Spelprogram - Pantamera Pojkar Blå Svår Svår Mellersta

Kontaktpersoner
Lag Namn E-post Mobil Färger
Bro IK Anders Spångberg pimp_andersson@yahoo.se 070-5566527 VIT, BLÅ, VIT
Ekerö IK Mats Grip mats@matsgrip.com 073-642 73 63 Blå, Blå, Blå
Grimsta AIK (B) Fredrik Peterson petersonfredrik@aim.com 072-7057541 Röd, Röd, Vit+Röd
Hammarby IF IBF Lotta Bringnäs lotta.bringnas@hotmail.com grön vit, vit, vit
IBF Offensiv Lidingö Axel Oweling axel.oweling@telia.com 46705246626 blå, blå, blå
Järfälla IBK Röd, Röd, Vit
Stäkets IF Blå, Blå, Blå
Täby FC (B) Mikael Blomgren mikael.blomgren@gmail.com 070-6129663 Vit, Vit, Vit
Älvsjö AIK IBF (B) Tomas Eriksson tomerik67@gmail.com 0761669446 Blå, Blå, Blå
Spelprogram
Tid Omgång Match Domare Plats Publik
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Omgång 1
2017-09-30 12:00 1 Ekerö IK - IBF Offensiv Lidingö Torbjörn Lundin, Fredrik Nensén Mälaröhallen
2017-09-30 15:00 1 Hammarby IF IBF - Täby FC (B) Manne Jahnsson, Daniel Kölborn Liljeholmshallen 1
2017-09-30 15:30 1 Älvsjö AIK IBF (B) - Grimsta AIK (B) Shabbir Ahmed, Tuva Egman Sätrahallen
2017-10-01 11:00 1 Stäkets IF - Bro IK Fredrik Nensén, Mats Järnmark Kallhälls sporthall
Omgång 2
2017-10-07 10:00 2 Grimsta AIK (B) - Ekerö IK Ken Johansson, Lucas Edberg Väsby skolan
2017-10-07 15:00 2 Täby FC (B) - Järfälla IBK Andreas Sandgren, Fredrik Sandgren Skarpängskolan A
2017-10-08 13:30 2 Bro IK - Älvsjö AIK IBF (B) Daniel Bäckner, Edvin Hedenström Bro Sporthall
2017-10-08 18:00 2 IBF Offensiv Lidingö - Hammarby IF IBF Axel Göthberg, Gustav Helge Bodals Bollhall
Omgång 3
2017-10-14 10:45 3 Hammarby IF IBF - Ekerö IK William Albrecht, Sadjad Nima Sjöstadshallen
2017-10-15 09:00 3 Stäkets IF - Täby FC (B) Sezgin Youmer, Marcus Ljungberg Kallhälls sporthall
2017-10-15 10:00 3 Järfälla IBK - IBF Offensiv Lidingö Per Sundvall, Lucas Edberg Viksjö Sporthall
2017-10-15 12:00 3 Bro IK - Grimsta AIK (B) Karl Hurtig, Fredrik Nensén Bro Sporthall
Omgång 4
2017-10-27 20:00 4 Ekerö IK - Järfälla IBK Johan Ståhl, Marcus Ljungberg Tappströms Bollhall
2017-10-28 11:00 4 IBF Offensiv Lidingö - Stäkets IF Daniel Bäckner, Mats Järnmark Kallhälls sporthall
2017-10-28 13:00 4 Grimsta AIK (B) - Hammarby IF IBF Patrik Arvinder, Sebastian Johansson Väsby skolan
2017-10-28 15:00 4 Täby FC (B) - Älvsjö AIK IBF (B) Hannes Andersson, Niklas Wedin Skarpängskolan A
Omgång 5
2017-11-11 09:30 5 Älvsjö AIK IBF (B) - IBF Offensiv Lidingö Leo Odell/Johansson, William Rennerfelt Sätrahallen
2017-11-12 10:00 5 Stäkets IF - Ekerö IK David Norman, Oscar Olsson Berglund Kallhälls sporthall
2017-11-12 13:00 5 Järfälla IBK - Hammarby IF IBF Daniel Bäckner, Edvin Hedenström Viksjö Sporthall
2017-11-12 13:30 5 Bro IK - Täby FC (B) Michael Leimer, Hussein Tourabi Bro Sporthall
Omgång 6
2017-11-18 10:15 6 Hammarby IF IBF - Stäkets IF Alexander Potapeiko, Leo Odell/Johansson Sjöstadshallen
2017-11-18 14:30 6 IBF Offensiv Lidingö - Bro IK Axel Göthberg, Gustav Helge Bodals Bollhall
2017-11-19 12:00 6 Grimsta AIK (B) - Järfälla IBK Fredrik Sandgren, Stefano Bianque Väsby skolan
2017-11-19 15:15 6 Ekerö IK - Älvsjö AIK IBF (B) Mats Järnmark, Roland Nester Tappströms Bollhall
Omgång 7
2017-12-02 16:00 7 Täby FC (B) - Grimsta AIK (B) Richard Jonsson, Mats Järnmark Skarpängskolan A
2017-12-03 10:00 7 Stäkets IF - Järfälla IBK Stefano Bianque, Lucas Edberg Kallhälls sporthall
2017-12-03 11:00 7 Älvsjö AIK IBF (B) - Hammarby IF IBF William Rennerfelt, Leo Odell/Johansson Vintervikshallen
2017-12-03 12:30 7 Bro IK - Ekerö IK Juha Tammerström, Mats Järnmark Bro Sporthall
Omgång 8
2017-12-09 09:30 8 Hammarby IF IBF - Bro IK Alexander Potapeiko, Eskil Simonsen Sjöstadshallen
2017-12-09 13:30 8 IBF Offensiv Lidingö - Täby FC (B) Mats Järnmark, Torbjörn Lundin Bodals Bollhall
2017-12-09 14:00 8 Grimsta AIK (B) - Stäkets IF Jonatan Svahn, Lars Reuterhagen Väsby skolan
2017-12-10 15:00 8 Järfälla IBK - Älvsjö AIK IBF (B) Felix Wennerstein, Mourice Åkerblom Viksjö Sporthall
Omgång 9
2017-12-16 11:00 9 Älvsjö AIK IBF (B) - Stäkets IF Ida Sandberg, Linnea Westerlund Sätrahallen
2017-12-17 11:00 9 Täby FC (B) - Ekerö IK Philip Edlund, Oskar Mattsson Skarpängskolan A
2017-12-17 12:30 9 Bro IK - Järfälla IBK Leif Karlsson, Mats Järnmark Bro Sporthall
2017-12-17 16:00 9 IBF Offensiv Lidingö - Grimsta AIK (B) Daniel Karlsson, Per Sundvall Bodals Bollhall
Omgång 10
2018-01-13 11:30 10 IBF Offensiv Lidingö - Ekerö IK Samuel Oreland, Petra Dynesius Bodals Bollhall
2018-01-13 13:00 10 Grimsta AIK (B) - Älvsjö AIK IBF (B) Lucas Edberg, Fredrik Nensén Väsby skolan
2018-01-13 14:00 10 Täby FC (B) - Hammarby IF IBF Andreas Sandgren, Oscar Silverbratt Skarpängskolan A
2018-01-14 12:30 10 Bro IK - Stäkets IF Alexander Dahlberg Leijon, Lucas Nordin Bro Sporthall
Omgång 11
2018-01-20 10:00 11 Hammarby IF IBF - IBF Offensiv Lidingö Viktor Bollvik Karlsson, Sebastian Zetterberg Sjöstadshallen
2018-01-20 17:30 11 Ekerö IK - Grimsta AIK (B) Juha Tammerström, Johan Ståhl Mälaröhallen
2018-01-21 11:00 11 Älvsjö AIK IBF (B) - Bro IK Leif Karlsson, Sezgin Youmer Vintervikshallen
2018-01-21 11:00 11 Järfälla IBK - Täby FC (B) Alexander Dahlberg Leijon, Lucas Nordin Viksjö Sporthall
Omgång 12
2018-01-27 14:30 12 IBF Offensiv Lidingö - Järfälla IBK Sebastian Zetterberg, Viktor Bollvik Karlsson Bodals Bollhall
2018-01-27 14:30 12 Täby FC (B) - Stäkets IF Philip Edlund, Oskar Mattsson Erikslundshallen
2018-01-28 15:00 12 Grimsta AIK (B) - Bro IK Johnn Wahlgren, Jan Lingemark Väsby skolan
2018-01-28 16:15 12 Ekerö IK - Hammarby IF IBF Leif Karlsson, Per Sundvall Tappströms Bollhall
Omgång 13
2018-02-03 09:00 13 Älvsjö AIK IBF (B) - Täby FC (B) Gustaf Reimer, Daniel Wiberg Sätrahallen
2018-02-03 15:00 13 Hammarby IF IBF - Grimsta AIK (B) Viktor Bollvik Karlsson, Sebastian Zetterberg Sjöstadshallen
2018-02-04 11:00 13 Stäkets IF - IBF Offensiv Lidingö Emil Aronsson, Noah Krona Kallhälls sporthall
2018-02-04 14:00 13 Järfälla IBK - Ekerö IK Jesper Roth, Mattias Thomasson Viksjö Sporthall
Omgång 14
2018-02-17 10:15 14 Hammarby IF IBF - Järfälla IBK Ida Sandberg, Linnea Westerlund Sjöstadshallen
2018-02-17 11:45 14 Ekerö IK - Stäkets IF Adam Gustafsson, Martin Hjelmberg Mälaröhallen
2018-02-17 14:30 14 IBF Offensiv Lidingö - Älvsjö AIK IBF (B) Gustav Helge, Johan Engvall Bodals Bollhall
2018-02-17 15:00 14 Täby FC (B) - Bro IK Tommie Wickenbergh, Buster Wickenbergh Skarpängskolan A
Omgång 15
2018-03-10 14:00 15 Älvsjö AIK IBF (B) - Ekerö IK Leo Odell/Johansson, Gustaf Reimer Sätrahallen
2018-03-10 15:00 15 Järfälla IBK - Grimsta AIK (B) Alexander Dahlberg Leijon, Lucas Nordin Kallhälls sporthall
2018-03-11 10:00 15 Stäkets IF - Hammarby IF IBF Imtiaz Karim, Per Sundvall Kallhälls sporthall
2018-03-11 12:30 15 Bro IK - IBF Offensiv Lidingö Daniel Bäckner, Edvin Hedenström Bro Sporthall
Omgång 16
2018-03-16 19:00 16 Ekerö IK - Bro IK Mats Järnmark, Sezgin Youmer Tappströms Bollhall
2018-03-17 11:00 16 Hammarby IF IBF - Älvsjö AIK IBF (B) Ida Sandberg, Martin Johansson Sjöstadshallen
2018-03-18 12:00 16 Grimsta AIK (B) - Täby FC (B) Richard Jonsson, Mats Järnmark Väsby skolan
2018-03-18 14:00 16 Järfälla IBK - Stäkets IF Jonatan Svahn, Ricky Bagge Viksjö Sporthall
Omgång 17
2018-03-24 14:00 17 Täby FC (B) - IBF Offensiv Lidingö Armin Shafiei, Philip Edlund Skarpängskolan A
2018-03-25 11:00 17 Älvsjö AIK IBF (B) - Järfälla IBK Tommy Egman, Tuva Egman Vintervikshallen
2018-03-25 12:15 17 Stäkets IF - Grimsta AIK (B) Alexander Dahlberg Leijon, Sebastian Johansson Kallhälls sporthall
2018-03-25 17:00 17 Bro IK - Hammarby IF IBF Tim Sandström, Magnus Johansson Bro Sporthall
Omgång 18
2018-04-07 13:00 18 Ekerö IK - Täby FC (B) Patrik Larsson, Stefano Bianque Mälaröhallen
2018-04-07 14:15 18 Grimsta AIK (B) - IBF Offensiv Lidingö Richard Jonsson, Jonatan Svahn Väsby skolan
2018-04-08 11:00 18 Stäkets IF - Älvsjö AIK IBF (B) Per Sundvall, Mats Järnmark Kallhälls sporthall
2018-04-08 12:45 18 Järfälla IBK - Bro IK Daniel Bäckner, Kevin Neemé Viksjö Sporthall

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis