Spelprogram - Juniorallsvenskan H DJ17

Kontaktpersoner
Lag Namn E-post Mobil Färger
FBC Engelholm Evelina Losell evelina1970@hotmail.com 070-922 09 90 Vit/Svart/Orange
FBC Kalmarsund Ungdom/FBC Kalmarsund Cyan Blå, Marinblå, Marinblå
FC Helsingborg Blå/svart, Svart, Svart
Häljarps SK/IBK Landskrona Vit, Blå, Vit
IBK Lund/IBK Lund Elit Daniel Heander daniel.heander@ibklund.se 0707-785210 Svart-grön/Svart-grön/Svart
IK Stanstad Johanna Bergdahl johanna.bergdahl@stanstad.com Blå/Svart/Svart
Malmö FBC Ellen Tillman ellen.tillman@innebandy.se Magenta/Svart/Svart
Växjö IBK Utveckling Mörkblå, Mörkblå, Mörkblå
Spelprogram
Tid Omgång Match Resultat Domare Plats Publik
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Omgång 1
2019-09-21 17:00 1 FC Helsingborg - Växjö IBK Utveckling 4 - 3 Björn Grahn, Jürgen Neuenhofen Idrottens Hus A
2019-09-22 13:00 1 Häljarps SK/IBK Landskrona - Malmö FBC 4 - 2 Fredrik Pramberg, Martin Morén Landskrona Idrottshall 115
2019-09-22 14:30 1 IBK Lund/IBK Lund Elit - IK Stanstad 21 - 0 Björn Grahn, Jürgen Neuenhofen ISLK 90
Omgång 2
2019-09-24 20:15 2 IK Stanstad - Häljarps SK/IBK Landskrona 4 - 3 David Dornlöv, Mikael Björkqvist Uppåkrahallen 52
2019-09-28 15:00 2 Växjö IBK Utveckling - FBC Kalmarsund Ungdom/FBC Kalmarsund 3 - 6 Kevin Andersson, Kristian Constantinescu Fortnox Arena Nivika hallen 57
2019-09-29 13:00 2 Malmö FBC - FBC Engelholm 1 - 8 Henrik Lott, Niklas Jeppsson Kirsebergs Sporthall 58
Omgång 3
2019-10-05 14:00 3 FBC Engelholm - IK Stanstad 6 - 1 Erik Götborg, Malena Björnlund Ängelholms Idrottshall 39
2019-10-05 14:30 3 IBK Lund/IBK Lund Elit - Häljarps SK/IBK Landskrona 14 - 1 Johannes Svensson, William Nilsson Vipeholmshallen
2019-12-18 20:00 3 FC Helsingborg - Malmö FBC 10 - 1 Anders Jaensson, Malena Björnlund Helsingborg Arena A
Omgång 4
2019-10-13 13:00 4 FBC Engelholm - FBC Kalmarsund Ungdom/FBC Kalmarsund 3 - 3 Pierre Bergsten, Erik Götborg Ängelholms Idrottshall
2019-10-13 13:00 4 Häljarps SK/IBK Landskrona - Växjö IBK Utveckling 2 - 2 Svante Svensson, Jürgen Neuenhofen Landskrona Idrottshall 89
2019-10-13 16:30 4 IK Stanstad - Malmö FBC 3 - 1 Petter Niklasson, Magnus Dandanell Bråhögshallen 62
Omgång 5
2019-10-25 19:00 5 Malmö FBC - IBK Lund/IBK Lund Elit 2 - 14 David Dornlöv, Mats Ekblad-Thun Kirsebergs Sporthall 52
2019-10-26 16:00 5 Växjö IBK Utveckling - FBC Engelholm 3 - 1 Casper Dahlberg, Niklas Dahlberg Fortnox Arena Nivika hallen 77
2019-10-26 17:15 5 FBC Kalmarsund Ungdom/FBC Kalmarsund - FC Helsingborg 6 - 1 Alexander Lagerström, Niklas Rosberg Skansenhallen 61
Omgång 6
2019-11-09 14:15 6 IK Stanstad - Växjö IBK Utveckling 2 - 6 Fredrik Lundborg, Erik Hindemith Bråhögshallen 67
2019-11-09 16:30 6 IBK Lund/IBK Lund Elit - FBC Kalmarsund Ungdom/FBC Kalmarsund 13 - 4 Jürgen Neuenhofen, Björn Grahn Vipeholmshallen 30
2019-11-10 14:00 6 Häljarps SK/IBK Landskrona - FC Helsingborg 3 - 7 Niklas Jeppsson, Henrik Lott Häljarps Idrottshall
Omgång 7
2019-11-16 11:30 7 Växjö IBK Utveckling - IBK Lund/IBK Lund Elit 1 - 4 Senad Hamula, Linus Sandberg Fortnox Arena Nivika hallen 83
2019-11-17 13:00 7 FBC Kalmarsund Ungdom/FBC Kalmarsund - Häljarps SK/IBK Landskrona 4 - 1 Tomas Akthagen, Bengt Andersson Färjehallen 83
2020-02-02 15:00 7 FC Helsingborg - FBC Engelholm 4 - 4 Jürgen Neuenhofen, Björn Grahn Mariahallen
Omgång 8
2019-11-20 20:00 8 IBK Lund/IBK Lund Elit - FBC Engelholm 7 - 1 Marcus Rundström, William Nilsson Killebäckshallen 56
2019-11-23 13:30 8 IK Stanstad - FC Helsingborg 2 - 8 Erik Götborg, Fredrik Pramberg Bråhögshallen
2019-11-24 13:00 8 Malmö FBC - FBC Kalmarsund Ungdom/FBC Kalmarsund 1 - 4 Pierre Bergsten, Erik Götborg Kirsebergs Sporthall
Omgång 9
2019-11-29 19:30 9 FC Helsingborg - IBK Lund/IBK Lund Elit 2 - 9 Marcus Rundström, William Nilsson Helsingborg Arena C
2019-12-01 13:00 9 FBC Kalmarsund Ungdom/FBC Kalmarsund - IK Stanstad 8 - 3 Rasmus Wirstam, Mathias Linde Färjehallen 79
2019-12-01 15:00 9 FBC Engelholm - Häljarps SK/IBK Landskrona 5 - 1 Per-Ivar Kullman, Andreas Ljunggren Ängelholms Idrottshall
2019-12-01 15:00 9 Växjö IBK Utveckling - Malmö FBC 13 - 2 Rolf Vatvedt, Leffe Henryson Fortnox Arena Nivika hallen
Omgång 10
2019-12-20 19:00 10 Malmö FBC - Häljarps SK/IBK Landskrona 2 - 4 David Dornlöv, Mikael Björkqvist Kirsebergs Sporthall
2019-12-20 19:30 10 IK Stanstad - IBK Lund/IBK Lund Elit 1 - 15 Shaban Sadiku, Erik Höst Uppåkrahallen
2019-12-21 11:30 10 Växjö IBK Utveckling - FC Helsingborg 4 - 2 Ulf Åberg, Leif Johansson Fortnox Arena Nivika hallen 82
Omgång 11
2020-01-10 19:30 11 Häljarps SK/IBK Landskrona - IK Stanstad 4 - 3 Matti Rouhiainen, Shaban Sadiku Häljarps Idrottshall
2020-01-11 14:00 11 FBC Kalmarsund Ungdom/FBC Kalmarsund - Växjö IBK Utveckling 4 - 2 Rolf Vatvedt, Leffe Henryson KIFAB Arena 75
2020-01-12 15:30 11 FBC Engelholm - Malmö FBC 11 - 2 Mårten Högblom, Jonas Pettersson Ängelholms Idrottshall
Omgång 12
2020-01-19 15:30 12 IK Stanstad - FBC Engelholm 2 - 7 Shaban Sadiku, Petter Niklasson Bråhögshallen
2020-01-19 16:00 12 Häljarps SK/IBK Landskrona - IBK Lund/IBK Lund Elit 0 - 20 Malena Björnlund, Håkan Bondesson Häljarps Idrottshall
2020-01-19 16:30 12 Malmö FBC - FC Helsingborg 3 - 8 Wiktor Kentander, Erik Höst Kirsebergs Sporthall
Omgång 13
2020-01-24 19:00 13 Malmö FBC - IK Stanstad 1 - 1 Mikael Björkqvist, Erik Höst Kirsebergs Sporthall 74
2020-01-25 14:00 13 FBC Kalmarsund Ungdom/FBC Kalmarsund - FBC Engelholm 1 - 0 Rolf Vatvedt, Leffe Henryson KIFAB Arena 52
2020-01-25 18:30 13 Växjö IBK Utveckling - Häljarps SK/IBK Landskrona 5 - 2 Dragan Zaharijev, Jonas Nilsson Fortnox Arena Nivika hallen 60
Omgång 14
2020-02-08 15:40 14 IBK Lund/IBK Lund Elit - Malmö FBC 19 - 0 Jürgen Neuenhofen, Björn Grahn Lerbäckshallen A 90
2020-02-09 13:45 14 FC Helsingborg - FBC Kalmarsund Ungdom/FBC Kalmarsund 3 - 2 Pierre Bergsten, Per-Ivar Kullman Helsingborg Arena B
2020-02-09 15:00 14 FBC Engelholm - Växjö IBK Utveckling 4 - 2 Petter Niklasson, Leon Fuchs Ängelholms Idrottshall 67
Omgång 15
2020-02-02 00:00 15 Växjö IBK Utveckling - IK Stanstad WO (5 - 0) Hani Mousaviyan-Utter, Kjell Persson Fortnox Arena B-hall
2020-02-12 20:15 15 FC Helsingborg - Häljarps SK/IBK Landskrona 3 - 4 Erik Götborg, Pierre Bergsten Helsingborg Arena A
2020-02-16 13:00 15 FBC Kalmarsund Ungdom/FBC Kalmarsund - IBK Lund/IBK Lund Elit 1 - 8 Anders Stenberg, Jonas Hellberg Färjehallen 96
Omgång 16
2020-03-01 14:00 16 Häljarps SK/IBK Landskrona - FBC Kalmarsund Ungdom/FBC Kalmarsund 3 - 2 Marcus Rundström, William Nilsson Häljarps Idrottshall
2020-03-01 14:30 16 FBC Engelholm - FC Helsingborg 5 - 1 Björn Grahn, Jürgen Neuenhofen Ängelholms Idrottshall
2020-03-01 16:00 16 IBK Lund/IBK Lund Elit - Växjö IBK Utveckling 8 - 2 Shaban Sadiku, Magnus Dandanell Lerbäckshallen A 63
Omgång 17
2020-03-07 13:00 17 FC Helsingborg - IK Stanstad 7 - 1 Malena Björnlund, Anders Jaensson Västergårdshallen
2020-03-08 13:00 17 FBC Kalmarsund Ungdom/FBC Kalmarsund - Malmö FBC 17 - 1 Jonas Hellberg, Anders Stenberg Färjehallen 68
2020-03-08 14:00 17 FBC Engelholm - IBK Lund/IBK Lund Elit 1 - 3 Jonas Pettersson, Jonas Karlsson Ängelholms Idrottshall 75
Omgång 18
18 Häljarps SK/IBK Landskrona - FBC Engelholm Landskrona Idrottshall
18 IK Stanstad - FBC Kalmarsund Ungdom/FBC Kalmarsund Bråhögshallen
18 Malmö FBC - Växjö IBK Utveckling Kirsebergs Sporthall
2020-03-11 20:00 18 IBK Lund/IBK Lund Elit - FC Helsingborg 8 - 7 Andreas Ljunggren, Per-Ivar Kullman Lerbäckshallen A 61

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis