Spelprogram - Pantamera Pojkar Ljusröd Medellätt Norra

Kontaktpersoner
Lag Namn E-post Mobil Färger
Erikslunds KF Peter Wedberg peter.wedberg@midtech.se 070-6525241 Grön, Svart, Grön
IK Frej Täby Ola Leufvenmark leufvenmark@hotmail.se 0702937631 Gul, Svart, Gul
Järfälla IBK (A) Röd, Röd, Svart
Kungsängens IF Blå, Blå, Blå
Rosersbergs IK Blå, Blå, Blå
Sigtuna IF IBK Håkan Wallin wallin.hakan@gmail.com 0760-220678 Blå, Blå, Blå
Täby FC (A) Vit, Vit, Vit
Töjnan IBK Helena Boström Magnusson phantim73@gmail.com 0709732692 gul/svart/svart
Vallentuna IBK Svart, Svart, Svart
Vaxholms IBF (A) Svart, Svart, Svart
Åkersberga IBF (A) Orange, Svart, Orange
Åkersberga IBF (B) Orange, Svart, Orange
Spelprogram
Tid Omgång Match Resultat Domare Plats Publik
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Omgång 1
1 Vaxholms IBF (A) - Åkersberga IBF (A) 5 - 0 Vaxholm innebandyhallen
2016-10-01 14:30 1 Töjnan IBK - Täby FC (A) 6 - 4 Madeleine Forslund, Clara Hålling Rotebrohallen (Mikaelskolan)
2016-10-02 10:15 1 Kungsängens IF - IK Frej Täby 4 - 3 Erik Hellgren, Per Sundvall Ekhammarshallen
2016-10-02 14:30 1 Järfälla IBK (A) - Vallentuna IBK 5 - 6 David Norman, Nicklas Sundgren Viksjö Sporthall
2016-10-02 17:30 1 Sigtuna IF IBK - Rosersbergs IK 3 - 7 Jan-Olov Cederholm, Rohnny Åhman Prästängshallen
2017-02-17 18:30 1 Erikslunds KF - Åkersberga IBF (B) 6 - 4 Lars Reuterhagen, Jan Lingemark Erikslundshallen
Omgång 2
2016-10-08 10:15 2 Täby FC (A) - Sigtuna IF IBK 8 - 7 Hannes Hovmöller, Niklas Wedin Grindtorpshallen
2016-10-08 10:30 2 Rosersbergs IK - Erikslunds KF 2 - 8 Bjarne Hekkelstrand, Thomas Bégat Rosershallen
2016-10-08 14:00 2 Vallentuna IBK - Vaxholms IBF (A) 9 - 4 Michael Selg, Fabian Fahimi Hammarbackens Sporthall
2016-10-08 15:30 2 IK Frej Täby - Järfälla IBK (A) 1 - 4 Stefan Flöjt, Daniel Skantze Vikingavallen
2017-01-27 18:30 2 Åkersberga IBF (A) - Töjnan IBK 16 - 1 Per Sundvall, Roger Nyström Hackstahallen
2017-01-27 19:30 2 Åkersberga IBF (B) - Kungsängens IF 3 - 6 Eskil Simonsen, Alexander Potapeiko Åkersberga Sporthall A
Omgång 3
2016-10-15 11:30 3 Erikslunds KF - Täby FC (A) 12 - 1 Karl Hurtig, Simon Åbom Erikslundshallen
2016-10-15 12:45 3 Vaxholms IBF (A) - IK Frej Täby 6 - 5 Thomas Bégat, Bjarne Hekkelstrand Vaxholm innebandyhallen
2016-10-16 10:30 3 Kungsängens IF - Rosersbergs IK 6 - 6 Magnus Westerberg, Per Calmén Ekhammarshallen
2016-10-16 13:15 3 Sigtuna IF IBK - Töjnan IBK 12 - 5 Jonas Sandberg, Fredrik Nensén Prästängshallen
2017-02-03 18:30 3 Vallentuna IBK - Åkersberga IBF (A) 6 - 1 Lucas Edberg, Jan Lingemark Hammarbackens Sporthall
2017-02-16 18:30 3 Järfälla IBK (A) - Åkersberga IBF (B) 8 - 0 Imtiaz Karim, Stefano Bianque Herresta Sporthall
Omgång 4
4 Åkersberga IBF (B) - Vaxholms IBF (A) 0 - 5
2016-10-22 09:00 4 Täby FC (A) - Kungsängens IF 3 - 10 Niklas Wedin, Fredrik Nensén Grindtorpshallen
2016-10-22 11:30 4 Rosersbergs IK - Järfälla IBK (A) 2 - 3 Marcus Grapne, Joakim Levin Rosershallen
2016-10-22 13:15 4 IK Frej Täby - Vallentuna IBK 3 - 4 Roger Nyström, Hannes Hovmöller Vikingavallen
2016-10-23 15:00 4 Töjnan IBK - Erikslunds KF 0 - 3 Magnus Westerberg, Viktor Strömberg Silverdalshallen
2017-02-04 16:00 4 Åkersberga IBF (A) - Sigtuna IF IBK 1 - 4 Ida Lagerblad, Hannes Hovmöller Åkersberga Sporthall A
Omgång 5
2016-10-29 12:30 5 Erikslunds KF - Sigtuna IF IBK 4 - 2 Simon Åbom, Lucas Edberg Erikslundshallen
2016-10-29 15:15 5 IK Frej Täby - Åkersberga IBF (A) 11 - 4 Daniel Skantze, Niklas Wedin Vikingavallen
2016-10-29 16:15 5 Vallentuna IBK - Åkersberga IBF (B) 8 - 7 Ida Nedin, Elias Grafström Hammarbackens Sporthall
2016-10-30 12:00 5 Kungsängens IF - Töjnan IBK 7 - 0 Daniel Eklund, Jan-Olov Cederholm Ekhammarshallen
2016-10-30 13:00 5 Vaxholms IBF (A) - Rosersbergs IK 2 - 5 Fredrik Hallenberg, Dennis Svensson Vaxholm innebandyhallen
2016-10-30 16:15 5 Järfälla IBK (A) - Täby FC (A) 4 - 6 Michael Leimer, Robert Milerud Viksjö Sporthall
Omgång 6
2016-11-12 13:30 6 Rosersbergs IK - Vallentuna IBK 2 - 6 Torbjörn Lundin, Stefano Bianque Rosershallen
2016-11-13 12:45 6 Täby FC (A) - Vaxholms IBF (A) 10 - 3 Ken Johansson, Fadi Saffo Grindtorpshallen
2016-11-13 14:15 6 Sigtuna IF IBK - Kungsängens IF 4 - 6 Jonas Sandberg, Edward Swartling Prästängshallen
2016-11-13 15:00 6 Åkersberga IBF (B) - IK Frej Täby 4 - 6 Per Sundvall, Mimma Spasic Åkersberga Sporthall A
2016-11-13 17:00 6 Töjnan IBK - Järfälla IBK (A) 4 - 3 Patrik Arvinder, Hannes Hovmöller Silverdalshallen
2016-11-13 18:30 6 Åkersberga IBF (A) - Erikslunds KF 1 - 2 Fredrik Hallenberg, Per Sundvall Åkersberga Sporthall A
Omgång 7
2016-10-22 10:30 7 Åkersberga IBF (B) - Åkersberga IBF (A) 6 - 5 Enya Hasselström, Hannes Hovmöller Åkersberga Sporthall A
2016-11-19 14:00 7 Vallentuna IBK - Täby FC (A) 8 - 3 Ida Nedin, Fredrik Sandgren Hammarbackens Sporthall
2016-11-19 14:15 7 IK Frej Täby - Rosersbergs IK 0 - 3 Lucas Edberg, Jakob Iskander Vikingavallen
2016-11-20 12:00 7 Kungsängens IF - Erikslunds KF 2 - 5 Per Calmén, Jan Lingemark Ekhammarshallen
2016-11-20 15:00 7 Järfälla IBK (A) - Sigtuna IF IBK 9 - 1 Robin Wirström, Stefano Bianque Kallhälls sporthall
2016-11-20 15:45 7 Vaxholms IBF (A) - Töjnan IBK 2 - 10 Lucas Edberg, Mats Järnmark Vaxholm innebandyhallen
Omgång 8
2016-11-26 13:30 8 Rosersbergs IK - Åkersberga IBF (B) 5 - 4 Patrik Arvinder, Mimma Spasic Rosershallen
2016-11-27 15:15 8 Sigtuna IF IBK - Vaxholms IBF (A) 4 - 11 Jonas Sandberg, Edward Swartling Prästängshallen
2016-11-27 15:30 8 Åkersberga IBF (A) - Kungsängens IF 2 - 6 Jakob Iskander, Ida Lagerblad Åkersberga Sporthall A
2016-11-27 16:00 8 Töjnan IBK - Vallentuna IBK 4 - 6 Wen-chung Tsai, Per Sundvall Silverdalshallen
2016-11-27 16:15 8 Täby FC (A) - IK Frej Täby 6 - 1 Lucas Edberg, Hannes Andersson Skarpängskolan A
2016-12-03 12:30 8 Erikslunds KF - Järfälla IBK (A) 4 - 0 Lars Reuterhagen, Elias Grafström Erikslundshallen
Omgång 9
2016-12-03 11:15 9 IK Frej Täby - Töjnan IBK 7 - 3 Lucas Edberg, Niklas Wedin Vikingavallen
2016-12-03 12:00 9 Rosersbergs IK - Åkersberga IBF (A) 0 - 2 Jonas Laurell, Fredrik Dahl Rosershallen
2016-12-03 15:45 9 Vaxholms IBF (A) - Erikslunds KF 1 - 7 Thomas Bégat, Bjarne Hekkelstrand Vaxholm innebandyhallen
2016-12-03 16:15 9 Åkersberga IBF (B) - Täby FC (A) 5 - 6 Jonas Jatko, Per Sundvall Åkersberga Sporthall A
2016-12-03 16:30 9 Vallentuna IBK - Sigtuna IF IBK 8 - 5 Per Ove Åman, Jan-Olov Cederholm Hammarbackens Sporthall
2016-12-04 12:30 9 Järfälla IBK (A) - Kungsängens IF 5 - 4 Jimmy Rittervall, Erik Hellgren Viksjö Sporthall
Omgång 10
2016-12-10 09:00 10 Täby FC (A) - Rosersbergs IK 3 - 6 Simon Åbom, Niklas Wedin Grindtorpshallen
2016-12-10 11:45 10 Åkersberga IBF (A) - Järfälla IBK (A) 6 - 3 Enya Hasselström, Ida Lagerblad Åkersberga Sporthall A
2016-12-10 12:30 10 Erikslunds KF - Vallentuna IBK 2 - 1 Viktor Bollvik Karlsson, Armin Shafiei Erikslundshallen
2016-12-10 13:15 10 Kungsängens IF - Vaxholms IBF (A) 2 - 4 Daniel Karlsson, Lars Reuterhagen Hagnäshallen
2016-12-11 10:15 10 Töjnan IBK - Åkersberga IBF (B) 4 - 4 Hektor Byfors, Andreas Eriksson Silverdalshallen
2016-12-11 14:00 10 Sigtuna IF IBK - IK Frej Täby 8 - 8 Jonas Sandberg, Edward Swartling Prästängshallen
Omgång 11
2016-12-17 12:30 11 Rosersbergs IK - Töjnan IBK 3 - 5 Jonas Sandberg, Mats Järnmark Rosershallen
2016-12-17 16:45 11 Vaxholms IBF (A) - Järfälla IBK (A) 6 - 6 Anna Skantz, Tilde Levinson Vaxholm innebandyhallen
2016-12-17 18:30 11 Vallentuna IBK - Kungsängens IF 3 - 3 Peter Gustafsson Saliba, Fabian Fahimi Hammarbackens Sporthall
2016-12-18 10:00 11 Täby FC (A) - Åkersberga IBF (A) 5 - 5 Dennis Svensson, Jakob Iskander Grindtorpshallen
2016-12-18 14:15 11 IK Frej Täby - Erikslunds KF 2 - 8 Johan Ribbing, Elias Grafström Vikingavallen
2017-02-04 17:30 11 Åkersberga IBF (B) - Sigtuna IF IBK 2 - 3 Ida Lagerblad, Hannes Hovmöller Åkersberga Sporthall A
Omgång 12
2017-01-14 10:15 12 Åkersberga IBF (A) - Vaxholms IBF (A) 8 - 4 Enya Hasselström, Ida Lagerblad Åkersberga Sporthall A
2017-01-14 11:30 12 Rosersbergs IK - Sigtuna IF IBK 5 - 6 Per Ove Åman, Per Calmén Rosershallen
2017-01-14 13:15 12 IK Frej Täby - Kungsängens IF 1 - 5 Per Sundvall, Lucas Edberg Vikingavallen
2017-01-14 15:30 12 Åkersberga IBF (B) - Erikslunds KF 1 - 11 Björn Söderström, Hannes Hovmöller Åkersberga Sporthall A
2017-01-14 17:00 12 Vallentuna IBK - Järfälla IBK (A) 3 - 4 Daniel Skantze, Viktor Lindell Hammarbackens Sporthall
2017-01-15 11:45 12 Täby FC (A) - Töjnan IBK 6 - 4 Anna Skantz, Tilde Levinson Skarpängskolan A
Omgång 13
2017-01-21 10:15 13 Erikslunds KF - Rosersbergs IK 3 - 0 Arne Brovig, Jan Lingemark Tibblehallen CC
2017-01-22 12:30 13 Järfälla IBK (A) - IK Frej Täby 1 - 5 Fredrik Hallenberg, Fredrik Leander Viksjö Sporthall
2017-01-22 13:45 13 Kungsängens IF - Åkersberga IBF (B) 5 - 5 Per Calmén, Fredrik Nensén Ekhammarshallen
2017-01-22 14:15 13 Sigtuna IF IBK - Täby FC (A) 3 - 6 Kenny Ly, Jonatan Svahn Prästängshallen
2017-01-22 14:45 13 Töjnan IBK - Åkersberga IBF (A) 11 - 4 David Norman, Patrik Arvinder Arena Satelliten
2017-01-22 17:15 13 Vaxholms IBF (A) - Vallentuna IBK 4 - 2 Niklas Wedin, Fredrik Sandgren Vaxholm innebandyhallen
Omgång 14
2017-01-28 10:15 14 Täby FC (A) - Erikslunds KF 1 - 3 Ida Nedin, Roger Nyström Grindtorpshallen
2017-01-28 12:30 14 Rosersbergs IK - Kungsängens IF 6 - 6 Carl Kjellstrand, Mimma Spasic Rosershallen
2017-01-28 13:30 14 IK Frej Täby - Vaxholms IBF (A) 12 - 0 Martin Svensson, Dennis Svensson Vikingavallen
2017-01-29 11:45 14 Töjnan IBK - Sigtuna IF IBK 3 - 8 Sara Thalén, Paulina Thunvall Silverdalshallen
2017-01-29 12:45 14 Åkersberga IBF (B) - Järfälla IBK (A) 0 - 4 Martin Svensson, Dennis Svensson Åkersberga Sporthall A
2017-01-29 17:00 14 Åkersberga IBF (A) - Vallentuna IBK 5 - 2 Niklas Wedin, Arne Brovig Åkersberga Sporthall A
Omgång 15
2017-02-04 17:00 15 Erikslunds KF - Töjnan IBK 5 - 4 Philip Edlund, Oskar Mattsson Erikslundshallen
2017-02-04 17:15 15 Vallentuna IBK - IK Frej Täby 10 - 0 Roger Nyström, Johan Ribbing Hammarbackens Sporthall
2017-02-05 11:45 15 Kungsängens IF - Täby FC (A) 1 - 7 Mikael Lemker, William Albrecht Ekhammarshallen
2017-02-05 15:00 15 Vaxholms IBF (A) - Åkersberga IBF (B) 3 - 5 Karl Hurtig, Fredrik Nensén Vaxholm innebandyhallen
2017-02-05 16:15 15 Järfälla IBK (A) - Rosersbergs IK 3 - 2 Marco Svenström, Sampo Friberg Viksjö Sporthall
2017-02-05 18:30 15 Sigtuna IF IBK - Åkersberga IBF (A) 3 - 4 Michael Selg, Fabian Fahimi Prästängshallen
Omgång 16
2017-02-11 10:30 16 Rosersbergs IK - Vaxholms IBF (A) 20 - 5 Eskil Simonsen, Alexander Potapeiko Rosershallen
2017-02-11 11:30 16 Täby FC (A) - Järfälla IBK (A) 4 - 7 Niklas Wedin, Hannes Hovmöller Grindtorpshallen
2017-02-11 18:45 16 Åkersberga IBF (B) - Vallentuna IBK 8 - 3 Martin Svensson, Dennis Svensson Åkersberga Sporthall A
2017-02-12 09:15 16 Åkersberga IBF (A) - IK Frej Täby 6 - 3 Magnus Westerberg, Roger Nyström Åkersberga Sporthall A
2017-02-12 13:15 16 Sigtuna IF IBK - Erikslunds KF 2 - 7 Lars Reuterhagen, Fredrik Nensén Prästängshallen
2017-02-12 13:15 16 Töjnan IBK - Kungsängens IF 0 - 7 Elias Grafström, Imtiaz Karim Silverdalshallen
Omgång 17
2017-02-18 13:00 17 Erikslunds KF - Åkersberga IBF (A) 4 - 2 Tim Svensson, Dennis Svensson Erikslundshallen
2017-02-18 14:30 17 Kungsängens IF - Sigtuna IF IBK 8 - 4 Patrik Andersén, Sebastian Johansson Hagnäshallen
2017-02-18 16:00 17 Vallentuna IBK - Rosersbergs IK 6 - 13 Patrik Arvinder, Hannes Hovmöller Hammarbackens Sporthall
2017-02-18 16:30 17 Vaxholms IBF (A) - Täby FC (A) 1 - 9 Philip Edlund, Oskar Mattsson Vaxholm innebandyhallen
2017-02-18 16:30 17 IK Frej Täby - Åkersberga IBF (B) 6 - 2 Johan Hillergren, Magnus Johansson Vikingavallen
2017-02-19 15:00 17 Järfälla IBK (A) - Töjnan IBK 6 - 3 Andreas Mattsson, Mattias Thomasson Kallhälls sporthall
Omgång 18
2017-03-11 11:30 18 Täby FC (A) - Vallentuna IBK 1 - 9 Carl Kjellstrand, Mimma Spasic Grindtorpshallen
2017-03-11 11:30 18 Rosersbergs IK - IK Frej Täby 3 - 6 Mats Järnmark, Jan Lingemark Rosershallen
2017-03-11 13:30 18 Erikslunds KF - Kungsängens IF 5 - 4 Philip Edlund, Oskar Mattsson Erikslundshallen
2017-03-11 17:15 18 Sigtuna IF IBK - Järfälla IBK (A) 8 - 5 Jonatan Svahn, Fredrik Nensén Prästängshallen
2017-03-12 15:00 18 Töjnan IBK - Vaxholms IBF (A) 5 - 7 David Norman, Imtiaz Karim Silverdalshallen
2017-03-12 17:00 18 Åkersberga IBF (A) - Åkersberga IBF (B) 2 - 4 Oskar Mattsson, Ida Lagerblad Åkersberga Sporthall A
Omgång 19
2017-03-18 11:30 19 Vaxholms IBF (A) - Sigtuna IF IBK 5 - 10 Karl Hurtig, Tilde Levinson Vaxholm innebandyhallen
2017-03-18 14:15 19 IK Frej Täby - Täby FC (A) 13 - 2 Per Sundvall, Lucas Edberg Vikingavallen
2017-03-18 15:15 19 Vallentuna IBK - Töjnan IBK 2 - 5 Simon Åbom, Fredrik Sandgren Hammarbackens Sporthall
2017-03-19 09:00 19 Järfälla IBK (A) - Erikslunds KF 2 - 4 Fabian Magnell, Erik Åkerlund Viksjö Sporthall
2017-03-19 11:00 19 Kungsängens IF - Åkersberga IBF (A) 4 - 5 Lars Reuterhagen, Sebastian Johansson Ekhammarshallen
2017-03-19 15:00 19 Åkersberga IBF (B) - Rosersbergs IK 6 - 9 Johan Ribbing, Fredrik Sandgren Åkersberga Sporthall A
Omgång 20
2017-03-25 13:30 20 Erikslunds KF - Vaxholms IBF (A) 3 - 8 Simon Åbom, Niklas Wedin Erikslundshallen
2017-03-25 15:30 20 Åkersberga IBF (A) - Rosersbergs IK 3 - 7 Fredrik Hallenberg, Lars Reuterhagen Åkersberga Sporthall A
2017-03-26 10:15 20 Töjnan IBK - IK Frej Täby 2 - 10 Fredrik Sandgren, Daniel Bäckner Silverdalshallen
2017-03-26 11:00 20 Kungsängens IF - Järfälla IBK (A) 7 - 1 Andreas Briselius, Joakim Nothén Ekhammarshallen
2017-03-26 11:30 20 Täby FC (A) - Åkersberga IBF (B) 8 - 7 Viktor Lindell, Armin Shafiei Grindtorpshallen
2017-03-26 16:15 20 Sigtuna IF IBK - Vallentuna IBK 5 - 3 Jonas Sandberg, Lars Reuterhagen Prästängshallen
Omgång 21
2017-04-01 11:30 21 Rosersbergs IK - Täby FC (A) 8 - 6 Lars Reuterhagen, Mats Järnmark Rosershallen
2017-04-01 12:15 21 IK Frej Täby - Sigtuna IF IBK 13 - 2 Lucas Edberg, Philip Edlund Vikingavallen
2017-04-01 14:15 21 Vallentuna IBK - Erikslunds KF 0 - 4 Anna Skantz, Tilde Levinson Hammarbackens Sporthall
2017-04-02 14:15 21 Vaxholms IBF (A) - Kungsängens IF 6 - 5 Daniel Skantze, Dennis Svensson Vaxholm innebandyhallen
2017-04-02 14:15 21 Järfälla IBK (A) - Åkersberga IBF (A) 9 - 4 Fredrik Leander, Jesper Roth Viksjö Sporthall
2017-04-04 18:45 21 Åkersberga IBF (B) - Töjnan IBK 6 - 5 Fredrik Berglund Sonesson, Ida Lagerblad Åkersberga Sporthall A
Omgång 22
2017-04-08 14:30 22 Erikslunds KF - IK Frej Täby 4 - 1 Philip Edlund, Oskar Mattsson Erikslundshallen
2017-04-09 11:00 22 Kungsängens IF - Vallentuna IBK 6 - 3 Patrik Arvinder, Mats Järnmark Ekhammarshallen
2017-04-09 13:15 22 Åkersberga IBF (A) - Täby FC (A) 4 - 6 Per Sundvall, Ulf Jonsson Åkersberga Sporthall A
2017-04-09 14:30 22 Töjnan IBK - Rosersbergs IK 1 - 7 Mattias Thomasson, Daniel Bäckner Silverdalshallen
2017-04-09 15:15 22 Järfälla IBK (A) - Vaxholms IBF (A) 2 - 6 Charlie Bohlin, Arne Brovig Viksjö Sporthall
2017-04-09 16:00 22 Sigtuna IF IBK - Åkersberga IBF (B) 7 - 4 Simon Bernhardsson, Stefano Bianque Prästängshallen

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis