Spelprogram - Pojkar 13 division 4 B

Kontaktpersoner
Lag Namn E-post Mobil Färger
Hässelby SK IBK (C) Röd, Svart, Svart
Järfälla IBK (B) Marie Gustafsson Mariegustafsson51@hotmail.com 0734166972 Röd, Röd, Svart
Kungsängens IF (B) Blå, Blå, Blå
Stäkets Idrottsförening Susanne Nerf susie.nerf@live.se 070-6004826 Blå, Blå, Blå
Sundbybergs IK Grön, Vit, Grön
Täby FC (E) Peter Damberg Ptrdmbrg@gmail.com 073-5319019 Vit, Vit, Vit
Åkersberga IBF (D) Pierre Senrell pierre-senrell@tele2.se Orange, Svart, Orange
Spelprogram
Tid Omgång Match Resultat Domare Plats Publik
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Omgång 1
2014-09-20 11:15 1 Sundbybergs IK - Stäkets Idrottsförening 2 - 7 Malte Tammerström, Juha Tammerström Hallonbergshallen
2014-09-21 11:00 1 Kungsängens IF (B) - Hässelby SK IBK (C) 3 - 1 Fredrik Hallenberg, Fabian Fahimi Ekhammarshallen
2014-09-21 13:00 1 Järfälla IBK (B) - Täby FC (E) 1 - 3 Casper Arvidsson, Louise Sjöberg Viksjö Sporthall
Omgång 2
2014-09-28 10:30 2 Stäkets Idrottsförening - Kungsängens IF (B) 1 - 3 Casper Arvidsson, Andreas Mattsson Kallhälls sporthall
2014-09-28 14:15 2 Hässelby SK IBK (C) - Järfälla IBK (B) 6 - 3 Thomas Fogelberg, Filip Fogelberg Hässelbyhallen
Omgång 3
2014-10-05 11:00 3 Kungsängens IF (B) - Sundbybergs IK 7 - 4 Magnus Berg, Casper Arvidsson Ekhammarshallen
2014-10-05 13:15 3 Järfälla IBK (B) - Stäkets Idrottsförening 7 - 2 Lars Samuelsson, Gabriella Ljunggren Viksjö Sporthall
Omgång 4
2014-10-11 10:45 4 Sundbybergs IK - Järfälla IBK (B) 2 - 6 Aldin Imamovic, Johan Sandström Hallonbergshallen
2014-10-12 15:45 4 Täby FC (E) - Åkersberga IBF (D) 4 - 5 Martin Svensson, Lucas Edberg Skarpängskolan A
Omgång 5
2014-10-26 15:00 5 Åkersberga IBF (D) - Hässelby SK IBK (C) 8 - 2 Marcus Ström, Emil Kirchner Åkersberga Sporthall A
2014-10-26 16:45 5 Täby FC (E) - Sundbybergs IK 9 - 4 Fredrik Nensén, Mattias Nordlund Skarpängskolan A
2014-11-08 12:30 5 Järfälla IBK (B) - Kungsängens IF (B) 5 - 8 Caroline Ogestadh, Isak Törnblom Viksjö Sporthall
Omgång 6
2014-11-09 10:00 6 Stäkets Idrottsförening - Åkersberga IBF (D) 4 - 4 Lars Reuterhagen, Per Sundvall Kallhälls sporthall
2014-11-09 13:45 6 Hässelby SK IBK (C) - Täby FC (E) 2 - 9 Andreas Mattsson, Thomas Josbrink Hässelbyhallen
Omgång 7
2014-11-15 14:15 7 Åkersberga IBF (D) - Sundbybergs IK 6 - 3 Markus Almén, Anton Hemström Åkersberga Sporthall A
2014-11-16 15:00 7 Täby FC (E) - Stäkets Idrottsförening 5 - 7 Rebecca Staffas, Karl Hurtig Skarpängskolan A
Omgång 8
2014-11-30 09:15 8 Stäkets Idrottsförening - Hässelby SK IBK (C) 9 - 2 Mikael Hagman, Johan Ståhl Kallhälls sporthall
2014-11-30 10:00 8 Kungsängens IF (B) - Åkersberga IBF (D) 6 - 1 Fredrik Pålsson, Leif Karlsson Ekhammarshallen
Omgång 9
2014-11-22 15:00 9 Hässelby SK IBK (C) - Sundbybergs IK 4 - 5 Mario Mallengren, Mats Järnmark Hässelbyhallen
2014-12-07 16:30 9 Åkersberga IBF (D) - Järfälla IBK (B) 5 - 3 Lars Reuterhagen, Per Sundvall Åkersberga Sporthall A
2014-12-07 19:30 9 Täby FC (E) - Kungsängens IF (B) 3 - 5 Niklas Tollefors, Peter Eriksson Skarpängskolan A 24
Omgång 10
2014-12-13 14:30 10 Täby FC (E) - Järfälla IBK (B) 5 - 6 Lars Reuterhagen, Dennis Svensson Skarpängskolan A
2014-12-14 09:00 10 Hässelby SK IBK (C) - Kungsängens IF (B) 1 - 4 Thomas Josbrink, Andreas Mattsson Hässelbyhallen
2014-12-14 12:00 10 Stäkets Idrottsförening - Sundbybergs IK 7 - 5 Leif Karlsson, Fredrik Pålsson Kallhälls sporthall
Omgång 11
2015-01-11 10:00 11 Kungsängens IF (B) - Stäkets Idrottsförening 3 - 2 Magnus Westerberg, Nicklas Sundgren Ekhammarshallen
2015-01-11 12:00 11 Järfälla IBK (B) - Hässelby SK IBK (C) 3 - 5 Fredrik Berglund Sonesson, Andreas Mattsson Viksjö Sporthall
Omgång 12
2015-01-17 13:30 12 Sundbybergs IK - Kungsängens IF (B) 0 - 7 Andreas Mattsson, Imtiaz Karim Hallonbergshallen
2015-01-18 10:45 12 Stäkets Idrottsförening - Järfälla IBK (B) 4 - 4 Gustav Levin, Joakim Levin Kallhälls sporthall
Omgång 13
2015-01-31 14:45 13 Åkersberga IBF (D) - Täby FC (E) 0 - 12 Frida Berg, Erika Fransson Åkersberga Sporthall A
2015-02-01 14:30 13 Järfälla IBK (B) - Sundbybergs IK 4 - 3 Elias Engh, Andreas Mattsson Viksjö Sporthall
Omgång 14
2015-02-07 13:30 14 Sundbybergs IK - Täby FC (E) 4 - 9 Robert Jäderlund, Jacob Leijon Hallonbergshallen
2015-02-08 09:00 14 Hässelby SK IBK (C) - Åkersberga IBF (D) 3 - 2 Fredrik Hallenberg, Casper Arvidsson Hässelbyhallen
2015-02-08 16:00 14 Kungsängens IF (B) - Järfälla IBK (B) 3 - 0 Mats Korpi, Thomas Josbrink Ekhammarshallen
Omgång 15
2015-02-14 15:15 15 Åkersberga IBF (D) - Stäkets Idrottsförening 4 - 6 Adam Hjorth, Ludvig Tidhult Åkersberga Sporthall A
2015-02-15 18:45 15 Täby FC (E) - Hässelby SK IBK (C) 3 - 1 Markus Almén, Anton Hemström Skarpängskolan A
Omgång 16
2015-03-07 13:45 16 Sundbybergs IK - Åkersberga IBF (D) 5 - 8 Imtiaz Karim, Johan Sandström Hallonbergshallen
2015-03-08 09:30 16 Stäkets Idrottsförening - Täby FC (E) 6 - 5 Andreas Mattsson, Julius Olesen Kallhälls sporthall
Omgång 17
2015-03-14 13:15 17 Åkersberga IBF (D) - Kungsängens IF (B) 2 - 2 Andreas Lagerblad, Pierre Silfver Åkersberga Sporthall A
2015-03-14 14:00 17 Hässelby SK IBK (C) - Stäkets Idrottsförening 3 - 4 Julius Olesen, Marcus Ackefelt Hässelbyhallen
Omgång 18
2015-03-21 14:15 18 Sundbybergs IK - Hässelby SK IBK (C) 6 - 3 Isak Törnblom, Caroline Ogestadh Hallonbergshallen
2015-03-22 11:00 18 Kungsängens IF (B) - Täby FC (E) 1 - 3 Per Sundvall, Lars Reuterhagen Ekhammarshallen
2015-03-22 13:45 18 Järfälla IBK (B) - Åkersberga IBF (D) 7 - 7 Lars Sundlöf, Casper Arvidsson Viksjö Sporthall

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis