Spelprogram - Juniorallsvenskan H HJ18

Kontaktpersoner
Lag Namn E-post Mobil Färger
Borås IBF Jesper Svenningsson svenningsson77@gmail.com 0705959740 Svart/Svart/Svart
Fagerhult Habo IBK/Mullsjö AIS Röd, Svart, Röd
FBC Lerum Utveckling Larsson Rasmus Rasmuslarsson13@hotmail.com 0734281576 Röd/Röd/Vita
Fristads GoIF/Rydboholms SK Micael Svensson msmentalcoaching@gmail.com 0760-247657 Vit/Vit/Ljusblå
Hovslätts IK Adam Pellnor adampellnor@hotmail.com Röd/Vit/Vit
IBK Alingsås Ulf Svensson uffe@skgsyd.se 070-199 07 42 Blå/Blå/Blå
Jönköpings IBK Ungdom Jonas Nyström jonas.nystrom@evry.com 070-3089302 Röd/Röd/Röd
Vara IBK/IBK Lidköping Lennie Garyd lennie.garyd@gmail.com 0706-460097 Rosa/Svart/Svart
Östra SK Jönköping Fredrik Blomster blomster187@gmail.com 070-5710777 Röd/Röd/Röd
Spelprogram
Tid Omgång Match Resultat Domare Plats Publik
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Omgång 1
2019-09-21 14:00 1 FBC Lerum Utveckling - Östra SK Jönköping 22 - 1 Pelle Hellberg, Catrin Kleist Rydsbergshallen 143
2019-09-22 14:00 1 Fagerhult Habo IBK/Mullsjö AIS - Vara IBK/IBK Lidköping 4 - 4 Sven Persson, Peter Jaeger Nyhemshallen - Mullsjö
2019-09-22 15:30 1 Fristads GoIF/Rydboholms SK - Jönköpings IBK Ungdom 1 - 6 Erling Josefsson, Joakim Mattsson Fristadhallen, Fristad 67
2019-09-22 17:00 1 Hovslätts IK - IBK Alingsås 17 - 1 Oskar Lööke, Fredrik Billemark Arenan - Jönköpings Idrottshus
Omgång 2
2019-09-27 20:00 2 Östra SK Jönköping - Fagerhult Habo IBK/Mullsjö AIS 1 - 3 Magnus Andersson, Fredrik Billemark Jönköpings Idrottshus D-hall
2019-09-29 13:00 2 IBK Alingsås - Fristads GoIF/Rydboholms SK 7 - 5 Mattias Furbo, Bjarne Wesenlund Stadsskogshallen, Alingsås 110
2019-09-29 14:00 2 Jönköpings IBK Ungdom - FBC Lerum Utveckling 0 - 7 Magnus Widlund, Nicklas Bard Jönköpings Idrottshus D-hall
2019-10-01 19:30 2 Vara IBK/IBK Lidköping - Borås IBF 10 - 2 Sven Persson, Martin Johansson Levene Arena, Stora Levene
Omgång 3
2019-10-04 18:30 3 Fagerhult Habo IBK/Mullsjö AIS - Jönköpings IBK Ungdom 3 - 6 Nebojsa Stefanovski, Daniel Dimitrovski Habo Sporthall A-hall 130
2019-10-05 13:00 3 Borås IBF - Östra SK Jönköping 3 - 17 David Persson, Harri Tjäder Daltorphallen, Borås 29
2019-10-06 12:00 3 Hovslätts IK - Fristads GoIF/Rydboholms SK 14 - 5 Johnny Edh, Daniel Pettersson Arenan - Jönköpings Idrottshus
2019-10-06 16:00 3 FBC Lerum Utveckling - IBK Alingsås 15 - 4 Aldin Hadziselmovic, Alexander Pavlovic Rydsbergshallen 124
Omgång 4
2019-10-12 14:00 4 IBK Alingsås - Jönköpings IBK Ungdom 1 - 4 Pedram Koublani, Magnus Jansson Stadsskogshallen, Alingsås
2019-10-13 14:30 4 Hovslätts IK - Östra SK Jönköping 7 - 4 Isak Mörnstål, Oskar Lööke Jönköpings Idrottshus D-hall
2019-10-13 16:00 4 FBC Lerum Utveckling - Borås IBF 19 - 2 Pontus Ekengränd, Adam Kruse Rydsbergshallen 112
2019-10-13 18:00 4 Fristads GoIF/Rydboholms SK - Vara IBK/IBK Lidköping 2 - 11 Nebojsa Stefanovski, Pedram Koublani Idrottshallen, Viskafors 101
Omgång 5
2019-10-22 19:30 5 Vara IBK/IBK Lidköping - FBC Lerum Utveckling 2 - 8 Mattias Furbo, Martin Johansson Levene Arena, Stora Levene
2019-10-26 13:00 5 Borås IBF - Fagerhult Habo IBK/Mullsjö AIS 2 - 18 David Karlsson, Bjarne Wesenlund Daltorphallen, Borås 37
2019-10-27 11:30 5 Östra SK Jönköping - Fristads GoIF/Rydboholms SK 7 - 2 Gustav Jarnegren, Nicklas Bard Jönköpings Idrottshus D-hall 62
2019-12-20 19:30 5 Jönköpings IBK Ungdom - Hovslätts IK 7 - 7 Fredrik Fältskog, Johan Nero Wikstrand Arenan - Jönköpings Idrottshus 231
Omgång 6
2019-11-15 20:00 6 Jönköpings IBK Ungdom - Östra SK Jönköping 4 - 3 Thomas Atting, Anders Everstrand Arenan - Jönköpings Idrottshus
2019-11-17 10:30 6 Hovslätts IK - Borås IBF 32 - 0 Johnny Edh, Daniel Pettersson Arenan - Jönköpings Idrottshus 82
2019-11-17 13:30 6 IBK Alingsås - Vara IBK/IBK Lidköping 3 - 6 Henrik Carlsson, Bjarne Wesenlund Stadsskogshallen, Alingsås
2019-11-17 18:00 6 Fristads GoIF/Rydboholms SK - Fagerhult Habo IBK/Mullsjö AIS 5 - 6 Daniel Dimitrovski, Richard Claesson Idrottshallen, Viskafors 83
Omgång 7
2019-11-23 15:00 7 Fagerhult Habo IBK/Mullsjö AIS - FBC Lerum Utveckling 7 - 8 Carl Larsson, Linus Svensson Nyhemshallen - Mullsjö
2019-11-24 13:30 7 Vara IBK/IBK Lidköping - Hovslätts IK 4 - 5 Carl Larsson, Ola Forsberg Alléhallen, Vara
2019-11-24 14:00 7 Östra SK Jönköping - IBK Alingsås 11 - 3 Johnny Edh, Kim Bjurek Arenan - Jönköpings Idrottshus
2019-12-02 18:15 7 Borås IBF - Fristads GoIF/Rydboholms SK 2 - 8 Erling Josefsson, David Persson Daltorphallen, Borås 149
Omgång 8
2019-10-19 11:15 8 IBK Alingsås - Fagerhult Habo IBK/Mullsjö AIS 1 - 7 Nebojsa Stefanovski, Daniel Dimitrovski Stadsskogshallen, Alingsås 68
2019-12-01 12:30 8 Jönköpings IBK Ungdom - Borås IBF 21 - 0 Oskar Lööke, Oscar Tjärnström KFUM Sporthall, Jönköping 48
2019-12-01 14:00 8 Östra SK Jönköping - Vara IBK/IBK Lidköping 5 - 9 Jonas Einarsson, Niklas Dahlberg Jönköpings Idrottshus D-hall
2019-12-15 17:00 8 Hovslätts IK - FBC Lerum Utveckling 4 - 2 Jonas Einarsson, Niklas Dahlberg Jönköpings Idrottshus D-hall
Omgång 9
2019-10-18 18:30 9 Borås IBF - IBK Alingsås 2 - 9 Erling Josefsson, Nebojsa Stefanovski Daltorphallen, Borås 69
2019-12-03 19:30 9 Vara IBK/IBK Lidköping - Jönköpings IBK Ungdom 4 - 4 Sven Persson, Martin Johansson Levene Arena, Stora Levene 55
2019-12-06 20:00 9 Fagerhult Habo IBK/Mullsjö AIS - Hovslätts IK 2 - 6 Johan Thaning, Nebojsa Stefanovski Habo Sporthall A 151
2019-12-07 14:00 9 FBC Lerum Utveckling - Fristads GoIF/Rydboholms SK 14 - 3 Robin Cederdahl, Pierre Eberhard Berg Rydsbergshallen
Omgång 10
2019-12-15 19:15 10 Jönköpings IBK Ungdom - Fristads GoIF/Rydboholms SK 14 - 2 Jonas Einarsson, Niklas Dahlberg Arenan - Jönköpings Idrottshus 62
2019-12-17 19:30 10 Vara IBK/IBK Lidköping - Fagerhult Habo IBK/Mullsjö AIS 8 - 4 Pedram Koublani, Magnus Jansson Levene Arena, Stora Levene
2019-12-22 12:00 10 Östra SK Jönköping - FBC Lerum Utveckling 4 - 16 Johan Ferm, Gustav Jarnegren Jönköpings Idrottshus D-hall 50
2019-12-22 17:00 10 IBK Alingsås - Hovslätts IK 2 - 18 Nebojsa Stefanovski, Daniel Dimitrovski Stadsskogshallen, Alingsås 60
Omgång 11
2020-01-10 18:30 11 Fagerhult Habo IBK/Mullsjö AIS - Östra SK Jönköping 10 - 5 Harri Tjäder, David Persson Habo Sporthall A 58
2020-01-12 16:00 11 FBC Lerum Utveckling - Jönköpings IBK Ungdom 7 - 4 Pontus Ekengränd, Adam Kruse Rydsbergshallen
2020-01-12 18:00 11 Fristads GoIF/Rydboholms SK - IBK Alingsås 5 - 6 Pedram Koublani, Magnus Jansson Idrottshallen, Viskafors 76
2020-02-27 19:00 11 Borås IBF - Vara IBK/IBK Lidköping Harri Tjäder, David Persson Daltorphallen, Borås
Omgång 12
2020-01-17 20:00 12 Jönköpings IBK Ungdom - Fagerhult Habo IBK/Mullsjö AIS 5 - 10 Fredrik Fältskog, Johan Nero Wikstrand Arenan - Jönköpings Idrottshus
2020-01-18 17:00 12 IBK Alingsås - FBC Lerum Utveckling 3 - 6 Harri Tjäder, Joakim Mattsson Stadsskogshallen, Alingsås
2020-01-19 17:00 12 Östra SK Jönköping - Borås IBF 11 - 2 Johan Nero Wikstrand, Anders Everstrand Jönköpings Idrottshus D-hall
2020-01-19 18:00 12 Fristads GoIF/Rydboholms SK - Hovslätts IK 3 - 7 Harri Tjäder, David Persson Fristadhallen, Fristad 58
Omgång 13
2020-01-21 19:30 13 Vara IBK/IBK Lidköping - Fristads GoIF/Rydboholms SK 4 - 1 Mattias Furbo, Martin Johansson Levene Arena, Stora Levene 75
2020-01-24 20:00 13 Östra SK Jönköping - Hovslätts IK 4 - 10 Anders A Nilsson, Edo Sabanovic Jönköpings Idrottshus D-hall
2020-01-25 17:00 13 Jönköpings IBK Ungdom - IBK Alingsås 16 - 5 Oskar Lööke, Isak Mörnstål Jönköpings Idrottshus D-hall 45
2020-01-26 13:00 13 Borås IBF - FBC Lerum Utveckling 3 - 25 Nebojsa Stefanovski, David Persson Daltorphallen, Borås 44
Omgång 14
2020-01-29 20:00 14 Hovslätts IK - Jönköpings IBK Ungdom 7 - 1 Thomas Bergström, Jonas Einarsson Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen 301
2020-02-08 16:00 14 Fagerhult Habo IBK/Mullsjö AIS - Borås IBF 19 - 1 Mikael Magnusson, Kronoslav Kis Nyhemshallen - Mullsjö
2020-02-09 16:00 14 FBC Lerum Utveckling - Vara IBK/IBK Lidköping WO (5 - 0) Christian Svärdström, Marcus Orrhult Rydsbergshallen
2020-02-16 18:00 14 Fristads GoIF/Rydboholms SK - Östra SK Jönköping 8 - 5 Dan Pettersson, Magnus Jansson Fristadhallen, Fristad 55
Omgång 15
2020-02-18 19:30 15 Vara IBK/IBK Lidköping - IBK Alingsås 14 - 3 Mattias Furbo, Martin Johansson Levene Arena, Stora Levene
2020-02-21 18:30 15 Fagerhult Habo IBK/Mullsjö AIS - Fristads GoIF/Rydboholms SK 13 - 7 Mikael Magnusson, Kronoslav Kis Habo Sporthall A
2020-02-21 20:00 15 Östra SK Jönköping - Jönköpings IBK Ungdom 3 - 16 Gerhardt Borkowski, Viktor Bringstam Jönköpings Idrottshus D-hall
2020-02-23 13:00 15 Borås IBF - Hovslätts IK Magnus Jansson, Bjarne Wesenlund Daltorphallen, Borås
Omgång 16
2020-02-29 16:00 16 Fristads GoIF/Rydboholms SK - Borås IBF Mattias Furbo, Bjarne Wesenlund Idrottshallen, Viskafors
2020-03-01 14:00 16 IBK Alingsås - Östra SK Jönköping Stadsskogshallen, Alingsås
2020-03-01 16:00 16 FBC Lerum Utveckling - Fagerhult Habo IBK/Mullsjö AIS Pontus Ekengränd, Adam Kruse Rydsbergshallen
2020-03-01 17:00 16 Hovslätts IK - Vara IBK/IBK Lidköping Magnus Andersson, Fredrik Billemark Jönköpings Idrottshus D-hall
Omgång 17
2020-02-19 19:30 17 FBC Lerum Utveckling - Hovslätts IK 8 - 4 Aldin Hadziselmovic, Pierre Eberhard Berg Rydsbergshallen 207
2020-03-03 19:30 17 Vara IBK/IBK Lidköping - Östra SK Jönköping Levene Arena, Stora Levene
2020-03-08 13:00 17 Borås IBF - Jönköpings IBK Ungdom Daltorphallen, Borås
2020-03-08 13:00 17 Fagerhult Habo IBK/Mullsjö AIS - IBK Alingsås Nyhemshallen - Mullsjö
Omgång 18
2020-03-13 20:00 18 Hovslätts IK - Fagerhult Habo IBK/Mullsjö AIS Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2020-03-14 11:30 18 Jönköpings IBK Ungdom - Vara IBK/IBK Lidköping Arenan - Jönköpings Idrottshus
2020-03-15 11:00 18 IBK Alingsås - Borås IBF Stadsskogshallen, Alingsås
2020-03-15 16:30 18 Fristads GoIF/Rydboholms SK - FBC Lerum Utveckling Fristadhallen, Fristad

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis