Spelprogram - Pantamera PK5 ÖLIBF (07-08)

Kontaktpersoner
Lag Namn E-post Mobil Färger
Hovsta IF PK5 Jan Lund janlund78@hotmail.com 0705167796 Orange, Svart, Svart
IBF Örebro Utv PK5 Henrik Axling henrik.axling@orebroinnebandy.se 073-409 60 96 Röd/svart/svart
Kumla IBK/Ekeby IF PK5 Tom Jägestedt tom.jagestedt@gmail.com 073-9646438 blå/vit/bå
Lillån IBK Grön PK5 Jonny Strömberg jonnystromberg@hotmail.com 070-4135805 grön/vit/vit
SMÅ IF PK5 Christian Ericson christian.ericson73@gmail.com 0707531713 Röda tröjor Svarta Shorts Röda Strumpor
Vintrosa IS PK5 Andreas Wedén andreas.weden@gmail.com 0707134715 Röd, Svart, Vit
Örebro SK Ung Svart PK5 Henrik Kanusson henrik.kanusson@gmail.com Vit, svart, vit
Örebro SK Ung Vit PK5 Helena Eriksson helleb@gmail.com 0734407666 vit/svart/vit
Spelprogram
Tid Omgång Match Resultat Domare Plats Publik
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Omgång 1
2019-10-12 13:30 1 Hovsta IF PK5 - Kumla IBK/Ekeby IF PK5 15 - 0 Hovstaskolan
2019-10-12 15:30 1 Örebro SK Ung Svart PK5 - SMÅ IF PK5 6 - 0 Navets skola
2019-10-15 19:30 1 Örebro SK Ung Vit PK5 - Vintrosa IS PK5 3 - 1 Birgittaskolan
Omgång 2
2019-10-20 12:30 2 SMÅ IF PK5 - Hovsta IF PK5 1 - 3 Odenskolans Sporthall
2019-10-20 13:20 2 Kumla IBK/Ekeby IF PK5 - Lillån IBK Grön PK5 3 - 10 Skogstorpskolan
2019-10-20 13:40 2 Vintrosa IS PK5 - Örebro SK Ung Svart PK5 4 - 3 Vintrosa Skola
Omgång 3
2019-10-26 09:00 3 Örebro SK Ung Vit PK5 - Örebro SK Ung Svart PK5 4 - 4 Tybblelundsskolan
2019-10-26 10:45 3 IBF Örebro Utv PK5 - Kumla IBK/Ekeby IF PK5 4 - 3 Jonathan Ahlqvist, Jonathan Eriksson Tybblelundsskolan
2019-10-26 13:30 3 Hovsta IF PK5 - Vintrosa IS PK5 1 - 3 Hovstaskolan
2019-10-26 14:00 3 Lillån IBK Grön PK5 - SMÅ IF PK5 2 - 7 Lillåns skola
Omgång 4
2019-11-09 09:00 4 Örebro SK Ung Vit PK5 - Kumla IBK/Ekeby IF PK5 10 - 4 Tybblelundsskolan
2019-11-09 17:30 4 Hovsta IF PK5 - IBF Örebro Utv PK5 1 - 3 Hovstaskolan
2019-11-10 13:40 4 Vintrosa IS PK5 - SMÅ IF PK5 3 - 1 Vintrosa Skola
Omgång 5
2019-11-17 09:00 5 IBF Örebro Utv PK5 - Lillån IBK Grön PK5 Tybblelundsskolan
2019-11-17 11:50 5 Kumla IBK/Ekeby IF PK5 - Örebro SK Ung Svart PK5 Skogstorpskolan
2019-11-17 12:30 5 SMÅ IF PK5 - Örebro SK Ung Vit PK5 Odenskolans Sporthall
Omgång 6
2019-11-18 19:00 6 SMÅ IF PK5 - Kumla IBK/Ekeby IF PK5 Odenskolans Sporthall
2019-11-23 09:00 6 Örebro SK Ung Svart PK5 - Lillån IBK Grön PK5 Tybblelundsskolan
2019-11-23 10:45 6 Örebro SK Ung Vit PK5 - IBF Örebro Utv PK5 Tybblelundsskolan
Omgång 7
2019-12-06 18:20 7 Kumla IBK/Ekeby IF PK5 - Vintrosa IS PK5 Skogstorpskolan
2019-12-07 13:30 7 Lillån IBK Grön PK5 - Hovsta IF PK5 Norrbyhallen
2019-12-08 09:00 7 IBF Örebro Utv PK5 - Örebro SK Ung Svart PK5 Tybblelundsskolan
Omgång 8
2019-12-14 09:00 8 Örebro SK Ung Vit PK5 - Hovsta IF PK5 Tybblelundsskolan
2019-12-15 12:00 8 SMÅ IF PK5 - IBF Örebro Utv PK5 Odenskolans Sporthall
2019-12-15 13:40 8 Vintrosa IS PK5 - Lillån IBK Grön PK5 Vintrosa Skola
Omgång 9
2019-12-21 09:00 9 IBF Örebro Utv PK5 - Vintrosa IS PK5 Tybblelundsskolan
2019-12-21 13:30 9 Hovsta IF PK5 - Örebro SK Ung Svart PK5 Hovstaskolan
2019-12-21 15:30 9 Lillån IBK Grön PK5 - Örebro SK Ung Vit PK5 Lillåns skola
Omgång 10
2020-01-11 14:20 10 Kumla IBK/Ekeby IF PK5 - Hovsta IF PK5 Skogstorpskolan
2020-01-12 12:30 10 SMÅ IF PK5 - Örebro SK Ung Svart PK5 Odenskolans Sporthall
2020-01-12 13:40 10 Vintrosa IS PK5 - Örebro SK Ung Vit PK5 Vintrosa Skola
Omgång 11
2020-01-18 13:30 11 Hovsta IF PK5 - SMÅ IF PK5 Hovstaskolan
2020-01-18 17:00 11 Lillån IBK Grön PK5 - Kumla IBK/Ekeby IF PK5 Lillåns skola
2020-01-19 09:00 11 Örebro SK Ung Svart PK5 - Vintrosa IS PK5 Tybblelundsskolan
Omgång 12
2020-01-25 09:00 12 Örebro SK Ung Svart PK5 - Örebro SK Ung Vit PK5 Tybblelundsskolan
2020-01-26 12:30 12 SMÅ IF PK5 - Lillån IBK Grön PK5 Odenskolans Sporthall
2020-01-26 13:40 12 Vintrosa IS PK5 - Hovsta IF PK5 Vintrosa Skola
2020-01-26 14:50 12 Kumla IBK/Ekeby IF PK5 - IBF Örebro Utv PK5 Skogstorpskolan
Omgång 13
2020-02-08 10:45 13 IBF Örebro Utv PK5 - Hovsta IF PK5 Tybblelundsskolan
2020-02-09 11:30 13 SMÅ IF PK5 - Vintrosa IS PK5 Odenskolans Sporthall
2020-02-09 13:20 13 Kumla IBK/Ekeby IF PK5 - Örebro SK Ung Vit PK5 Skogstorpskolan
Omgång 14
2020-02-15 17:00 14 Lillån IBK Grön PK5 - IBF Örebro Utv PK5 Lillåns skola
2020-02-16 10:45 14 Örebro SK Ung Svart PK5 - Kumla IBK/Ekeby IF PK5 Tybblelundsskolan
2020-02-16 12:30 14 Örebro SK Ung Vit PK5 - SMÅ IF PK5 Tybblelundsskolan
Omgång 15
2020-03-06 19:30 15 Lillån IBK Grön PK5 - Örebro SK Ung Svart PK5 Lillåns skola
2020-03-07 13:45 15 IBF Örebro Utv PK5 - Örebro SK Ung Vit PK5 Birgittaskolan
2020-03-07 14:20 15 Kumla IBK/Ekeby IF PK5 - SMÅ IF PK5 Skogstorpskolan
Omgång 16
2020-03-14 12:30 16 Örebro SK Ung Svart PK5 - IBF Örebro Utv PK5 Tybblelundsskolan
2020-03-14 15:30 16 Hovsta IF PK5 - Lillån IBK Grön PK5 Hovstaskolan
2020-03-15 13:40 16 Vintrosa IS PK5 - Kumla IBK/Ekeby IF PK5 Vintrosa Skola
Omgång 17
2020-03-21 14:00 17 Lillån IBK Grön PK5 - Vintrosa IS PK5 Lillåns skola
2020-03-21 15:30 17 Hovsta IF PK5 - Örebro SK Ung Vit PK5 Hovstaskolan
2020-03-22 16:00 17 IBF Örebro Utv PK5 - SMÅ IF PK5 Tybblelundsskolan
Omgång 18
2020-03-28 09:00 18 Örebro SK Ung Vit PK5 - Lillån IBK Grön PK5 Tybblelundsskolan
2020-03-29 09:00 18 Örebro SK Ung Svart PK5 - Hovsta IF PK5 Tybblelundsskolan
2020-03-29 13:40 18 Vintrosa IS PK5 - IBF Örebro Utv PK5 Vintrosa Skola

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis