkenstam Bråhögshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Lönsboda IBK F06-10 13 8 2 3 66-28 38 26
2. IK Stanstad F07-09 13 8 2 3 39-32 7 26
3. Bjärreds IBK F07/ Lomma FBC F08 12 7 1 4 46-31 15 22
4. IBK Lund F2007-2009 11 4 1 6 27-27 0 13
5. Häljarps SK F07/ 08 12 4 1 7 31-49 -18 13
6. Malmö FBC F07-08 11 1 1 9 17-59 -42 4
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis