Spelprogram - Pantamera Pojkar Ljusröd Medel C

Kontaktpersoner
Lag Namn E-post Mobil Färger
AIK IBF (B) Mikael Qvarnström mikael.qvarnstrom@aikinnebandy.se 070-606 99 34 Svart, Vit, Svartgula
Djurgårdens IF IBS (B) Torbjörn Furubjelke torbjorn.furubjelke@alumni.hhs.se 0733215395 Blårandig/Mörkblå/Ljusblåa
Hässelby SK IBK (C) Andreas Dahlström drommen76@gmail.com 0702745566 Röd/svart/svart
Täby FC (C) Patrick Wiberg Patrick.Wiberg@atea.se 0709-177036 Vit, Vit, Vit
Töjnan IBK (B) Christian Nilsson chrillen1970@gmail.com 0702448269 gul/svart/svart
Åkersberga IBF (B) Dan Granquist danogrankvist@hotmail.com 0708-505224 Orange/svart/orange
Ängby IF (B) Carina Nordqvist carina.nordqvist@sap.com 070-323 00 53 Grön, Vit, Grön
Spelprogram
Tid Omgång Match Resultat Domare Plats Publik
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Omgång 1
2019-09-28 16:30 1 Täby FC (C) - AIK IBF (B) 3 - 5 Johan Nima, Lucas Edberg Hägerneholmshallen
2019-09-29 14:00 1 Ängby IF (B) - Töjnan IBK (B) 3 - 0 Samuel Oreland, Robert Milerud Grimstahallen
Omgång 2
2019-10-06 14:00 2 Töjnan IBK (B) - Täby FC (C) 4 - 9 Madeleine Forslund, Linda Forslund Silverdalshallen
2019-10-06 14:00 2 AIK IBF (B) - Djurgårdens IF IBS (B) 1 - 3 Oscar Forstadius, Arash Sohrevardi Ulriksdalshallen
Omgång 3
2019-10-19 19:15 3 Djurgårdens IF IBS (B) - Töjnan IBK (B) 3 - 2 Lars Sundlöf, Johan Eklund Hjorthagshallen
2019-10-20 13:15 3 Hässelby SK IBK (C) - Åkersberga IBF (B) 1 - 4 Samuel Oreland, Fredrik Hallenberg Hässelbyhallen
Omgång 4
2019-10-27 14:30 4 Åkersberga IBF (B) - Ängby IF (B) 2 - 3 Niclas Andersson, Jakob Iskander Åkersberga Sporthall A
2019-10-27 16:15 4 Töjnan IBK (B) - AIK IBF (B) 3 - 11 Oscar Olsson Berglund, Aida Jönsson Silverdalshallen
Omgång 5
2019-11-10 11:30 5 Täby FC (C) - Åkersberga IBF (B) 2 - 5 Robert Lindén Säfström, Amanda Törner Hägerneholmshallen
2019-11-10 19:30 5 Ängby IF (B) - Hässelby SK IBK (C) 1 - 6 Åsa Gustavsson, Johnny Mikael Claesson Grimstahallen
Omgång 6
2019-11-16 10:30 6 Åkersberga IBF (B) - Djurgårdens IF IBS (B) 2 - 3 Niclas Andersson, Per Sundvall Åkersberga Sporthall A
2019-11-17 10:15 6 Hässelby SK IBK (C) - Täby FC (C) 0 - 6 Gustav Fohlstedt, Ricky Bagge Hässelbyhallen
Omgång 7
2019-11-30 12:45 7 Täby FC (C) - Ängby IF (B) 0 - 9 Björn Söderström, Sam Varahram Hägerneholmshallen
2019-11-30 16:30 7 Djurgårdens IF IBS (B) - Hässelby SK IBK (C) 2 - 4 Roland Nester, Lars Sundlöf Hjorthagshallen
2019-12-01 18:15 7 AIK IBF (B) - Åkersberga IBF (B) 8 - 1 Max Sjöberg, Malva Sölvemark Ulriksdalshallen
Omgång 8
2019-12-07 11:30 8 Hässelby SK IBK (C) - AIK IBF (B) 3 - 5 Marcus Blomqvist, Daniel Enkulla Hässelbyhallen
2019-12-08 18:00 8 Åkersberga IBF (B) - Töjnan IBK (B) 8 - 2 Aarre Hietanen, Jakob Iskander Åkersberga Sporthall A
2019-12-08 19:00 8 Ängby IF (B) - Djurgårdens IF IBS (B) 5 - 5 Ricky Bagge, Imtiaz Karim Grimstahallen
Omgång 9
2019-12-14 15:15 9 Djurgårdens IF IBS (B) - Täby FC (C) 2 - 6 Svedje Ohlson, Gabriel Nääs Hjorthagshallen
2019-12-15 12:00 9 AIK IBF (B) - Ängby IF (B) 18 - 0 Robert Vangeus, Alexander Löfgren Ulriksdalshallen
2019-12-15 15:00 9 Töjnan IBK (B) - Hässelby SK IBK (C) 3 - 2 Åsa Gustavsson, Ludwig Idevall Silverdalshallen
Omgång 10
2020-01-13 19:40 10 AIK IBF (B) - Täby FC (C) 6 - 1 Lukas Jellnor, Wilmer Jonsson Tallbackaskolan
2020-01-18 15:15 10 Töjnan IBK (B) - Ängby IF (B) 6 - 2 Robin Vall, Patrik Larsson Nya Edsbergshallen
Omgång 11
2020-01-18 19:30 11 Djurgårdens IF IBS (B) - AIK IBF (B) 0 - 9 Lars Sundlöf, Johan Engvall Hjorthagshallen
2020-01-25 11:30 11 Täby FC (C) - Töjnan IBK (B) 2 - 4 Tim Svensson, Andreas Sandgren Hägerneholmshallen
Omgång 12
2020-02-02 10:30 12 Åkersberga IBF (B) - Hässelby SK IBK (C) 1 - 4 William De Besche, Niclas Andersson Åkersberga Sporthall A
2020-02-02 11:30 12 Töjnan IBK (B) - Djurgårdens IF IBS (B) 1 - 5 Martin Hjelmberg, Mauricio Castillo Silverdalshallen
Omgång 13
2020-02-09 13:00 13 AIK IBF (B) - Töjnan IBK (B) 11 - 4 Wilmer Jonsson, Gustav Levin Ulriksdalshallen
2020-02-09 13:15 13 Ängby IF (B) - Åkersberga IBF (B) 9 - 2 Gustav Fohlstedt, Felix Wennerstein Grimstahallen
Omgång 14
2020-02-15 12:15 14 Hässelby SK IBK (C) - Ängby IF (B) 7 - 3 Alexander Hellström, Johnn Wahlgren Hässelbyhallen
2020-02-16 13:45 14 Åkersberga IBF (B) - Täby FC (C) 4 - 0 Martin Mårtensson, Jakob Iskander Åkersberga Sporthall A
Omgång 15
2020-03-07 10:15 15 Täby FC (C) - Hässelby SK IBK (C) 4 - 1 Andreas Beijer, Peter Lassfolk Hägerneholmshallen
2020-03-07 14:15 15 Djurgårdens IF IBS (B) - Åkersberga IBF (B) 2 - 2 Adam Sundbom, Magnus Westerberg Hjorthagshallen
Omgång 16
16 Ängby IF (B) - Täby FC (C) Grimstahallen
16 Hässelby SK IBK (C) - Djurgårdens IF IBS (B) Hässelbyhallen
16 Åkersberga IBF (B) - AIK IBF (B) Åkersberga Sporthall A
Omgång 17
17 Djurgårdens IF IBS (B) - Ängby IF (B) Engelbrektshallen
17 Töjnan IBK (B) - Åkersberga IBF (B) Silverdalshallen
17 AIK IBF (B) - Hässelby SK IBK (C) Ulriksdalshallen
Omgång 18
18 Täby FC (C) - Djurgårdens IF IBS (B) Hägerneholmshallen
18 Ängby IF (B) - AIK IBF (B) Grimstahallen
2020-02-08 16:00 18 Hässelby SK IBK (C) - Töjnan IBK (B) 9 - 3 Ludwig Idevall, Linus Löfstedt Rotebrohallen (Nya)

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis