Spelprogram - Herrar Allsvenskan Södra

Kontaktpersoner
Lag Namn E-post Mobil Färger
Fagerhult Habo IBK Jan-Erik Cederquist jec@interal.se 0708-124894 Röd/svart/röd
FBC Lerum Anton Olofsson anton.olofsson@fbclerum.se 0739284075 Röd/Röd/Svart
FBC Partille Kai Lingheimer kai.lingheimer@telia.com 0707-781818 Svart, Svart, Svart
Hovslätts IK Emanuel Ambré emanuel.ambre@outlook.com 0761-862545 Röd, Vit, Vit
Höllvikens IBF Stefan Prim prim@hibf.se Orange/Vit/Vit
IBK Lund Elit Christer Sölve christer@solve.se 070-6783196 Svart-grön/svart/svart
Karlstad IBF Peter Nordström norda19@hotmail.com 0736823219 Blå/Svart/Svart
Lillån IBK Joakim Björnstad joakim.bjornstad@gmail.com Grön/Vit/Vit
Lindås IBK Mikael Barman barre@lindaswaves.se 0703811413 Turkosblå/Svart/Turkosblå
Malmö FBC Mikael Jeppsson mikael.jeppsson@malmofbc.se 070-364 51 01 Magenta, magenta, vit
Skoghalls IBK Björn Haevaker bjorn.haevaker@addoceo.se 070-1806546 Ljusblå/Blå/Ljusblå
Warberg IC Johan Astbrant johan.astbrant@warbergic.se Blå/Blå/Blå
Spelprogram
Tid Omgång Match Resultat Domare Plats Publik
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Omgång 1
2022-09-17 14:00 1 IBK Lund Elit - Fagerhult Habo IBK 2 - 8 Lerbäckshallen A 125
2022-09-17 15:00 1 Höllvikens IBF - Lindås IBK 12 - 8 Halörhallen 186
2022-09-18 14:00 1 Hovslätts IK - Skoghalls IBK 5 - 6 Arenan - Jönköpings Idrottshus 674
2022-09-18 16:00 1 Warberg IC - FBC Partille 7 - 3 Sparbanken Wictory Center, Unihocplanen 742
2022-09-18 16:30 1 Lillån IBK - Malmö FBC 5 - 3 Idrottshuset Örebro 254
2022-09-18 17:00 1 Karlstad IBF - FBC Lerum 10 - 6 Colorama Arena 304
Omgång 2
2022-09-24 12:00 2 Malmö FBC - Hovslätts IK 5 - 6 Baltiska Hallen A 129
2022-09-24 14:00 2 Lindås IBK - Karlstad IBF 5 - 9 Salming Arena 128
2022-09-24 15:30 2 FBC Lerum - IBK Lund Elit 7 - 5 Lerum Arena A 214
2022-09-24 16:00 2 Fagerhult Habo IBK - Höllvikens IBF 3 - 2 Habo Sporthall A 204
2022-09-24 17:00 2 FBC Partille - Lillån IBK 6 - 5 Partillebohallen 202
2022-09-25 15:00 2 Skoghalls IBK - Warberg IC 2 - 13 Hammarö Arena 387
Omgång 3
2022-10-01 13:00 3 Lillån IBK - Karlstad IBF 4 - 6 Idrottshuset Örebro 356
2022-10-01 14:00 3 Hovslätts IK - IBK Lund Elit 9 - 3 Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen 171
2022-10-01 15:00 3 Warberg IC - Malmö FBC 10 - 1 Sparbanken Wictory Center, Unihocplanen 574
2022-10-01 16:00 3 Fagerhult Habo IBK - Skoghalls IBK 3 - 1 Habo Sporthall A-hall 194
2022-10-01 16:00 3 FBC Lerum - Höllvikens IBF 4 - 3 Lerum Arena A 211
2022-10-01 17:00 3 Lindås IBK - FBC Partille 9 - 8 e.förl. Salming Arena 212
Omgång 4
2022-10-08 13:00 4 IBK Lund Elit - Warberg IC 3 - 12 Lerbäckshallen A 143
2022-10-08 13:00 4 Malmö FBC - Fagerhult Habo IBK 5 - 9 Kirsebergs Sporthall 114
2022-10-08 15:00 4 Höllvikens IBF - Lillån IBK 8 - 9 Halörhallen 266
2022-10-08 15:30 4 FBC Partille - FBC Lerum 10 - 9 e.förl. Partillebohallen 303
2022-10-08 16:30 4 Karlstad IBF - Hovslätts IK 10 - 4 Colorama Arena 321
2022-10-09 15:00 4 Skoghalls IBK - Lindås IBK 6 - 6 e.förl. Hammarö Arena 318
Omgång 5
2022-10-15 13:00 5 FBC Partille - Hovslätts IK 4 - 9 Partillebohallen 143
2022-10-15 14:00 5 Lindås IBK - Malmö FBC 6 - 1 Salming Arena 63
2022-10-15 15:00 5 Höllvikens IBF - Warberg IC 5 - 4 Halörhallen 206
2022-10-15 15:00 5 Karlstad IBF - Fagerhult Habo IBK 4 - 7 Colorama Arena 345
2022-10-15 15:30 5 FBC Lerum - Skoghalls IBK 5 - 6 Lerum Arena A 198
2022-10-16 14:00 5 Lillån IBK - IBK Lund Elit 10 - 7 Idrottshuset Örebro 223
Omgång 6
2022-10-22 13:00 6 IBK Lund Elit - Lindås IBK 7 - 5 Lerbäckshallen A 145
2022-10-22 14:00 6 Hovslätts IK - Höllvikens IBF 2 - 12 Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen 251
2022-10-23 12:00 6 Malmö FBC - FBC Lerum 4 - 5 e.förl. Baltiska Hallen A
2022-10-23 16:00 6 Skoghalls IBK - Lillån IBK 6 - 8 Hammarö Arena 310
2022-10-23 16:00 6 Warberg IC - Karlstad IBF 6 - 7 Sparbanken Wictory Center, Unihocplanen 673
2022-11-02 19:30 6 Fagerhult Habo IBK - FBC Partille 5 - 3 Habo Sporthall A 350
Omgång 7
2022-10-25 19:00 7 Lillån IBK - Fagerhult Habo IBK 5 - 6 Idrottshuset Örebro 182
2022-10-26 18:30 7 Karlstad IBF - Skoghalls IBK 10 - 4 Colorama Arena 923
2022-10-26 19:00 7 Lindås IBK - Warberg IC 4 - 6 Salming Arena 127
2022-10-26 19:00 7 Höllvikens IBF - Malmö FBC 13 - 5 Halörhallen 356
2022-10-26 19:30 7 FBC Lerum - Hovslätts IK 4 - 5 Lerum Arena A 702
2022-11-12 15:30 7 FBC Partille - IBK Lund Elit 8 - 7 Partillebohallen 132
Omgång 8
2022-11-18 19:30 8 Fagerhult Habo IBK - Hovslätts IK 9 - 14 Habo Sporthall A 375
2022-11-19 14:00 8 Lindås IBK - Lillån IBK 4 - 7 Salming Arena 112
2022-11-19 15:00 8 Warberg IC - FBC Lerum 6 - 3 Sparbanken Wictory Center, Unihocplanen 520
2022-11-19 15:00 8 Höllvikens IBF - IBK Lund Elit 11 - 5 Halörhallen 239
2022-11-19 16:00 8 Malmö FBC - Karlstad IBF 4 - 8 Baltiska Hallen A 227
2022-11-20 16:00 8 Skoghalls IBK - FBC Partille 12 - 3 Hammarö Arena 238
Omgång 9
2022-11-26 13:00 9 Lillån IBK - Warberg IC 4 - 5 e.förl. Idrottshuset Örebro 683
2022-11-26 14:00 9 Hovslätts IK - Lindås IBK 9 - 8 Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen 210
2022-11-26 14:00 9 IBK Lund Elit - Skoghalls IBK 5 - 3 Lerbäckshallen A 93
2022-11-26 15:30 9 FBC Lerum - Fagerhult Habo IBK 5 - 3 Lerum Arena A 192
2022-11-27 16:30 9 FBC Partille - Malmö FBC 13 - 5 Partillebohallen 145
2022-12-18 13:00 9 Karlstad IBF - Höllvikens IBF Colorama Arena
Omgång 10
2022-11-18 19:30 10 FBC Partille - Karlstad IBF 8 - 7 Partillebohallen 128
2022-12-03 13:00 10 IBK Lund Elit - Malmö FBC Lerbäckshallen A
2022-12-03 14:00 10 Hovslätts IK - Warberg IC Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2022-12-03 16:00 10 Fagerhult Habo IBK - Lindås IBK Habo Sporthall A
2022-12-04 15:00 10 Skoghalls IBK - Höllvikens IBF Hammarö Arena
2022-12-04 15:10 10 FBC Lerum - Lillån IBK Lerum Arena A
Omgång 11
2022-12-10 13:00 11 Lillån IBK - Hovslätts IK Idrottshuset, Örebro Gamla hallen
2022-12-10 14:00 11 Lindås IBK - FBC Lerum Salming Arena
2022-12-10 15:00 11 Warberg IC - Fagerhult Habo IBK Sparbanken Wictory Center, Unihocplanen
2022-12-10 15:00 11 Höllvikens IBF - FBC Partille Halörhallen
2022-12-11 13:00 11 Malmö FBC - Skoghalls IBK Kirsebergs Sporthall
2022-12-11 17:00 11 Karlstad IBF - IBK Lund Elit Colorama Arena
Omgång 12
2022-12-15 20:15 12 FBC Partille - Warberg IC Partille Arena A-hallen
2022-12-17 14:00 12 Skoghalls IBK - Hovslätts IK Hammarö Arena
2022-12-17 14:00 12 Lindås IBK - Höllvikens IBF Salming Arena
2022-12-17 15:30 12 FBC Lerum - Karlstad IBF Lerum Arena A
2022-12-17 16:00 12 Fagerhult Habo IBK - IBK Lund Elit Habo Sporthall A
2022-12-18 15:00 12 Malmö FBC - Lillån IBK Baltiska Hallen A
Omgång 13
2023-01-07 13:00 13 IBK Lund Elit - FBC Lerum Lerbäckshallen A
2023-01-07 15:00 13 Warberg IC - Skoghalls IBK Sparbanken Wictory Center, Unihocplanen
2023-01-07 15:00 13 Karlstad IBF - Lindås IBK Colorama Arena
2023-01-07 15:00 13 Höllvikens IBF - Fagerhult Habo IBK Halörhallen
2023-01-08 13:00 13 Lillån IBK - FBC Partille Idrottshuset Örebro
2023-01-08 14:00 13 Hovslätts IK - Malmö FBC Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
Omgång 14
2023-01-14 13:00 14 IBK Lund Elit - Hovslätts IK Lerbäckshallen A
2023-01-14 15:00 14 Malmö FBC - Warberg IC Kirsebergs Sporthall
2023-01-14 15:00 14 Höllvikens IBF - FBC Lerum Halörhallen
2023-01-14 15:30 14 FBC Partille - Lindås IBK Partillebohallen
2023-01-15 14:00 14 Skoghalls IBK - Fagerhult Habo IBK Hammarö Arena
2023-01-15 17:00 14 Karlstad IBF - Lillån IBK Colorama Arena
Omgång 15
2023-01-21 13:00 15 Lillån IBK - Höllvikens IBF Idrottshuset Örebro
2023-01-21 14:00 15 Hovslätts IK - Karlstad IBF Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2023-01-21 14:00 15 Lindås IBK - Skoghalls IBK Salming Arena
2023-01-21 15:00 15 Warberg IC - IBK Lund Elit Sparbanken Wictory Center, Unihocplanen
2023-01-21 16:00 15 Fagerhult Habo IBK - Malmö FBC Habo Sporthall A
2023-01-21 16:00 15 FBC Lerum - FBC Partille Lerum Arena A
Omgång 16
2023-01-28 12:00 16 Malmö FBC - Lindås IBK Baltiska Hallen A
2023-01-28 13:00 16 IBK Lund Elit - Lillån IBK Lerbäckshallen A
2023-01-28 14:00 16 Hovslätts IK - FBC Partille Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2023-01-28 15:00 16 Warberg IC - Höllvikens IBF Sparbanken Wictory Center, Unihocplanen
2023-01-28 16:00 16 Fagerhult Habo IBK - Karlstad IBF Habo Sporthall A
2023-01-29 16:00 16 Skoghalls IBK - FBC Lerum Hammarö Arena
Omgång 17
2023-02-08 19:30 17 FBC Lerum - Malmö FBC Lerum Arena A
2023-02-11 13:00 17 Lillån IBK - Skoghalls IBK Idrottshuset Örebro
2023-02-11 15:00 17 Höllvikens IBF - Hovslätts IK Halörhallen
2023-02-11 15:30 17 FBC Partille - Fagerhult Habo IBK Partillebohallen
2023-02-11 17:00 17 Lindås IBK - IBK Lund Elit Salming Arena
2023-02-12 17:00 17 Karlstad IBF - Warberg IC Colorama Arena
Omgång 18
2023-02-15 19:00 18 Fagerhult Habo IBK - Lillån IBK Habo Sporthall A
2023-02-15 19:00 18 Warberg IC - Lindås IBK Sparbanken Wictory Center, Unihocplanen
2023-02-15 19:00 18 Skoghalls IBK - Karlstad IBF Hammarö Arena
2023-02-15 19:00 18 Malmö FBC - Höllvikens IBF Baltiska Hallen A
2023-02-15 19:30 18 Hovslätts IK - FBC Lerum Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2023-02-15 19:30 18 IBK Lund Elit - FBC Partille Lerbäckshallen A
Omgång 19
2023-02-18 13:00 19 IBK Lund Elit - Höllvikens IBF Lunds Idrottshall
2023-02-18 14:00 19 Hovslätts IK - Fagerhult Habo IBK Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2023-02-18 16:00 19 FBC Lerum - Warberg IC Lerum Arena A
2023-02-19 14:00 19 Lillån IBK - Lindås IBK Idrottshuset Örebro
2023-02-19 14:15 19 FBC Partille - Skoghalls IBK Partillebohallen
2023-02-19 17:00 19 Karlstad IBF - Malmö FBC Colorama Arena
Omgång 20
2023-02-25 14:00 20 Lindås IBK - Hovslätts IK Salming Arena
2023-02-25 15:00 20 Höllvikens IBF - Karlstad IBF Halörhallen
2023-02-25 15:00 20 Malmö FBC - FBC Partille Kirsebergs Sporthall
2023-02-25 15:00 20 Skoghalls IBK - IBK Lund Elit Hammarö Arena
2023-02-25 16:00 20 Fagerhult Habo IBK - FBC Lerum Habo Sporthall A
2023-02-26 16:00 20 Warberg IC - Lillån IBK Sparbanken Wictory Center, Unihocplanen
Omgång 21
2023-03-04 14:00 21 Lindås IBK - Fagerhult Habo IBK Salming Arena
2023-03-04 15:00 21 Warberg IC - Hovslätts IK Sparbanken Wictory Center, Unihocplanen
2023-03-04 15:00 21 Karlstad IBF - FBC Partille Colorama Arena
2023-03-04 15:00 21 Höllvikens IBF - Skoghalls IBK Halörhallen
2023-03-05 12:00 21 Malmö FBC - IBK Lund Elit Baltiska Hallen A
2023-03-05 14:00 21 Lillån IBK - FBC Lerum Idrottshuset Örebro
Omgång 22
2023-03-11 12:30 22 Hovslätts IK - Lillån IBK Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2023-03-11 12:30 22 Fagerhult Habo IBK - Warberg IC Habo Sporthall A
2023-03-11 12:30 22 FBC Lerum - Lindås IBK Lerum Arena A
2023-03-11 12:30 22 FBC Partille - Höllvikens IBF Partillebohallen
2023-03-11 12:30 22 Skoghalls IBK - Malmö FBC Hammarö Arena
2023-03-11 12:30 22 IBK Lund Elit - Karlstad IBF Lerbäckshallen A

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis