Spelprogram - Herrar Div 2

Kontaktpersoner
Lag Namn E-post Mobil Färger
Askersunds IBK (H2) svart, svart, svart
IBF Örebro Ung (H2) Marie Johansson mariejohansson1910@gmail.com 0704555919 Röd/svart/svart
IBK Wasahus-73 (H2) Ronny Persson ronnypersson72@hotmail.com 0702781122 Grön, Svart, Grön
KFUM Örebro (H2) Hans Lindqvist hasse14@telia.com 070-3787129 blå, blå, vit
Kumla IBK (H2) Magnus Oskarsson magnus.oskarsson@sanda.se 073-0334577 Blå, blå, Blå
Lillån IBK Ung (H2) Mia Nilsson mia.nilsson@orebrolarm.se 0706687400 Grön, Vit, Vit
Pålsboda IBF (H2) Niklas Bergström niklas@palsbodaibf.se 0707707927 Lila, Svart, Svart
Wadköping IBK (H2) Blå, Blå, Vit
WSK Lindesberg (H2) Fredrik Norling norling7@hotmail.com Marinblå, Marinblå, Marinblå
Örebro FBC (H2) Helen Stockhult helen.stockhult@telia.com 070-9770819 Vinröd/Vit/Vit
Spelprogram
Tid Omgång Match Resultat Domare Plats Publik
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Omgång 1
2017-09-22 19:00 1 Kumla IBK (H2) - Lillån IBK Ung (H2) 9 - 3 Oscar Söljén, Roger Nilsson Kumlahallen Viahallen (Stora) 109
2017-09-22 19:00 1 WSK Lindesberg (H2) - Wadköping IBK (H2) 10 - 3 Berndt Swärd, Tomas Persson Stadsskogsskolan 103
2017-09-24 12:30 1 Örebro FBC (H2) - Askersunds IBK (H2) 8 - 8 e.förl. Tomas Persson, Klas Leidö Mellringehallen - Örebro 105
2017-09-24 20:00 1 IBK Wasahus-73 (H2) - IBF Örebro Ung (H2) 3 - 14 Michael Nilsson, Henrik Zegelsson Mellringehallen - Örebro
Omgång 2
2017-09-29 20:00 2 IBF Örebro Ung (H2) - WSK Lindesberg (H2) 6 - 5 e.förl. Tomas Persson, Berndt Swärd Idrottshuset Örebro
2017-09-30 12:00 2 Lillån IBK Ung (H2) - Örebro FBC (H2) 4 - 7 Tomas Persson, Fredrik Knutsson Idrottshuset Örebro 85
2017-09-30 12:30 2 Wadköping IBK (H2) - Pålsboda IBF (H2) 5 - 6 Tommy Nordin, Daniel Kallin Mellringehallen - Örebro
2017-10-01 17:00 2 Askersunds IBK (H2) - KFUM Örebro (H2) 7 - 5 Fredrik Knutsson, Henrik Zegelsson Närlundahallen 128
Omgång 3
2017-10-02 19:00 3 IBK Wasahus-73 (H2) - Askersunds IBK (H2) 7 - 4 Berndt Swärd, Tomas Persson Mellringehallen - Örebro 128
2017-10-03 19:00 3 Örebro FBC (H2) - IBF Örebro Ung (H2) 5 - 7 Oscar Söljén, Fredrik Knutsson Mellringehallen - Örebro 88
2017-10-03 19:45 3 KFUM Örebro (H2) - Wadköping IBK (H2) 7 - 9 Berndt Swärd, Tomas Persson Tegelbruket
2017-10-04 19:30 3 Pålsboda IBF (H2) - Lillån IBK Ung (H2) 5 - 5 e.förl. Berndt Swärd, Fredrik Knutsson Alléhallen, Hallsberg 53
Omgång 4
2017-10-06 20:00 4 IBF Örebro Ung (H2) - Pålsboda IBF (H2) 14 - 5 Michael Nilsson, Henrik Zegelsson Idrottshuset Örebro 67
2017-10-07 11:00 4 Lillån IBK Ung (H2) - KFUM Örebro (H2) 8 - 3 Robert Forslind Lovrencic, Henrik Zegelsson Idrottshuset Örebro 30
2017-10-08 12:30 4 Wadköping IBK (H2) - IBK Wasahus-73 (H2) 11 - 10 Daniel Kallin, Tomas Persson Mellringehallen - Örebro
2017-10-08 17:00 4 Askersunds IBK (H2) - Kumla IBK (H2) 1 - 9 Henrik Zegelsson, Michael Nilsson Närlundahallen 155
Omgång 5
2017-10-11 19:30 5 Pålsboda IBF (H2) - Askersunds IBK (H2) 5 - 4 e.förl. Micael Svensson, Henrik Zegelsson Alléhallen, Hallsberg 68
2017-10-13 19:00 5 WSK Lindesberg (H2) - Lillån IBK Ung (H2) 6 - 4 Krister Eklund, Daniel Kallin Stadsskogsskolan 105
2017-10-15 15:00 5 Örebro FBC (H2) - Wadköping IBK (H2) 9 - 4 Tomas Persson, Fredrik Knutsson Mellringehallen - Örebro 55
2017-10-17 19:00 5 Kumla IBK (H2) - IBF Örebro Ung (H2) 9 - 7 Daniel Kallin, Krister Eklund Kumlahallen Viahallen (Stora)
Omgång 6
2017-10-19 20:00 6 IBF Örebro Ung (H2) - KFUM Örebro (H2) 14 - 10 Berndt Swärd, Krister Eklund Idrottshuset Örebro
2017-10-20 20:00 6 Lillån IBK Ung (H2) - IBK Wasahus-73 (H2) 13 - 11 Krister Eklund, Berndt Swärd Mellringehallen - Örebro
2017-10-21 12:30 6 Wadköping IBK (H2) - Kumla IBK (H2) 4 - 16 Oscar Söljén, Daniel Kallin Mellringehallen - Örebro
2018-01-12 19:00 6 WSK Lindesberg (H2) - Askersunds IBK (H2) 10 - 3 Micael Svensson, Daniel Kallin Stadsskogsskolan 78
Omgång 7
2017-10-28 15:30 7 KFUM Örebro (H2) - Kumla IBK (H2) 3 - 12 Berndt Swärd, Krister Eklund Tegelbruket 50
2017-10-29 17:00 7 Askersunds IBK (H2) - Wadköping IBK (H2) 6 - 5 Fredrik Knutsson, Daniel Kallin Närlundahallen
2017-10-29 17:30 7 IBK Wasahus-73 (H2) - Pålsboda IBF (H2) 13 - 6 Berndt Swärd, Tomas Persson Mellringehallen - Örebro
2018-03-09 20:00 7 Örebro FBC (H2) - WSK Lindesberg (H2) 7 - 6 e.förl. Krister Eklund, Daniel Kallin Mellringehallen - Örebro
Omgång 8
2017-11-02 19:00 8 WSK Lindesberg (H2) - IBK Wasahus-73 (H2) 18 - 3 Henrik Zegelsson, Michael Nilsson Stadsskogsskolan 152
2017-11-03 19:15 8 Pålsboda IBF (H2) - KFUM Örebro (H2) 7 - 4 Daniel Kallin, Krister Eklund Alléhallen, Hallsberg 57
2017-11-04 14:00 8 Kumla IBK (H2) - Örebro FBC (H2) 6 - 5 Henrik Zegelsson, Daniel Kallin Kumlahallen Viahallen (Stora) 185
2017-11-05 15:00 8 Wadköping IBK (H2) - IBF Örebro Ung (H2) 5 - 14 Tommy Nordin, Micael Svensson Mellringehallen - Örebro
2017-11-05 17:00 8 Askersunds IBK (H2) - Lillån IBK Ung (H2) 5 - 3 Krister Eklund, Daniel Kallin Närlundahallen
Omgång 9
2017-11-10 19:15 9 Pålsboda IBF (H2) - WSK Lindesberg (H2) 1 - 9 Henrik Zegelsson, Michael Nilsson Alléhallen, Hallsberg 44
2017-11-11 17:30 9 IBK Wasahus-73 (H2) - Kumla IBK (H2) 5 - 15 Henrik Zegelsson, Fredrik Knutsson Mellringehallen - Örebro
2017-11-12 15:00 9 Örebro FBC (H2) - KFUM Örebro (H2) 12 - 9 Tommy Nordin, Tony Wennberg Mellringehallen - Örebro 30
2018-03-07 20:00 9 IBF Örebro Ung (H2) - Lillån IBK Ung (H2) 4 - 12 Krister Eklund, Tomas Persson Mellringehallen - Örebro
Omgång 10
2017-11-17 19:00 10 Kumla IBK (H2) - Pålsboda IBF (H2) 12 - 3 Daniel Kallin, Krister Eklund Kumlahallen Viahallen (Stora) 105
2017-11-18 17:15 10 KFUM Örebro (H2) - WSK Lindesberg (H2) 4 - 5 Berndt Swärd, Michael Nilsson Tegelbruket
2017-11-19 12:30 10 Örebro FBC (H2) - IBK Wasahus-73 (H2) 11 - 5 Krister Eklund, Tomas Persson Mellringehallen - Örebro 45
2017-11-19 14:30 10 Askersunds IBK (H2) - IBF Örebro Ung (H2) 4 - 8 Henrik Zegelsson, Micael Svensson Närlundahallen
Omgång 11
2017-11-24 19:00 11 WSK Lindesberg (H2) - Kumla IBK (H2) 4 - 5 Henrik Zegelsson, Krister Eklund Stadsskogsskolan 147
2017-11-25 12:30 11 Wadköping IBK (H2) - Lillån IBK Ung (H2) 8 - 7 Oscar Söljén, Fredrik Knutsson Mellringehallen - Örebro
2017-11-26 12:30 11 IBK Wasahus-73 (H2) - KFUM Örebro (H2) 9 - 17 Henrik Zegelsson, Michael Nilsson Mellringehallen - Örebro
2017-11-26 15:00 11 Örebro FBC (H2) - Pålsboda IBF (H2) 6 - 4 Krister Eklund, Daniel Kallin Mellringehallen - Örebro 73
Omgång 12
2017-12-01 20:00 12 IBF Örebro Ung (H2) - IBK Wasahus-73 (H2) 23 - 2 Micael Svensson, Tomas Persson Idrottshuset Örebro
2017-12-02 17:00 12 Lillån IBK Ung (H2) - Kumla IBK (H2) 5 - 12 Berndt Swärd, Oscar Söljén Idrottshuset Örebro
2017-12-03 12:30 12 Wadköping IBK (H2) - WSK Lindesberg (H2) 6 - 12 Daniel Kallin, Tommy Nordin Mellringehallen - Örebro 27
2017-12-03 17:00 12 Askersunds IBK (H2) - Örebro FBC (H2) 7 - 8 Tomas Persson, Berndt Swärd Närlundahallen 153
Omgång 13
2017-12-08 19:15 13 Pålsboda IBF (H2) - Wadköping IBK (H2) 6 - 5 Krister Eklund, Tony Wennberg Alléhallen, Hallsberg 48
2017-12-09 15:30 13 KFUM Örebro (H2) - Askersunds IBK (H2) 6 - 5 Tomas Persson, Berndt Swärd Tegelbruket
2017-12-10 15:00 13 Örebro FBC (H2) - Lillån IBK Ung (H2) 9 - 7 Tony Wennberg, Krister Eklund Mellringehallen - Örebro
2017-12-18 19:00 13 WSK Lindesberg (H2) - IBF Örebro Ung (H2) 8 - 4 Krister Eklund, Tomas Persson Stadsskogsskolan
Omgång 14
2017-12-15 20:00 14 IBF Örebro Ung (H2) - Örebro FBC (H2) 9 - 5 Fredrik Knutsson, Tommy Nordin Idrottshuset Örebro
2017-12-16 12:30 14 Wadköping IBK (H2) - KFUM Örebro (H2) 7 - 4 Oscar Söljén, Fredrik Knutsson Mellringehallen - Örebro
2017-12-16 17:15 14 Lillån IBK Ung (H2) - Pålsboda IBF (H2) 6 - 7 Berndt Swärd, Krister Eklund Idrottshuset Örebro
2017-12-17 14:30 14 Askersunds IBK (H2) - IBK Wasahus-73 (H2) 19 - 4 Tommy Nordin, Fredrik Knutsson Närlundahallen
Omgång 15
2018-01-12 19:15 15 Pålsboda IBF (H2) - IBF Örebro Ung (H2) 5 - 18 Henrik Zegelsson, Michael Nilsson Alléhallen, Hallsberg 93
2018-01-13 14:00 15 Kumla IBK (H2) - Askersunds IBK (H2) 10 - 1 Tommy Nordin, Fredrik Knutsson Kumlahallen Viahallen (Stora) 82
2018-01-14 15:00 15 IBK Wasahus-73 (H2) - Wadköping IBK (H2) 10 - 9 Tommy Nordin, Fredrik Knutsson Mellringehallen - Örebro
2018-01-16 20:00 15 KFUM Örebro (H2) - Lillån IBK Ung (H2) 3 - 7 Berndt Swärd, Tomas Persson Tegelbruket
Omgång 16
2018-01-19 20:00 16 IBF Örebro Ung (H2) - Kumla IBK (H2) 5 - 6 e.förl. Daniel Kallin, Krister Eklund Mellringehallen - Örebro
2018-01-19 20:00 16 Lillån IBK Ung (H2) - WSK Lindesberg (H2) 8 - 2 Tommy Nordin, Oscar Söljén Idrottshuset Örebro
2018-01-21 17:00 16 Askersunds IBK (H2) - Pålsboda IBF (H2) 6 - 5 e.förl. Tommy Nordin, Krister Eklund Närlundahallen
2018-02-24 15:00 16 Wadköping IBK (H2) - Örebro FBC (H2) 5 - 13 Oscar Söljén, Fredrik Knutsson Mellringehallen - Örebro
Omgång 17
2018-01-27 14:00 17 Kumla IBK (H2) - Wadköping IBK (H2) 13 - 5 Daniel Kallin, Tomas Persson Kumlahallen Viahallen (Stora) 53
2018-01-27 15:00 17 IBK Wasahus-73 (H2) - Lillån IBK Ung (H2) 5 - 12 Tommy Nordin, Fredrik Knutsson Mellringehallen - Örebro 28
2018-01-27 15:30 17 KFUM Örebro (H2) - IBF Örebro Ung (H2) 4 - 11 Micael Svensson, Krister Eklund Tegelbruket
2018-01-28 14:30 17 Askersunds IBK (H2) - WSK Lindesberg (H2) 8 - 11 Krister Eklund, Daniel Kallin Närlundahallen
Omgång 18
2018-02-09 19:00 18 WSK Lindesberg (H2) - Örebro FBC (H2) 9 - 8 e.förl. Dan Barthlen, Patrik Ådemark Stadsskogsskolan
2018-02-09 19:15 18 Pålsboda IBF (H2) - IBK Wasahus-73 (H2) 12 - 9 Berndt Swärd, Tony Wennberg Alléhallen, Hallsberg 45
2018-02-10 12:30 18 Wadköping IBK (H2) - Askersunds IBK (H2) 3 - 9 Tommy Nordin, Michael Nilsson Mellringehallen - Örebro
2018-02-10 16:00 18 Kumla IBK (H2) - KFUM Örebro (H2) 12 - 1 Oscar Söljén, Micael Svensson Kumlahallen Viahallen (Stora) 36
Omgång 19
2018-02-16 20:00 19 IBF Örebro Ung (H2) - Wadköping IBK (H2) 10 - 5 Daniel Kallin, Michael Nilsson Idrottshuset Örebro
2018-02-17 15:30 19 KFUM Örebro (H2) - Pålsboda IBF (H2) 6 - 2 Berndt Swärd, Tomas Persson Tegelbruket 20
2018-02-18 12:30 19 Örebro FBC (H2) - Kumla IBK (H2) 6 - 10 Krister Eklund, Daniel Kallin Mellringehallen - Örebro 52
2018-02-18 15:00 19 IBK Wasahus-73 (H2) - WSK Lindesberg (H2) OW (0 - 5) Mellringehallen - Örebro
2018-03-04 12:00 19 Lillån IBK Ung (H2) - Askersunds IBK (H2) 6 - 3 Michael Nilsson, Henrik Zegelsson Idrottshuset Örebro
Omgång 20
2018-02-23 19:00 20 WSK Lindesberg (H2) - Pålsboda IBF (H2) 15 - 4 Tony Wennberg, Micael Svensson Stadsskogsskolan
2018-02-24 16:00 20 Kumla IBK (H2) - IBK Wasahus-73 (H2) 19 - 8 Berndt Swärd, Daniel Kallin Kumlahallen Viahallen (Stora) 57
2018-02-25 15:30 20 KFUM Örebro (H2) - Örebro FBC (H2) 7 - 5 Tommy Nordin, Fredrik Knutsson Tegelbruket
2018-03-09 20:00 20 Lillån IBK Ung (H2) - IBF Örebro Ung (H2) 4 - 5 Micael Svensson, Berndt Swärd Idrottshuset Örebro
Omgång 21
2018-03-02 19:00 21 WSK Lindesberg (H2) - KFUM Örebro (H2) 11 - 4 Tommy Nordin, Fredrik Knutsson Stadsskogsskolan 50
2018-03-02 19:15 21 Pålsboda IBF (H2) - Kumla IBK (H2) 5 - 6 Krister Eklund, Henrik Zegelsson Alléhallen, Hallsberg 84
2018-03-02 20:00 21 IBF Örebro Ung (H2) - Askersunds IBK (H2) 13 - 7 Berndt Swärd, Oscar Söljén Idrottshuset Örebro 63
2018-03-04 12:30 21 IBK Wasahus-73 (H2) - Örebro FBC (H2) 9 - 14 Tommy Nordin, Tomas Persson Mellringehallen - Örebro
Omgång 22
2018-03-11 15:30 22 KFUM Örebro (H2) - IBK Wasahus-73 (H2) 11 - 12 e.förl. Micael Svensson, Oscar Söljén Tegelbruket
2018-03-11 16:00 22 Pålsboda IBF (H2) - Örebro FBC (H2) 6 - 9 Tommy Nordin, Fredrik Knutsson Alléhallen, Hallsberg 42
2018-03-11 16:00 22 Kumla IBK (H2) - WSK Lindesberg (H2) 10 - 5 Berndt Swärd, Tomas Persson Kumlahallen Viahallen (Stora) 116
2018-03-11 16:00 22 Lillån IBK Ung (H2) - Wadköping IBK (H2) 5 - 5 e.förl. Michael Nilsson, Henrik Zegelsson Mellringehallen - Örebro

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis