Spelprogram - Herrar Div 1 Västra Götaland

Kontaktpersoner
Lag Namn E-post Mobil Färger
Floda IBK Ville Ekener ville.ekener@flodaibk.nu 0721-680085 Vit/Svart/Svart
Fristads GoIF Tobias Ragnarsson tobias.ragnarsson@fristads.com 0768-28 53 29 Grön/Svart/Grön
IBK Alingsås Pierre Ryhnell p_ryhnell@hotmail.com 0708177448 Blå/blå/blå
IBK Göteborg Pär Larsson Lmcsportsmgmt@gmail.com 070-6855495 Svart/Svart/Svart
IBK Kungälv Anders Nilsson anders.nilsson2@skola.kungalv.se 0706-392045 vit/svart/svart
IBK Lidköping Jonas Antonsson jantonsson1980@gmail.com 0702-941 577 Röd/Röd/Vita
IBK Vänersborg Frederick Söderblom frederick.soderblom@gmail.com 076-1012404 röd/röd/röd
IK Zenith Lisbeth Zäll lisbeth.zall@hotmail.com 0708 - 37 07 56 Grön/Vit/Grön
Lindome IBK Martin Jonsson martin.jonsson1976@gmail.com 0709595730 Grön/Vit/Vit
Mölndals IBF Tobias Almroth didrone89@gmail.com 0707277159 rödsvart/svart/svart
Pixbo Wallenstam IBF Tobias Gabrielsson Tobbegabbe1991@hotmail.com 0732517343 Rödvit/Röd/Röd
Varla IBK Daniel Bystedt 0738-152633 Svart/lila / svart / svart
Spelprogram
Tid Omgång Match Resultat Domare Plats Publik
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Omgång 1
2022-09-16 19:00 1 IBK Alingsås - IBK Göteborg 12 - 5 Stadsskogshallen, Alingsås 280
2022-09-16 19:30 1 Pixbo Wallenstam IBF - IBK Kungälv 9 - 7 Wallenstam Arena A 96
2022-09-17 16:00 1 IBK Vänersborg - Mölndals IBF 4 - 6 Idrottshuset, Vänersborg 287
2022-09-18 13:15 1 Varla IBK - Lindome IBK 11 - 6 Kungsbacka Sporthall A 211
2022-09-18 14:30 1 Fristads GoIF - IK Zenith 7 - 5 Fristadhallen, Fristad 206
2022-09-18 15:00 1 IBK Lidköping - Floda IBK 11 - 8 Idrottens hus i Lidköping 242
Omgång 2
2022-09-22 19:30 2 Lindome IBK - Fristads GoIF 7 - 6 e.förl. Almåshallen A 132
2022-09-23 20:00 2 Mölndals IBF - IBK Alingsås 5 - 7 Aktiviteten A-Hall 151
2022-09-24 14:00 2 IK Zenith - IBK Lidköping 6 - 8 Björlanda Idrottshall 110
2022-09-24 14:45 2 IBK Göteborg - Pixbo Wallenstam IBF 3 - 5 Lundenhallen 112
2022-09-24 15:30 2 Floda IBK - Varla IBK 11 - 5 Nova Floda Sportcenter 100
2022-09-27 19:30 2 IBK Kungälv - IBK Vänersborg 7 - 9 Mimershus A-hallen 161
Omgång 3
2022-09-28 20:00 3 Pixbo Wallenstam IBF - IK Zenith 5 - 7 Wallenstam Arena A 112
2022-09-29 19:30 3 IBK Alingsås - Lindome IBK 8 - 4 Stadsskogshallen, Alingsås 118
2022-09-30 19:45 3 IBK Vänersborg - Floda IBK 10 - 4 Idrottshuset, Vänersborg 242
2022-10-01 12:40 3 Varla IBK - IBK Göteborg 5 - 6 Kungsbacka Sporthall A 137
2022-10-02 14:30 3 Fristads GoIF - IBK Kungälv 7 - 2 Fristadhallen, Fristad 227
2022-10-02 17:00 3 IBK Lidköping - Mölndals IBF 6 - 5 Idrottens hus i Lidköping 231
Omgång 4
2022-10-05 20:00 4 Mölndals IBF - Pixbo Wallenstam IBF 3 - 6 Aktiviteten A-Hall 133
2022-10-08 14:00 4 Lindome IBK - IBK Lidköping 4 - 10 Almåshallen A 140
2022-10-08 14:00 4 IK Zenith - Varla IBK 8 - 7 Björlanda Idrottshall 70
2022-10-08 14:45 4 IBK Göteborg - IBK Vänersborg 5 - 6 Lundenhallen 68
2022-10-08 15:30 4 Floda IBK - Fristads GoIF 5 - 4 Nova Floda Sportcenter 102
2022-10-09 16:45 4 IBK Kungälv - IBK Alingsås 5 - 5 e.förl. Mimershus A-hallen 171
Omgång 5
2022-10-12 19:00 5 IBK Alingsås - Floda IBK 8 - 4 Stadsskogshallen, Alingsås 243
2022-10-12 19:00 5 Lindome IBK - IBK Göteborg 5 - 3 Almåshallen A 139
2022-10-12 19:30 5 IBK Vänersborg - IBK Lidköping 0 - 10 Idrottshuset, Vänersborg 365
2022-10-12 19:30 5 Fristads GoIF - Pixbo Wallenstam IBF 7 - 8 Fristadhallen, Fristad 159
2022-10-13 20:00 5 Varla IBK - Mölndals IBF 6 - 5 Kungsbacka Sporthall A 128
2022-10-13 20:15 5 IK Zenith - IBK Kungälv 9 - 10 e.förl. Björlanda Idrottshall 87
Omgång 6
2022-10-15 14:00 6 Mölndals IBF - Lindome IBK 8 - 5 Aktiviteten A-Hall 167
2022-10-15 17:00 6 IBK Göteborg - IK Zenith 5 - 7 Lundenhallen 45
2022-10-16 13:00 6 Pixbo Wallenstam IBF - Floda IBK 7 - 4 Wallenstam Arena A 78
2022-10-16 14:00 6 Fristads GoIF - IBK Vänersborg 11 - 6 Fristadhallen, Fristad 180
2022-10-16 15:00 6 IBK Lidköping - IBK Alingsås 6 - 7 e.förl. Idrottens hus i Lidköping 345
2022-10-16 16:45 6 IBK Kungälv - Varla IBK 6 - 5 Mimershus A-hallen 101
Omgång 7
2022-10-20 20:00 7 Varla IBK - Fristads GoIF 2 - 9 Kungsbacka Sporthall A 67
2022-10-22 12:00 7 Lindome IBK - IBK Vänersborg 7 - 4 Almåshallen A 122
2022-10-22 14:00 7 IK Zenith - IBK Alingsås 3 - 9 Björlanda Idrottshall
2022-10-22 14:45 7 IBK Göteborg - IBK Kungälv 4 - 8 Lundenhallen 69
2022-10-22 15:30 7 Floda IBK - Mölndals IBF 5 - 6 Nova Floda Sportcenter 102
2022-10-23 13:00 7 Pixbo Wallenstam IBF - IBK Lidköping 9 - 3 Wallenstam Arena A 64
Omgång 8
2022-10-25 19:30 8 IBK Kungälv - Mölndals IBF 9 - 10 Mimershus A-hallen 123
2022-10-28 19:00 8 IBK Alingsås - Pixbo Wallenstam IBF 8 - 4 Stadsskogshallen, Alingsås 246
2022-10-29 14:30 8 Fristads GoIF - IBK Göteborg 6 - 5 Fristadhallen, Fristad 153
2022-10-29 15:30 8 Floda IBK - Lindome IBK 10 - 3 Nova Floda Sportcenter 200
2022-10-29 16:00 8 IBK Vänersborg - IK Zenith 5 - 3 Idrottshuset, Vänersborg 320
2022-10-30 15:00 8 IBK Lidköping - Varla IBK 11 - 7 Idrottens hus i Lidköping 250
Omgång 9
2022-11-17 20:00 9 Varla IBK - IBK Alingsås 7 - 5 Kungsbacka Sporthall A 135
2022-11-18 19:45 9 Pixbo Wallenstam IBF - IBK Vänersborg 12 - 7 Wallenstam Arena A 82
2022-11-18 20:00 9 Mölndals IBF - Fristads GoIF 6 - 5 Aktiviteten A-Hall 128
2022-11-19 14:00 9 IK Zenith - Floda IBK 6 - 7 e.förl. Björlanda Idrottshall 100
2022-11-19 14:00 9 Lindome IBK - IBK Kungälv 3 - 14 Almåshallen A 132
2022-11-19 17:15 9 IBK Göteborg - IBK Lidköping 6 - 8 Lundenhallen 72
Omgång 10
2022-11-24 20:00 10 Varla IBK - Pixbo Wallenstam IBF 8 - 3 Kungsbacka Sporthall A 127
2022-11-25 19:15 10 Mölndals IBF - IBK Göteborg 6 - 4 Aktiviteten A-Hall 129
2022-11-26 12:00 10 Lindome IBK - IK Zenith 9 - 10 Almåshallen A 139
2022-11-26 14:00 10 IBK Alingsås - IBK Vänersborg 7 - 3 Stadsskogshallen, Alingsås 178
2022-11-26 15:30 10 Floda IBK - IBK Kungälv 4 - 7 Nova Floda Sportcenter 102
2022-11-27 15:00 10 IBK Lidköping - Fristads GoIF 7 - 17 Idrottens hus i Lidköping 278
Omgång 11
2022-12-01 19:30 11 Varla IBK - IBK Vänersborg 9 - 5 Kungsbacka Sporthall A 75
2022-12-02 19:30 11 Pixbo Wallenstam IBF - Lindome IBK 8 - 5 Wallenstam Arena A 65
2022-12-03 14:00 11 IK Zenith - Mölndals IBF 8 - 7 Björlanda Idrottshall 85
2022-12-03 14:45 11 IBK Göteborg - Floda IBK 4 - 6 Lundenhallen 77
2022-12-04 14:30 11 Fristads GoIF - IBK Alingsås 8 - 4 Fristadhallen, Fristad 308
2022-12-04 16:45 11 IBK Kungälv - IBK Lidköping 5 - 2 Mimershus A-hallen 158
Omgång 12
2022-12-07 20:00 12 Mölndals IBF - IBK Vänersborg 8 - 4 Aktiviteten A-Hall 85
2022-12-10 14:00 12 IK Zenith - Fristads GoIF 5 - 6 e.förl. Björlanda Idrottshall 102
2022-12-10 14:00 12 Lindome IBK - Varla IBK 5 - 6 Almåshallen A 94
2022-12-10 15:30 12 Floda IBK - IBK Lidköping 6 - 5 Nova Floda Sportcenter 100
2022-12-10 17:15 12 IBK Göteborg - IBK Alingsås 9 - 8 e.förl. Lundenhallen 73
2022-12-11 16:45 12 IBK Kungälv - Pixbo Wallenstam IBF 8 - 4 Mimershus A-hallen 177
Omgång 13
2022-12-16 19:30 13 Pixbo Wallenstam IBF - IBK Göteborg 7 - 4 Wallenstam Arena A 75
2022-12-17 13:15 13 Varla IBK - Floda IBK 5 - 3 Kungsbacka Sporthall A 131
2022-12-17 14:00 13 IBK Alingsås - Mölndals IBF 12 - 9 Stadsskogshallen, Alingsås 108
2022-12-17 14:30 13 Fristads GoIF - Lindome IBK 5 - 6 e.förl. Fristadhallen, Fristad 130
2022-12-17 16:00 13 IBK Vänersborg - IBK Kungälv 2 - 10 Idrottshuset, Vänersborg 212
2022-12-18 15:00 13 IBK Lidköping - IK Zenith 11 - 6 Idrottens hus i Lidköping 124
Omgång 14
2023-01-04 20:00 14 Mölndals IBF - IBK Lidköping 5 - 9 Aktiviteten A-Hall 102
2023-01-07 14:00 14 IK Zenith - Pixbo Wallenstam IBF 15 - 4 Björlanda Idrottshall 130
2023-01-07 14:00 14 Lindome IBK - IBK Alingsås 5 - 3 Almåshallen A 103
2023-01-07 15:30 14 Floda IBK - IBK Vänersborg 7 - 3 Nova Floda Sportcenter 102
2023-01-10 19:30 14 IBK Kungälv - Fristads GoIF 8 - 6 Mimershus A-hallen 96
2023-01-24 19:30 14 IBK Göteborg - Varla IBK 6 - 7 Lundenhallen 61
Omgång 15
2023-01-12 20:00 15 Varla IBK - IK Zenith 4 - 2 Kungsbacka Sporthall A 117
2023-01-14 13:00 15 Pixbo Wallenstam IBF - Mölndals IBF 6 - 8 Wallenstam Arena A 100
2023-01-14 14:00 15 IBK Alingsås - IBK Kungälv 6 - 10 Stadsskogshallen, Alingsås 162
2023-01-14 14:45 15 Fristads GoIF - Floda IBK 6 - 6 e.förl. Fristadhallen, Fristad 186
2023-01-14 16:00 15 IBK Vänersborg - IBK Göteborg 4 - 3 Idrottshuset, Vänersborg 193
2023-01-15 15:00 15 IBK Lidköping - Lindome IBK 12 - 11 e.förl. Idrottens hus i Lidköping 257
Omgång 16
2023-01-20 19:15 16 Mölndals IBF - Varla IBK 2 - 7 Aktiviteten A-Hall 87
2023-01-20 19:30 16 Pixbo Wallenstam IBF - Fristads GoIF 13 - 7 Wallenstam Arena A 84
2023-01-21 14:45 16 IBK Göteborg - Lindome IBK 3 - 7 Lundenhallen 79
2023-01-21 15:30 16 Floda IBK - IBK Alingsås 4 - 5 Nova Floda Sportcenter 200
2023-01-22 15:00 16 IBK Lidköping - IBK Vänersborg 10 - 6 Idrottens hus i Lidköping 298
2023-01-22 16:45 16 IBK Kungälv - IK Zenith 7 - 4 Mimershus A-hallen 169
Omgång 17
2023-01-28 13:15 17 Varla IBK - IBK Kungälv 6 - 5 Kungsbacka Sporthall A 148
2023-01-28 14:00 17 IK Zenith - IBK Göteborg 6 - 8 Björlanda Idrottshall 95
2023-01-28 14:00 17 IBK Alingsås - IBK Lidköping 3 - 4 Stadsskogshallen, Alingsås 125
2023-01-28 14:00 17 Lindome IBK - Mölndals IBF 6 - 7 Almåshallen A 233
2023-01-28 15:30 17 Floda IBK - Pixbo Wallenstam IBF 10 - 6 Nova Floda Sportcenter 150
2023-01-29 16:00 17 IBK Vänersborg - Fristads GoIF 1 - 6 Idrottshuset, Vänersborg 234
Omgång 18
2023-02-10 19:15 18 Mölndals IBF - Floda IBK Aktiviteten A-Hall
2023-02-11 14:00 18 IBK Alingsås - IK Zenith Stadsskogshallen, Alingsås
2023-02-11 14:30 18 Fristads GoIF - Varla IBK Fristadhallen, Fristad
2023-02-11 16:00 18 IBK Vänersborg - Lindome IBK Idrottshuset, Vänersborg
2023-02-12 15:00 18 IBK Lidköping - Pixbo Wallenstam IBF Idrottens hus i Lidköping
2023-02-12 16:45 18 IBK Kungälv - IBK Göteborg Mimershus A-hallen
Omgång 19
2023-02-18 12:00 19 Lindome IBK - Floda IBK Almåshallen A
2023-02-18 13:15 19 Varla IBK - IBK Lidköping Kungsbacka Sporthall A
2023-02-18 14:00 19 IK Zenith - IBK Vänersborg Björlanda Idrottshall
2023-02-18 14:45 19 IBK Göteborg - Fristads GoIF Lundenhallen
2023-02-21 20:00 19 Pixbo Wallenstam IBF - IBK Alingsås Wallenstam Arena A
2023-02-22 20:00 19 Mölndals IBF - IBK Kungälv Aktiviteten A-Hall
Omgång 20
2023-02-25 14:00 20 IBK Alingsås - Varla IBK Stadsskogshallen, Alingsås
2023-02-25 14:30 20 Fristads GoIF - Mölndals IBF Fristadhallen, Fristad
2023-02-25 15:30 20 Floda IBK - IK Zenith Nova Floda Sportcenter
2023-02-25 16:00 20 IBK Vänersborg - Pixbo Wallenstam IBF Idrottshuset, Vänersborg
2023-02-26 15:00 20 IBK Lidköping - IBK Göteborg Idrottens hus i Lidköping
2023-02-26 16:45 20 IBK Kungälv - Lindome IBK Mimershus A-hallen
Omgång 21
2023-03-03 19:30 21 Pixbo Wallenstam IBF - Varla IBK Wallenstam Arena A
2023-03-04 14:00 21 IK Zenith - Lindome IBK Björlanda Idrottshall
2023-03-04 14:30 21 Fristads GoIF - IBK Lidköping Fristadhallen, Fristad
2023-03-04 14:45 21 IBK Göteborg - Mölndals IBF Lundenhallen
2023-03-04 16:00 21 IBK Vänersborg - IBK Alingsås Idrottshuset, Vänersborg
2023-03-05 16:45 21 IBK Kungälv - Floda IBK Mimershus A-hallen
Omgång 22
2023-03-11 17:00 22 IBK Vänersborg - Varla IBK Idrottshuset, Vänersborg
2023-03-11 17:00 22 IBK Alingsås - Fristads GoIF Stadsskogshallen, Alingsås
2023-03-11 17:00 22 IBK Lidköping - IBK Kungälv Idrottens hus i Lidköping
2023-03-11 17:00 22 Floda IBK - IBK Göteborg Nova Floda Sportcenter
2023-03-11 17:00 22 Mölndals IBF - IK Zenith Aktiviteten A-Hall
2023-03-11 17:00 22 Lindome IBK - Pixbo Wallenstam IBF Almåshallen A

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis