Spelprogram - Pojkar Östra (03) Blå Grupp 1

Kontaktpersoner
Lag Namn E-post Mobil Färger
Carlscrona IBF Svart, Svart, Svart
CL98IC 1 Blå, Blå, Blå
CL98IC 2 Blå, Blå, Blå
CL98IC 3 Erik Janefrid erik.janefrid@ventim.se 070-6398558 Blå, Blå, Blå
Craftstadens IBK Oskarshamn Johan Forneheim johan.forneheim@gmail.com +46705167430 Röd/Röd/Röd
Färjestadens IBK Ungdom Staffan Johnson staffan.johnson@cementa.se 0709-752165 Svart/svart/svart
Gantesbo IBK Henrik Karlsson henrik.karlsson.70@gmail.com 070-5137724 Vit-vit-svart
Lessebo GoIF Daniel Nilsson nisse8080@gmail.com 0730280000 Gul, Blå, Gul
Nybro IBK Röd (Herr Svart), Svart, Röd (Herr Svart)
Örlogsstaden IBK 2 orange, Svart, svart
Spelprogram
Tid Omgång Match Resultat Domare Plats Publik
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Omgång 1
2015-10-03 09:30 1 CL98IC 3 - CL98IC 1 3 - 12 Falkenbergshallen
2015-10-03 12:00 1 Carlscrona IBF - Nybro IBK 11 - 3 Brinova Arena B-hall 50
2015-10-04 10:00 1 Gantesbo IBK - Färjestadens IBK Ungdom 6 - 10 Emmaboda Sporthall
2015-10-04 16:00 1 Lessebo GoIF - CL98IC 2 10 - 12 Lessebo Sporthall
Omgång 2
2015-10-10 13:00 2 Nybro IBK - Örlogsstaden IBK 2 9 - 5 OG-Hallen 38
2015-10-10 14:30 2 CL98IC 1 - Craftstadens IBK Oskarshamn 6 - 3 Lindsdals Sporthall
2015-10-11 10:30 2 CL98IC 2 - CL98IC 3 4 - 2 Lindsdals Sporthall
2015-10-11 12:30 2 Färjestadens IBK Ungdom - Carlscrona IBF 10 - 7 Torslundahallen 80
Omgång 3
2015-10-17 10:00 3 Gantesbo IBK - CL98IC 2 7 - 5 Emmaboda Sporthall 68
2015-10-18 10:00 3 Carlscrona IBF - CL98IC 1 3 - 7 Vedeby Sporthall A 43
2015-10-18 14:30 3 CL98IC 3 - Nybro IBK 10 - 3 Lindsdals Sporthall
2015-10-18 16:00 3 Lessebo GoIF - Färjestadens IBK Ungdom 3 - 16 Lessebo Sporthall 50
Omgång 4
2015-10-24 15:00 4 Nybro IBK - Gantesbo IBK 3 - 10 OG-Hallen 50
2015-10-24 16:30 4 CL98IC 2 - Craftstadens IBK Oskarshamn 3 - 8 Lindsdals Sporthall
2015-10-25 14:30 4 CL98IC 1 - Lessebo GoIF 7 - 7 Lindsdals Sporthall
2015-10-25 15:15 4 Färjestadens IBK Ungdom - Örlogsstaden IBK 2 11 - 2 Färjehallen 65
Omgång 5
2015-10-31 09:30 5 Örlogsstaden IBK 2 - CL98IC 2 5 - 9 Vedeby Sporthall A 35
2015-10-31 10:00 5 Gantesbo IBK - CL98IC 1 1 - 5 Alsbohallen Johansfors 59
2015-11-01 16:00 5 Lessebo GoIF - Nybro IBK 11 - 9 Lessebo Sporthall 60
2015-11-01 16:30 5 Craftstadens IBK Oskarshamn - Färjestadens IBK Ungdom 6 - 5 Oskarshamns Sporthall A-hall
Omgång 6
2015-11-06 19:00 6 CL98IC 2 - Carlscrona IBF 7 - 6 Kalmar Sporthall A-hall
2015-11-08 13:00 6 Nybro IBK - Craftstadens IBK Oskarshamn 2 - 25 OG-Hallen 50
2015-11-08 14:00 6 Färjestadens IBK Ungdom - CL98IC 3 6 - 4 Färjehallen 55
2016-01-16 16:30 6 CL98IC 1 - Örlogsstaden IBK 2 12 - 4 Falkenbergshallen
Omgång 7
2015-11-14 11:00 7 Craftstadens IBK Oskarshamn - CL98IC 3 5 - 4 Oskarshamns Sporthall A-hall
2015-11-14 11:30 7 Örlogsstaden IBK 2 - Lessebo GoIF 8 - 11 Vedeby Sporthall A
2015-11-14 13:00 7 Nybro IBK - Färjestadens IBK Ungdom 0 - 11 OG-Hallen 37
2015-12-18 18:30 7 Gantesbo IBK - Carlscrona IBF 8 - 7 Emmaboda Sporthall 50
Omgång 8
2015-11-21 14:00 8 Lessebo GoIF - Craftstadens IBK Oskarshamn 5 - 14 Lessebo Sporthall 40
2015-11-22 12:30 8 CL98IC 3 - Gantesbo IBK 2 - 3 Lindsdals Sporthall
2015-11-22 14:00 8 Carlscrona IBF - Örlogsstaden IBK 2 15 - 6 Sunnahallen
2015-11-28 16:45 8 CL98IC 1 - Färjestadens IBK Ungdom 12 - 2 Falkenbergshallen
Omgång 9
2015-11-28 16:30 9 CL98IC 3 - Lessebo GoIF 11 - 12 Lindsdals Sporthall
2015-11-28 16:30 9 Örlogsstaden IBK 2 - Gantesbo IBK 5 - 5 Vedeby Sporthall A
2015-11-29 10:30 9 CL98IC 1 - CL98IC 2 2 - 9 Lindsdals Sporthall
2016-03-06 14:00 9 Craftstadens IBK Oskarshamn - Carlscrona IBF 7 - 1 Oskarshamns Sporthall B-hall
Omgång 10
2015-12-04 19:00 10 Carlscrona IBF - CL98IC 3 8 - 2 Sunnahallen 37
2015-12-05 10:00 10 Gantesbo IBK - Lessebo GoIF 5 - 7 Emmaboda Sporthall 48
2015-12-05 14:00 10 Örlogsstaden IBK 2 - Craftstadens IBK Oskarshamn 3 - 7 Rödeby Sporthall
2015-12-06 12:30 10 Färjestadens IBK Ungdom - CL98IC 2 5 - 6 Färjehallen 65
2015-12-06 13:00 10 Nybro IBK - CL98IC 1 7 - 9 OG-Hallen 59
Omgång 11
2015-12-12 11:30 11 Craftstadens IBK Oskarshamn - Gantesbo IBK 6 - 1 Oskarshamns Sporthall A-hall
2015-12-12 16:30 11 CL98IC 2 - Nybro IBK 5 - 2 Lindsdals Sporthall
2015-12-13 12:30 11 CL98IC 3 - Örlogsstaden IBK 2 2 - 4 Lindsdals Sporthall
2016-01-03 14:00 11 Lessebo GoIF - Carlscrona IBF 7 - 8 Lessebo Sporthall
Omgång 12
2015-12-19 12:30 12 Färjestadens IBK Ungdom - Gantesbo IBK 8 - 0 Färjehallen 75
2015-12-19 15:00 12 Nybro IBK - Carlscrona IBF 4 - 9 OG-Hallen
2015-12-19 16:30 12 CL98IC 2 - Lessebo GoIF 5 - 12 Falkenbergshallen
2015-12-20 10:30 12 CL98IC 1 - CL98IC 3 11 - 4 Lindsdals Sporthall
Omgång 13
2016-01-09 09:30 13 Örlogsstaden IBK 2 - Nybro IBK 13 - 3 Vedeby Sporthall A
2016-01-09 10:00 13 Craftstadens IBK Oskarshamn - CL98IC 1 5 - 6 Oskarshamns Sporthall A-hall
2016-01-10 10:30 13 CL98IC 3 - CL98IC 2 2 - 4 Lindsdals Sporthall
2016-02-13 16:30 13 Carlscrona IBF - Färjestadens IBK Ungdom 5 - 4 Vedeby Sporthall A 55
Omgång 14
2016-01-15 18:30 14 CL98IC 2 - Gantesbo IBK 4 - 3 Falkenbergshallen
2016-01-16 15:00 14 Nybro IBK - CL98IC 3 5 - 6 OG-Hallen
2016-01-16 15:15 14 Färjestadens IBK Ungdom - Lessebo GoIF 9 - 5 Färjehallen
2016-03-14 19:00 14 CL98IC 1 - Carlscrona IBF 7 - 5 Falkenbergshallen
Omgång 15
2016-01-23 10:00 15 Gantesbo IBK - Nybro IBK 5 - 0 Emmaboda Sporthall 51
2016-01-23 12:00 15 Craftstadens IBK Oskarshamn - CL98IC 2 9 - 2 Oskarshamns Sporthall B-hall
2016-01-24 10:00 15 Örlogsstaden IBK 2 - Färjestadens IBK Ungdom 3 - 6 Vedeby Sporthall A
2016-01-24 16:00 15 Lessebo GoIF - CL98IC 1 7 - 11 Lessebo Sporthall 60
Omgång 16
2016-01-30 12:30 16 Färjestadens IBK Ungdom - Craftstadens IBK Oskarshamn 5 - 6 Färjehallen 63
2016-01-30 13:00 16 Nybro IBK - Lessebo GoIF 5 - 12 OG-Hallen
2016-01-30 14:30 16 CL98IC 1 - Gantesbo IBK 5 - 3 Falkenbergshallen 70
2016-01-30 16:30 16 CL98IC 2 - Örlogsstaden IBK 2 6 - 1 Falkenbergshallen
Omgång 17
2016-02-05 19:00 17 Örlogsstaden IBK 2 - CL98IC 1 4 - 14 Sunnahallen
2016-02-06 10:00 17 Carlscrona IBF - CL98IC 2 2 - 10 Brinova Arena B-hall 50
2016-02-06 10:30 17 Craftstadens IBK Oskarshamn - Nybro IBK 21 - 2 Oskarshamns Sporthall A-hall
2016-02-07 10:30 17 CL98IC 3 - Färjestadens IBK Ungdom 2 - 7 Lindsdals Sporthall
Omgång 18
2016-02-13 14:00 18 CL98IC 3 - Craftstadens IBK Oskarshamn 3 - 2 Kalmar Sporthall A-hall
2016-02-14 10:00 18 Carlscrona IBF - Gantesbo IBK 6 - 2 Brinova Arena B-hall 60
2016-02-14 12:30 18 Färjestadens IBK Ungdom - Nybro IBK 8 - 1 Färjehallen 60
2016-02-28 11:00 18 Lessebo GoIF - Örlogsstaden IBK 2 13 - 2 Lessebo Sporthall
Omgång 19
2016-02-19 18:30 19 Örlogsstaden IBK 2 - Carlscrona IBF 5 - 8 Vedeby Sporthall A
2016-02-20 10:00 19 Gantesbo IBK - CL98IC 3 8 - 5 Emmaboda Sporthall 51
2016-02-20 14:00 19 Craftstadens IBK Oskarshamn - Lessebo GoIF 9 - 3 Oskarshamns Sporthall A-hall
2016-02-20 15:15 19 Färjestadens IBK Ungdom - CL98IC 1 5 - 6 Färjehallen 64
Omgång 20
2015-11-29 17:10 20 Carlscrona IBF - Craftstadens IBK Oskarshamn 5 - 18 Sunnahallen
2016-03-05 10:00 20 Gantesbo IBK - Örlogsstaden IBK 2 4 - 5 Emmaboda Sporthall 79
2016-03-06 12:30 20 CL98IC 2 - CL98IC 1 5 - 9 Lindsdals Sporthall
2016-03-06 16:00 20 Lessebo GoIF - CL98IC 3 12 - 4 Lessebo Sporthall
Omgång 21
2016-03-12 14:00 21 Craftstadens IBK Oskarshamn - Örlogsstaden IBK 2 10 - 3 Oskarshamns Sporthall A-hall
2016-03-12 14:30 21 CL98IC 1 - Nybro IBK 18 - 1 Lindsdals Sporthall
2016-03-13 10:30 21 CL98IC 2 - Färjestadens IBK Ungdom 11 - 13 Lindsdals Sporthall
2016-03-13 13:30 21 Lessebo GoIF - Gantesbo IBK 4 - 4 Lessebo Sporthall
2016-03-18 19:30 21 CL98IC 3 - Carlscrona IBF 5 - 8 Falkenbergshallen
Omgång 22
2016-03-16 18:30 22 Carlscrona IBF - Lessebo GoIF 11 - 3 Sunnahallen 70
2016-03-19 12:00 22 Gantesbo IBK - Craftstadens IBK Oskarshamn 3 - 8 Emmaboda Sporthall 55
2016-03-20 10:00 22 Örlogsstaden IBK 2 - CL98IC 3 6 - 2 Vedeby Sporthall A
2016-03-20 15:00 22 Nybro IBK - CL98IC 2 2 - 12 OG-Hallen

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis