Spelprogram - Pojkar 13 division 4 E

Kontaktpersoner
Lag Namn E-post Mobil Färger
Hästhagen IF Håkan Axén hakan.axen@teracom.se 070-4389985 Grön, Svart, Svart
IBF Offensiv Lidingö (B) blå, blå, blå
Ingarö IF (C) Roland Ohlson Svart, Svart, Svart
Nacka Wallenstam IBK (B) Jannica Hollingworth Jannica@nackaibk.se 0702-75 68 65 Vit, Svart, Vit
Tungelsta IF (B) Orange, Svart, Svart
Vendelsö IK (C) Blå, Blå, Blå
Älta IF (B) Svart, svart, svart
Spelprogram
Tid Omgång Match Resultat Domare Plats Publik
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Omgång 1
2014-09-20 13:15 1 Tungelsta IF (B) - Hästhagen IF 3 - 1 Ola Bigestans, Marcus Jansson Tungelsta Sporthall
2014-09-20 13:30 1 Ingarö IF (C) - Vendelsö IK (C) 6 - 1 Emil Glenngård, Leif Karlsson Ingarö Sporthall
Omgång 2
2014-09-27 14:30 2 Hästhagen IF - Ingarö IF (C) 8 - 4 Anders Westerberg, Henrik Sommerville Järla Sporthall
2014-09-28 16:45 2 Nacka Wallenstam IBK (B) - Tungelsta IF (B) 3 - 6 Vilhelm Nordström, Emil Glenngård Ormingehallen 50
2014-10-14 19:00 2 Vendelsö IK (C) - IBF Offensiv Lidingö (B) 13 - 3 Fredrik Hallenberg, Johan Ståhl Jordbro Sporthall 20
Omgång 3
2014-10-04 11:30 3 Ingarö IF (C) - Nacka Wallenstam IBK (B) 3 - 6 Björn Hedman, Nicklas Sundgren Ingarö Sporthall
2014-10-04 14:00 3 IBF Offensiv Lidingö (B) - Hästhagen IF 5 - 9 Leif Karlsson, Fredrik Pålsson Bodals Bollhall
2014-10-05 15:00 3 Älta IF (B) - Vendelsö IK (C) 5 - 3 Leif Karlsson, Fredrik Pålsson Stavsborgshallen
Omgång 4
2014-10-11 13:30 4 Hästhagen IF - Älta IF (B) 4 - 1 Jonas Robertson, Björn Larsson Järla Sporthall
2014-10-12 12:00 4 Nacka Wallenstam IBK (B) - IBF Offensiv Lidingö (B) 7 - 5 Patrik Andersén, Martin Eriksson Ormingehallen
Omgång 5
2014-10-19 11:15 5 Älta IF (B) - Nacka Wallenstam IBK (B) 3 - 3 Shakir Ahmed, Shabbir Ahmed Stavsborgshallen
2014-10-25 12:45 5 Ingarö IF (C) - Tungelsta IF (B) 2 - 3 Christian Neemé, Kevin Neemé Ingarö Sporthall
Omgång 6
2014-11-08 13:30 6 Hästhagen IF - Vendelsö IK (C) 4 - 10 Emilia Tuomela, Madelene Westerberg Järla Sporthall
2014-11-08 16:00 6 Tungelsta IF (B) - IBF Offensiv Lidingö (B) 6 - 1 Robin Berger, Leif Karlsson Tungelsta Sporthall
Omgång 7
2014-11-15 15:00 7 IBF Offensiv Lidingö (B) - Ingarö IF (C) 4 - 15 Mattias Nordlund, Jukka Säteri Bodals Bollhall
2014-11-16 09:00 7 Vendelsö IK (C) - Nacka Wallenstam IBK (B) 3 - 10 Rafi Mohammed, Johan Engvall Torvalla Sporthall
2014-11-16 16:30 7 Älta IF (B) - Tungelsta IF (B) 4 - 3 Johan Hessing, Robin Berger Stavsborgshallen
Omgång 8
2014-11-29 13:30 8 Ingarö IF (C) - Älta IF (B) 2 - 4 Fredrik Pålsson, Leif Karlsson Ingarö Sporthall
2014-11-30 12:00 8 Nacka Wallenstam IBK (B) - Hästhagen IF 8 - 1 Elias Sjölander, Didrik Axen Ormingehallen
Omgång 9
2014-12-07 14:00 9 Älta IF (B) - IBF Offensiv Lidingö (B) 4 - 1 Shabbir Ahmed, Shakir Ahmed Stavsborgshallen
2014-12-09 19:00 9 Vendelsö IK (C) - Tungelsta IF (B) 11 - 2 Johan Engvall, Leif Karlsson Jordbro Sporthall 25
Omgång 10
2014-12-13 15:15 10 Hästhagen IF - Tungelsta IF (B) 2 - 4 Felix Fernström, Rasmus Fernström Järla Sporthall
2014-12-14 11:00 10 Vendelsö IK (C) - Ingarö IF (C) 3 - 4 Björn Larsson, Daniel Kölborn Torvalla Sporthall 50
Omgång 11
2015-01-10 14:15 11 IBF Offensiv Lidingö (B) - Vendelsö IK (C) 4 - 4 Fredrik Hallenberg, Johannes Ekenberg Bodals Bollhall
2015-01-10 14:30 11 Ingarö IF (C) - Hästhagen IF 7 - 2 Christian Neemé, Kevin Neemé Ingarö Sporthall
2015-01-14 19:00 11 Tungelsta IF (B) - Nacka Wallenstam IBK (B) 3 - 7 Fredrik Hallenberg, Thomas Gjutarenäfve Tungelsta Sporthall
Omgång 12
2015-01-17 14:15 12 Hästhagen IF - IBF Offensiv Lidingö (B) 6 - 2 Christian Ljunggren, Henrik Sommerville Järla Sporthall
2015-01-18 11:00 12 Nacka Wallenstam IBK (B) - Ingarö IF (C) 6 - 2 Sigge Labor, Calle Dargren Ormingehallen
2015-01-18 11:45 12 Vendelsö IK (C) - Älta IF (B) 3 - 4 Robin Berger, Erik Nyman Torvalla Träningshall
Omgång 13
2015-01-31 12:30 13 IBF Offensiv Lidingö (B) - Nacka Wallenstam IBK (B) 3 - 4 Jonas Jatko, Mattias Nordlund Bodals Bollhall
2015-02-01 15:45 13 Älta IF (B) - Hästhagen IF 5 - 4 Jonas Robertson, Mats Andersson Stavsborgshallen
Omgång 14
2015-02-07 14:45 14 Tungelsta IF (B) - Ingarö IF (C) 9 - 3 Martin Tidesten, Simon Ellström Johansson Tungelsta Sporthall
2015-02-08 10:00 14 Nacka Wallenstam IBK (B) - Älta IF (B) 7 - 3 Viktor Bollvik Karlsson, Ej offentliggjord Ormingehallen
Omgång 15
2015-02-14 12:15 15 IBF Offensiv Lidingö (B) - Tungelsta IF (B) 5 - 3 Jonas Djäken, Fabian Fahimi Bodals Bollhall
2015-02-15 09:00 15 Vendelsö IK (C) - Hästhagen IF 4 - 0 Johan Engvall, Robin Berger Torvalla Sporthall
Omgång 16
2015-03-07 13:30 16 Ingarö IF (C) - IBF Offensiv Lidingö (B) 2 - 2 Rasmus Fernström, Elias Sjölander Ingarö Sporthall
2015-03-07 15:30 16 Tungelsta IF (B) - Älta IF (B) 7 - 3 Magnus Berg, Ludvig Lindholm Tungelsta Sporthall
2015-03-08 11:00 16 Nacka Wallenstam IBK (B) - Vendelsö IK (C) 2 - 4 Sofia Aadli, Jonas Jatko Ormingehallen
Omgång 17
2015-03-14 15:30 17 Hästhagen IF - Nacka Wallenstam IBK (B) 5 - 3 Fabian Fahimi, Michael Selg Järla Sporthall
2015-03-15 14:45 17 Älta IF (B) - Ingarö IF (C) 3 - 7 Johan Hessing, Karl-Johan Leijon Stavsborgshallen
Omgång 18
2015-03-18 19:00 18 Tungelsta IF (B) - Vendelsö IK (C) 3 - 3 Leif Karlsson, Fredrik Pålsson Tungelsta Sporthall
2015-03-21 15:00 18 IBF Offensiv Lidingö (B) - Älta IF (B) 1 - 14 Tony Verho, Sampo Friberg Bodals Bollhall

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis