Damer Division 1 Mittsverige (2023/24)

Gruppspel
Damer Division 1 Mittsverige
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2023-10-08 12:30 242201005 Örnsköldsvik IBF - Timrå IBC Utveckling 11 - 3 Adrian Melin, Ivan Wahlström Skyttis Arena
2023-10-08 16:00 242201002 Timrå IBC - Gullänget-Kroksta IBS 6 - 2 Pierre Björklund, Teodor Lundgren Timrå Sporthall
2023-10-22 13:00 242201004 Örnsköldsvik IBK - Jemtland Innebandy 4 - 5 e.förl. Peder Lövdahl, My Sahlen Skyttis Arena
2023-10-11 19:30 242201010 Örnsköldsvik IBF - Örnsköldsvik IBK 3 - 2 My Sahlen, Adrian Melin Skyttis Arena
2023-10-14 13:00 242201008 Jemtland Innebandy - Timrå IBC 0 - 4 Öjvind Bäckman, Urban Henrixon Östersunds sporthall
2023-10-14 14:30 242201068 Örnsköldsvik IBK - Klockarbergets BK/Sundsvalls IBF 9 - 4 Adrian Melin, Peder Lövdahl Skyttis Arena
2023-10-15 18:00 242201006 Gullänget-Kroksta IBS - Sundsvall FBC Ungdom FBC Dam 12 - 2 Adrian Melin, My Sahlen Skyttis Arena
2023-10-21 12:00 242201011 Sundsvall FBC Ungdom FBC Dam - Klockarbergets BK/Sundsvalls IBF 1 - 6 Kian Keinia, Edvin Lindelöf Sundsvalls Sporthall-A
2023-10-21 18:30 242201012 Gullänget-Kroksta IBS - Jemtland Innebandy 2 - 6 Peder Lövdahl, Adrian Melin Skyttis Arena
2023-10-22 15:00 242201014 Timrå IBC - Örnsköldsvik IBF 6 - 4 Roger Lundbäck, Per Backlin Timrå Sporthall
2023-10-28 12:00 242201016 Jemtland Innebandy - Sundsvall FBC Ungdom FBC Dam 5 - 1 Fredrik Landin, Jimmy Rittervall Östersunds sporthall
2023-10-29 15:00 242201017 Timrå IBC Utveckling - Klockarbergets BK/Sundsvalls IBF 3 - 2 Markus Helsing, Kian Keinia Timrå Sporthall
2023-10-29 17:30 242201018 Örnsköldsvik IBF - Gullänget-Kroksta IBS 3 - 5 Peder Lövdahl, Mikael Körning Skyttis Arena
2023-11-11 14:00 242201023 Klockarbergets BK/Sundsvalls IBF - Örnsköldsvik IBK 5 - 2 Markus Helsing, Per Backlin Njurundahallen
2023-11-12 13:00 242201022 Jemtland Innebandy - Örnsköldsvik IBF 5 - 3 Urban Henrixon, Öjvind Bäckman Östersunds sporthall
2023-11-12 14:30 242201021 Sundsvall FBC Ungdom FBC Dam - Timrå IBC Utveckling 3 - 6 Peter Palander, Markus Helsing Baldershallen 4
2023-11-19 12:30 242201026 Örnsköldsvik IBF - Sundsvall FBC Ungdom FBC Dam 9 - 1 My Sahlen, Adrian Melin Skyttis Arena
2023-11-19 15:00 242201027 Örnsköldsvik IBK - Timrå IBC Utveckling 4 - 1 Maria Dahlin, Adrian Melin Skyttis Arena
2023-11-19 15:00 242201029 Timrå IBC - Klockarbergets BK/Sundsvalls IBF 6 - 5 Edvin Lindelöf, Roger Lundbäck Timrå Sporthall
2023-12-02 14:00 242201035 Klockarbergets BK/Sundsvalls IBF - Gullänget-Kroksta IBS 6 - 9 William Bergman, Markus Helsing Njurundahallen
2023-12-03 12:00 242201031 Sundsvall FBC Ungdom FBC Dam - Örnsköldsvik IBK 2 - 8 Thomas Berglund, Jon Lundgren Baldershallen 4
2023-12-03 15:00 242201033 Timrå IBC Utveckling - Timrå IBC 4 - 4 e.förl. Robin Palander, Teodor Lundgren Timrå Sporthall
2023-11-12 15:00 242201037 Timrå IBC - Örnsköldsvik IBK 1 - 3 Tony Lööf, Mattias Karlsson Timrå Sporthall
2023-11-26 16:30 242201039 Gullänget-Kroksta IBS - Timrå IBC Utveckling 19 - 4 Adrian Melin, Mikael Körning Skyttis Arena
2023-12-09 14:00 242201040 Klockarbergets BK/Sundsvalls IBF - Jemtland Innebandy 5 - 7 Markus Helsing, Santiago Bedoya Njurundahallen
2023-12-14 20:00 242201043 Örnsköldsvik IBK - Gullänget-Kroksta IBS 4 - 3 Maria Dahlin, Adrian Melin Skyttis Arena
2023-12-17 12:30 242201044 Örnsköldsvik IBF - Klockarbergets BK/Sundsvalls IBF 6 - 3 Jonas Melin, Adrian Melin Skyttis Arena
2023-12-17 14:30 242201041 Sundsvall FBC Ungdom FBC Dam - Timrå IBC 5 - 4 Jon Lundgren, Santiago Bedoya Baldershallen 4
2023-12-17 16:00 242201045 Timrå IBC Utveckling - Jemtland Innebandy 4 - 3 Thomas Berglund, Roger Lundbäck Timrå Sporthall
2024-01-14 13:00 242201049 Jemtland Innebandy - Örnsköldsvik IBK 2 - 1 e.förl. Öjvind Bäckman, Henrik Forslin Östersunds sporthall
2024-01-14 15:00 242201050 Timrå IBC Utveckling - Örnsköldsvik IBF 3 - 5 Markus Helsing, Jon Lundgren Timrå Sporthall
2024-01-14 16:00 242201047 Gullänget-Kroksta IBS - Timrå IBC 7 - 6 Matilda Öhlén, My Sahlen Skyttis Arena
2024-01-21 13:30 242201051 Sundsvall FBC Ungdom FBC Dam - Gullänget-Kroksta IBS 3 - 7 Edvin Lindelöf, Thomas Berglund Baldershallen 4
2024-01-21 15:00 242201053 Timrå IBC - Jemtland Innebandy 2 - 4 Markus Helsing, Jon Lundgren Timrå Sporthall
2024-01-21 15:30 242201055 Örnsköldsvik IBK - Örnsköldsvik IBF 1 - 2 Peter Näslund, Ivica Matanovic Skyttis Arena
2024-01-28 12:30 242201057 Jemtland Innebandy - Gullänget-Kroksta IBS 8 - 7 Fredrik Andersson, Handrin Thunqvist Östersunds sporthall
2024-01-28 14:00 242201056 Klockarbergets BK/Sundsvalls IBF - Sundsvall FBC Ungdom FBC Dam 7 - 3 Roger Lundbäck, Per Backlin Njurundahallen
2024-01-28 17:30 242201059 Örnsköldsvik IBF - Timrå IBC 4 - 5 e.förl. Matilda Öhlén, Alexander Engström Skyttis Arena
2024-02-04 12:00 242201061 Sundsvall FBC Ungdom FBC Dam - Jemtland Innebandy 2 - 4 Thomas Berglund, Edvin Lindelöf Baldershallen 4
2024-02-04 14:00 242201062 Klockarbergets BK/Sundsvalls IBF - Timrå IBC Utveckling 1 - 5 Teodor Lundgren, Per Backlin Njurundahallen
2024-02-04 14:00 242201063 Gullänget-Kroksta IBS - Örnsköldsvik IBF 4 - 3 e.förl. Matilda Öhlén, My Sahlen Skyttis Arena
2024-02-10 15:00 242201066 Timrå IBC Utveckling - Sundsvall FBC Ungdom FBC Dam 2 - 1 Per Backlin, Thomas Berglund Timrå Sporthall
2024-02-11 12:30 242201067 Örnsköldsvik IBF - Jemtland Innebandy 4 - 1 Ivica Matanovic, Peter Näslund Skyttis Arena
2024-02-17 14:00 242201074 Klockarbergets BK/Sundsvalls IBF - Timrå IBC 3 - 7 Markus Helsing, Thomas Berglund Njurundahallen
2024-02-18 12:00 242201071 Sundsvall FBC Ungdom FBC Dam - Örnsköldsvik IBF 1 - 11 Santiago Bedoya, Markus Helsing Baldershallen 4
2024-02-18 15:00 242201072 Timrå IBC Utveckling - Örnsköldsvik IBK 2 - 0 Markus Helsing, Pierre Björklund Timrå Sporthall
2024-02-25 12:00 242201078 Timrå IBC - Timrå IBC Utveckling 5 - 2 Markus Helsing, Nils Börlin Timrå Sporthall
2024-02-25 12:30 242201076 Örnsköldsvik IBK - Sundsvall FBC Ungdom FBC Dam 2 - 1 My Sahlen, Alexander Engström Skyttis Arena
2024-02-25 15:00 242201080 Gullänget-Kroksta IBS - Klockarbergets BK/Sundsvalls IBF WO (5 - 0) Wille Berglund, Alexander Engström Skyttis Arena
2024-02-17 10:30 242201084 Timrå IBC Utveckling - Gullänget-Kroksta IBS 4 - 2 Per Backlin, Roger Lundbäck Timrå Sporthall
2024-03-03 13:00 242201085 Jemtland Innebandy - Klockarbergets BK/Sundsvalls IBF 5 - 3 Christer Avasjö, Jonas Holm Östersunds sporthall
2024-03-03 15:00 242201082 Örnsköldsvik IBK - Timrå IBC 4 - 6 Ivica Matanovic, Peter Näslund Skyttis Arena
2024-02-29 19:00 242201088 Gullänget-Kroksta IBS - Örnsköldsvik IBK 4 - 3 Peter Näslund, Mikael Körning Skyttis Arena
2024-03-10 13:00 242201090 Jemtland Innebandy - Timrå IBC Utveckling 10 - 1 Öjvind Bäckman, Urban Henrixon Östersunds sporthall
2024-03-10 13:30 242201086 Timrå IBC - Sundsvall FBC Ungdom FBC Dam 12 - 1 Edvin Lindelöf, William Bergman Timrå Sporthall
2024-03-10 15:00 242201089 Klockarbergets BK/Sundsvalls IBF - Örnsköldsvik IBF 4 - 7 Jon Lundgren, Markus Helsing Njurundahallen
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. Jemtland Innebandy 14 9 2 (2) 3 65-43 22 31
2. Örnsköldsvik IBF 14 9 2 (0) 3 75-44 31 29
3. Timrå IBC 14 8 2 (1) 4 74-48 26 27
4. Gullänget-Kroksta IBS 14 8 1 (1) 5 88-58 30 26
5. Timrå IBC Utveckling 14 7 1 (0) 6 44-70 -26 22
6. Örnsköldsvik IBK 14 6 2 (0) 6 47-41 6 20
7. Klockarbergets BK/ Sundsvalls IBF 14 3 0 (0) 11 54-75 -21 9
8. Sundsvall FBC Ungdom FBC Dam 14 1 0 (0) 13 27-95 -68 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis