Spelprogram - Pantamera Herrjuniorer division 2 södra

Kontaktpersoner
Lag Namn E-post Mobil Färger
Ekerö IK (A) Björn Waller bjorn@waller.nu 0708-873155 marin/marin/marin
Farsta IBK (B) Svart, Svart, Svart
FBI Tullinge (B) Orange, Svart, Svart
Huddinge IBS (B) Röd, Röd, Vita
Nynäshamns IBK (A) Blå, Blå, Vit
Tyresö Trollbäcken IBK (A) Anna Charlotta Magnusson anna.c.magnusson@telia.com svart/svart/svart
Täby FC (C) Vit, Vit, Vit
Vendelsö IK (A) Blå, Blå, Blå
Värmdö IF (A) Blå, Blå, Blå
Älvsjö AIK IBF (B) Laila Hell Laila.hell@live.se 076-1179699 Blå/blå/blå
Spelprogram
Tid Omgång Match Resultat Domare Plats Publik
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Omgång 1
2016-10-01 16:15 1 Huddinge IBS (B) - FBI Tullinge (B) 3 - 3 Magnus Berg, Patrik Andersén Skogåshallen 57
2016-10-01 17:45 1 Vendelsö IK (A) - Ekerö IK (A) 4 - 5 Erik Nyman, Jonas Jatko Torvalla Träningshall
2016-10-02 12:00 1 Täby FC (C) - Nynäshamns IBK (A) 6 - 10 David Berger, Tobias Berger Grindtorpshallen
2016-10-02 16:00 1 Älvsjö AIK IBF (B) - Tyresö Trollbäcken IBK (A) 3 - 7 Linus Warrenstein, Björn Söderström Västertorpshallen
2016-10-02 19:00 1 Värmdö IF (A) - Farsta IBK (B) 2 - 5 Martin Johansson, Mats Andersson Värmdö sporthall
Omgång 2
2016-10-07 19:00 2 Ekerö IK (A) - Täby FC (C) 4 - 2 Karl Hurtig, Patrik Andersén Tappströms Bollhall
2016-10-08 10:30 2 Farsta IBK (B) - Vendelsö IK (A) 5 - 2 Jonas Jatko, Jouni Kekkonen Farstahallen 1 45
2016-10-08 13:15 2 Nynäshamns IBK (A) - Älvsjö AIK IBF (B) 5 - 8 Johan Larsson, Erik Nyman Kvarnängshallen
2016-10-08 19:15 2 FBI Tullinge (B) - Värmdö IF (A) 14 - 4 Erik Nyman, Daniel Mårtensson Tullingehallen 34
2016-10-09 15:30 2 Tyresö Trollbäcken IBK (A) - Huddinge IBS (B) 6 - 6 Wen-chung Tsai, Håkan Augustsson Tyresöhallen 100
Omgång 3
2016-10-15 10:15 3 Täby FC (C) - Farsta IBK (B) 5 - 3 Per Ove Åman, Per Calmén Grindtorpshallen 50
2016-10-15 11:45 3 Nynäshamns IBK (A) - Tyresö Trollbäcken IBK (A) 8 - 5 Linus Löfstedt, Nicklas Sundgren Kvarnängshallen 75
2016-10-15 15:15 3 Vendelsö IK (A) - FBI Tullinge (B) 7 - 4 Daniel Mårtensson, Kent Budell Torvalla Träningshall
2016-10-16 16:45 3 Älvsjö AIK IBF (B) - Ekerö IK (A) 2 - 4 Kenny Ly, Linus Löfstedt Västertorpshallen
2016-10-16 18:15 3 Värmdö IF (A) - Huddinge IBS (B) 5 - 9 Patrik Andersén, Fredrik Hallenberg Värmdö sporthall
Omgång 4
2016-10-21 19:30 4 Ekerö IK (A) - Nynäshamns IBK (A) 8 - 6 Jonas Jatko, Patrik Andersén Tappströms Bollhall
2016-10-22 16:00 4 Farsta IBK (B) - Älvsjö AIK IBF (B) 10 - 1 Johan Larsson, Björn Landin Farstahallen 1
2016-10-22 16:15 4 FBI Tullinge (B) - Täby FC (C) 3 - 2 Aarre Hietanen, Marko Maikkunen Tullingehallen
2016-10-23 11:30 4 Tyresö Trollbäcken IBK (A) - Värmdö IF (A) 12 - 2 Fredrik Hallenberg, Kari Malmros Tyresöhallen 50
2016-10-23 14:30 4 Huddinge IBS (B) - Vendelsö IK (A) 0 - 5 Kenny Ly, Linus Löfstedt Huddingehallen 57
Omgång 5
2016-11-12 11:30 5 Älvsjö AIK IBF (B) - FBI Tullinge (B) 0 - 6 Aarre Hietanen, Mattias Nordlund Skärholmshallen 45
2016-11-12 13:45 5 Vendelsö IK (A) - Värmdö IF (A) 12 - 1 Marcus Grapne, Gustav Persson Torvalla Träningshall
2016-11-12 15:45 5 Täby FC (C) - Huddinge IBS (B) 8 - 9 Robert Forslind Lovrencic, Mario Mallengren Grindtorpshallen 54
2016-11-12 16:45 5 Ekerö IK (A) - Tyresö Trollbäcken IBK (A) 4 - 5 Magnus Johansson, Fredrik Hallenberg Mälaröhallen
2016-11-20 13:15 5 Nynäshamns IBK (A) - Farsta IBK (B) 4 - 7 Kari Malmros Kvarnängshallen 61
Omgång 6
2016-11-19 14:30 6 Farsta IBK (B) - Ekerö IK (A) 8 - 1 Kari Malmros, Kent Kastell Farstahallen 1
2016-11-19 16:15 6 FBI Tullinge (B) - Nynäshamns IBK (A) 8 - 4 Peter Larsson, Hampus Fändrik Tullingehallen 87
2016-11-20 11:00 6 Tyresö Trollbäcken IBK (A) - Vendelsö IK (A) 6 - 3 Sarah Ejderskog, Theodor Jonsson Tyresöhallen 50
2016-11-20 15:15 6 Värmdö IF (A) - Täby FC (C) 2 - 12 Peter Larsson, Hampus Fändrik Värmdö sporthall 74
2016-11-21 19:30 6 Huddinge IBS (B) - Älvsjö AIK IBF (B) 5 - 1 Christoffer Markovski, Per Sundvall Tomtbergahallen 51
Omgång 7
2016-11-26 13:30 7 Nynäshamns IBK (A) - Huddinge IBS (B) 7 - 1 Kent Kastell, Kari Malmros Kvarnängshallen 54
2016-11-26 14:30 7 Ekerö IK (A) - FBI Tullinge (B) 7 - 8 Lars Sundlöf, Kent Budell Mälaröhallen
2016-11-26 15:20 7 Farsta IBK (B) - Tyresö Trollbäcken IBK (A) 4 - 3 Jesper Wahlund, Mattias Lönnborg Farstahallen 1
2016-11-27 14:45 7 Älvsjö AIK IBF (B) - Värmdö IF (A) 9 - 2 Mattias Lönnborg, Johan Larsson Västertorpshallen
2016-12-01 19:45 7 Täby FC (C) - Vendelsö IK (A) 4 - 2 Per Sundvall, Fredrik Hallenberg Grindtorpshallen 38
Omgång 8
2016-12-04 17:00 8 Värmdö IF (A) - Nynäshamns IBK (A) 8 - 5 Jouni Kekkonen, Jonas Jatko Värmdö sporthall
2016-12-11 10:45 8 Huddinge IBS (B) - Ekerö IK (A) 5 - 5 Jonas Håmark, Alexander Sommensjö Skogåshallen 57
2016-12-11 11:00 8 Tyresö Trollbäcken IBK (A) - Täby FC (C) 6 - 1 Fredrik Berglund Sonesson, David Berger Tyresöhallen
2016-12-11 20:30 8 FBI Tullinge (B) - Farsta IBK (B) 3 - 3 Aldin Imamovic, Peter Eriksson Tullingehallen 93
2016-12-12 20:30 8 Vendelsö IK (A) - Älvsjö AIK IBF (B) 4 - 2 Aldin Imamovic, Fredrik Berglund Sonesson Torvalla Träningshall
Omgång 9
2016-12-09 19:00 9 Farsta IBK (B) - Huddinge IBS (B) 5 - 15 Christoffer Markovski, Aldin Imamovic Farstahallen 3
2016-12-17 13:00 9 Nynäshamns IBK (A) - Vendelsö IK (A) 8 - 6 Ken Johansson, Johan Larsson Kvarnängshallen 101
2016-12-17 16:00 9 FBI Tullinge (B) - Tyresö Trollbäcken IBK (A) 4 - 2 Aarre Hietanen, Marko Maikkunen Tullingehallen 27
2016-12-18 12:15 9 Älvsjö AIK IBF (B) - Täby FC (C) 4 - 5 Nihada Cenanovic, Tobias Berger Västertorpshallen
2017-01-07 13:00 9 Ekerö IK (A) - Värmdö IF (A) 10 - 3 Lars Reuterhagen, Fredrik Hallenberg Mälaröhallen 40
Omgång 10
2017-01-14 12:15 10 Ekerö IK (A) - Vendelsö IK (A) 3 - 2 Niklas Forsman, Kenny Ly Mälaröhallen
2017-01-14 12:45 10 Nynäshamns IBK (A) - Täby FC (C) 6 - 6 Patrik Andersén, Johan Larsson Kvarnängshallen 40
2017-01-14 17:15 10 Farsta IBK (B) - Värmdö IF (A) 4 - 2 Kari Malmros, Roger Zahnér Farstahallen 1
2017-01-15 10:15 10 Tyresö Trollbäcken IBK (A) - Älvsjö AIK IBF (B) 7 - 0 Jouni Kekkonen, Jonas Jatko Tyresöhallen
2017-01-15 19:00 10 FBI Tullinge (B) - Huddinge IBS (B) 4 - 5 Peter Hagelin, Michael Selg Tullingehallen 34
Omgång 11
2017-01-19 19:45 11 Täby FC (C) - Ekerö IK (A) 7 - 8 Fredrik Hallenberg, Aldin Imamovic Grindtorpshallen 55
2017-01-21 11:45 11 Huddinge IBS (B) - Tyresö Trollbäcken IBK (A) 1 - 2 Kent Budell, Jacob Leijon Skogåshallen 71
2017-01-21 14:00 11 Vendelsö IK (A) - Farsta IBK (B) 4 - 2 Martin Åkesson, Kenny Ly Torvalla Träningshall
2017-01-22 12:30 11 Älvsjö AIK IBF (B) - Nynäshamns IBK (A) 5 - 2 Linus Warrenstein, Björn Söderström Västertorpshallen
2017-01-22 13:45 11 Värmdö IF (A) - FBI Tullinge (B) 1 - 19 Aldin Imamovic, Nihada Cenanovic Värmdö sporthall 54
Omgång 12
2017-01-28 14:00 12 Ekerö IK (A) - Älvsjö AIK IBF (B) 8 - 4 Ken Johansson, Lars Reuterhagen Mälaröhallen
2017-01-28 18:30 12 Huddinge IBS (B) - Värmdö IF (A) 13 - 0 Shabbir Ahmed, Shakir Ahmed Tomtbergahallen 44
2017-01-29 14:00 12 Tyresö Trollbäcken IBK (A) - Nynäshamns IBK (A) 6 - 4 Hampus Fändrik, Peter Larsson Tyresöhallen
2017-01-29 20:30 12 FBI Tullinge (B) - Vendelsö IK (A) 7 - 5 Vilhelm Nordström, David Berger Tullingehallen 41
2017-01-31 19:15 12 Farsta IBK (B) - Täby FC (C) 3 - 5 Aldin Imamovic, David Berger Farstahallen 3 39
Omgång 13
2017-02-11 11:30 13 Vendelsö IK (A) - Huddinge IBS (B) 5 - 5 Jouni Kekkonen, Jonas Jatko Torvalla Träningshall
2017-02-12 09:15 13 Älvsjö AIK IBF (B) - Farsta IBK (B) 2 - 7 Daniel Mårtensson, Daniel Kölborn Västertorpshallen
2017-02-12 13:15 13 Nynäshamns IBK (A) - Ekerö IK (A) 4 - 9 Daniel Mårtensson, Daniel Kölborn Kvarnängshallen 55
2017-02-12 15:45 13 Täby FC (C) - FBI Tullinge (B) 6 - 6 Mattias Nordlund, Roger Zahnér Grindtorpshallen 53
2017-02-12 20:00 13 Värmdö IF (A) - Tyresö Trollbäcken IBK (A) 2 - 18 Jouni Kekkonen, Jonas Jatko Värmdö sporthall 20
Omgång 14
2017-02-15 19:31 14 Huddinge IBS (B) - Täby FC (C) 4 - 2 Fredrik Hallenberg, Aldin Imamovic Tomtbergahallen 57
2017-02-18 15:45 14 Farsta IBK (B) - Nynäshamns IBK (A) 3 - 7 Jacob Leijon, Kent Kastell Farstahallen 1
2017-02-18 16:30 14 FBI Tullinge (B) - Älvsjö AIK IBF (B) 5 - 5 Ola Bigestans, Robin Vall Tullingehallen 41
2017-02-19 10:15 14 Tyresö Trollbäcken IBK (A) - Ekerö IK (A) 4 - 2 Johan Hessing, Jacob Leijon Tyresöhallen
2017-02-19 16:30 14 Värmdö IF (A) - Vendelsö IK (A) 0 - 7 Fredrik Landin, Jimmy Rittervall Värmdö sporthall
Omgång 15
2017-03-11 14:00 15 Nynäshamns IBK (A) - FBI Tullinge (B) 3 - 8 Bjarne Hekkelstrand, Kenneth Johansson Kvarnängshallen
2017-03-11 15:15 15 Vendelsö IK (A) - Tyresö Trollbäcken IBK (A) 1 - 5 Mario Mallengren, Fredrik Hallenberg Torvalla Träningshall
2017-03-11 19:45 15 Ekerö IK (A) - Farsta IBK (B) 4 - 4 Rasmus Jansson, Kenny Ly Mälaröhallen
2017-03-12 13:00 15 Täby FC (C) - Värmdö IF (A) 7 - 4 Bjarne Hekkelstrand, Thomas Bégat Grindtorpshallen 50
2017-03-12 16:45 15 Älvsjö AIK IBF (B) - Huddinge IBS (B) 2 - 7 Elis Erbing, Martin Johansson Västertorpshallen
Omgång 16
2017-03-18 11:45 16 Huddinge IBS (B) - Nynäshamns IBK (A) 7 - 8 Christian Hamnström, Kent Kastell Skogåshallen 72
2017-03-18 13:15 16 FBI Tullinge (B) - Ekerö IK (A) 6 - 9 Madelene Westerberg, Daniel Kölborn Tullingehallen
2017-03-18 15:45 16 Vendelsö IK (A) - Täby FC (C) 7 - 7 Peter Larsson, Hampus Fändrik Torvalla Träningshall
2017-03-19 12:30 16 Värmdö IF (A) - Älvsjö AIK IBF (B) 0 - 8 Kenny Ly, Henrik Sommerville Värmdö sporthall
2017-03-19 17:30 16 Tyresö Trollbäcken IBK (A) - Farsta IBK (B) 8 - 4 Erik Nyman, Aldin Imamovic Tyresöhallen
Omgång 17
2017-02-05 13:15 17 Nynäshamns IBK (A) - Värmdö IF (A) 25 - 7 Thomas Bégat, Patrik Andersén Kvarnängshallen 56
2017-03-24 19:30 17 Ekerö IK (A) - Huddinge IBS (B) 12 - 4 Roger Zahnér, Niklas Forsman Tappströms Bollhall
2017-03-25 14:45 17 Farsta IBK (B) - FBI Tullinge (B) 16 - 4 Mattias Nordlund, Christoffer Markovski Farstahallen 1 43
2017-03-25 15:00 17 Täby FC (C) - Tyresö Trollbäcken IBK (A) 2 - 7 Andreas Mattsson, Alexander Mattsson Grindtorpshallen 38
2017-03-26 20:00 17 Älvsjö AIK IBF (B) - Vendelsö IK (A) 2 - 5 Vilhelm Nordström, Madelene Westerberg Västertorpshallen
Omgång 18
2017-04-05 20:40 18 Huddinge IBS (B) - Farsta IBK (B) 9 - 4 Alexander Mattsson, Andreas Mattsson Huddingehallen 51
2017-04-08 14:00 18 Vendelsö IK (A) - Nynäshamns IBK (A) 6 - 6 Johan Larsson, Kari Malmros Torvalla Träningshall
2017-04-08 17:30 18 Värmdö IF (A) - Ekerö IK (A) 4 - 13 Johannes Ekenberg, Per Sundvall Värmdö sporthall
2017-04-09 13:00 18 Täby FC (C) - Älvsjö AIK IBF (B) 8 - 4 Björn Landin, Tobias Ekmark Grindtorpshallen 60
2017-04-09 16:30 18 Tyresö Trollbäcken IBK (A) - FBI Tullinge (B) 11 - 0 Kari Malmros, Vilhelm Nordström Tyresöhallen

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis