Spelprogram - Flickor 15 division 1

Kontaktpersoner
Lag Namn E-post Mobil Färger
Bele Barkarby IF IBF (A) Niclas Wetterstrand niklas.wetterstrand@gmail.com 0706917125 Svart/Svart/Svart
Huddinge IK röd, röd, röd
Nacka Wallenstam IBK Anette Berg berg-forsman@telia.com Vit, Svart, Vit
Rotebro IS IBK (A) MörkBlå, MörkBlå, Vit
Sköndals IK (A) Blå, Svart, Svart
Täby FC (A) Niclas Dahl ndahl@hotmail.com Vit, Vit, Vit
Värmdö IF (A) Blå, Blå, Blå
Älvsjö AIK (A) Joakim Schöld joakim.schold@gmail.com 0767799392 Blå, Blå, Blå
Spelprogram
Tid Omgång Match Resultat Domare Plats Publik
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Omgång 1
2014-09-21 12:00 1 Täby FC (A) - Nacka Wallenstam IBK 5 - 2 Karl Hurtig, Per Sundvall Skarpängskolan A
2014-09-21 14:00 1 Sköndals IK (A) - Värmdö IF (A) 0 - 1 Shari Tingman, Mikael Andersson Sköndalshallen
2014-10-05 12:15 1 Huddinge IK - Rotebro IS IBK (A) 4 - 1 Alexander Stjärnekull, Ola Bigestans Storängshallen
Omgång 2
2014-09-27 14:45 2 Älvsjö AIK (A) - Täby FC (A) 5 - 4 Anton Höglin, Hampus Höglin Liljeholmshallen 1
2014-09-28 17:30 2 Värmdö IF (A) - Huddinge IK 0 - 2 Roland Nester, Fadi Saffo Värmdö sporthall
2014-09-28 18:45 2 Nacka Wallenstam IBK - Bele Barkarby IF IBF (A) 3 - 2 Emil Glenngård, Vilhelm Nordström Ormingehallen
Omgång 3
2014-09-20 14:30 3 Bele Barkarby IF IBF (A) - Älvsjö AIK (A) 1 - 1 Gustav Levin, Joakim Levin Viksjö Sporthall
2014-10-12 12:00 3 Huddinge IK - Sköndals IK (A) 2 - 2 Shabbir Ahmed, Sampo Friberg Storängshallen
2014-10-12 17:00 3 Täby FC (A) - Rotebro IS IBK (A) 7 - 2 Per Sundvall, Niklas Forsman Skarpängskolan B
Omgång 4
2014-10-18 13:45 4 Älvsjö AIK (A) - Nacka Wallenstam IBK 2 - 6 Shabbir Ahmed, Shakir Ahmed Liljeholmshallen 1
2014-10-19 16:45 4 Värmdö IF (A) - Täby FC (A) 2 - 4 Josefine Weerén Winnerstam, Simon Montenius Värmdö sporthall
2014-10-25 10:00 4 Rotebro IS IBK (A) - Bele Barkarby IF IBF (A) 1 - 6 Jonas Laurell, Fredrik Dahl Sollentuna sim och sporthall
Omgång 5
2014-11-09 10:30 5 Täby FC (A) - Sköndals IK (A) 2 - 1 Michael Selg, Fabian Fahimi Tibblehallen CC
2014-11-09 11:00 5 Nacka Wallenstam IBK - Rotebro IS IBK (A) 4 - 1 Emil Pagrot, Felix Fernström Ormingehallen
2014-11-09 16:30 5 Bele Barkarby IF IBF (A) - Värmdö IF (A) 4 - 1 Joakim Levin, Gustav Levin Björkebyhallen
Omgång 6
2014-11-16 12:00 6 Huddinge IK - Täby FC (A) 3 - 4 Adam Nikolausson, Jonas Robertson Storängshallen
2014-11-16 16:00 6 Sköndals IK (A) - Bele Barkarby IF IBF (A) 1 - 4 Sebastian Öhman, Jukka Säteri Sköndalshallen
2014-11-16 18:30 6 Värmdö IF (A) - Nacka Wallenstam IBK 0 - 4 Robin Karke, Arash Sohrevardi Värmdö sporthall
2015-03-08 11:30 6 Rotebro IS IBK (A) - Älvsjö AIK (A) 3 - 9 Jesper Wahlund, Johan Lienzén Arena Satelliten
Omgång 7
2014-11-23 14:00 7 Nacka Wallenstam IBK - Sköndals IK (A) 2 - 7 Adam Nikolausson, Didrik Axen Ormingehallen
2014-11-23 18:15 7 Bele Barkarby IF IBF (A) - Huddinge IK 5 - 1 Jacob Leijon, Leif Karlsson Björkebyhallen
2014-11-24 19:00 7 Älvsjö AIK (A) - Värmdö IF (A) 0 - 3 Robin Berger, David Berger Värmdö sporthall
Omgång 8
2014-11-30 13:00 8 Värmdö IF (A) - Rotebro IS IBK (A) 3 - 1 Jonas Jatko, Karl-Johan Leijon Värmdö sporthall
2014-11-30 14:30 8 Sköndals IK (A) - Älvsjö AIK (A) 0 - 5 Linus Löfstedt, Jonas Robertson Sköndalshallen
2015-01-31 18:30 8 Huddinge IK - Nacka Wallenstam IBK 1 - 0 Pierre Borghoff, Arash Sohrevardi Ormingehallen
Omgång 9
2014-12-06 09:00 9 Rotebro IS IBK (A) - Sköndals IK (A) 2 - 4 Peter Gustafsson Saliba, Lars Sundlöf Sollentuna sim och sporthall
2014-12-07 10:15 9 Älvsjö AIK (A) - Huddinge IK 1 - 3 Daniel Enkulla, Marcus Blomqvist Västertorpshallen
2014-12-07 16:45 9 Bele Barkarby IF IBF (A) - Täby FC (A) 3 - 3 Joakim Levin, Gustav Levin Björkebyhallen
Omgång 10
2014-12-13 11:00 10 Rotebro IS IBK (A) - Huddinge IK 0 - 5 Fredrik Hallenberg, Per Calmén Sollentuna sim och sporthall
2014-12-14 15:15 10 Värmdö IF (A) - Sköndals IK (A) 3 - 0 Christian Högberg, Mattias Nordlund Värmdö sporthall
2014-12-14 19:30 10 Nacka Wallenstam IBK - Täby FC (A) 2 - 2 Emil Glenngård, Vilhelm Nordström Ormingehallen
Omgång 11
2015-01-10 18:00 11 Bele Barkarby IF IBF (A) - Nacka Wallenstam IBK 2 - 2 Niklas Forsman, Aldin Imamovic Björkebyhallen
2015-01-11 11:00 11 Täby FC (A) - Älvsjö AIK (A) 3 - 0 Filip Ekstrand, Tobias Hagelin Tibblehallen CC
2015-03-16 19:10 11 Huddinge IK - Värmdö IF (A) 1 - 1 Emil Glenngård, Martin Johansson Värmdö sporthall
Omgång 12
2015-01-17 11:30 12 Rotebro IS IBK (A) - Täby FC (A) 0 - 4 Jacob Leijon, Anders Westerberg Sollentuna sim och sporthall
2015-01-21 18:15 12 Sköndals IK (A) - Huddinge IK 3 - 3 Leif Karlsson, Mats Andersson Sköndalshallen
2015-02-01 11:30 12 Älvsjö AIK (A) - Bele Barkarby IF IBF (A) 2 - 4 Mattias Lönnborg, Ghasem Tajalli Västertorpshallen
Omgång 13
2015-01-25 14:30 13 Bele Barkarby IF IBF (A) - Rotebro IS IBK (A) 3 - 2 Roland Nester, Lars Reuterhagen Björkebyhallen
2015-01-25 16:15 13 Nacka Wallenstam IBK - Älvsjö AIK (A) 2 - 0 Emil Glenngård, Vilhelm Nordström Ormingehallen
2015-01-25 16:30 13 Täby FC (A) - Värmdö IF (A) 3 - 0 Filip Ekstrand, Tobias Hagelin Skarpängskolan A
Omgång 14
2015-01-31 15:30 14 Rotebro IS IBK (A) - Nacka Wallenstam IBK 0 - 4 Ghasem Tajalli, Mats Järnmark Sollentuna sim och sporthall
2015-01-31 16:45 14 Värmdö IF (A) - Bele Barkarby IF IBF (A) 0 - 4 Johan Engvall, Fredrik Hallenberg Värmdö sporthall
2015-02-01 17:00 14 Sköndals IK (A) - Täby FC (A) 1 - 5 Aldin Imamovic, Roland Nester Sköndalshallen
Omgång 15
2015-01-17 16:15 15 Nacka Wallenstam IBK - Värmdö IF (A) 4 - 1 Martin Johansson, Vilhelm Nordström Ormingehallen
2015-02-14 19:00 15 Täby FC (A) - Huddinge IK 4 - 3 Jessika Forsberg, Dennis Svensson Skarpängskolan B
2015-02-15 12:30 15 Älvsjö AIK (A) - Rotebro IS IBK (A) 3 - 2 Jonas Robertson, Jukka Säteri Västertorpshallen
2015-03-17 19:40 15 Bele Barkarby IF IBF (A) - Sköndals IK (A) 13 - 2 Johan Ståhl, Niklas Forsman Björkebyhallen
Omgång 16
2015-03-04 18:15 16 Sköndals IK (A) - Nacka Wallenstam IBK 1 - 4 Tobias Berger, Adam Nikolausson Sköndalshallen
2015-03-09 19:00 16 Värmdö IF (A) - Älvsjö AIK (A) 1 - 5 Fredrik Berglund Sonesson, Tobias Berger Värmdö sporthall
2015-03-11 19:10 16 Huddinge IK - Bele Barkarby IF IBF (A) 0 - 6 Tobias Berger, Johan Lienzén Skogåshallen
Omgång 17
2015-03-14 11:00 17 Rotebro IS IBK (A) - Värmdö IF (A) 1 - 5 Jessika Forsberg, Helen Wennström Sollentuna sim och sporthall
2015-03-15 13:00 17 Nacka Wallenstam IBK - Huddinge IK 1 - 3 Elias Sjölander, Leif Karlsson Ormingehallen
2015-03-15 18:30 17 Älvsjö AIK (A) - Sköndals IK (A) 0 - 3 Björn Larsson, Nihada Cenanovic Västertorpshallen
Omgång 18
2015-03-21 14:00 18 Huddinge IK - Älvsjö AIK (A) 3 - 2 Fredrik Pålsson, Leif Karlsson Flemingsbergshallen
2015-03-22 14:00 18 Täby FC (A) - Bele Barkarby IF IBF (A) 0 - 3 Lars Reuterhagen, Per Sundvall Skarpängskolan A
2015-03-22 14:45 18 Sköndals IK (A) - Rotebro IS IBK (A) 5 - 1 Rebecca Staffas, Filip Engvall Sköndalshallen

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis