Spelprogram - Juniorallsvenskan H HJ18

Kontaktpersoner
Lag Namn E-post Mobil Färger
Borås IBF Jesper Svenningsson svenningsson77@gmail.com 0705959740 Svart/Svart/Svart
Fagerhult Habo IBK/Mullsjö AIS Röd, Svart, Röd
FBC Lerum Utveckling Larsson Rasmus Rasmuslarsson13@hotmail.com 0734281576 Röd/Röd/Vita
Fristads GoIF/Rydboholms SK Micael Svensson msmentalcoaching@gmail.com 0760-247657 Vit/Vit/Ljusblå
Hovslätts IK Adam Pellnor adampellnor@hotmail.com Röd/Vit/Vit
IBK Alingsås Stefan Johansson sj66@hotmail.se 0709-801191 Blå/Blå/Blå
Jönköpings IBK Ungdom Jonas Nyström jonas.nystrom@evry.com 070-3089302 Röd/Röd/Röd
Vara IBK/IBK Lidköping Lennie Garyd lennie.garyd@directgruppen.se 0706-460097 Rosa/Svart/Svart
Östra SK Jönköping Fredrik Blomster blomster187@gmail.com 070-5710777 Röd/Röd/Röd
Spelprogram
Tid Omgång Match Resultat Domare Plats Publik
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Omgång 1
2019-09-21 14:00 1 FBC Lerum Utveckling - Östra SK Jönköping 22 - 1 Pelle Hellberg, Catrin Kleist Rydsbergshallen 143
2019-09-22 14:00 1 Fagerhult Habo IBK/Mullsjö AIS - Vara IBK/IBK Lidköping 4 - 4 Sven Persson, Peter Jaeger Nyhemshallen - Mullsjö
2019-09-22 15:30 1 Fristads GoIF/Rydboholms SK - Jönköpings IBK Ungdom 1 - 6 Erling Josefsson, Joakim Mattsson Fristadhallen, Fristad 67
2019-09-22 17:00 1 Hovslätts IK - IBK Alingsås 17 - 1 Oskar Lööke, Fredrik Billemark Arenan - Jönköpings Idrottshus
Omgång 2
2019-09-27 20:00 2 Östra SK Jönköping - Fagerhult Habo IBK/Mullsjö AIS 1 - 3 Magnus Andersson, Fredrik Billemark Jönköpings Idrottshus D-hall
2019-09-29 13:00 2 IBK Alingsås - Fristads GoIF/Rydboholms SK 7 - 5 Mattias Furbo, Bjarne Wesenlund Stadsskogshallen, Alingsås 110
2019-09-29 14:00 2 Jönköpings IBK Ungdom - FBC Lerum Utveckling 0 - 7 Magnus Widlund, Nicklas Bard Jönköpings Idrottshus D-hall
2019-10-01 19:30 2 Vara IBK/IBK Lidköping - Borås IBF 10 - 2 Sven Persson, Martin Johansson Levene Arena, Stora Levene
Omgång 3
2019-10-04 18:30 3 Fagerhult Habo IBK/Mullsjö AIS - Jönköpings IBK Ungdom 3 - 6 Nebojsa Stefanovski, Daniel Dimitrovski Habo Sporthall A-hall 130
2019-10-05 13:00 3 Borås IBF - Östra SK Jönköping 3 - 17 David Persson, Harri Tjäder Daltorphallen, Borås 29
2019-10-06 12:00 3 Hovslätts IK - Fristads GoIF/Rydboholms SK 14 - 5 Johnny Edh, Daniel Pettersson Arenan - Jönköpings Idrottshus
2019-10-06 16:00 3 FBC Lerum Utveckling - IBK Alingsås 15 - 4 Aldin Hadziselmovic, Alexander Pavlovic Rydsbergshallen 124
Omgång 4
2019-10-12 14:00 4 IBK Alingsås - Jönköpings IBK Ungdom 1 - 4 Pedram Koublani, Magnus Jansson Stadsskogshallen, Alingsås
2019-10-13 14:30 4 Hovslätts IK - Östra SK Jönköping 7 - 4 Isak Mörnstål, Oskar Lööke Jönköpings Idrottshus D-hall
2019-10-13 16:00 4 FBC Lerum Utveckling - Borås IBF 19 - 2 Pontus Ekengränd, Adam Kruse Rydsbergshallen 112
2019-10-13 18:00 4 Fristads GoIF/Rydboholms SK - Vara IBK/IBK Lidköping 2 - 11 Nebojsa Stefanovski, Pedram Koublani Idrottshallen, Viskafors 101
Omgång 5
2019-10-22 19:30 5 Vara IBK/IBK Lidköping - FBC Lerum Utveckling Mattias Furbo, Martin Johansson Levene Arena, Stora Levene
2019-10-26 13:00 5 Borås IBF - Fagerhult Habo IBK/Mullsjö AIS David Karlsson, Bjarne Wesenlund Daltorphallen, Borås
2019-10-27 11:30 5 Östra SK Jönköping - Fristads GoIF/Rydboholms SK Magnus Andersson Jönköpings Idrottshus D-hall
2019-10-27 18:00 5 Jönköpings IBK Ungdom - Hovslätts IK Fredrik Fältskog, Johan Nero Wikstrand Arenan - Jönköpings Idrottshus
Omgång 6
2019-11-15 20:00 6 Jönköpings IBK Ungdom - Östra SK Jönköping Arenan - Jönköpings Idrottshus
2019-11-17 10:30 6 Hovslätts IK - Borås IBF Arenan - Jönköpings Idrottshus
2019-11-17 13:30 6 IBK Alingsås - Vara IBK/IBK Lidköping Henrik Carlsson, Bjarne Wesenlund Stadsskogshallen, Alingsås
2019-11-17 18:00 6 Fristads GoIF/Rydboholms SK - Fagerhult Habo IBK/Mullsjö AIS Carl Larsson, Ola Forsberg Idrottshallen, Viskafors
Omgång 7
2019-11-23 13:00 7 Borås IBF - Fristads GoIF/Rydboholms SK Erling Josefsson, David Persson Daltorphallen, Borås
2019-11-23 15:00 7 Fagerhult Habo IBK/Mullsjö AIS - FBC Lerum Utveckling Carl Larsson, Ola Forsberg Nyhemshallen - Mullsjö
2019-11-24 13:30 7 Vara IBK/IBK Lidköping - Hovslätts IK Carl Larsson, Ola Forsberg Alléhallen, Vara
2019-11-24 14:00 7 Östra SK Jönköping - IBK Alingsås Arenan - Jönköpings Idrottshus
Omgång 8
2019-10-19 11:15 8 IBK Alingsås - Fagerhult Habo IBK/Mullsjö AIS Nebojsa Stefanovski, Daniel Dimitrovski Stadsskogshallen, Alingsås
2019-11-29 20:00 8 Jönköpings IBK Ungdom - Borås IBF Arenan - Jönköpings Idrottshus
2019-12-01 14:00 8 Östra SK Jönköping - Vara IBK/IBK Lidköping Jönköpings Idrottshus D-hall
2019-12-01 17:00 8 Hovslätts IK - FBC Lerum Utveckling Jönköpings Idrottshus D-hall
Omgång 9
2019-10-18 18:30 9 Borås IBF - IBK Alingsås Erling Josefsson, Nebojsa Stefanovski Daltorphallen, Borås
2019-12-03 19:30 9 Vara IBK/IBK Lidköping - Jönköpings IBK Ungdom Levene Arena, Stora Levene
2019-12-07 14:00 9 FBC Lerum Utveckling - Fristads GoIF/Rydboholms SK Rydsbergshallen
2019-12-07 16:30 9 Fagerhult Habo IBK/Mullsjö AIS - Hovslätts IK Habo Sporthall A
Omgång 10
2019-12-17 19:30 10 Vara IBK/IBK Lidköping - Fagerhult Habo IBK/Mullsjö AIS Levene Arena, Stora Levene
2019-12-21 12:00 10 Jönköpings IBK Ungdom - Fristads GoIF/Rydboholms SK Jönköpings Idrottshus D-hall
2019-12-22 12:00 10 Östra SK Jönköping - FBC Lerum Utveckling Jönköpings Idrottshus D-hall
2019-12-22 17:00 10 IBK Alingsås - Hovslätts IK Stadsskogshallen, Alingsås
Omgång 11
2020-01-10 18:30 11 Fagerhult Habo IBK/Mullsjö AIS - Östra SK Jönköping Habo Sporthall A
2020-01-12 13:00 11 Borås IBF - Vara IBK/IBK Lidköping Daltorphallen, Borås
2020-01-12 16:00 11 FBC Lerum Utveckling - Jönköpings IBK Ungdom Rydsbergshallen
2020-01-12 18:00 11 Fristads GoIF/Rydboholms SK - IBK Alingsås Idrottshallen, Viskafors
Omgång 12
2020-01-17 20:00 12 Jönköpings IBK Ungdom - Fagerhult Habo IBK/Mullsjö AIS Arenan - Jönköpings Idrottshus
2020-01-18 17:00 12 IBK Alingsås - FBC Lerum Utveckling Stadsskogshallen, Alingsås
2020-01-19 17:00 12 Östra SK Jönköping - Borås IBF Jönköpings Idrottshus D-hall
2020-01-19 18:00 12 Fristads GoIF/Rydboholms SK - Hovslätts IK Fristadhallen, Fristad
Omgång 13
2020-01-21 19:30 13 Vara IBK/IBK Lidköping - Fristads GoIF/Rydboholms SK Levene Arena, Stora Levene
2020-01-24 20:00 13 Östra SK Jönköping - Hovslätts IK Jönköpings Idrottshus D-hall
2020-01-25 17:00 13 Jönköpings IBK Ungdom - IBK Alingsås Jönköpings Idrottshus D-hall
2020-01-26 13:00 13 Borås IBF - FBC Lerum Utveckling Daltorphallen, Borås
Omgång 14
2020-01-29 20:00 14 Hovslätts IK - Jönköpings IBK Ungdom Jönköpings Idrottshus D-hall
2020-02-08 16:00 14 Fagerhult Habo IBK/Mullsjö AIS - Borås IBF Nyhemshallen - Mullsjö
2020-02-09 16:00 14 FBC Lerum Utveckling - Vara IBK/IBK Lidköping Rydsbergshallen
2020-02-16 18:00 14 Fristads GoIF/Rydboholms SK - Östra SK Jönköping Fristadhallen, Fristad
Omgång 15
2020-02-18 19:30 15 Vara IBK/IBK Lidköping - IBK Alingsås Levene Arena, Stora Levene
2020-02-21 18:30 15 Fagerhult Habo IBK/Mullsjö AIS - Fristads GoIF/Rydboholms SK Habo Sporthall A
2020-02-21 20:00 15 Östra SK Jönköping - Jönköpings IBK Ungdom Jönköpings Idrottshus D-hall
2020-02-23 13:00 15 Borås IBF - Hovslätts IK Daltorphallen, Borås
Omgång 16
2020-02-29 16:00 16 Fristads GoIF/Rydboholms SK - Borås IBF Idrottshallen, Viskafors
2020-03-01 14:00 16 IBK Alingsås - Östra SK Jönköping Stadsskogshallen, Alingsås
2020-03-01 16:00 16 FBC Lerum Utveckling - Fagerhult Habo IBK/Mullsjö AIS Rydsbergshallen
2020-03-01 17:00 16 Hovslätts IK - Vara IBK/IBK Lidköping Jönköpings Idrottshus D-hall
Omgång 17
2020-03-03 19:30 17 Vara IBK/IBK Lidköping - Östra SK Jönköping Levene Arena, Stora Levene
2020-03-08 13:00 17 Borås IBF - Jönköpings IBK Ungdom Daltorphallen, Borås
2020-03-08 13:00 17 Fagerhult Habo IBK/Mullsjö AIS - IBK Alingsås Nyhemshallen - Mullsjö
2020-03-08 16:00 17 FBC Lerum Utveckling - Hovslätts IK Rydsbergshallen
Omgång 18
2020-03-13 20:00 18 Hovslätts IK - Fagerhult Habo IBK/Mullsjö AIS Arenan - Jönköpings Idrottshus
2020-03-14 11:30 18 Jönköpings IBK Ungdom - Vara IBK/IBK Lidköping Arenan - Jönköpings Idrottshus
2020-03-15 11:00 18 IBK Alingsås - Borås IBF Stadsskogshallen, Alingsås
2020-03-15 16:30 18 Fristads GoIF/Rydboholms SK - FBC Lerum Utveckling Fristadhallen, Fristad

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis