Spelprogram - Juniorallsvenskan K Herr

Kontaktpersoner
Lag Namn E-post Mobil Färger
FBC Engelholm Hampus Skog hampee_89@hotmail.com 0730-289082 Vit/Svart/Orange
FBC Helsingborg Blå/Svart, Svart, Svart
IBK Höllviken/Höllvikens IBF Robert Göransson robertgoransson3@gmail.com 0733-224511 Orange/Svart/Svart
IBK Lund Svart-grön, Svart-grön, Svart
Malmhaug KFUM IBF Svart, Svart, Svart
Malmö FBC Ungdom Ulf Ivarsson ivarsson@dygnetruntab.se 0708-144 166 Magenta/Svart/Svart
SST Net Landskrona IBK Svart, Svart, Svart
Åstorp/Kvidinge IBS Joakim Nordstedt joakim.nordstedt@hotmail.com 0708725004 Svart/Vit/Svart/Svart
Spelprogram
Tid Omgång Match Resultat Domare Plats Publik
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Omgång 1
2016-10-07 20:00 1 Malmhaug KFUM IBF - FBC Helsingborg 4 - 7 Peter Kellgren, Dennie Lind Kulladals Sporthall
2016-10-09 18:30 1 Åstorp/Kvidinge IBS - SST Net Landskrona IBK 6 - 5 Axel Holmqvist, Alexander Persson Åstorps Sporthall
2016-10-24 20:15 1 FBC Engelholm - Malmö FBC Ungdom 4 - 9 Björn Grahn, Jürgen Neuenhofen Kungsgårdshallen 48
2016-12-07 20:00 1 IBK Höllviken/Höllvikens IBF - IBK Lund 3 - 4 Mikael Björkqvist, Kent Fagerberg Halörhallen
Omgång 2
2016-10-04 19:30 2 IBK Lund - Malmö FBC Ungdom 8 - 5 Mikael Björkqvist, Matti Rouhiainen Vipeholmshallen 80
2016-10-11 20:00 2 SST Net Landskrona IBK - FBC Engelholm 6 - 1 Erik Hindemith, Fredrik Lundborg Landskrona Idrottshall 65
2016-10-14 20:00 2 Malmhaug KFUM IBF - IBK Höllviken/Höllvikens IBF 3 - 3 Rickard Bjelk, Peter Dahlberg Kulladals Sporthall 69
2016-10-16 16:30 2 FBC Helsingborg - Åstorp/Kvidinge IBS 8 - 4 Mårten Högblom, Jonas Pettersson Helsingborg Arena A 121
Omgång 3
2016-10-19 19:00 3 Åstorp/Kvidinge IBS - IBK Höllviken/Höllvikens IBF 3 - 5 Erik Höst, Mats Ekblad-Thun Åstorps Sporthall 87
2016-10-20 20:00 3 SST Net Landskrona IBK - FBC Helsingborg 4 - 6 Mats Ekblad-Thun, Jürgen Neuenhofen Landskrona Idrottshall 184
2016-10-21 19:45 3 Malmö FBC Ungdom - Malmhaug KFUM IBF 4 - 4 Niclas Eriksson, Robin Jönsson Kirsebergs Sporthall
2016-10-21 20:00 3 FBC Engelholm - IBK Lund 7 - 8 David Dornlöv, Hussein Ibrahim Kungsgårdshallen 65
Omgång 4
2016-10-28 19:30 4 Åstorp/Kvidinge IBS - Malmö FBC Ungdom 6 - 4 Erik Hindemith, Fredrik Lundborg Åstorps Sporthall 123
2016-10-28 20:00 4 Malmhaug KFUM IBF - IBK Lund 4 - 4 Kent Fagerberg, Wiktor Kentander Kulladals Sporthall 61
2016-10-28 20:00 4 IBK Höllviken/Höllvikens IBF - SST Net Landskrona IBK 9 - 1 David Dornlöv, Hussein Ibrahim Halörhallen
2016-11-30 19:00 4 FBC Helsingborg - FBC Engelholm 7 - 10 Erik Höst, Mats Ekblad-Thun Helsingborg Arena C 112
Omgång 5
2016-11-08 19:40 5 IBK Lund - Åstorp/Kvidinge IBS 5 - 4 Kent Fagerberg, Mikael Björkqvist Vipeholmshallen 67
2016-11-12 16:00 5 FBC Engelholm - Malmhaug KFUM IBF 5 - 9 Mårten Högblom, Roger Persson Kungsgårdshallen 48
2016-11-13 11:00 5 FBC Helsingborg - IBK Höllviken/Höllvikens IBF 5 - 4 Axel Holmqvist, Alexander Persson Helsingborg Arena A 67
2016-11-13 15:00 5 SST Net Landskrona IBK - Malmö FBC Ungdom 3 - 4 Niclas Eriksson, Robin Jönsson Landskrona Idrottshall 76
Omgång 6
2016-11-17 19:00 6 Åstorp/Kvidinge IBS - Malmhaug KFUM IBF 5 - 6 Mikael Bohman, Per-Ivar Kullman Åstorps Sporthall 115
2016-11-18 19:45 6 Malmö FBC Ungdom - FBC Helsingborg 5 - 7 Erik Höst, Mats Ekblad-Thun Kirsebergs Sporthall
2016-11-18 20:00 6 IBK Höllviken/Höllvikens IBF - FBC Engelholm 13 - 1 Erik Hindemith, Fredrik Lundborg Halörhallen
2016-11-19 16:00 6 SST Net Landskrona IBK - IBK Lund 4 - 3 Kent Fagerberg, Johan Salomonsson Landskrona Idrottshall
Omgång 7
2016-11-30 20:30 7 IBK Höllviken/Höllvikens IBF - Malmö FBC Ungdom 3 - 4 Wiktor Kentander, Kent Fagerberg Halörhallen 422
2016-12-02 20:00 7 FBC Engelholm - Åstorp/Kvidinge IBS 1 - 3 Mikael Bohman, Per-Ivar Kullman Kungsgårdshallen
2016-12-02 20:00 7 Malmhaug KFUM IBF - SST Net Landskrona IBK 6 - 7 Erik Hindemith, Simon Broman Sundsbrohallen 43
2016-12-04 18:30 7 FBC Helsingborg - IBK Lund 7 - 6 Niclas Eriksson, Robin Jönsson Norrehedshallen 102
Omgång 8
2016-12-09 19:45 8 Malmö FBC Ungdom - FBC Engelholm 6 - 2 Mikael Björkqvist, Johan Salomonsson Kirsebergs Sporthall
2016-12-09 20:00 8 FBC Helsingborg - Malmhaug KFUM IBF 7 - 4 Jürgen Neuenhofen, Björn Grahn Norrehedshallen 95
2016-12-10 14:50 8 IBK Lund - IBK Höllviken/Höllvikens IBF 3 - 6 Kent Fagerberg, Wiktor Kentander Vipeholmshallen 75
2017-01-22 12:00 8 SST Net Landskrona IBK - Åstorp/Kvidinge IBS 5 - 4 Rickard Bjelk, Peter Dahlberg Landskrona Idrottshall
Omgång 9
2016-12-14 20:30 9 IBK Höllviken/Höllvikens IBF - Malmhaug KFUM IBF 7 - 6 Simon Broman, Martin Matti Halörhallen
2016-12-15 19:45 9 Malmö FBC Ungdom - IBK Lund 6 - 3 Jesper Landén, Kevin Cardell Kirsebergs Sporthall
2016-12-21 20:00 9 Åstorp/Kvidinge IBS - FBC Helsingborg 9 - 3 Mårten Högblom, Jonas Pettersson Åstorps Sporthall 124
2017-01-23 20:15 9 FBC Engelholm - SST Net Landskrona IBK 5 - 5 Erik Höst, Mats Ekblad-Thun Kungsgårdshallen 82
Omgång 10
2017-01-12 20:00 10 Malmhaug KFUM IBF - Malmö FBC Ungdom 9 - 7 Niclas Eriksson, Robin Jönsson Kulladals Sporthall
2017-01-14 13:00 10 IBK Lund - FBC Engelholm 3 - 4 Rickard Bjelk, Peter Dahlberg Bollhuset 40
2017-01-15 14:30 10 FBC Helsingborg - SST Net Landskrona IBK 4 - 5 Peter Kellgren, Dennie Lind Helsingborg Arena B 98
2017-01-23 20:00 10 IBK Höllviken/Höllvikens IBF - Åstorp/Kvidinge IBS 4 - 2 Mikael Björkqvist, Matti Rouhiainen Halörhallen 53
Omgång 11
2017-01-27 19:45 11 Malmö FBC Ungdom - Åstorp/Kvidinge IBS 8 - 10 Mattias Linell, Martin Matti Kirsebergs Sporthall
2017-01-27 20:00 11 FBC Engelholm - FBC Helsingborg 3 - 7 Jonas Karlsson, Rikard Ohlin Kungsgårdshallen
2017-01-29 12:00 11 SST Net Landskrona IBK - IBK Höllviken/Höllvikens IBF 5 - 2 Mikael Bohman, Per-Ivar Kullman Landskrona Idrottshall 82
2017-02-04 17:05 11 IBK Lund - Malmhaug KFUM IBF 5 - 10 Leon Fuchs, Petter Niklasson Nyvångsskolan 80
Omgång 12
2017-02-08 20:30 12 IBK Höllviken/Höllvikens IBF - FBC Helsingborg 5 - 4 Kent Fagerberg, Wiktor Kentander Halörhallen
2017-02-10 19:30 12 Åstorp/Kvidinge IBS - IBK Lund 8 - 6 David Dornlöv, Hussein Ibrahim Åstorps Sporthall 103
2017-02-10 19:45 12 Malmö FBC Ungdom - SST Net Landskrona IBK 2 - 6 Mikael Björkqvist, Matti Rouhiainen Kirsebergs Sporthall
2017-02-10 20:00 12 Malmhaug KFUM IBF - FBC Engelholm 7 - 2 Niclas Eriksson, Robin Jönsson Klagshamns Sporthall
Omgång 13
2017-02-13 20:00 13 Malmhaug KFUM IBF - Åstorp/Kvidinge IBS 6 - 3 Erik Höst, Mats Ekblad-Thun Kulladals Sporthall 108
2017-02-13 20:15 13 FBC Engelholm - IBK Höllviken/Höllvikens IBF 1 - 2 David Dornlöv, Hussein Ibrahim Kungsgårdshallen
2017-02-14 19:40 13 IBK Lund - SST Net Landskrona IBK 3 - 2 Kent Fagerberg, Wiktor Kentander Vipeholmshallen 70
2017-02-15 19:30 13 FBC Helsingborg - Malmö FBC Ungdom 4 - 4 Niclas Eriksson, Robin Jönsson Helsingborg Arena C 75
Omgång 14
2017-01-31 19:30 14 IBK Lund - FBC Helsingborg 4 - 1 David Dornlöv, Hussein Ibrahim Vipeholmshallen 50
2017-02-02 20:00 14 SST Net Landskrona IBK - Malmhaug KFUM IBF 2 - 8 Leon Fuchs, Petter Niklasson Landskrona Idrottshall
2017-02-14 20:30 14 Malmö FBC Ungdom - IBK Höllviken/Höllvikens IBF 4 - 6 Erik Hindemith, Petter Niklasson Kirsebergs Sporthall
2017-02-26 16:00 14 Åstorp/Kvidinge IBS - FBC Engelholm 8 - 3 Mikael Bohman, Per-Ivar Kullman Åstorps Sporthall 93

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis