Spelprogram - Herrar Division 2

Kontaktpersoner
Lag Namn E-post Mobil Färger
CL98IC Mikael Sandebäck mikael.sandeback@skanska.se 072-5730595 Blå/blå/blå
FBC Karlskrona Elmar Gudbrandsson elmar@idrotten.se 073-3163162 Orange, Svart, Orange
Gnosjö IBK Gustav Söderlund gustavsoederlund@gmail.com 0726445532 Svart/Svart/Svart
Ingelstad IBK Anders Karlsson anderskarlsson@ingelstadibk.se 0736105489 röd tröja, svarta shorts och röda strumpor.
Månsarps IBK Mikael Henriksson mikke.henriksson@telia.com 0734-188169 lila/vitt/vitt
Nybro IBK Fredrik Rosen Fredrik.rosenn@gmail.com 0762750381 Svart/Svart/Svart
Nässjö IBF Johan Svensson jsvensson1990@gmail.com 0735 - 057717 Svart, Svart, Svart
Slätafly/SK IBK Andreas Swedestam andreas.swedestam@electra.se 0706-019798 Blå, Blå, Svart (tröja, byxa, strumpa)
Stenåsa-Sandby-Gårdby IF Jimmie Nilsson jimmienilsson1@hotmail.com 073-8425316 Röd, Blå, Röd
Sävsjö IBK Per Swärdh Pelle.swardh@gmail.com 0763089333 Röd,Svart, Vit
Vetlanda IBF Patrik Lööf patrik.loof@icloud.com 0705-783540 Blå/Blå/Blå
Vimmerby IBK Peter Kronstrand pkronstrand@gmail.com 070 614 51 64 Svart-vit/vit/vit
Spelprogram
Tid Omgång Match Resultat Domare Plats Publik
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Omgång 1
2018-10-05 19:30 1 Sävsjö IBK - Nässjö IBF 6 - 2 Dawan Mofak, Jesper Rygert Sävsjö Sporthall 725
2018-10-05 19:30 1 CL98IC - Gnosjö IBK 4 - 3 e.förl. Jonas Hellberg, Anders Stenberg Kalmar Sporthall A-hall 225
2018-10-05 20:00 1 Ingelstad IBK - Nybro IBK 7 - 5 Gerhardt Borkowski, Viktor Bringstam Ingelstads Sporthall
2018-10-05 20:00 1 FBC Karlskrona - Vimmerby IBK 3 - 7 Ulf Åberg, Per Elofsson Vedeby Sporthall A 123
2018-10-05 20:00 1 Månsarps IBK - Vetlanda IBF 3 - 7 Casper Dahlberg, Niklas Dahlberg Norrahammars Sporthall 152
2018-10-05 20:00 1 Stenåsa-Sandby-Gårdby IF - Slätafly/SK IBK 3 - 4 Henrik Carlsson, Joacim Olofsson Färjehallen
Omgång 2
2018-10-12 19:30 2 Vimmerby IBK - Sävsjö IBK 7 - 5 Edo Sabanovic, Jonas Widenstedt Vimmerby Sporthall 493
2018-10-12 19:30 2 Vetlanda IBF - CL98IC 7 - 2 Dawan Mofak, Jesper Rygert ISCAR Arena A-hall, Vetlanda 317
2018-10-12 19:30 2 Slätafly/SK IBK - FBC Karlskrona 1 - 0 Per Bratt, Henrik Gilliusson Torsås Sporthall 294
2018-10-12 20:00 2 Nybro IBK - Månsarps IBK 5 - 4 Roger Gardell, Michell Rohde OG-Hallen 98
2018-10-13 15:00 2 Nässjö IBF - Stenåsa-Sandby-Gårdby IF 5 - 8 Henrik Carlsson, Joacim Olofsson Nässjö Sporthall 125
2018-10-14 17:00 2 Gnosjö IBK - Ingelstad IBK 2 - 3 Gustav Jarnegren, Oliver Hillerström Töllstorpshallen 150
Omgång 3
2018-10-19 19:30 3 CL98IC - Vimmerby IBK 6 - 3 Roger Gardell, Michell Rohde Kalmar Sporthall A-hall 180
2018-10-19 20:00 3 Ingelstad IBK - Nässjö IBF 6 - 3 Jonas Hellberg, Anders Stenberg Ingelstads Sporthall 142
2018-10-19 20:00 3 FBC Karlskrona - Gnosjö IBK 4 - 3 Henrik Carlsson, Joacim Olofsson Vedeby Sporthall A 174
2018-10-19 20:00 3 Månsarps IBK - Slätafly/SK IBK 4 - 5 Gerhardt Borkowski, Viktor Bringstam Norrahammars Sporthall 111
2018-10-19 20:00 3 Stenåsa-Sandby-Gårdby IF - Vetlanda IBF 8 - 7 Ulf Åberg, Per Elofsson Torslundahallen
2018-10-20 15:00 3 Sävsjö IBK - Nybro IBK 7 - 6 Dawan Mofak, Jesper Rygert Sävsjö Sporthall 251
Omgång 4
2018-10-26 19:30 4 Vetlanda IBF - Ingelstad IBK 5 - 3 Casper Dahlberg, Niklas Dahlberg ISCAR Arena A-hall, Vetlanda 185
2018-10-26 19:30 4 CL98IC - Nybro IBK 4 - 4 e.förl. Ulf Åberg, Per Elofsson Kalmar Sporthall D-hall 150
2018-10-26 19:30 4 Nässjö IBF - FBC Karlskrona 6 - 6 e.förl. Dawan Mofak, Jesper Rygert Nässjö Sporthall 110
2018-10-26 19:30 4 Gnosjö IBK - Månsarps IBK 5 - 4 Per Bratt, Henrik Gilliusson Töllstorpshallen 144
2018-10-26 20:00 4 Slätafly/SK IBK - Sävsjö IBK 4 - 6 Jonas Widenstedt, Anders Stenberg Torsås Sporthall 301
2018-10-28 16:00 4 Vimmerby IBK - Stenåsa-Sandby-Gårdby IF 11 - 7 Ulf Åberg, Per Elofsson Vimmerby Sporthall 627
Omgång 5
2018-11-02 19:30 5 Sävsjö IBK - Vetlanda IBF 2 - 3 e.förl. Henrik Carlsson, Joacim Olofsson Sävsjö Sporthall 862
2018-11-02 19:30 5 CL98IC - Nässjö IBF 10 - 1 Gerhardt Borkowski, Viktor Bringstam Kalmar Sporthall A-hall 101
2018-11-02 20:00 5 Ingelstad IBK - Slätafly/SK IBK 5 - 4 Marcus Karlström, Edo Sabanovic Ingelstads Sporthall 106
2018-11-02 20:00 5 FBC Karlskrona - Nybro IBK 7 - 4 Per Bratt, Henrik Gilliusson Vedeby Sporthall A 133
2018-11-02 20:00 5 Månsarps IBK - Vimmerby IBK 4 - 11 Thomas Bergström, Jonas Einarsson Norrahammars Sporthall 112
2018-11-02 20:00 5 Stenåsa-Sandby-Gårdby IF - Gnosjö IBK 10 - 8 Jonas Hellberg, Anders Stenberg Torslundahallen
Omgång 6
2018-11-09 19:30 6 Gnosjö IBK - Sävsjö IBK 5 - 6 Viktor Bringstam, Edo Sabanovic Töllstorpshallen 175
2018-11-09 19:30 6 Slätafly/SK IBK - CL98IC 3 - 4 Henrik Carlsson, Per Elofsson Torsås Sporthall 273
2018-11-09 19:30 6 Vimmerby IBK - Ingelstad IBK 6 - 7 Dawan Mofak, Jesper Rygert Vimmerby Sporthall 647
2018-11-09 19:30 6 Nybro IBK - Stenåsa-Sandby-Gårdby IF 7 - 5 Senad Hamula, Linus Sandberg Nybro Sporthall 203
2018-11-09 20:00 6 Vetlanda IBF - FBC Karlskrona 5 - 2 Jonas Hellberg, Anders Stenberg ISCAR Arena A-hall, Vetlanda 155
2018-11-09 20:00 6 Månsarps IBK - Nässjö IBF 7 - 3 Oliver Hillerström, Jonas Ottosson Norrahammars Sporthall 109
Omgång 7
2018-11-16 19:30 7 Sävsjö IBK - Månsarps IBK Gustav Jarnegren, Oliver Hillerström Sävsjö Sporthall
2018-11-16 19:30 7 Nässjö IBF - Vetlanda IBF Ulf Åberg, Per Elofsson Nässjö Sporthall
2018-11-16 19:30 7 Vimmerby IBK - Slätafly/SK IBK Jonas Hellberg, Anders Stenberg Vimmerby Sporthall
2018-11-16 20:00 7 Ingelstad IBK - CL98IC Dawan Mofak, Jesper Rygert Ingelstads Sporthall
2018-11-16 20:00 7 Stenåsa-Sandby-Gårdby IF - FBC Karlskrona Casper Dahlberg, Niklas Dahlberg Torslundahallen
2018-11-16 20:00 7 Nybro IBK - Gnosjö IBK Henrik Carlsson, Joacim Olofsson OG-Hallen
Omgång 8
2018-11-22 19:30 8 Nässjö IBF - Vimmerby IBK Nässjö Sporthall
2018-11-23 19:30 8 CL98IC - Stenåsa-Sandby-Gårdby IF Kalmar Sporthall A-hall
2018-11-23 19:30 8 Vetlanda IBF - Nybro IBK ISCAR Arena A-hall, Vetlanda
2018-11-23 20:00 8 FBC Karlskrona - Sävsjö IBK Vedeby Sporthall A
2018-11-23 20:00 8 Månsarps IBK - Ingelstad IBK Norrahammars Sporthall
2018-11-23 20:00 8 Gnosjö IBK - Slätafly/SK IBK Töllstorpshallen
Omgång 9
2018-11-30 19:30 9 CL98IC - Månsarps IBK Kalmar Sporthall A-hall
2018-11-30 19:30 9 Gnosjö IBK - Vetlanda IBF Töllstorpshallen
2018-11-30 20:00 9 Ingelstad IBK - FBC Karlskrona Ingelstads Sporthall
2018-11-30 20:00 9 Nybro IBK - Vimmerby IBK OG-Hallen
2018-12-01 15:00 9 Sävsjö IBK - Stenåsa-Sandby-Gårdby IF Sävsjö Sporthall
2018-12-02 16:00 9 Slätafly/SK IBK - Nässjö IBF Torsås Sporthall
Omgång 10
2018-12-07 19:30 10 Sävsjö IBK - Ingelstad IBK Sävsjö Sporthall
2018-12-07 19:30 10 Nässjö IBF - Nybro IBK Nässjö Sporthall
2018-12-07 20:00 10 FBC Karlskrona - CL98IC Vedeby Sporthall A
2018-12-07 20:00 10 Stenåsa-Sandby-Gårdby IF - Månsarps IBK Torslundahallen
2018-12-07 20:00 10 Slätafly/SK IBK - Vetlanda IBF Torsås Sporthall
2018-12-08 14:00 10 Vimmerby IBK - Gnosjö IBK Vimmerby Sporthall
Omgång 11
2018-12-14 19:30 11 CL98IC - Sävsjö IBK Kalmar Sporthall A-hall
2018-12-14 19:30 11 Nybro IBK - Slätafly/SK IBK Nybro Sporthall
2018-12-14 19:30 11 Vetlanda IBF - Vimmerby IBK ISCAR Arena A-hall, Vetlanda
2018-12-14 20:00 11 Ingelstad IBK - Stenåsa-Sandby-Gårdby IF Ingelstads Sporthall
2018-12-16 15:30 11 Månsarps IBK - FBC Karlskrona Norrahammars Sporthall
2018-12-16 17:00 11 Gnosjö IBK - Nässjö IBF Töllstorpshallen
Omgång 12
2019-01-04 19:30 12 Nässjö IBF - Sävsjö IBK Nässjö Sporthall
2019-01-04 19:30 12 Vetlanda IBF - Månsarps IBK ISCAR Arena A-hall, Vetlanda
2019-01-04 19:30 12 Slätafly/SK IBK - Stenåsa-Sandby-Gårdby IF Torsås Sporthall
2019-01-04 20:00 12 Nybro IBK - Ingelstad IBK OG-Hallen
2019-01-06 16:00 12 Vimmerby IBK - FBC Karlskrona Vimmerby Sporthall
2019-01-09 20:00 12 Gnosjö IBK - CL98IC Töllstorpshallen
Omgång 13
2019-01-11 19:30 13 CL98IC - Vetlanda IBF Kalmar Sporthall A-hall
2019-01-11 20:00 13 Ingelstad IBK - Gnosjö IBK Ingelstads Sporthall
2019-01-11 20:00 13 FBC Karlskrona - Slätafly/SK IBK Vedeby Sporthall A
2019-01-11 20:00 13 Månsarps IBK - Nybro IBK Norrahammars Sporthall
2019-01-11 20:00 13 Stenåsa-Sandby-Gårdby IF - Nässjö IBF Torslundahallen
2019-01-12 15:00 13 Sävsjö IBK - Vimmerby IBK Sävsjö Sporthall
Omgång 14
2019-01-18 19:30 14 Nässjö IBF - Ingelstad IBK Nässjö Sporthall
2019-01-18 19:30 14 Vimmerby IBK - CL98IC Vimmerby Sporthall
2019-01-18 20:00 14 Nybro IBK - Sävsjö IBK OG-Hallen
2019-01-18 20:00 14 Slätafly/SK IBK - Månsarps IBK Torsås Sporthall
2019-01-18 20:00 14 Vetlanda IBF - Stenåsa-Sandby-Gårdby IF ISCAR Arena A-hall, Vetlanda
2019-01-20 17:00 14 Gnosjö IBK - FBC Karlskrona Töllstorpshallen
Omgång 15
2019-01-25 19:30 15 Nybro IBK - CL98IC Nybro Sporthall
2019-01-25 20:00 15 Ingelstad IBK - Vetlanda IBF Ingelstads Sporthall
2019-01-25 20:00 15 Sävsjö IBK - Slätafly/SK IBK Sävsjö Sporthall
2019-01-25 20:00 15 FBC Karlskrona - Nässjö IBF Vedeby Sporthall A
2019-01-25 20:00 15 Månsarps IBK - Gnosjö IBK Norrahammars Sporthall
2019-01-26 14:00 15 Stenåsa-Sandby-Gårdby IF - Vimmerby IBK Torslundahallen
Omgång 16
2019-02-01 19:30 16 Slätafly/SK IBK - Ingelstad IBK Torsås Sporthall
2019-02-01 19:30 16 Vetlanda IBF - Sävsjö IBK ISCAR Arena A-hall, Vetlanda
2019-02-01 19:30 16 Vimmerby IBK - Månsarps IBK Vimmerby Sporthall
2019-02-01 20:00 16 Nybro IBK - FBC Karlskrona OG-Hallen
2019-02-02 15:00 16 Nässjö IBF - CL98IC Nässjö Sporthall
2019-02-03 17:00 16 Gnosjö IBK - Stenåsa-Sandby-Gårdby IF Töllstorpshallen
Omgång 17
2019-02-08 19:30 17 CL98IC - Slätafly/SK IBK Kalmar Sporthall A-hall
2019-02-08 19:30 17 Nässjö IBF - Månsarps IBK Nässjö Sporthall
2019-02-08 20:00 17 Ingelstad IBK - Vimmerby IBK Ingelstads Sporthall
2019-02-08 20:00 17 FBC Karlskrona - Vetlanda IBF Vedeby Sporthall A
2019-02-08 20:00 17 Stenåsa-Sandby-Gårdby IF - Nybro IBK Torslundahallen
2019-02-09 15:30 17 Sävsjö IBK - Gnosjö IBK Sävsjö Sporthall
Omgång 18
2019-02-15 19:30 18 CL98IC - Ingelstad IBK Kalmar Sporthall A-hall
2019-02-15 19:30 18 Vetlanda IBF - Nässjö IBF ISCAR Arena A-hall, Vetlanda
2019-02-15 20:00 18 Månsarps IBK - Sävsjö IBK Norrahammars Sporthall
2019-02-15 20:00 18 FBC Karlskrona - Stenåsa-Sandby-Gårdby IF Vedeby Sporthall A
2019-02-15 20:00 18 Gnosjö IBK - Nybro IBK Töllstorpshallen
2019-02-15 20:00 18 Slätafly/SK IBK - Vimmerby IBK Torsås Sporthall
Omgång 19
2019-02-22 19:30 19 Vimmerby IBK - Nässjö IBF Vimmerby Sporthall
2019-02-22 20:00 19 Ingelstad IBK - Månsarps IBK Ingelstads Sporthall
2019-02-22 20:00 19 Stenåsa-Sandby-Gårdby IF - CL98IC Färjehallen
2019-02-22 20:00 19 Nybro IBK - Vetlanda IBF OG-Hallen
2019-02-22 20:00 19 Slätafly/SK IBK - Gnosjö IBK Torsås Sporthall
2019-02-24 18:00 19 Sävsjö IBK - FBC Karlskrona Sävsjö Sporthall
Omgång 20
2019-03-01 19:30 20 Vimmerby IBK - Nybro IBK Vimmerby Sporthall
2019-03-01 19:30 20 Vetlanda IBF - Gnosjö IBK ISCAR Arena A-hall, Vetlanda
2019-03-01 19:30 20 Nässjö IBF - Slätafly/SK IBK Nässjö Sporthall
2019-03-01 20:00 20 Månsarps IBK - CL98IC Norrahammars Sporthall
2019-03-01 20:00 20 FBC Karlskrona - Ingelstad IBK Vedeby Sporthall A
2019-03-02 15:00 20 Stenåsa-Sandby-Gårdby IF - Sävsjö IBK Torslundahallen
Omgång 21
2019-03-08 19:30 21 CL98IC - FBC Karlskrona Kalmar Sporthall A-hall
2019-03-08 20:00 21 Ingelstad IBK - Sävsjö IBK Ingelstads Sporthall
2019-03-08 20:00 21 Månsarps IBK - Stenåsa-Sandby-Gårdby IF Norrahammars Sporthall
2019-03-08 20:00 21 Nybro IBK - Nässjö IBF OG-Hallen
2019-03-08 20:00 21 Gnosjö IBK - Vimmerby IBK Töllstorpshallen
2019-03-08 20:00 21 Vetlanda IBF - Slätafly/SK IBK ISCAR Arena A-hall, Vetlanda
Omgång 22
2019-03-15 20:00 22 Stenåsa-Sandby-Gårdby IF - Ingelstad IBK Torslundahallen
2019-03-15 20:00 22 Sävsjö IBK - CL98IC Sävsjö Sporthall
2019-03-15 20:00 22 FBC Karlskrona - Månsarps IBK Vedeby Sporthall A
2019-03-15 20:00 22 Slätafly/SK IBK - Nybro IBK Torsås Sporthall
2019-03-15 20:00 22 Nässjö IBF - Gnosjö IBK Nässjö Sporthall
2019-03-15 20:00 22 Vimmerby IBK - Vetlanda IBF Vimmerby Sporthall

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis