Spelprogram - DM Herrar 2019 Omg 1

Kontaktpersoner
Lag Namn E-post Mobil Färger
Alhem FF Blå, Blå, Blå
BK Solbacken Daniel Johansson daniel.joh@live.se Gul, Gul, Svart
Citykamraterna BK Olof Palm olof.palm@gmail.com 070-6507039
Clemensnäs IF Blå, Blå, Blå
FBC Moröbacke Mikael Nöjd m_nojd@hotmail.com 070-797 75 44 Vit, Svart, Svart
Gimonäs Umeå IBF Jonas Boström jojje121@hotmail.com 0705499783 Svart, Svart, Svart
Guldstaden IBK Lars Wallberg lars.wallberg@gmail.com 070-2472945 Marinblå, Marinblå, Svart
Hörnefors IF Erik Vähä erik.vaha@gmail.com 0734417212 Röd, Röd, Röd
IBK Umeå Norr Niklas Nordkvist niklas.nordkvist@elgruppenumea.se 0730-52 37 11 Svart, Svart, Rosa
IBS Dalen Helena Forsberg helena.forsberg76@gmail.com 070-2260582 Svart, Svart, Svart
IK Rutin Mikke Ejrevi ejrevi@gmail.com 0703304711
Obbola IK Grön, Svart, Svart
Rönnskär Railcare IF Ulf Helander helander77@hotmail.com 0703663845 Blå blå blå
Spöland Vännäs IF Henrik Persson henrik.persson73@hotmail.se 0739853406 GUL, SVART, SVART
Team Thorengruppen Ungdom SK Fabian Karlstén Fabiankarlsten@outlook.com 070-3850710 Grön, Grön, Grön
Täfteå IK Arvid Nordén arvid.norden@gmail.com 070-233 51 53 Röd/Vit/Röd
Spelprogram
Tid Omgång Match Resultat Domare Plats Publik
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Omgång 1
2018-10-09 20:15 1 FBC Moröbacke - Guldstaden IBK 6 - 5 Jens Marklund, Patrik Häggström Morö Backe A 4
2018-10-23 19:00 1 Spöland Vännäs IF - Hörnefors IF 5 - 6 e.förl. Therese Edin, Thomas Jonsson Hammarhallen Vännäs
2018-10-29 20:45 1 Gimonäs Umeå IBF - Team Thorengruppen Ungdom SK 2 - 10 Manuel Garzon, Daniel Johannesson Umeå Energi Arena Väst
2018-10-30 20:57 1 Alhem FF - Citykamraterna BK 2 - 3 Johan Rönnberg, David Jonsson Balderhallen B
2018-10-31 21:15 1 IBS Dalen - IBK Umeå Norr 7 - 12 Gustav Broadhall, Bjarne Andersson Musköten 2
2018-11-08 19:30 1 Rönnskär Railcare IF - IK Rutin 3 - 4 Patrik Häggström, Jens Marklund Eddahallen 66
2018-11-08 21:00 1 Täfteå IK - Obbola IK 3 - 4 Manuel Garzon, Rasmus Säfvenberg Vildmannahallen
2018-11-15 21:15 1 Clemensnäs IF - BK Solbacken 15 - 7 Jens Marklund, Micael Holmbom Balderhallen B

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis