Spelprogram - DM Herrar

Kontaktpersoner
Lag Namn E-post Mobil Färger
Haparanda AIK (A-lag) Kimmo Harjutsalo kim82_3@hotmail.com 070-2773064 Grå, Grå, Vit
IBF Argentum 91 H2 (A-lag) Lila eller svart eller röd/vit, Svart, Svart
IBK Boden (A-lag) Svart, Svart, Svart
IBK Luleå (A-lag) Eva Ek evis@telia.com 070-5222125 Orange/svart, Svart, Svart
K 4 IF (A-lag) Blå, Blå, Blå
Kiruna AIF (A-lag) Svart/gul, Svart, Svart
Luleå SK (A-lag) Blå/Vit, blå, blå
Pajala IF (A-lag) svart, svart, svart
Segr. TAIF-ÖIBF Rött, Rött, Vitt
StiL Innebandy (A-lag) Mattias Ingvarsson Vit, Svart, Vit
Sunderby SK (A-lag) Gul , Blå, Blå
Team Kalix IBK (A-lag) Röd, Svart, Svart
Tväråselets AIF H3 (A-lag) Gul, Svart, Gul
Wibax Patriot IBK Piteå (A-lag) Conny Björnfot conny.bjornfot@innebandy.se 073 - 814 60 03 Rött, Rött, Vitt
Öjebyns IBF (A-lag) Blå, Blå/Svart, Svart
Spelprogram
Tid Omgång Match Resultat Domare Plats Publik
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Omgång 1
2017-08-01 00:00 1 IBK Boden (A-lag) - Sunderby SK (A-lag) WO (5 - 0) Boden Arena
2017-08-01 00:00 1 Sunderby SK (A-lag) - IBK Boden (A-lag) OW (0 - 5) Sunderby Sp
2017-09-04 00:00 1 K 4 IF (A-lag) - IBF Argentum 91 H2 (A-lag) WO (5 - 0) ND Hallen
2017-09-04 00:00 1 IBF Argentum 91 H2 (A-lag) - K 4 IF (A-lag) OW (0 - 5) Arjeplog Sporthall
2017-09-04 00:00 1 Pajala IF (A-lag) - Kiruna AIF (A-lag) OW (0 - 5) Pajala Sp
2017-09-04 00:00 1 Kiruna AIF (A-lag) - Pajala IF (A-lag) WO (5 - 0) Rakethallen Kiruna
2017-09-12 19:30 1 Team Kalix IBK (A-lag) - Haparanda AIK (A-lag) 9 - 10 Jari Korpi, Pasi Ronkainen Sportcity Kalix 35
2017-09-12 20:00 1 Öjebyns IBF (A-lag) - Tväråselets AIF H3 (A-lag) 5 - 2 Magnus Grahn, Pär Wårell Norrmalmia Sph 125
2017-09-16 15:45 1 Luleå SK (A-lag) - StiL Innebandy (A-lag) 6 - 6 e.förl. Magnus Grahn, Pasi Ronkainen Hälsans hus 22
2017-09-16 16:30 1 Haparanda AIK (A-lag) - Team Kalix IBK (A-lag) 9 - 7 Jari Korpi, Jörgen Eriksson Idrottshuset Haparanda 62
2017-09-17 13:30 1 Tväråselets AIF H3 (A-lag) - Öjebyns IBF (A-lag) 11 - 11 Jörgen Eriksson, Jari Korpi Älvsby Sp 92
2017-09-17 14:30 1 StiL Innebandy (A-lag) - Luleå SK (A-lag) 7 - 2 Pasi Ronkainen, Tobias Skogsberg Luleå Energi Arena 47
Omgång 2
2017-10-31 20:15 2 Wibax Patriot IBK Piteå (A-lag) - Öjebyns IBF (A-lag) 14 - 1 Johan Krispinsson, Gustaf Vallgren Norrmalmia Sph 310
2017-11-04 14:00 2 K 4 IF (A-lag) - StiL Innebandy (A-lag) 8 - 7 Pasi Ronkainen, Magnus Grahn ND Hallen 122
2017-12-01 20:30 2 Kiruna AIF (A-lag) - Haparanda AIK (A-lag) 6 - 7 Johan Krispinsson, Gustaf Vallgren Rakethallen Kiruna 200
2017-12-21 20:30 2 IBK Luleå (A-lag) - IBK Boden (A-lag) 13 - 4 Gustaf Vallgren, Johan Krispinsson Örnäsets Sp
Omgång 3
2018-02-03 09:30 3 Wibax Patriot IBK Piteå (A-lag) - K 4 IF (A-lag) 13 - 1 Johan Krispinsson, Gustaf Vallgren Örnäsets Sp 81
2018-02-03 12:00 3 IBK Luleå (A-lag) - Haparanda AIK (A-lag) 8 - 4 Jörgen Eriksson, Pär Wårell Örnäsets Sp 85
Omgång 4
2018-02-03 15:00 4 K 4 IF (A-lag) - Haparanda AIK (A-lag) 10 - 5 Jörgen Eriksson, Pär Wårell Örnäsets Sp 41
Omgång 5
2018-02-03 17:30 5 Wibax Patriot IBK Piteå (A-lag) - IBK Luleå (A-lag) 6 - 5 e.förl. Jörgen Eriksson, Gustaf Vallgren Örnäsets Sp 90

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis