Spelprogram - Herrar Div. 2

Kontaktpersoner
Lag Namn E-post Mobil Färger
Burås IK H2 Samuel Andersson samuel.andersson@outlook.com 0701454711 Grön/Grön/Vit
FBC Partille H2 Kai Lingheimer kai.lingheimer@telia.com 0707-781818 Svart/Svart/Svart
FBC Sisjön H2 Vita, svart, svarta
Frölunda IBK H2 Christian Westerlind christian.westerlind@gmail.com 0733910054 Grön/Röd/Röda
Guldhedens IK H2 Jesper Ryytty jesper.ryytty@hotmail.com 0730-787777 Röd, Svart, Vit
Herrestads AIF Rockets H2 Peter Nyström peternystrom18@hotmail.com 070-214 21 87 Svart, Svart, Svart
Hovås IBK H2 Gustav Oliveståhl gustav.olivestahl@gmail.com Orange/Svart/Orange
IBF Backadalen H2 Stefan Lovén vfindians_1@hotmail.com 0708366263 Röd, Röd, Röd
IBK Göteborg H2 Elias Johannesson elias.johannesson@hotmail.com Svart, Svart, Svart
Landvetter IBK H2 Håkan Reit reit67@hotmail.com 0760-236672 Vit-blå randig/svart/svart
Lindome IBK H2 Annika Ryberg annika.ryberg@live.se 0739-721510 Grön/Vit/Vit
Spelprogram
Tid Omgång Match Resultat Domare Plats Publik
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Omgång 1
2019-09-27 19:30 1 Herrestads AIF Rockets H2 - Frölunda IBK H2 6 - 5 e.förl. Adnan Tongur, Joakim Amri Nilsson Agnebergshallen 157
2019-09-28 13:30 1 FBC Partille H2 - Landvetter IBK H2 10 - 2 Adam Jällfält, Roger Zahnér Qvisthallen 132
2019-09-28 14:00 1 IBK Göteborg H2 - FBC Sisjön H2 0 - 9 Joakim Amri Nilsson, Peter Axelsson Torpahallen 53
2019-09-28 17:00 1 Lindome IBK H2 - Guldhedens IK H2 8 - 9 Adnan Tongur, Håkan Krafft Almåshallen A 75
2019-09-29 15:30 1 Hovås IBK H2 - Burås IK H2 9 - 5 Adnan Tongur, Joakim Amri Nilsson Lundenhallen 28
Omgång 2
2019-10-04 19:30 2 FBC Sisjön H2 - Hovås IBK H2 5 - 6 Adam Kruse, Pontus Ekengränd Salming Arena 41
2019-10-05 13:30 2 Frölunda IBK H2 - FBC Partille H2 4 - 7 Pierre Eberhard Berg, Adnan Tongur Frölunda Kulturhus
2019-10-05 14:30 2 Landvetter IBK H2 - Lindome IBK H2 8 - 10 Adam Kruse, Pontus Ekengränd Pinntorps Idrottshall
2019-10-05 14:30 2 Burås IK H2 - Herrestads AIF Rockets H2 6 - 4 Alexander Pavlovic, Aldin Hadziselmovic Svingelns Sporthall 37
2019-10-06 13:30 2 IBF Backadalen H2 - IBK Göteborg H2 9 - 4 Adam Kruse, Pontus Ekengränd Lundbystrand 1 75
Omgång 3
2019-10-11 19:30 3 FBC Sisjön H2 - IBF Backadalen H2 6 - 5 Adam Kruse, Pontus Ekengränd Salming Arena 58
2019-10-12 14:00 3 Lindome IBK H2 - Frölunda IBK H2 4 - 8 Fredrik Sävestrand, Matilda Svenblad Almåshallen A
2019-10-12 17:00 3 IBK Göteborg H2 - Guldhedens IK H2 3 - 9 Adnan Tongur, Jesper Dammert Torpahallen
2019-10-13 13:45 3 Herrestads AIF Rockets H2 - Hovås IBK H2 5 - 4 Alexander Pavlovic, Aldin Hadziselmovic Agnebergshallen 132
2019-10-14 19:40 3 FBC Partille H2 - Burås IK H2 6 - 4 Aldin Hadziselmovic, Alexander Pavlovic Partillebohallen 98
Omgång 4
2019-10-17 20:00 4 Hovås IBK H2 - IBF Backadalen H2 6 - 10 Joakim Jögi, Pelle Hellberg Lundenhallen 16
2019-10-18 19:30 4 Herrestads AIF Rockets H2 - FBC Partille H2 1 - 10 Pelle Hellberg, Joakim Jögi Agnebergshallen 152
2019-10-19 13:00 4 Landvetter IBK H2 - IBK Göteborg H2 7 - 1 Joakim Amri Nilsson, Adnan Tongur Pinntorps Idrottshall
2019-10-19 14:30 4 Burås IK H2 - Lindome IBK H2 1 - 5 Jesper Dammert, Adam Kruse Svingelns Sporthall 63
2019-10-20 13:30 4 Guldhedens IK H2 - FBC Sisjön H2 4 - 10 Adam Kruse, Pontus Ekengränd Valhalla A-hall
Omgång 5
2019-10-25 19:30 5 FBC Sisjön H2 - Landvetter IBK H2 8 - 9 e.förl. Adnan Tongur, Joakim Amri Nilsson Salming Arena
2019-10-26 16:00 5 FBC Partille H2 - Hovås IBK H2 12 - 2 Jesper Dammert, Adam Kruse Qvisthallen 92
2019-10-26 16:30 5 Lindome IBK H2 - Herrestads AIF Rockets H2 7 - 5 Adnan Tongur, Joakim Amri Nilsson Almåshallen A 109
2019-10-26 16:30 5 IBK Göteborg H2 - Frölunda IBK H2 7 - 10 Joakim Jögi, Pelle Hellberg Torpahallen
2019-10-27 13:30 5 IBF Backadalen H2 - Guldhedens IK H2 9 - 4 Pelle Hellberg, Joakim Jögi Lundbystrand 1 68
Omgång 6
2019-11-02 14:00 6 Landvetter IBK H2 - IBF Backadalen H2 8 - 6 Aldin Hadziselmovic, Fredrik Sävestrand Pinntorps Idrottshall
2019-11-02 14:30 6 Burås IK H2 - IBK Göteborg H2 6 - 9 Adam Kruse, Pontus Ekengränd Svingelns Sporthall
2019-11-03 13:30 6 Frölunda IBK H2 - FBC Sisjön H2 3 - 5 Joakim Jögi, Pelle Hellberg Frölunda Kulturhus 75
2019-12-12 20:00 6 Hovås IBK H2 - Guldhedens IK H2 7 - 6 Melker Westerberg, Fredrik Sävestrand Lundenhallen
2020-02-06 19:30 6 FBC Partille H2 - Lindome IBK H2 10 - 2 Fredrik Sävestrand, Jesper Axelsson Qvisthallen 119
Omgång 7
2019-11-07 20:00 7 Lindome IBK H2 - Hovås IBK H2 4 - 5 Fredrik Sävestrand, Melker Westerberg Almåshallen A 101
2019-11-08 19:30 7 FBC Sisjön H2 - Burås IK H2 6 - 5 e.förl. Aldin Hadziselmovic, Alexander Pavlovic Salming Arena 30
2019-11-09 14:15 7 IBK Göteborg H2 - Herrestads AIF Rockets H2 7 - 6 e.förl. Adnan Tongur, Joakim Amri Nilsson Torpahallen
2019-11-10 13:30 7 IBF Backadalen H2 - Frölunda IBK H2 4 - 6 Joakim Amri Nilsson, Adnan Tongur Lundbystrand 1 55
2019-11-10 13:30 7 Guldhedens IK H2 - Landvetter IBK H2 3 - 6 Adam Kruse, Pontus Ekengränd Valhalla A-hall
Omgång 8
2019-11-21 20:00 8 Hovås IBK H2 - Landvetter IBK H2 5 - 7 Fredrik Sävestrand, Melker Westerberg Lundenhallen
2019-11-21 20:00 8 Herrestads AIF Rockets H2 - FBC Sisjön H2 6 - 3 Adnan Tongur, Joakim Amri Nilsson Agnebergshallen 123
2019-11-23 16:00 8 FBC Partille H2 - IBK Göteborg H2 8 - 3 Joakim Amri Nilsson, Adnan Tongur Qvisthallen 87
2019-11-23 17:00 8 Burås IK H2 - IBF Backadalen H2 5 - 6 e.förl. Pelle Hellberg, Joakim Jögi Svingelns Sporthall
2019-11-24 13:30 8 Frölunda IBK H2 - Guldhedens IK H2 11 - 7 Alexander Pavlovic, Aldin Hadziselmovic Frölunda Kulturhus 70
Omgång 9
2019-11-29 19:30 9 FBC Sisjön H2 - FBC Partille H2 3 - 8 Alexander Pavlovic, Aldin Hadziselmovic Salming Arena 73
2019-11-30 14:15 9 IBK Göteborg H2 - Lindome IBK H2 4 - 11 Joakim Amri Nilsson, Adnan Tongur Torpahallen
2019-11-30 14:30 9 IBF Backadalen H2 - Herrestads AIF Rockets H2 6 - 5 e.förl. Fredrik Sävestrand, Melker Westerberg Lundbystrand 1 69
2019-12-01 13:30 9 Guldhedens IK H2 - Burås IK H2 7 - 3 Adnan Tongur, Joakim Amri Nilsson Valhalla A-hall
2019-12-01 14:15 9 Landvetter IBK H2 - Frölunda IBK H2 7 - 6 Pelle Hellberg, Joakim Jögi Pinntorps Idrottshall
Omgång 10
2019-12-05 19:00 10 Lindome IBK H2 - FBC Sisjön H2 2 - 7 Adam Kruse, Pontus Ekengränd Almåshallen A 70
2019-12-07 11:30 10 Herrestads AIF Rockets H2 - Guldhedens IK H2 6 - 3 Joakim Amri Nilsson, Torbjörn Zahner Agnebergshallen 173
2019-12-07 14:30 10 Burås IK H2 - Landvetter IBK H2 7 - 8 e.förl. Melker Westerberg, Fredrik Sävestrand Svingelns Sporthall
2019-12-07 16:00 10 FBC Partille H2 - IBF Backadalen H2 5 - 4 e.förl. Alexander Pavlovic, Aldin Hadziselmovic Qvisthallen 79
2019-12-07 17:00 10 Hovås IBK H2 - Frölunda IBK H2 7 - 6 Adnan Tongur, Joakim Amri Nilsson Lundenhallen 33
Omgång 11
2019-12-14 13:30 11 Frölunda IBK H2 - Burås IK H2 6 - 5 Pelle Hellberg, Joakim Jögi Frölunda Kulturhus
2019-12-14 14:15 11 IBK Göteborg H2 - Hovås IBK H2 8 - 7 e.förl. Joakim Amri Nilsson, Adnan Tongur Torpahallen
2019-12-14 14:30 11 Landvetter IBK H2 - Herrestads AIF Rockets H2 7 - 2 Aldin Hadziselmovic, Alexander Pavlovic Pinntorps Idrottshall
2019-12-15 13:30 11 IBF Backadalen H2 - Lindome IBK H2 7 - 9 Adam Kruse, Pontus Ekengränd Tuve Sporthall
2019-12-15 13:30 11 Guldhedens IK H2 - FBC Partille H2 5 - 9 Joakim Jögi, Pelle Hellberg Valhalla A-hall
Omgång 12
2019-12-19 19:00 12 Burås IK H2 - Hovås IBK H2 4 - 8 Joakim Jögi, Pelle Hellberg Svingelns Sporthall
2019-12-21 13:30 12 Frölunda IBK H2 - Herrestads AIF Rockets H2 5 - 6 e.förl. Joakim Amri Nilsson, Adnan Tongur Frölunda Kulturhus 48
2019-12-22 13:30 12 Landvetter IBK H2 - FBC Partille H2 5 - 16 Joakim Jögi, Pelle Hellberg Pinntorps Idrottshall
2020-01-14 20:00 12 FBC Sisjön H2 - IBK Göteborg H2 13 - 3 Peter Novakovic, Aldin Hadziselmovic Salming Arena 30
2020-03-10 20:00 12 Guldhedens IK H2 - Lindome IBK H2 5 - 11 Aldin Hadziselmovic, Alexander Pavlovic Valhalla C-hall
Omgång 13
2020-01-10 19:30 13 Herrestads AIF Rockets H2 - Burås IK H2 10 - 2 Alexander Pavlovic, Hajrudin Begic Agnebergshallen 137
2020-01-11 14:00 13 IBK Göteborg H2 - IBF Backadalen H2 5 - 15 Adam Kruse, Pontus Ekengränd Torpahallen
2020-01-11 16:00 13 FBC Partille H2 - Frölunda IBK H2 9 - 4 Fredrik Sävestrand, Joakim Jögi Qvisthallen 98
2020-01-23 20:00 13 Lindome IBK H2 - Landvetter IBK H2 8 - 4 Aldin Hadziselmovic, Alexander Pavlovic Almåshallen A 90
2020-01-30 20:00 13 Hovås IBK H2 - FBC Sisjön H2 1 - 6 Joakim Jögi, Pelle Hellberg Lundenhallen
Omgång 14
2020-01-16 19:00 14 Burås IK H2 - FBC Partille H2 5 - 7 Alexander Pavlovic, Aldin Hadziselmovic Svingelns Sporthall
2020-01-18 13:30 14 Frölunda IBK H2 - Lindome IBK H2 10 - 6 Alexander Pavlovic, Aldin Hadziselmovic Frölunda Kulturhus
2020-01-19 12:30 14 Guldhedens IK H2 - IBK Göteborg H2 5 - 8 Adam Kruse, Pontus Ekengränd Valhalla A-hall
2020-01-19 13:30 14 IBF Backadalen H2 - FBC Sisjön H2 8 - 10 Joakim Amri Nilsson, Adnan Tongur Lundbystrand 1 95
2020-02-06 20:00 14 Hovås IBK H2 - Herrestads AIF Rockets H2 5 - 6 e.förl. Alexander Pavlovic, Aldin Hadziselmovic Lundenhallen 20
Omgång 15
2020-01-24 19:30 15 FBC Sisjön H2 - Guldhedens IK H2 8 - 2 Fredrik Sävestrand, Mats Sällberg Salming Arena 33
2020-01-25 13:30 15 FBC Partille H2 - Herrestads AIF Rockets H2 6 - 3 Joakim Amri Nilsson, Torbjörn Zahner Qvisthallen 89
2020-01-25 14:00 15 Lindome IBK H2 - Burås IK H2 7 - 2 Fredrik Sävestrand, Besim Mehmedagic Almåshallen A 82
2020-01-25 16:30 15 IBK Göteborg H2 - Landvetter IBK H2 8 - 13 Besim Mehmedagic, Fredrik Sävestrand Torpahallen
2020-01-26 19:00 15 IBF Backadalen H2 - Hovås IBK H2 6 - 8 Joakim Jögi, Jesper Dammert Lundbystrand 1 29
Omgång 16
2020-01-30 20:00 16 Frölunda IBK H2 - IBK Göteborg H2 5 - 7 Aldin Hadziselmovic, Alexander Pavlovic Frölunda Kulturhus
2020-01-31 19:30 16 Herrestads AIF Rockets H2 - Lindome IBK H2 6 - 4 Matilda Svenblad, Martin Larsson Agnebergshallen 153
2020-02-01 15:30 16 Landvetter IBK H2 - FBC Sisjön H2 2 - 7 Aldin Hadziselmovic, Alexander Pavlovic Pinntorps Idrottshall
2020-02-01 17:00 16 Hovås IBK H2 - FBC Partille H2 2 - 5 Adam Kruse, Pontus Ekengränd Lundenhallen 25
2020-02-02 13:30 16 Guldhedens IK H2 - IBF Backadalen H2 7 - 11 Pelle Hellberg, Joakim Jögi Valhalla A-hall
Omgång 17
2019-11-02 14:00 17 Lindome IBK H2 - FBC Partille H2 3 - 10 Pierre Eberhard Berg, Adnan Tongur Almåshallen A 99
2020-02-07 19:30 17 FBC Sisjön H2 - Frölunda IBK H2 8 - 1 Adnan Tongur, Joakim Amri Nilsson Salming Arena 55
2020-02-08 16:30 17 IBK Göteborg H2 - Burås IK H2 1 - 8 Carl Flyning, Jesper Dammert Torpahallen 78
2020-02-09 13:30 17 Guldhedens IK H2 - Hovås IBK H2 3 - 6 Henrik Carlsson, Bjarne Wesenlund Valhalla A-hall
2020-02-09 19:00 17 IBF Backadalen H2 - Landvetter IBK H2 9 - 6 Joakim Amri Nilsson, Pierre Eberhard Berg Lundbystrand 1 59
Omgång 18
2020-02-14 19:30 18 Herrestads AIF Rockets H2 - IBK Göteborg H2 9 - 1 Carl Flyning, Jesper Dammert Agnebergshallen 133
2020-02-15 13:30 18 Frölunda IBK H2 - IBF Backadalen H2 10 - 6 Joakim Amri Nilsson, Adnan Tongur Frölunda Kulturhus
2020-02-15 17:00 18 Hovås IBK H2 - Lindome IBK H2 5 - 6 e.förl. Alexander Pavlovic, Aldin Hadziselmovic Lundenhallen
2020-02-15 17:00 18 Burås IK H2 - FBC Sisjön H2 4 - 13 Marcus Orrhult, Christian Svärdström Svingelns Sporthall
2020-02-27 19:00 18 Landvetter IBK H2 - Guldhedens IK H2 14 - 12 Adam Kruse, Pontus Ekengränd Pinntorps Idrottshall
Omgång 19
2020-02-21 19:30 19 FBC Sisjön H2 - Herrestads AIF Rockets H2 8 - 2 Joakim Amri Nilsson, Adnan Tongur Salming Arena 43
2020-02-22 14:00 19 Landvetter IBK H2 - Hovås IBK H2 5 - 9 Joakim Jögi, Pelle Hellberg Pinntorps Idrottshall
2020-02-22 16:30 19 IBK Göteborg H2 - FBC Partille H2 3 - 8 Aldin Hadziselmovic, Adam Kruse Torpahallen
2020-02-23 11:00 19 Guldhedens IK H2 - Frölunda IBK H2 4 - 4 e.förl. Joakim Jögi, Pelle Hellberg Lundenhallen
2020-02-23 19:00 19 IBF Backadalen H2 - Burås IK H2 8 - 6 Alexander Pavlovic, Aldin Hadziselmovic Lundbystrand 1
Omgång 20
2020-02-25 20:00 20 Lindome IBK H2 - IBK Göteborg H2 6 - 4 Adam Kruse, Pontus Ekengränd Almåshallen A 52
2020-02-28 19:30 20 Herrestads AIF Rockets H2 - IBF Backadalen H2 5 - 8 Adam Kruse, Pontus Ekengränd Agnebergshallen 124
2020-02-29 13:30 20 Frölunda IBK H2 - Landvetter IBK H2 11 - 0 Roger Zahnér, Torbjörn Zahner Frölunda Kulturhus 50
2020-02-29 14:30 20 Burås IK H2 - Guldhedens IK H2 3 - 4 Joakim Amri Nilsson, Adnan Tongur Svingelns Sporthall
2020-02-29 16:00 20 FBC Partille H2 - FBC Sisjön H2 5 - 2 Pelle Hellberg, Joakim Jögi Qvisthallen 87
Omgång 21
2020-03-06 19:30 21 FBC Sisjön H2 - Lindome IBK H2 3 - 8 Tobias Sanne, Almir Mehmedagic Salming Arena 58
2020-03-07 13:30 21 Frölunda IBK H2 - Hovås IBK H2 6 - 7 Besim Mehmedagic, Adnan Mehmedagic Frölunda Kulturhus
2020-03-07 15:00 21 Landvetter IBK H2 - Burås IK H2 10 - 7 Aldin Hadziselmovic, Alexander Pavlovic Pinntorps Idrottshall
2020-03-08 12:00 21 IBF Backadalen H2 - FBC Partille H2 4 - 10 Joakim Jögi, Pelle Hellberg Tuve Sporthall 126
2020-03-08 13:30 21 Guldhedens IK H2 - Herrestads AIF Rockets H2 5 - 6 Aldin Hadziselmovic, Adnan Tongur Valhalla A-hall
Omgång 22
22 Hovås IBK H2 - IBK Göteborg H2 Valhalla C-hall
22 Lindome IBK H2 - IBF Backadalen H2 Almåshallen A
22 FBC Partille H2 - Guldhedens IK H2 Qvisthallen
22 Herrestads AIF Rockets H2 - Landvetter IBK H2 Rimnershallen B-hallen
22 Burås IK H2 - Frölunda IBK H2 Svingelns Sporthall

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis