Spelprogram - Damer division 2 Norra

Kontaktpersoner
Lag Namn E-post Mobil Färger
Duvbo IK (A) Carolina Zetterman carolina.zetterman@gmail.com Röd, Röd, Svart
Hässelby SK IBK (B) Lars Hellman lasse@plandokfiber.se 0707653335 Röd, Svart, Svart
Högalids IF (A) Caroline Silverudd Lundbom damer@hogalid.com 076-8095615 Vit/Blå/Vit
Sigtuna IF IBK Helene Chandler Rosencrantz hrosencrantz@agility.com 070-200 96 37 blå/blå/blå
Sollentuna IBF Johan Parnestig johan.parnestig@sollentunaibf.se 070-7407298 Röd/Svart/Röd
Sundbybergs IK (A) Niklas Palmkvist niklaspa@hotmail.com 0704614644 Grön/vit/grön
Täby FC (B) Pelle Dohlwitz pelle@peis.se 0761-853883 Vit, Vit, Vit
Vallentuna IBK Stefan Karlsson tumbasteffe@yahoo.com 0761276969 Svart tröja svarta byxor svarta strumpor
Vaxholms IBF Peter Sundström peter.sundstrom@vaxholmsinnebandy.se 070-6854445 Svart/Svart/Svart
Åkersberga IBF (B) Sara Edberg saraeedberg@gmail.com 0709549969 Orange tröja, svarta shorts, orangea strumpor.
Spelprogram
Tid Omgång Match Resultat Domare Plats Publik
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Omgång 1
2018-09-22 11:00 1 Duvbo IK (A) - Hässelby SK IBK (B) 6 - 1 Linus Warrenstein, Petra Dynesius Brotorpshallen 30
2018-09-22 13:45 1 Sundbybergs IK (A) - Vallentuna IBK 4 - 0 Jonas Laurell, Fredrik Dahl Hallonbergshallen
2018-09-22 15:15 1 Högalids IF (A) - Vaxholms IBF 5 - 3 Svedje Ohlson, Fadi Saffo Skanstullshallen
2018-09-23 10:00 1 Sollentuna IBF - Åkersberga IBF (B) 9 - 4 Fadi Saffo, Jonas Edström Arena Satelliten 57
2018-09-23 10:30 1 Täby FC (B) - Sigtuna IF IBK 7 - 4 Alexander Mattsson, Andreas Mattsson Grindtorpshallen
Omgång 2
2018-09-29 17:30 2 Vaxholms IBF - Duvbo IK (A) 1 - 5 Martin Svensson, Stefano Bianque Innebandyhallen Vaxholm 76
2018-09-29 18:15 2 Åkersberga IBF (B) - Täby FC (B) 3 - 4 Lars Sundlöf, Per Sundvall Åkersberga Sporthall A
2018-09-30 15:00 2 Vallentuna IBK - Sollentuna IBF 2 - 7 Lars Sundlöf, Per Sundvall Hammarbackens Sporthall
2018-09-30 17:30 2 Hässelby SK IBK (B) - Sundbybergs IK (A) 7 - 5 Fadi Saffo, Jessika Forsberg Hässelbyhallen
2019-03-24 15:00 2 Sigtuna IF IBK - Högalids IF (A) 5 - 4 Fredrik Nensén, Lars Reuterhagen Prästängshallen
Omgång 3
2018-10-13 09:00 3 Sollentuna IBF - Hässelby SK IBK (B) 3 - 1 Karl-Johan Leijon, Thomas Gjutarenäfve Sollentuna sim och sporthall 50
2018-10-13 13:00 3 Högalids IF (A) - Åkersberga IBF (B) 1 - 7 Erik Hellgren, Oscar Forstadius Eriksdalshallen
2018-10-13 13:00 3 Täby FC (B) - Vallentuna IBK 4 - 1 Jonas Edström, Ulf Jonsson Grindtorpshallen
2018-10-13 13:15 3 Sundbybergs IK (A) - Duvbo IK (A) 3 - 2 Shabbir Ahmed, Torbjörn Lundin Hallonbergshallen
2018-10-14 14:15 3 Sigtuna IF IBK - Vaxholms IBF 7 - 4 Alexander Mattsson, Andreas Mattsson Prästängshallen
Omgång 4
2018-10-20 16:30 4 Vallentuna IBK - Högalids IF (A) 3 - 2 Roger Nyström, William Albrecht Hammarbackens Sporthall
2018-10-27 13:30 4 Duvbo IK (A) - Sollentuna IBF 3 - 3 Imtiaz Karim, Erik Hellgren Brotorpshallen 47
2018-10-28 15:00 4 Hässelby SK IBK (B) - Täby FC (B) 4 - 1 Ricky Bagge, Patrik Larsson Hässelbyhallen
2018-10-28 16:30 4 Vaxholms IBF - Sundbybergs IK (A) 1 - 1 Ulf Jonsson, Roger Nyström Innebandyhallen Vaxholm 78
2018-10-28 17:30 4 Åkersberga IBF (B) - Sigtuna IF IBK 11 - 4 Christian Ljunggren, Per Sundvall Åkersberga Sporthall A
Omgång 5
2018-11-03 15:30 5 Högalids IF (A) - Hässelby SK IBK (B) 2 - 9 Michael Selg, Oskar Sevefjord Skanstullshallen
2018-11-04 10:00 5 Sollentuna IBF - Sundbybergs IK (A) 4 - 5 Mattias Nordlund, Ken Johansson Arena Satelliten 25
2018-11-04 11:45 5 Täby FC (B) - Duvbo IK (A) 4 - 5 Per Sundvall, Mikael Wiklund Grindtorpshallen
2018-11-04 11:45 5 Sigtuna IF IBK - Vallentuna IBK 7 - 2 Thomas Larsson, Jan-Olov Cederholm Prästängshallen
2018-11-04 15:00 5 Åkersberga IBF (B) - Vaxholms IBF 4 - 5 Fabian Fahimi, Mario Mallengren Åkersberga Sporthall A
Omgång 6
2018-11-10 12:15 6 Sundbybergs IK (A) - Täby FC (B) 1 - 2 Kent Kastell, Julius Olesen Hallonbergshallen
2018-11-10 13:45 6 Duvbo IK (A) - Högalids IF (A) 8 - 0 Lars Samuelsson, Daniel Bäckner Brotorpshallen 25
2018-11-10 15:30 6 Hässelby SK IBK (B) - Sigtuna IF IBK 8 - 5 Kari Malmros, Imtiaz Karim Hässelbyhallen 65
2018-11-10 16:45 6 Vallentuna IBK - Åkersberga IBF (B) 1 - 3 Janne Ahonen, Rainer Pekkinen Hammarbackens Sporthall
2018-11-10 16:45 6 Vaxholms IBF - Sollentuna IBF 4 - 2 Ken Johansson, Lars Reuterhagen Innebandyhallen Vaxholm 87
Omgång 7
2018-10-21 16:00 7 Sigtuna IF IBK - Duvbo IK (A) 4 - 9 Mikael Eriksson, Anders Haag Prästängshallen
2018-11-17 14:30 7 Täby FC (B) - Sollentuna IBF 2 - 1 Roger Nyström, Aldin Imamovic Grindtorpshallen
2018-11-17 15:30 7 Högalids IF (A) - Sundbybergs IK (A) 2 - 6 Wilmer Axén, Kari Malmros Skanstullshallen
2018-11-18 12:45 7 Åkersberga IBF (B) - Hässelby SK IBK (B) 4 - 7 Arne Brovig, Roger Nyström Åkersberga Sporthall A 35
2018-12-08 16:30 7 Vallentuna IBK - Vaxholms IBF 1 - 4 Christian Neemé, Fredrik Hallenberg Hammarbackens Sporthall
Omgång 8
2018-11-24 12:15 8 Sundbybergs IK (A) - Sigtuna IF IBK 16 - 0 Imtiaz Karim, Stefano Bianque Hallonbergshallen
2018-11-24 16:00 8 Duvbo IK (A) - Åkersberga IBF (B) 4 - 2 Ricky Bagge, Oskar Sevefjord Brotorpshallen 15
2018-11-24 17:00 8 Vaxholms IBF - Täby FC (B) 4 - 6 Ulf Jonsson, Ken Johansson Innebandyhallen Vaxholm 107
2018-11-25 11:15 8 Sollentuna IBF - Högalids IF (A) 5 - 1 Shabbir Ahmed, Magnus Berg Arena Satelliten 25
2018-11-25 14:00 8 Hässelby SK IBK (B) - Vallentuna IBK 16 - 0 Michael Leimer, Robert Milerud Hässelbyhallen
Omgång 9
2018-12-15 15:30 9 Högalids IF (A) - Täby FC (B) 1 - 5 Anders Asp, Patrik Larsson Skanstullshallen
2018-12-15 18:30 9 Åkersberga IBF (B) - Sundbybergs IK (A) 1 - 4 Fredrik Berglund Sonesson, Ken Johansson Åkersberga Sporthall A
2018-12-16 14:30 9 Hässelby SK IBK (B) - Vaxholms IBF 2 - 4 Imtiaz Karim, Valestany Eskander Hässelbyhallen
2018-12-16 15:45 9 Vallentuna IBK - Duvbo IK (A) 2 - 9 Per Ove Åman, Ulf Jonsson Hammarbackens Sporthall
2018-12-16 15:45 9 Sigtuna IF IBK - Sollentuna IBF 4 - 5 Fabian Fahimi, Tony Nyberg Prästängshallen
Omgång 10
2019-01-12 15:30 10 Vaxholms IBF - Högalids IF (A) 11 - 0 Lars Samuelsson, Lars Reuterhagen Innebandyhallen Vaxholm 57
2019-01-12 16:15 10 Åkersberga IBF (B) - Sollentuna IBF 3 - 3 Rikard Söderlund, Roger Nyström Åkersberga Sporthall A
2019-01-13 16:30 10 Hässelby SK IBK (B) - Duvbo IK (A) 6 - 3 Erik Hellgren, Oscar Forstadius Hässelbyhallen
2019-01-13 17:30 10 Sigtuna IF IBK - Täby FC (B) 1 - 12 Valestany Eskander, Fabian Fahimi Prästängshallen
2019-02-03 15:30 10 Vallentuna IBK - Sundbybergs IK (A) 3 - 4 Ulf Jonsson, Fredrik Sandgren Hammarbackens Sporthall
Omgång 11
2019-01-19 11:45 11 Duvbo IK (A) - Vaxholms IBF 3 - 5 Imtiaz Karim, Kent Kastell Brotorpshallen 35
2019-01-19 13:30 11 Sundbybergs IK (A) - Hässelby SK IBK (B) 3 - 0 Erik Hellgren, Oscar Forstadius Hallonbergshallen
2019-01-19 15:15 11 Sollentuna IBF - Vallentuna IBK 4 - 1 Kerin Maclean Mitchell, Richard Jonsson Sollentuna sim och sporthall 45
2019-01-19 15:30 11 Högalids IF (A) - Sigtuna IF IBK 6 - 7 Aldin Imamovic, William Albrecht Skanstullshallen
2019-01-20 13:00 11 Täby FC (B) - Åkersberga IBF (B) 1 - 5 Roger Nyström, Kari Malmros Grindtorpshallen
Omgång 12
2019-01-26 12:15 12 Duvbo IK (A) - Sundbybergs IK (A) 2 - 4 Jessika Forsberg, Michael Selg Brotorpshallen 25
2019-01-27 15:15 12 Hässelby SK IBK (B) - Sollentuna IBF 2 - 4 Kenny Ly, Fredrik Hallenberg Hässelbyhallen 47
2019-01-27 15:30 12 Vallentuna IBK - Täby FC (B) 3 - 5 Roger Nyström, Fredrik Sandgren Hammarbackens Sporthall
2019-01-27 15:30 12 Vaxholms IBF - Sigtuna IF IBK 14 - 2 Lars Samuelsson, Roland Nester Innebandyhallen Vaxholm 98
2019-01-27 16:45 12 Åkersberga IBF (B) - Högalids IF (A) 3 - 4 Ulf Jonsson, Jonas Edström Åkersberga Sporthall A
Omgång 13
2019-02-09 12:00 13 Sundbybergs IK (A) - Vaxholms IBF 5 - 4 Kent Budell, Martin Åkesson Hallonbergshallen
2019-02-09 14:15 13 Täby FC (B) - Hässelby SK IBK (B) 2 - 5 Lucas Werelius, Can Asal Grindtorpshallen
2019-02-09 17:00 13 Sollentuna IBF - Duvbo IK (A) 3 - 3 Ricky Bagge, Robert Milerud Sollentuna sim och sporthall 30
2019-02-09 17:15 13 Högalids IF (A) - Vallentuna IBK 4 - 1 Stefano Bianque, Per Sundvall Skanstullshallen
2019-02-10 14:30 13 Sigtuna IF IBK - Åkersberga IBF (B) 3 - 3 Jan Lingemark, Julius Olesen Prästängshallen
Omgång 14
2019-02-23 11:00 14 Duvbo IK (A) - Täby FC (B) 6 - 3 Patrik Larsson, Linus Warrenstein Brotorpshallen 25
2019-02-23 15:30 14 Sundbybergs IK (A) - Sollentuna IBF 5 - 3 Håkan Taxén, Linus Warrenstein Hallonbergshallen
2019-02-24 12:30 14 Hässelby SK IBK (B) - Högalids IF (A) 7 - 2 Alexander Mattsson, Wen-chung Tsai Hässelbyhallen
2019-02-24 15:00 14 Vallentuna IBK - Sigtuna IF IBK 1 - 5 Johan Hessing, Magnus Berg Hammarbackens Sporthall
2019-03-13 20:15 14 Vaxholms IBF - Åkersberga IBF (B) 7 - 4 Magnus Johansson, Rikard Söderlund Innebandyhallen Vaxholm 101
Omgång 15
2019-03-02 17:15 15 Högalids IF (A) - Duvbo IK (A) 2 - 4 Kari Malmros, Aarre Hietanen Skanstullshallen
2019-03-03 11:15 15 Sollentuna IBF - Vaxholms IBF 4 - 3 Patrik Arvinder, Aldin Imamovic Arena Satelliten 47
2019-03-03 12:45 15 Sigtuna IF IBK - Hässelby SK IBK (B) 4 - 15 Daniel Bäckner, Jan Lingemark Prästängshallen
2019-03-03 14:45 15 Åkersberga IBF (B) - Vallentuna IBK 11 - 0 Patrik Larsson, Fredrik Nensén Åkersberga Sporthall A
2019-03-03 15:15 15 Täby FC (B) - Sundbybergs IK (A) 1 - 1 Elis Erbing, Alexander Mattsson Grindtorpshallen
Omgång 16
2019-03-09 13:00 16 Sundbybergs IK (A) - Högalids IF (A) 3 - 2 Thomas Gjutarenäfve, Imtiaz Karim Hallonbergshallen
2019-03-09 15:15 16 Sollentuna IBF - Täby FC (B) 10 - 4 Jonatan Svahn, Patrik Arvinder Sollentuna sim och sporthall 57
2019-03-09 16:45 16 Vaxholms IBF - Vallentuna IBK 8 - 1 Roger Nyström, Magnus Westerberg Innebandyhallen Vaxholm 76
2019-03-10 17:00 16 Hässelby SK IBK (B) - Åkersberga IBF (B) 6 - 6 Oscar Forstadius, Daniel Bäckner Hässelbyhallen
2019-03-23 16:30 16 Duvbo IK (A) - Sigtuna IF IBK 10 - 3 Magnus Eriksson, Fredrik Bousset Brotorpshallen 10
Omgång 17
2019-03-16 13:15 17 Vallentuna IBK - Hässelby SK IBK (B) 1 - 11 Jan Lingemark, Fredrik Nensén Hammarbackens Sporthall
2019-03-16 18:00 17 Högalids IF (A) - Sollentuna IBF 1 - 10 Linus Löfstedt, Roland Nester Skanstullshallen
2019-03-17 12:00 17 Täby FC (B) - Vaxholms IBF 3 - 6 Roger Nyström, Stefano Bianque Grindtorpshallen
2019-03-17 13:30 17 Åkersberga IBF (B) - Duvbo IK (A) 3 - 4 Ulf Jonsson, Jonas Edström Åkersberga Sporthall A
2019-03-26 20:00 17 Sigtuna IF IBK - Sundbybergs IK (A) 2 - 9 Sadjad Nima, Johan Hessing Prästängshallen
Omgång 18
2019-03-30 12:15 18 Täby FC (B) - Högalids IF (A) 4 - 2 Daniel Mårtensson, Patrik Larsson Grindtorpshallen 48
2019-03-30 12:45 18 Duvbo IK (A) - Vallentuna IBK WO (5 - 0) Brotorpshallen
2019-03-30 13:15 18 Sollentuna IBF - Sigtuna IF IBK 9 - 3 Aldin Imamovic, Johan Engvall Sollentuna sim och sporthall 55
2019-03-30 15:00 18 Sundbybergs IK (A) - Åkersberga IBF (B) 5 - 2 Eskil Simonsen, Alexander Potapeiko Hallonbergshallen
2019-03-31 14:45 18 Vaxholms IBF - Hässelby SK IBK (B) 6 - 3 Lars Samuelsson, Jan Lingemark Innebandyhallen Vaxholm 84

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis