Spelprogram - Pantamera Flickor Blå Medel A

Kontaktpersoner
Lag Namn E-post Mobil Färger
Ekerö IK (B) Christian Almeby calmeby@gmail.com 0701-849595 Blå, Blå, Blå
IK Frej TäbyIBK Gul, Svart, Gul
Rosersbergs IK Blå, Blå, Blå
Sigtuna IF IBK Blå, Blå, Blå
Täby FC (A) Vit, Mörkblå, Vit
Täby FC (B) Sara Helmersson sarahelmersson05@gmail.com Vit, Mörkblå, Vit
Täby FC (C) Vit, Mörkblå, Vit
Töjnan IBK Gul, Svart, Svart
Vallentuna IBK Kristina Åstrand kristinaastrand@hotmail.com 070-6919771 Svart, Svart, Svart
Vaxholms IBF Svart, Svart, Svart
Åkersberga IBF (A) Fredrik Hellström fredrik.karl.hellstrom@gmail.com 0709824136 Orange/Svart/Orange
Spelprogram
Tid Omgång Match Domare Plats Publik
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Omgång 1
2017-09-30 10:00 1 Ekerö IK (B) - Töjnan IBK Mats Järnmark, Fredrik Nensén Mälaröhallen
2017-09-30 12:30 1 Vallentuna IBK - Täby FC (B) Viktor Lindell, Daniel Skantze Rosendalsskolan Norra Sporthall
2017-09-30 13:00 1 IK Frej TäbyIBK - Rosersbergs IK Fredrik Sandgren, Armin Shafiei Vikingavallen
2017-09-30 15:30 1 Vaxholms IBF - Täby FC (C) Philip Edlund, Oskar Mattsson Vaxholm innebandyhallen
2017-10-01 11:00 1 Sigtuna IF IBK - Täby FC (A) Tommy Hallgren, Carl Kjellstrand Prästängshallen
Omgång 2
2017-10-07 10:00 2 Täby FC (B) - Vaxholms IBF Andreas Beijer, Oscar Silverbratt Skarpängskolan A
2017-10-07 11:00 2 Rosersbergs IK - Sigtuna IF IBK Jesper Algotsson, Joel Sandberg Rosershallen 68
2017-10-08 12:00 2 Täby FC (A) - Vallentuna IBK Fredrik Sandgren, Andreas Sandgren Skarpängskolan A
2017-10-08 13:00 2 Täby FC (C) - Åkersberga IBF (A) Andreas Sandgren, Fredrik Sandgren Skarpängskolan A
2017-10-08 14:00 2 Töjnan IBK - IK Frej TäbyIBK William Grafström, Patrik Arvinder Silverdalshallen
Omgång 3
2017-10-14 12:00 3 Vallentuna IBK - Rosersbergs IK Mario Mallengren, Tilde Levinson Rosendalsskolan Norra Sporthall
2017-10-14 13:00 3 IK Frej TäbyIBK - Ekerö IK (B) Fredrik Sandgren, Andreas Sandgren Vikingavallen
2017-10-15 11:00 3 Täby FC (A) - Vaxholms IBF Tim Svensson, Oscar Silverbratt Skarpängskolan A
2017-10-15 12:00 3 Täby FC (B) - Åkersberga IBF (A) Oskar Mattsson, Philip Edlund Skarpängskolan A
2017-11-19 15:45 3 Sigtuna IF IBK - Töjnan IBK Fredrik Nensén, Fredrik Hallenberg Prästängshallen
Omgång 4
2017-10-21 11:00 4 Rosersbergs IK - Vaxholms IBF Jesper Algotsson, Joel Sandberg Rosershallen
2017-10-22 09:00 4 Täby FC (B) - Täby FC (C) Andreas Beijer, Mats Järnmark Skarpängskolan A
2017-10-22 10:00 4 Täby FC (A) - Åkersberga IBF (A) Mats Järnmark, Andreas Beijer Skarpängskolan A
2017-10-22 13:00 4 Ekerö IK (B) - Sigtuna IF IBK Patrik Arvinder, Mats Järnmark Tappströms Bollhall
2017-10-22 15:15 4 Töjnan IBK - Vallentuna IBK Mario Mallengren, Patrik Arvinder Arena Satelliten
Omgång 5
2017-10-25 17:45 5 Täby FC (C) - Täby FC (A) Daniel Skantze, Niklas Wedin Skarpängskolan A
2017-10-28 12:15 5 Åkersberga IBF (A) - Rosersbergs IK Enya Hasselström, Ida Lagerblad Åkersberga Sporthall A
2017-10-28 13:00 5 Vallentuna IBK - Ekerö IK (B) Lars Reuterhagen, Philip Edlund Rosendalsskolan Norra Sporthall
2017-10-29 13:00 5 Sigtuna IF IBK - IK Frej TäbyIBK Jesper Algotsson, Joel Sandberg Prästängshallen
2017-10-29 14:30 5 Vaxholms IBF - Töjnan IBK Fredrik Landin, Jimmy Rittervall Vaxholm innebandyhallen
Omgång 6
2017-11-11 09:00 6 Ekerö IK (B) - Vaxholms IBF Emil Aronsson, Noah Krona Mälaröhallen
2017-11-11 11:00 6 IK Frej TäbyIBK - Vallentuna IBK Tommy Hallgren, Carl Kjellstrand Vikingavallen
2017-11-11 12:30 6 Rosersbergs IK - Täby FC (C) Jesper Algotsson, Jan Lingemark Rosershallen
2017-11-12 09:00 6 Täby FC (A) - Täby FC (B) Fredrik Bokström, Oscar Silverbratt Skarpängskolan A
2017-11-12 10:00 6 Töjnan IBK - Åkersberga IBF (A) Roger Nyström, Fredrik Hallenberg Silverdalshallen
Omgång 7
2017-11-18 10:00 7 Vallentuna IBK - Sigtuna IF IBK Fredrik Sandgren, Andreas Sandgren Rosendalsskolan Norra Sporthall
2017-11-18 10:00 7 Täby FC (C) - Töjnan IBK Niklas Wedin, Daniel Skantze Skarpängskolan A
2017-11-18 12:00 7 Täby FC (B) - Rosersbergs IK Niklas Wedin, Andreas Beijer Skarpängskolan A
2017-11-19 09:15 7 Åkersberga IBF (A) - Ekerö IK (B) Simon Åbom, Lovisa Lindblom Åkersberga Sporthall A
2017-11-19 13:00 7 Vaxholms IBF - IK Frej TäbyIBK Ida Nedin, Lucas Edberg Vaxholm innebandyhallen
Omgång 8
2017-11-25 10:00 8 IK Frej TäbyIBK - Åkersberga IBF (A) Carl Kjellstrand, Tommy Hallgren Vikingavallen
2017-11-25 10:30 8 Rosersbergs IK - Täby FC (A) Jesper Algotsson, Joel Sandberg Rosershallen
2017-11-26 11:00 8 Sigtuna IF IBK - Vaxholms IBF Fredrik Nensén, Jonatan Svahn Prästängshallen
2017-11-26 14:30 8 Töjnan IBK - Täby FC (B) William Grafström, Hampus Viking Silverdalshallen
2017-11-26 15:15 8 Ekerö IK (B) - Täby FC (C) Adam Gustafsson, Patrik Larsson Tappströms Bollhall
Omgång 9
2017-12-02 10:15 9 Åkersberga IBF (A) - Sigtuna IF IBK Andreas Sandgren, Fredrik Sandgren Åkersberga Sporthall A
2017-12-02 11:00 9 Täby FC (A) - Töjnan IBK Tilde Levinson, Anna Skantz Skarpängskolan A
2017-12-03 11:00 9 Täby FC (C) - IK Frej TäbyIBK Fredrik Bokström, Oscar Silverbratt Skarpängskolan A
2017-12-03 13:00 9 Täby FC (B) - Ekerö IK (B) Niclas Andersson, Rebecka Edin Skarpängskolan A
2017-12-03 15:30 9 Vaxholms IBF - Vallentuna IBK Philip Edlund, Oskar Mattsson Vaxholm innebandyhallen
Omgång 10
2017-12-09 10:00 10 Ekerö IK (B) - Täby FC (A) Hilda Lundin, Torbjörn Lundin Mälaröhallen
2017-12-09 11:00 10 Vallentuna IBK - Åkersberga IBF (A) Philip Edlund, Niklas Wedin Rosendalsskolan Norra Sporthall
2017-12-09 12:00 10 IK Frej TäbyIBK - Täby FC (B) Andreas Sandgren, Tilde Levinson Vikingavallen
2017-12-10 12:00 10 Sigtuna IF IBK - Täby FC (C) Joel Sandberg, Jesper Algotsson Prästängshallen
2017-12-10 13:45 10 Töjnan IBK - Rosersbergs IK Gustav Helge, Axel Göthberg Silverdalshallen
Omgång 11
2017-12-16 10:00 11 Täby FC (A) - IK Frej TäbyIBK Tilde Levinson, Anna Skantz Skarpängskolan A
2017-12-16 10:15 11 Rosersbergs IK - Ekerö IK (B) Mats Järnmark, Hugo Nyhem Rosershallen
2017-12-16 11:00 11 Täby FC (B) - Sigtuna IF IBK Oscar Silverbratt, Fredrik Bokström Skarpängskolan A
2017-12-16 13:00 11 Täby FC (C) - Vallentuna IBK Oscar Silverbratt, Fredrik Bokström Skarpängskolan A
2017-12-17 13:15 11 Åkersberga IBF (A) - Vaxholms IBF Lovisa Lindblom, Enya Hasselström Åkersberga Sporthall A
Omgång 12
2018-01-13 09:00 12 Täby FC (C) - Vaxholms IBF Andreas Sandgren, Fredrik Sandgren Skarpängskolan A
2018-01-13 11:00 12 Täby FC (A) - Sigtuna IF IBK Fredrik Sandgren, Andreas Sandgren Skarpängskolan A
2018-01-13 12:00 12 Täby FC (B) - Vallentuna IBK Tilde Levinson, Ulf Jonsson Skarpängskolan A
2018-01-13 12:45 12 Rosersbergs IK - IK Frej TäbyIBK Jonatan Svahn, Patrik Arvinder Rosershallen
2018-01-14 14:15 12 Töjnan IBK - Ekerö IK (B) Mattias Thomasson, Richard Jonsson Silverdalshallen
Omgång 13
2018-01-20 11:00 13 IK Frej TäbyIBK - Töjnan IBK Andreas Sandgren, Fredrik Sandgren Vikingavallen
2018-01-20 12:00 13 Vallentuna IBK - Täby FC (A) Tommy Hallgren, Buster Wickenbergh Rosendalsskolan Norra Sporthall
2018-01-21 11:00 13 Åkersberga IBF (A) - Täby FC (C) Philip Edlund, Oskar Mattsson Åkersberga Sporthall A
2018-01-21 12:30 13 Vaxholms IBF - Täby FC (B) Björn Bekkhus, Karl Hurtig Vaxholm innebandyhallen
2018-01-21 13:00 13 Sigtuna IF IBK - Rosersbergs IK Mimma Spasic, Richard Jonsson Prästängshallen
Omgång 14
2018-01-21 13:30 14 Vaxholms IBF - Täby FC (A) Björn Bekkhus, Karl Hurtig Vaxholm innebandyhallen
2018-01-27 12:30 14 Rosersbergs IK - Vallentuna IBK Fredrik Nensén, Hugo Nyhem Rosershallen
2018-01-28 12:00 14 Töjnan IBK - Sigtuna IF IBK Ebba Kirch, Peter Kirch Silverdalshallen
2018-01-28 12:15 14 Åkersberga IBF (A) - Täby FC (B) Ida Lagerblad, Enya Hasselström Åkersberga Sporthall A
2018-01-28 15:15 14 Ekerö IK (B) - IK Frej TäbyIBK Per Sundvall, Leif Karlsson Tappströms Bollhall
Omgång 15
2018-02-03 12:00 15 Vallentuna IBK - Töjnan IBK Oskar Mattsson, Philip Edlund Rosendalsskolan Norra Sporthall
2018-02-03 15:15 15 Åkersberga IBF (A) - Täby FC (A) Ida Lagerblad, Fredrik Nensén Åkersberga Sporthall A
2018-02-03 15:30 15 Vaxholms IBF - Rosersbergs IK Lovisa Lindblom, Fredrik Sandgren Vaxholm innebandyhallen
2018-02-04 12:00 15 Sigtuna IF IBK - Ekerö IK (B) Albin Schulat, Jonatan Svahn Prästängshallen
2018-02-04 13:00 15 Täby FC (C) - Täby FC (B) Per Ove Åman, Roger Nyström Tibblehallen CC
Omgång 16
2018-02-10 09:00 16 Täby FC (A) - Täby FC (C) Niklas Wedin, Lucas Edberg Skarpängskolan A
2018-02-10 11:00 16 Rosersbergs IK - Åkersberga IBF (A) Mats Järnmark, Dilshad Abdulla Rosershallen
2018-02-10 11:15 16 Ekerö IK (B) - Vallentuna IBK Patrik Larsson, Roger Nyström Mälaröhallen
2018-02-10 16:00 16 IK Frej TäbyIBK - Sigtuna IF IBK Mats Järnmark, Oskar Mattsson Vikingavallen
2018-02-11 11:30 16 Töjnan IBK - Vaxholms IBF Sam Robertsson, Leif Karlsson Silverdalshallen
Omgång 17
2018-02-17 12:30 17 Vaxholms IBF - Ekerö IK (B) Niklas Wedin, Ken Johansson Vaxholm innebandyhallen
2018-02-17 14:00 17 Vallentuna IBK - IK Frej TäbyIBK Mats Järnmark, Tim Svensson Rosendalsskolan Norra Sporthall
2018-02-18 10:00 17 Täby FC (B) - Täby FC (A) Fredrik Sandgren, Andreas Sandgren Skarpängskolan A
2018-02-18 11:00 17 Täby FC (C) - Rosersbergs IK Fredrik Sandgren, Andreas Sandgren Skarpängskolan A
2018-02-18 12:30 17 Åkersberga IBF (A) - Töjnan IBK Ida Lagerblad, Enya Hasselström Åkersberga Sporthall A
Omgång 18
2018-03-10 10:00 18 Ekerö IK (B) - Åkersberga IBF (A) Fabian Magnell, Adam Gustafsson Mälaröhallen
2018-03-10 12:00 18 IK Frej TäbyIBK - Vaxholms IBF Stefano Bianque, Ken Johansson Vikingavallen
2018-03-10 14:30 18 Rosersbergs IK - Täby FC (B) Richard Jonsson, Jesper Algotsson Rosershallen
2018-03-11 11:00 18 Sigtuna IF IBK - Vallentuna IBK Joel Sandberg, Jesper Algotsson Prästängshallen
2018-03-11 11:00 18 Töjnan IBK - Täby FC (C) Christer Jacobsson, Oskar Jakobsson Silverdalshallen
Omgång 19
2018-03-17 10:00 19 Täby FC (C) - Ekerö IK (B) Buster Wickenbergh, Tommy Hallgren Skarpängskolan A
2018-03-17 12:00 19 Täby FC (A) - Rosersbergs IK Adam Sundbom, Andreas Sandgren Skarpängskolan A
2018-03-17 15:00 19 Täby FC (B) - Töjnan IBK Lars Reuterhagen, Richard Jonsson Skarpängskolan A
2018-03-18 10:15 19 Åkersberga IBF (A) - IK Frej TäbyIBK Lovisa Lindblom, Ida Lagerblad Åkersberga Sporthall A
2018-03-18 15:30 19 Vaxholms IBF - Sigtuna IF IBK Tommy Hallgren, Buster Wickenbergh Vaxholm innebandyhallen
Omgång 20
2018-03-24 10:00 20 IK Frej TäbyIBK - Täby FC (C) Patrik Arvinder, Tim Svensson Vikingavallen
2018-03-24 14:00 20 Vallentuna IBK - Vaxholms IBF Buster Wickenbergh, Carl Kjellstrand Rosendalsskolan Norra Sporthall
2018-03-25 11:00 20 Sigtuna IF IBK - Åkersberga IBF (A) Jesper Algotsson, Mimma Spasic Prästängshallen
2018-03-25 13:15 20 Ekerö IK (B) - Täby FC (B) Mattias Thomasson, Adam Gustafsson Tappströms Bollhall
2018-03-25 14:30 20 Töjnan IBK - Täby FC (A) Mats Järnmark, Richard Jonsson Silverdalshallen
Omgång 21
2018-03-28 17:30 21 Rosersbergs IK - Töjnan IBK Imtiaz Karim, Albin Schulat Rosershallen
2018-04-08 09:00 21 Täby FC (B) - IK Frej TäbyIBK Mimma Spasic, Jelena Spasic Skarpängskolan A
2018-04-08 10:00 21 Täby FC (C) - Sigtuna IF IBK Jelena Spasic, Mimma Spasic Skarpängskolan A
2018-04-08 11:00 21 Täby FC (A) - Ekerö IK (B) Jelena Spasic, Mimma Spasic Skarpängskolan A
2018-04-08 11:15 21 Åkersberga IBF (A) - Vallentuna IBK Ida Lagerblad, Lovisa Lindblom Åkersberga Sporthall A
Omgång 22
22 Vallentuna IBK - Täby FC (C) Rosendalsskolan Norra Sporthall
22 Sigtuna IF IBK - Täby FC (B) Prästängshallen
22 Ekerö IK (B) - Rosersbergs IK
2018-02-04 18:00 22 IK Frej TäbyIBK - Täby FC (A) Richard Jonsson, Leif Karlsson Vikingavallen
2018-03-17 09:45 22 Vaxholms IBF - Åkersberga IBF (A) Peter Kirch, Ebba Kirch Vaxholm innebandyhallen

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis