Spelprogram - Pantamera Pojkar Blå Svår Lätt B

Kontaktpersoner
Lag Namn E-post Mobil Färger
Bele Barkarby IF IBF Jonas Rostedt jonasrostedt@hotmail.com 0706921850 Svart/Svart/Svart
Bromma KFUK-KFUM Blå, Blå, Vit
Hammarby IF IBF Lotta Bringnäs lotta.bringnas@hotmail.com grön vit, vit, vit
Järfälla IBK Christian Karlson Christian.Karlson@hotmail.se 0733264421 Röd, Röd, Vit
Sigtuna IF IBK Lars Magnus Mikael Ågren magnus.agren@sas.se Blå, Blå, Blå
Silverdals IF Vit, Vit, Vit
Täby FC (C) Mikael Blomgren mikael.blomgren@gmail.com 070-6129663 Vit, Vit, Vit
Täby FC (D) Vit, Vit, Vit
Täby FC (H) Patrick Wiberg Patrick.Wiberg@atea.se 0709-177036 Vit, Vit, Vit
Ängby IF (A) Carina Nordqvist carina.nordqvist@sap.com 070-323 00 53 Grön, Vit, Grön
Spelprogram
Tid Omgång Match Domare Plats Publik
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Omgång 1
1 Ängby IF (A) - Hammarby IF IBF Grimstahallen
1 Täby FC (D) - Sigtuna IF IBK Skarpängskolan A
2017-09-30 09:00 1 Bromma KFUK-KFUM - Täby FC (H) Ricky Bagge, Torbjörn Lundin Stora Mossen 1
2017-10-01 09:00 1 Silverdals IF - Bele Barkarby IF IBF Shabbir Ahmed, Patrik Arvinder Rotebrohallen (Nya)
Omgång 2
2 Hammarby IF IBF - Täby FC (C)
2017-10-07 13:00 2 Täby FC (H) - Ängby IF (A) Andreas Sandgren, Fredrik Sandgren Skarpängskolan A
2017-10-08 09:00 2 Järfälla IBK - Silverdals IF Mats Järnmark, Sebastian Johansson Viksjö Sporthall
2017-10-08 12:00 2 Bele Barkarby IF IBF - Bromma KFUK-KFUM Ricky Bagge, Niklas Van Lienden Björkebyhallen
Omgång 3
3 Silverdals IF - Sigtuna IF IBK Silverdalshallen
2017-10-14 09:00 3 Ängby IF (A) - Bele Barkarby IF IBF Totte Hallgren, Paulina Thunvall Stora Mossen 1
2017-10-14 10:00 3 Täby FC (C) - Täby FC (H) Tommie Wickenbergh, Buster Wickenbergh Skarpängskolan A
2017-10-14 11:00 3 Bromma KFUK-KFUM - Järfälla IBK Alexander Rajala, Paulina Thunvall Stora Mossen 1
Omgång 4
4 Sigtuna IF IBK - Bromma KFUK-KFUM
4 Täby FC (H) - Hammarby IF IBF Skarpängskolan A
2017-10-21 14:00 4 Täby FC (D) - Silverdals IF Carl Kjellstrand, Mimma Spasic Skarpängskolan A
2017-10-22 09:00 4 Bele Barkarby IF IBF - Täby FC (C) Hussein Tourabi, Stefano Bianque Björkebyhallen
2017-10-22 11:00 4 Järfälla IBK - Ängby IF (A) Andreas Eriksson, Hektor Byfors Viksjö Sporthall
Omgång 5
5 Hammarby IF IBF - Bele Barkarby IF IBF
2017-10-28 11:00 5 Bromma KFUK-KFUM - Täby FC (D) Mourice Åkerblom, Gustav Fohlstedt Stora Mossen 1
2017-10-28 14:00 5 Täby FC (C) - Järfälla IBK Oscar Silverbratt, Niklas Wedin Skarpängskolan A
2017-12-10 14:15 5 Ängby IF (A) - Sigtuna IF IBK Sezgin Youmer, Ricky Bagge Grimstahallen
Omgång 6
6 Sigtuna IF IBK - Täby FC (C)
2017-11-12 09:00 6 Bele Barkarby IF IBF - Täby FC (H) Felix Wennerstein, Gustav Fohlstedt Björkebyhallen
2017-11-12 12:00 6 Järfälla IBK - Hammarby IF IBF Andreas Mattsson, Erik Hellgren Viksjö Sporthall
2017-11-12 13:00 6 Täby FC (D) - Ängby IF (A) Emil Kirchner, Andreas Sandgren Skarpängskolan A
Omgång 7
7 Hammarby IF IBF - Sigtuna IF IBK
2017-11-18 10:00 7 Bromma KFUK-KFUM - Silverdals IF Felix Wennerstein, Gustav Fohlstedt Stora Mossen 1
2017-11-18 15:00 7 Täby FC (H) - Järfälla IBK Hannes Hovmöller, Emil Kirchner Skarpängskolan A
2017-11-19 09:00 7 Täby FC (C) - Täby FC (D) Oscar Silverbratt, Tilde Levinson Skarpängskolan A
Omgång 8
8 Sigtuna IF IBK - Täby FC (H)
2017-11-25 15:00 8 Täby FC (D) - Hammarby IF IBF Tommie Wickenbergh, Buster Wickenbergh Skarpängskolan A
2017-11-26 13:30 8 Järfälla IBK - Bele Barkarby IF IBF Emil Aronsson, Noah Krona Viksjö Sporthall
2017-11-26 16:30 8 Silverdals IF - Ängby IF (A) William Grafström, Patrik Arvinder Silverdalshallen
Omgång 9
2017-12-02 09:00 9 Täby FC (H) - Täby FC (D) Tilde Levinson, Anna Skantz Skarpängskolan A
2017-12-02 14:00 9 Täby FC (C) - Silverdals IF Armin Shafiei, Mats Järnmark Skarpängskolan A
2017-12-03 09:00 9 Bele Barkarby IF IBF - Sigtuna IF IBK Shabbir Ahmed, William Wetterud Björkebyhallen
2017-12-03 13:00 9 Ängby IF (A) - Bromma KFUK-KFUM Ricky Bagge, Totte Hallgren Grimstahallen
Omgång 10
10 Sigtuna IF IBK - Järfälla IBK
2017-12-09 11:00 10 Täby FC (D) - Bele Barkarby IF IBF Fredrik Bokström, Oscar Silverbratt Skarpängskolan A
2017-12-09 17:00 10 Bromma KFUK-KFUM - Täby FC (C) Osama Abaied, Johannes Sandberg Stora Mossen 1
2017-12-10 08:30 10 Silverdals IF - Hammarby IF IBF Mats Järnmark, Imtiaz Karim Silverdalshallen
Omgång 11
2017-12-16 09:30 11 Hammarby IF IBF - Bromma KFUK-KFUM William Rennerfelt, Fredrik Hallenberg Sjöstadshallen
2017-12-16 16:00 11 Täby FC (C) - Ängby IF (A) Carl Kjellstrand, Buster Wickenbergh Skarpängskolan A
2017-12-17 09:00 11 Järfälla IBK - Täby FC (D) Daniel Bäckner, Edvin Hedenström Viksjö Sporthall
2017-12-17 10:00 11 Täby FC (H) - Silverdals IF Per Sundvall, Niklas Wedin Skarpängskolan A
Omgång 12
2018-01-07 09:00 12 Bele Barkarby IF IBF - Silverdals IF Andreas Mattsson, Osama Abaied Björkebyhallen
2018-01-07 10:00 12 Täby FC (H) - Bromma KFUK-KFUM Leif Karlsson, Magnus Berg Skarpängskolan A
2018-01-07 10:15 12 Sigtuna IF IBK - Täby FC (D) Arne Brovig, Jan Lingemark Prästängshallen
2018-01-14 13:30 12 Hammarby IF IBF - Ängby IF (A) Svedje Ohlson, Björn Larsson Liljeholmshallen 1
Omgång 13
2018-01-13 15:00 13 Täby FC (C) - Hammarby IF IBF Oscar Silverbratt, Andreas Sandgren Skarpängskolan A
2018-01-14 10:00 13 Ängby IF (A) - Täby FC (H) Felix Wennerstein, Mourice Åkerblom Grimstahallen
2018-01-14 11:00 13 Bromma KFUK-KFUM - Bele Barkarby IF IBF Felix Wennerstein, Mourice Åkerblom Grimstahallen
2018-01-14 12:15 13 Silverdals IF - Järfälla IBK Andreas Sandgren, Fredrik Sandgren Silverdalshallen
Omgång 14
14 Sigtuna IF IBK - Silverdals IF Prästängshallen
2018-01-20 16:00 14 Täby FC (H) - Täby FC (C) Adam Sundbom, Ulf Jonsson Skarpängskolan A
2018-01-21 09:00 14 Bele Barkarby IF IBF - Ängby IF (A) Charlie Bohlin, Fredrik Hallenberg Björkebyhallen
2018-01-21 10:00 14 Järfälla IBK - Bromma KFUK-KFUM Alexander Dahlberg Leijon, Lucas Nordin Viksjö Sporthall
Omgång 15
2018-01-27 09:45 15 Hammarby IF IBF - Täby FC (H) Rebecka Edin, Kevin Helly Sjöstadshallen
2018-01-28 10:15 15 Ängby IF (A) - Järfälla IBK Imtiaz Karim, Per Sundvall Grimstahallen
2018-01-28 12:45 15 Bromma KFUK-KFUM - Sigtuna IF IBK Imtiaz Karim, Per Sundvall Grimstahallen
2018-01-28 14:00 15 Täby FC (C) - Bele Barkarby IF IBF Fredrik Sandgren, Oscar Silverbratt Grindtorpshallen
2018-01-28 14:00 15 Silverdals IF - Täby FC (D) Patrik Arvinder, Jonatan Svahn Silverdalshallen
Omgång 16
2018-02-04 09:00 16 Sigtuna IF IBK - Ängby IF (A) Albin Schulat, Joel Sandberg Prästängshallen
2018-02-04 12:00 16 Täby FC (D) - Bromma KFUK-KFUM Tim Svensson, Ulf Jonsson Erikslundshallen
2018-02-04 13:00 16 Järfälla IBK - Täby FC (C) Jesper Roth, Mattias Thomasson Viksjö Sporthall
2018-02-04 13:00 16 Bele Barkarby IF IBF - Hammarby IF IBF Max Ekstedt, Kari Malmros Björkebyhallen
Omgång 17
2018-02-10 10:00 17 Ängby IF (A) - Täby FC (D) Mourice Åkerblom, Samuel Oreland Stora Mossen 1
2018-02-10 12:00 17 Täby FC (H) - Bele Barkarby IF IBF Tim Svensson, Armin Shafiei Skarpängskolan A
2018-02-10 13:00 17 Täby FC (C) - Sigtuna IF IBK Lovisa Lindblom, Andreas Beijer Skarpängskolan A
2018-02-11 10:00 17 Hammarby IF IBF - Järfälla IBK Leif Karlsson, Petra Dynesius Vintervikshallen
Omgång 18
2018-02-17 13:00 18 Täby FC (D) - Täby FC (C) Daniel Skantze, Oscar Silverbratt Skarpängskolan A
2018-02-18 09:30 18 Silverdals IF - Bromma KFUK-KFUM Arne Brovig, Samuel Oreland Silverdalshallen
2018-02-18 12:00 18 Järfälla IBK - Täby FC (H) Emil Aronsson, Noah Krona Viksjö Sporthall
2018-03-17 15:00 18 Sigtuna IF IBK - Hammarby IF IBF Joel Sandberg, Jesper Algotsson Prästängshallen
Omgång 19
2018-03-10 09:00 19 Hammarby IF IBF - Täby FC (D) Håkan Taxén, Fredrik Hallenberg Liljeholmshallen 3
2018-03-10 11:00 19 Täby FC (H) - Sigtuna IF IBK Buster Wickenbergh, Tommie Wickenbergh Skarpängskolan A
2018-03-11 09:00 19 Ängby IF (A) - Silverdals IF Mats Andersson, Felix Wennerstein Grimstahallen
2018-03-11 09:00 19 Bele Barkarby IF IBF - Järfälla IBK Max Ekstedt, Vilgot Widlöf Björkebyhallen
Omgång 20
2018-03-17 10:00 20 Bromma KFUK-KFUM - Ängby IF (A) Mourice Åkerblom, Felix Wennerstein Stora Mossen 1
2018-03-18 09:00 20 Silverdals IF - Täby FC (C) Jonatan Svahn, Fredrik Sandgren Rotebrohallen (Nya)
2018-03-18 09:00 20 Täby FC (D) - Täby FC (H) Fabian Magnell, Tim Svensson Skarpängskolan A
2018-03-18 16:30 20 Sigtuna IF IBK - Bele Barkarby IF IBF Lars Reuterhagen, Leif Karlsson Prästängshallen
Omgång 21
2018-03-24 12:00 21 Täby FC (C) - Bromma KFUK-KFUM Armin Shafiei, Andreas Beijer Skarpängskolan A
2018-03-25 10:30 21 Hammarby IF IBF - Silverdals IF Lars Reuterhagen, Aldin Imamovic Sjöstadshallen
2018-03-25 11:00 21 Bele Barkarby IF IBF - Täby FC (D) Ricky Bagge, Charlie Bohlin Björkebyhallen
2018-03-25 16:15 21 Järfälla IBK - Sigtuna IF IBK Erik Hellgren, Daniel Bäckner Viksjö Sporthall
Omgång 22
2018-04-07 11:00 22 Täby FC (D) - Järfälla IBK Tommie Wickenbergh, Carl Kjellstrand Skarpängskolan A
2018-04-07 13:30 22 Bromma KFUK-KFUM - Hammarby IF IBF Felix Wennerstein, Gustav Fohlstedt Stora Mossen 1
2018-04-08 10:00 22 Ängby IF (A) - Täby FC (C) Mattias Thomasson, Shabbir Ahmed Grimstahallen
2018-04-08 17:15 22 Silverdals IF - Täby FC (H) Mats Järnmark, Kevin Neemé Arena Satelliten

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis