Spelprogram - Träningsmatcher Pojkar

Kontaktpersoner
Lag Namn E-post Mobil Färger
Farsta IBK USM16 Svart, Svart, Svart
Flens IBF Mattias Östman mattias.ostman@hotmail.se Vit, Svart, Vit
IBF Kolmården P 03/04 Michel Liljeberg michel.liljeberg@telia.com 070-376 77 82 Röd/Svart, Svart, Röd/Svart
IFK Gnesta P 03-05 Tony Carlsson nr 603 tonygnesta@spray.se 0734-368 794 Blå/vit, blå, blå
IFK Mariefred P06 Annelie Lundell annelie.lundell@live.se 076-7222143 blå/vit/blå
IK Standard P05/06 Sofia Stark sofiaestark@gmail.com 070-684 91 43 Svart, Svart, Vit
Katrineholms IBF F03/04 Henrik La Fleur gandalf1024@gmail.com 0763056665 Vit, Svarta, Svart
Katrineholms IBF P04 Claes Rosenkvist claes.rosenkvist@telia.com 070-289 21 31 Vit, Svarta, Svart
Katrineholms IBF P05 Carina Bergius carina.bergius@yahoo.se 073-524 27 41 Vit, Svarta, Svart
Katrineholms IBF p06 Vit, Svarta, Svart
Katrineholms IBF PE P01 Ulrika Gustavsson ulrika242@gmail.com 0735-77 24 90 Vit, Svarta, Svart
Ledberg IBF P 01-02 Fredrik Hemmingberg fredrik.hemmingberg@allt2.se 0733-142075
Ledberg IBF P 03 Fredrik Hemmingberg fredrik.hemmingberg@allt2.se 0733-142075
Linköping IBK Ungdom JAS Jonny Birtner jonny.birtner@ahlin-ekeroth.se 070-5425310 Svart, Svart, Svart
Mesta IBK 04/05-lag Anders Fröberg k.anders.froberg@gmail.com 070-779 18 40 Svart, Svart, Svart
Nyfors IK Petri Kivipaasi petri.kj@outlook.com 0731-418866 Svart, Svart, Svart
Nykvarns IF Vit P03 Magnus Hultquist magnushultquist@yahoo.se 0706622586 Svart, Svart, Svart
Onyx IBS F03/04 Anders Åkerman joaakerman@yahoo.se 0703036528 Orange, Svart, Svart
Onyx IBS P01/02 Leif Eklund leif.eklund@onyxinnebandy.se 070-3996317 Orange, Svart, Svart
Onyx IBS P04 Joakim Aldén jocke.alden@hotmail.com 073-7129061 Orange, Svart, Svart
Onyx IBS P06 Nyköping Sara Ekström ekstroms@yahoo.se 0706004457 Orange, Svart, Svart
Onyx IBS P10 Nyköping Susanna Eklöf sussie_eklof@hotmail.com 073-9166220 Orange, Svart, Svart
Onyx IBS P10 Oxelösund Orange, Svart, Svart
Södermanland P16 Tobias Henriksson tobbeh@yahoo.com 0730-776078
Telge SIBK P03b PG Röd, Röd , Vita
Telge SIBK USM P16 Röd, Röd , Vita
Torshälla IBK (HJ-A) Marcus Åbom kkb@tele2.se 073-9540832 Röd, Svart, Svart
Torshälla IBK P00/01 Svart Mathias Axelsson tias.axelsson@spray.se Röd, Svart, Svart
Torshälla IBK P00/01 Vit Röd, Svart, Svart
Torshälla IBK P-06 Johan Jonsson johan.jonsson@ek-kyl.se 0733-166777 Röd, Svart, Svart
Torshälla IBK P07 Lennart Kisswani lennart.kisswani@mektig.se 070-237 09 39 Röd, Svart, Svart
Trosa Edanö IBK Pj-F Johan Onestam johan.onestam@telia.com 076-115 2311 SVART, SVART, SVART
Värmland P 16 Peter Andersson peter@vibf.nu 0706 86 54 34
Västmanland P 16 Fredrik Rydh 0739299954
Älvsjö AIK IBF P04 Ann Gebeyehu Jansson ann.gebeyehu27@gmail.com 0706160921 Blå, Blå, Blå
Örebro F 16
Örebro P 16
Östergötland F 16
Östergötland P 16 Dan Leijon dan.leijon@se.storck.com 0706 61 51 40
Spelprogram
Tid Omgång Matchnr Match Resultat Domare Plats
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Omgång 1
2017-08-26 13:30 1 169030001 Onyx IBS P01/02 - Katrineholms IBF PE P01 Inst. Göran Karlsson, Dennis Wagermark Rosvalla A
2017-08-27 09:00 1 169030002 Onyx IBS P01/02 - Trosa Edanö IBK Pj-F Inst. Sigge Maurer, Karl-Gustav Bergström Rosvalla A
2017-08-27 18:00 1 169030004 Onyx IBS P04 - Älvsjö AIK IBF P04 Inst. Josef Cakici, Camilla Örnebro Rosvalla B
2017-08-30 20:00 1 169030006 Torshälla IBK P00/01 Svart - Torshälla IBK P00/01 Vit 2 - 0 Marcus Åbom, Niclas Andersson Skjulstahallen A
2017-09-14 18:00 1 169030010 Torshälla IBK P00/01 Svart - Torshälla IBK P00/01 Vit 2 - 0 Skjulstahallen A
2017-09-15 18:00 1 169030009 Telge SIBK P03b PG - IFK Gnesta P 03-05 Inst. Mats Hällgren, Joacim Hansson Västergård Arena A
2017-09-20 18:30 1 169030007 Katrineholms IBF P05 - Flens IBF Inst. Nora Öbrink, Klara Sundholm Duveholmshallen C
2017-09-20 19:00 1 169030013 Mesta IBK 04/05-lag - IK Standard P05/06 Inst. Göran Karlsson, Bethel Zaya Skjulstahallen B
2017-09-23 11:00 1 169030011 Nykvarns IF Vit P03 - Ledberg IBF P 03 Inst. Mathias Lindvall, Tommy Nyring Björkestahallen
2017-09-23 15:00 1 169030012 Nykvarns IF Vit P03 - Ledberg IBF P 03 Inst. Mathias Lindvall, Tommy Nyring Björkestahallen
2017-09-24 13:00 1 169030005 Onyx IBS P06 Nyköping - Katrineholms IBF p06 Inst. Lisabeth Lord, Sigge Maurer Gripenskolan
2017-09-24 16:15 1 169030008 Flens IBF - Katrineholms IBF P05 Inst. Hammarvallen
2017-09-28 14:00 1 169030017 Onyx IBS P04 - Onyx IBS P04 Inst. Henrik Ibjer, Niclas Andersson Rosvalla A
2017-09-28 19:00 1 169030016 IK Standard P05/06 - Mesta IBK 04/05-lag Inst. Christian Engfors Hållstahallen
2017-10-01 11:45 1 169030014 IFK Mariefred P06 - Torshälla IBK P-06 7 - 4 Amanda Sigurbjörnsson, Peter Sigurbjörnsson Hammarens IP
2017-10-07 12:30 1 169030015 IFK Mariefred P06 - Torshälla IBK P07 10 - 5 Michael Amberg, Robin Hynninen Hammarens IP
2017-10-10 18:45 1 169030018 Katrineholms IBF P04 - IBF Kolmården P 03/04 Inst. Håkan Rask, Mikael Samuelsson Duveholmshallen C
2017-11-04 12:00 1 169030003 Södermanland P16 - Östergötland P 16 7 - 1 Jonas Holm, Elin Holm Lånestahallen
2017-11-05 10:00 1 169030019 Östergötland P 16 - Örebro P 16 1 - 9 Tomas Edstrand, Rickard Olsen Åby Arena
2017-11-05 13:00 1 169030020 Östergötland P 16 - Örebro P 16 2 - 8 Tomas Edstrand, Rickard Olsen Åby Arena
2017-11-13 20:30 1 169030021 Östergötland P 16 - Ledberg IBF P 01-02 2 - 3 Johan Nordlander, Peter Persson Friidrottshallen
2017-11-26 12:30 1 169030023 Södermanland P16 - Värmland P 16 6 - 4 Göran Karlsson, Robin Hynninen Skjulstahallen B
2017-11-29 17:45 1 169030025 Telge SIBK USM P16 - Farsta IBK USM16 3 - 0 Mathias Lindvall, Tommy Nyring Västergård Arena A
2017-12-03 13:30 1 169030022 Onyx IBS F03/04 - Katrineholms IBF F03/04 9 - 5 Josef Cakici, Anton Carlsson Ramdalshallen
2017-12-04 20:30 1 169030026 Östergötland P 16 - Linköping IBK Ungdom JAS 4 - 7 Johan Nordlander, William Wengelin Linköpings Sporthall
2017-12-08 19:30 1 169030024 Södermanland P16 - Torshälla IBK (HJ-A) Christian Engfors, Göran Karlsson Skjulstahallen A
2017-12-13 17:00 1 169030027 Mesta IBK 04/05-lag - Nyfors IK Ludvig Carlsson, Linus Broberg Skjulstahallen B
2017-12-20 19:45 1 169030028 Östergötland P 16 - Södermanland P16 Oscar Bard, Hampus Larsson Folkungahallen

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis