Spelprogram - Pojkar Blå Div.1 (08-09)

Kontaktpersoner
Lag Namn E-post Mobil Färger
Andersbergs IBK P08 Erik Illerhag erikillerhag@hotmail.com 070-2799009 Svart/Svart/Svart
Forsbacka IK -08/09 Kristoffer Åkezon k.akezon@spray.se 070-662 32 34 Gul/Svart/Svart
Gävle GIK P08 Martin Johansson jsonseebass@gmail.com 079-0798941 Blå/Blå/Blå
Gävle GIK P09 Blå Stefan Kjellman stefan.kjellman@zapp.com 070-221 86 01 Blå/Blå/Blå
Hofors IBK P07-08 Lars Ramstad lars.ramstad@hotmail.com 072-701 29 11 Svart/Svart/Svart
IBK Runsten P08 Henrik Axelsson c.henrik.axelsson@telia.com 072-525 33 66 Röd/Svart/Svart
Sandvikens AIK P08 Göran Norell norell99@gmail.com 070-214 29 13 Svart/Svart/Svart
Skutskärs IBK 07/08 Rolf Andtbacka rolf.andtbacka@gmail.com 0761914226 Blå/Blå/Blå
Strömsbro IF P08 Mattias Algotsson mattias_algotsson@hotmail.com 0707761155 Orange/Blå/Vit
Valbo AIF P08 Magnus Wallström magwalls@gmail.com 0702495878 Grön/Svart/Grön/Svart/Grön
Spelprogram
Tid Omgång Match Domare Plats Publik
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Omgång 1
1 Forsbacka IK -08/09 - Gävle GIK P09 Blå Forsbackahallen
2019-10-13 10:00 1 Gävle GIK P08 - Valbo AIF P08 Benny Grönblad, Robin Andersson Alfahallen - Gavlehov
2019-10-13 11:30 1 Sandvikens AIK P08 - Skutskärs IBK 07/08 Arvid Sågström, Nicoline David-Engbrink Bessemerhallen
2019-10-13 13:00 1 Hofors IBK P07-08 - Strömsbro IF P08 Martin Brolin, Almedina Sörell Hoforshallen 44
Omgång 2
2019-10-19 11:00 2 Gävle GIK P09 Blå - Andersbergs IBK P08 Mats Fernlund, Mattias Dahlqvist Alfahallen - Gavlehov
2019-10-20 09:00 2 Strömsbro IF P08 - Forsbacka IK -08/09 Hampus Andersson, Mattias Dahlqvist Alfahallen - Gavlehov
2019-10-20 10:00 2 Skutskärs IBK 07/08 - Hofors IBK P07-08 , Conny Carlsson Rotskärsskolans Sporthall
2019-10-20 12:30 2 Sandvikens AIK P08 - IBK Runsten P08 Arvid Sågström, Nicoline David-Engbrink Bessemerhallen
Omgång 3
2019-10-26 18:00 3 Gävle GIK P09 Blå - Strömsbro IF P08 Melvin Larsson, Allan Lind Alfahallen - Gavlehov
2019-10-27 09:30 3 Andersbergs IBK P08 - Valbo AIF P08 Imre Mattsson-Åkerlund, Jaad Abou Chaaya Andersbergs Sporthall
2019-10-27 10:00 3 Gävle GIK P08 - Sandvikens AIK P08 Alfons Eriksson, Tuva Andersson Alfahallen - Gavlehov
2019-10-27 13:15 3 Forsbacka IK -08/09 - Skutskärs IBK 07/08 Emil Tolppanen, Albin Norring Forsbackahallen
2019-10-27 14:00 3 Hofors IBK P07-08 - IBK Runsten P08 Nicoline David-Engbrink, Andreas Sjöberg Hoforshallen
Omgång 4
2019-11-03 09:00 4 IBK Runsten P08 - Forsbacka IK -08/09 Mats Fernlund, Roger Morin Nynäshallen
2019-11-03 10:00 4 Skutskärs IBK 07/08 - Gävle GIK P09 Blå Jaad Abou Chaaya, Conny Carlsson Rotskärsskolans Sporthall
2019-11-03 16:00 4 Hofors IBK P07-08 - Gävle GIK P08 Johan Andersson, Anton Hanstorp Hoforshallen
2019-11-03 16:30 4 Strömsbro IF P08 - Andersbergs IBK P08 Mattias Dahlqvist, Anders Löfgren Alfahallen - Gavlehov
Omgång 5
2019-11-09 16:45 5 Gävle GIK P09 Blå - IBK Runsten P08 Hampus Andersson, Mattias Dahlqvist Alfahallen - Gavlehov
2019-11-10 13:15 5 Forsbacka IK -08/09 - Gävle GIK P08 Ida Markusson, Emil Tolppanen Forsbackahallen
2019-11-10 13:45 5 Valbo AIF P08 - Sandvikens AIK P08 Torbjörn Ström, Kjell Mogren Ludvigbergsskolan
2019-11-10 16:45 5 Strömsbro IF P08 - Skutskärs IBK 07/08 Torbjörn Ström, Jaad Abou Chaaya Träffen Arena
Omgång 6
2019-11-16 10:45 6 Gävle GIK P08 - Gävle GIK P09 Blå Kevin Wijk, Anton Rapp Novahallen - Gavlehov
2019-11-17 10:00 6 Skutskärs IBK 07/08 - Andersbergs IBK P08 Celine Pettersson, Melinda Pettersson Rotskärsskolans Sporthall
2019-11-17 11:30 6 IBK Runsten P08 - Strömsbro IF P08 Elias Parment, Isak Johansson Nynäshallen
2019-11-17 12:00 6 Hofors IBK P07-08 - Valbo AIF P08 Pär Hedlund, Anton Hanstorp Hoforshallen
Omgång 7
2019-11-22 17:45 7 Skutskärs IBK 07/08 - IBK Runsten P08 Sean Norouz, Emil Sanderfors Rotskärsskolans Sporthall
2019-11-24 09:30 7 Andersbergs IBK P08 - Sandvikens AIK P08 Christoffer Nordqvist, Elias Parment Andersbergs Sporthall
2019-11-24 13:15 7 Strömsbro IF P08 - Gävle GIK P08 Faraz Arabshoorabi, Elias Parment Vallbackskolan
2019-11-24 17:15 7 Valbo AIF P08 - Forsbacka IK -08/09 Tuva Andersson, Celine Pettersson Ludvigbergsskolan
Omgång 8
2019-11-30 8 Gävle GIK P08 - Skutskärs IBK 07/08 Alfahallen - Gavlehov
2019-11-30 15:45 8 Gävle GIK P09 Blå - Valbo AIF P08 Mats Fernlund, Imre Mattsson-Åkerlund Nynäshallen
2019-12-01 14:00 8 Hofors IBK P07-08 - Sandvikens AIK P08 Anton Hanstorp, Imre Mattsson-Åkerlund Hoforshallen
2019-12-01 15:15 8 IBK Runsten P08 - Andersbergs IBK P08 , Sean Norouz Testebo Arena
Omgång 9
2019-12-08 09:00 9 IBK Runsten P08 - Gävle GIK P08 Imre Mattsson-Åkerlund, Elias Parment Nynäshallen
2019-12-08 14:15 9 Andersbergs IBK P08 - Hofors IBK P07-08 Anders Löfgren, Thomas Sterner Andersbergs Sporthall
2019-12-08 15:00 9 Sandvikens AIK P08 - Forsbacka IK -08/09 Sebastian Söderström, Roger Morin Bessemerhallen
2019-12-08 17:00 9 Strömsbro IF P08 - Valbo AIF P08 Robin Andersson, Benny Grönblad Testebo Arena
Omgång 10
2019-12-14 15:15 10 Gävle GIK P09 Blå - Sandvikens AIK P08 Melinda Pettersson, Celine Pettersson Träffen Arena
2019-12-14 15:15 10 Valbo AIF P08 - Skutskärs IBK 07/08 Emil Tolppanen, Ludvig Hermansson Ludvigbergsskolan
2019-12-15 10:00 10 Gävle GIK P08 - Andersbergs IBK P08 Oliver Parment, Gustav Johansson Novahallen - Gavlehov
2019-12-15 14:00 10 Forsbacka IK -08/09 - Hofors IBK P07-08 Mattias Dahlqvist, Johan Andersson Forsbackahallen
Omgång 11
2019-11-24 16:30 11 Hofors IBK P07-08 - Gävle GIK P09 Blå , Erik Lindberg Hoforshallen
2019-12-22 11:00 11 Andersbergs IBK P08 - Forsbacka IK -08/09 Robin Andersson, Hugo Jonsson Andersbergs Sporthall
2019-12-22 12:30 11 IBK Runsten P08 - Valbo AIF P08 Gabriel Hermansson, Mattias Dahlqvist Nynäshallen
2019-12-22 14:00 11 Sandvikens AIK P08 - Strömsbro IF P08 Arvid Sågström, Sebastian Söderström Bessemerhallen
Omgång 12
2020-01-11 16:15 12 Gävle GIK P09 Blå - Forsbacka IK -08/09 Elias Parment, Isak Johansson Alfahallen - Gavlehov
2020-01-12 10:15 12 Strömsbro IF P08 - Hofors IBK P07-08 Albin Norring, Ida Markusson Testebo Arena
2020-01-12 11:20 12 Skutskärs IBK 07/08 - Sandvikens AIK P08 Karim Boudiaf, Conny Carlsson Rotskärsskolans Sporthall
2020-01-12 13:00 12 Valbo AIF P08 - Gävle GIK P08 Imre Mattsson-Åkerlund, Daniel Ahlin Valbo Sportcenter
Omgång 13
2020-01-18 12:15 13 Andersbergs IBK P08 - Gävle GIK P09 Blå Christoffer Nordqvist, Torbjörn Ström Andersbergs Sporthall
2020-01-19 09:45 13 IBK Runsten P08 - Sandvikens AIK P08 Imre Mattsson-Åkerlund, Gustav Johansson Nynäshallen
2020-01-19 12:30 13 Hofors IBK P07-08 - Skutskärs IBK 07/08 Astrid Haglund, Sebastian Söderström Hoforshallen
2020-01-19 13:30 13 Forsbacka IK -08/09 - Strömsbro IF P08 Alfons Eriksson, Hugo Jonsson Forsbackahallen
Omgång 14
2020-01-25 16:30 14 Strömsbro IF P08 - Gävle GIK P09 Blå Albin Norring, Daniel Ahlin Testebo Arena
2020-01-26 09:30 14 Skutskärs IBK 07/08 - Forsbacka IK -08/09 Conny Carlsson, Anders Löfgren Rotskärsskolans Sporthall
2020-01-26 13:30 14 Sandvikens AIK P08 - Gävle GIK P08 Hugo Jonsson, Alfons Eriksson Bessemerhallen
2020-01-26 14:30 14 Valbo AIF P08 - Andersbergs IBK P08 Kevin Wijk, Anton Rapp Valbo Sportcenter
2020-01-26 15:30 14 IBK Runsten P08 - Hofors IBK P07-08 Celine Pettersson, Torbjörn Ström Nynäshallen
Omgång 15
2020-02-01 09:30 15 Gävle GIK P09 Blå - Skutskärs IBK 07/08 Ludvig Hermansson, Gabriel Hermansson Alfahallen - Gavlehov
2020-02-02 10:00 15 Andersbergs IBK P08 - Strömsbro IF P08 Thomas Sterner, Anders Löfgren Hedviglundshallen
2020-02-02 11:30 15 Forsbacka IK -08/09 - IBK Runsten P08 , Sean Norouz Forsbackahallen
2020-02-02 12:30 15 Gävle GIK P08 - Hofors IBK P07-08 Celine Pettersson, Mattias Dahlqvist Nynäshallen
Omgång 16
2020-02-08 09:30 16 Sandvikens AIK P08 - Valbo AIF P08 Karim Boudiaf, Roger Morin Bessemerhallen
2020-02-08 11:00 16 IBK Runsten P08 - Gävle GIK P09 Blå Mats Fernlund, Mattias Dahlqvist Träffen Arena
2020-02-09 11:00 16 Gävle GIK P08 - Forsbacka IK -08/09 , Mattias Dahlqvist Alfahallen - Gavlehov
2020-02-09 12:00 16 Skutskärs IBK 07/08 - Strömsbro IF P08 Faraz Arabshoorabi, Jaad Abou Chaaya Rotskärsskolans Sporthall
Omgång 17
2020-02-15 17:15 17 Gävle GIK P09 Blå - Gävle GIK P08 , Mattias Dahlqvist Vallbackskolan
2020-02-16 10:00 17 Andersbergs IBK P08 - Skutskärs IBK 07/08 Christoffer Nordqvist, Mattias Dahlqvist Hedviglundshallen
2020-02-16 10:30 17 Strömsbro IF P08 - IBK Runsten P08 Benny Grönblad, Hannes Norén Testebo Arena
2020-02-16 14:30 17 Valbo AIF P08 - Hofors IBK P07-08 Thomas Sterner, Anders Löfgren Valbo Sportcenter
Omgång 18
2020-02-22 13:00 18 Forsbacka IK -08/09 - Valbo AIF P08 Anton Hanstorp, Emil Tolppanen Forsbackahallen
2020-02-23 09:30 18 Sandvikens AIK P08 - Andersbergs IBK P08 Alfons Eriksson, Hugo Jonsson Bessemerhallen
2020-02-23 09:30 18 IBK Runsten P08 - Skutskärs IBK 07/08 Mats Fernlund, Mattias Dahlqvist Nynäshallen
2020-02-23 13:30 18 Gävle GIK P08 - Strömsbro IF P08 Mats Fernlund, Mattias Dahlqvist Nynäshallen
Omgång 19
2020-02-29 12:00 19 Valbo AIF P08 - Gävle GIK P09 Blå , Imre Mattsson-Åkerlund Valbo Sportcenter
2020-03-01 10:00 19 Andersbergs IBK P08 - IBK Runsten P08 Torbjörn Ström, Mattias Dahlqvist Hedviglundshallen
2020-03-01 10:00 19 Skutskärs IBK 07/08 - Gävle GIK P08 , Conny Carlsson Rotskärsskolans Sporthall
2020-03-01 13:30 19 Sandvikens AIK P08 - Hofors IBK P07-08 , Erik Lindberg Bessemerhallen
Omgång 20
2020-03-08 12:00 20 Gävle GIK P08 - IBK Runsten P08 Jaad Abou Chaaya, Faraz Arabshoorabi Alfahallen - Gavlehov
2020-03-08 12:30 20 Valbo AIF P08 - Strömsbro IF P08 Anton Hanstorp, Magnus Undén Valbo Sportcenter
2020-03-08 13:30 20 Forsbacka IK -08/09 - Sandvikens AIK P08 Benny Grönblad, Thomas Sterner Forsbackahallen
2020-03-08 14:00 20 Hofors IBK P07-08 - Andersbergs IBK P08 Sebastian Söderström, Astrid Haglund Hoforshallen
Omgång 21
2020-02-22 16:30 21 Sandvikens AIK P08 - Gävle GIK P09 Blå Arvid Sågström, Anton Hanstorp Arena Jernvallen
2020-03-15 10:00 21 Andersbergs IBK P08 - Gävle GIK P08 Hedviglundshallen
2020-03-15 10:00 21 Hofors IBK P07-08 - Forsbacka IK -08/09 Hoforshallen
2020-03-15 11:00 21 Skutskärs IBK 07/08 - Valbo AIF P08 Rotskärsskolans Sporthall
Omgång 22
2020-03-27 18:30 22 Forsbacka IK -08/09 - Andersbergs IBK P08 Forsbackahallen
2020-03-28 09:45 22 Gävle GIK P09 Blå - Hofors IBK P07-08 Nynäshallen
2020-03-29 10:30 22 Valbo AIF P08 - IBK Runsten P08 Valbo Sportcenter
2020-03-29 12:45 22 Strömsbro IF P08 - Sandvikens AIK P08 Testebo Arena

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis