Spelprogram - Damer Division 1

Kontaktpersoner
Lag Namn E-post Mobil Färger
CL98IC Marcus Wildenius marcus.wildenius@tele2.se 0709254505 Blå, blå,blå
Craftstadens IBK Oskarshamn Mattias Johansson 74161johansson@telia.com 0705971822 Rött rött vitt
FBC Kalmarsund Ungdom Lars Lind siamla68@gmail.com 073-1415309 Blått/Blått/Vitt
Gransholms IF Therese Spjut tess_spjut@hotmail.com 0730-483817 Tröja: grön Byxor: vita Strumpor: grön
IBF Tranås Andreas Waldemyr Waldemyr@icloud.com 076-398 54 31 RÖD, SVART, RÖD
Olofströms IBK Johan Blomkvist johan.blomkvist@edu.olofstrom.se 070-2006765 vit/svart/vit
Ryds SK Per Karlsson per.karlsson1@utb.karlshamn.se 0709-687865 Gulsvart-randig/svart/svart
Sävsjö IBK Anders Sjölander anderssjolander@spray.se 070-728 40 17 Röd, Svart, Vit
Vetlanda IBF Robin Wallén Nilsson robin@vetlandagjuteri.se 072-337 36 50 Blå/Blå/Blå
Värnamo IK Henrik Rommeskog rommeskog@gmail.com 070-6828185 Vit/Svart/Vit
Växjö IBK Tommy Porselius tommy@porselius.se 0706-60 67 00 Blå, Blå, Blå
Östra SK Anders Jansson jasses@bredband.net 0709-328187 Vit-Vit-Vit
Spelprogram
Tid Omgång Match Resultat Domare Plats Publik
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Omgång 1
2018-10-06 13:00 1 Craftstadens IBK Oskarshamn - IBF Tranås 2 - 1 Bengt Andersson, Tomas Akthagen Oskarshamns Sporthall A-hall 102
2018-10-06 14:00 1 Vetlanda IBF - Olofströms IBK 8 - 3 Daniel Pettersson, Gerhardt Borkowski ISCAR Arena A-hall, Vetlanda 155
2018-10-06 15:00 1 Sävsjö IBK - Östra SK 10 - 3 Anders Everstrand, Gustav Jarnegren Sävsjö Sporthall 245
2018-10-06 16:00 1 CL98IC - Värnamo IK 3 - 2 Ulf Åberg, Per Elofsson Falkenbergshallen 62
2018-10-07 12:00 1 FBC Kalmarsund Ungdom - Ryds SK 8 - 3 Per Bratt, Henrik Gilliusson Torslundahallen 46
2018-10-07 13:00 1 Gransholms IF - Växjö IBK 3 - 13 Kevin Andersson, Kristian Constantinescu Gemla Sporthall 235
Omgång 2
2018-10-12 19:30 2 IBF Tranås - Sävsjö IBK 2 - 7 Fredrik Billemark, Magnus Andersson Tranås Idrottshall 176
2018-10-13 12:00 2 Växjö IBK - CL98IC 9 - 4 Daniel Pettersson, Annie Nordmark Fortnox Arena A-hall 75
2018-10-13 14:00 2 Östra SK - Vetlanda IBF 2 - 4 Gerhardt Borkowski, Viktor Bringstam Jönköpings Idrottshus D-hall 250
2018-10-13 16:00 2 Värnamo IK - FBC Kalmarsund Ungdom 3 - 9 Senad Hamula, Fredrik Billemark Värnamo Sporthall
2018-10-13 16:30 2 Ryds SK - Gransholms IF 5 - 6 Edo Sabanovic, Rolf Vatvedt Ryds Sporthall 160
2018-10-14 15:00 2 Olofströms IBK - Craftstadens IBK Oskarshamn 0 - 10 Roger Gardell, Michell Rohde Olofströms Sporthall 130
Omgång 3
2018-10-19 19:30 3 Vetlanda IBF - Växjö IBK Fredrik Fältskog, Johan Nero Wikstrand ISCAR Arena A-hall, Vetlanda
2018-10-20 14:00 3 Gransholms IF - Olofströms IBK Senad Hamula, Linus Sandberg Gemla Sporthall
2018-10-20 15:00 3 FBC Kalmarsund Ungdom - Östra SK Jonas Hellberg, Anders Stenberg Färjehallen
2018-10-20 16:00 3 CL98IC - IBF Tranås Bengt Andersson, Jonas Widenstedt Falkenbergshallen
2018-10-20 17:00 3 Craftstadens IBK Oskarshamn - Värnamo IK Muhidin Bahtanovic, Mikael Fransson Oskarshamns Sporthall A-hall
2018-10-21 16:00 3 Sävsjö IBK - Ryds SK Casper Dahlberg, Niklas Dahlberg Sävsjö Sporthall
Omgång 4
2018-10-26 19:30 4 IBF Tranås - Vetlanda IBF Tranås Idrottshall
2018-10-27 16:30 4 Ryds SK - CL98IC Ryds Sporthall
2018-10-28 14:00 4 Växjö IBK - FBC Kalmarsund Ungdom Fortnox Arena A-hall
2018-10-28 14:00 4 Olofströms IBK - Sävsjö IBK Olofströms Sporthall
2018-10-28 17:00 4 Östra SK - Craftstadens IBK Oskarshamn Jönköpings Idrottshus D-hall
2019-02-01 19:00 4 Värnamo IK - Gransholms IF Värnamo Sporthall
Omgång 5
2018-11-03 14:00 5 CL98IC - Östra SK Falkenbergshallen
2018-11-03 15:00 5 Sävsjö IBK - Växjö IBK Sävsjö Sporthall
2018-11-03 15:00 5 Gransholms IF - IBF Tranås Gemla Sporthall
2018-11-03 17:00 5 Craftstadens IBK Oskarshamn - Ryds SK Oskarshamns Sporthall A-hall
2018-11-03 18:00 5 FBC Kalmarsund Ungdom - Olofströms IBK Färjehallen
2018-11-21 19:30 5 Vetlanda IBF - Värnamo IK ISCAR Arena A-hall, Vetlanda
Omgång 6
2018-11-09 20:00 6 Ryds SK - Vetlanda IBF Ryds Sporthall
2018-11-10 14:00 6 Värnamo IK - Sävsjö IBK Värnamo Sporthall
2018-11-10 14:00 6 Gransholms IF - Östra SK Gemla Sporthall
2018-11-10 15:00 6 Olofströms IBK - CL98IC Olofströms Sporthall
2018-11-11 12:00 6 IBF Tranås - FBC Kalmarsund Ungdom Tranås Idrottshall
2018-11-11 14:00 6 Växjö IBK - Craftstadens IBK Oskarshamn Fortnox Arena A-hall
Omgång 7
2018-11-16 20:00 7 Ryds SK - Värnamo IK Ryds Sporthall
2018-11-17 15:00 7 IBF Tranås - Olofströms IBK Tranås Idrottshall
2018-11-17 16:30 7 FBC Kalmarsund Ungdom - CL98IC Färjehallen
2018-11-18 13:15 7 Sävsjö IBK - Gransholms IF Sävsjö Sporthall
2018-11-18 14:00 7 Östra SK - Växjö IBK Jönköpings Idrottshus D-hall
2018-11-18 15:00 7 Vetlanda IBF - Craftstadens IBK Oskarshamn ISCAR Arena A-hall, Vetlanda
Omgång 8
2018-11-24 13:00 8 Craftstadens IBK Oskarshamn - Sävsjö IBK Oskarshamns Sporthall A-hall
2018-11-24 13:00 8 Värnamo IK - Olofströms IBK Värnamo Sporthall
2018-11-24 15:00 8 Växjö IBK - Ryds SK Fortnox Arena A-hall
2018-11-24 16:00 8 CL98IC - Vetlanda IBF Kalmar Sporthall A-hall
2018-11-25 12:00 8 Gransholms IF - FBC Kalmarsund Ungdom Gemla Sporthall
2018-11-25 17:00 8 Östra SK - IBF Tranås Jönköpings Idrottshus D-hall
Omgång 9
2018-11-30 19:30 9 Sävsjö IBK - Vetlanda IBF Sävsjö Sporthall
2018-12-01 13:00 9 FBC Kalmarsund Ungdom - Craftstadens IBK Oskarshamn Färjehallen
2018-12-01 14:30 9 CL98IC - Gransholms IF Falkenbergshallen
2018-12-01 15:00 9 Olofströms IBK - Östra SK Olofströms Sporthall
2018-12-01 16:00 9 Ryds SK - IBF Tranås Ryds Sporthall
2018-12-02 13:00 9 Värnamo IK - Växjö IBK Värnamo Sporthall
Omgång 10
2018-12-07 19:30 10 Craftstadens IBK Oskarshamn - CL98IC Oskarshamns Sporthall A-hall
2018-12-07 19:45 10 Olofströms IBK - Växjö IBK Olofströms Sporthall
2018-12-08 14:00 10 Vetlanda IBF - Gransholms IF ISCAR Arena A-hall, Vetlanda
2018-12-08 17:00 10 Östra SK - Ryds SK Arenan - Jönköpings Idrottshus
2018-12-09 14:00 10 Sävsjö IBK - FBC Kalmarsund Ungdom Vrigstad Sporthall
2018-12-09 15:00 10 IBF Tranås - Värnamo IK Tranås Idrottshall
Omgång 11
2018-12-14 19:30 11 Ryds SK - Olofströms IBK Ryds Sporthall
2018-12-15 13:00 11 FBC Kalmarsund Ungdom - Vetlanda IBF Färjehallen
2018-12-15 14:00 11 CL98IC - Sävsjö IBK Falkenbergshallen
2018-12-15 14:00 11 Gransholms IF - Craftstadens IBK Oskarshamn Gemla Sporthall
2018-12-15 14:00 11 Värnamo IK - Östra SK Värnamo Sporthall
2018-12-15 15:00 11 Växjö IBK - IBF Tranås Fortnox Arena A-hall
Omgång 12
2018-12-20 20:00 12 Östra SK - Sävsjö IBK Jönköpings Idrottshus D-hall
2018-12-21 19:30 12 Värnamo IK - CL98IC Värnamo Sporthall
2018-12-21 20:00 12 Ryds SK - FBC Kalmarsund Ungdom Ryds Sporthall
2019-01-06 12:00 12 IBF Tranås - Craftstadens IBK Oskarshamn Tranås Idrottshall
2019-01-06 14:00 12 Olofströms IBK - Vetlanda IBF Olofströms Sporthall
2019-01-06 15:00 12 Växjö IBK - Gransholms IF Fortnox Arena A-hall
Omgång 13
2019-01-11 19:30 13 Sävsjö IBK - IBF Tranås Sävsjö Sporthall
2019-01-12 13:00 13 Craftstadens IBK Oskarshamn - Olofströms IBK Oskarshamns Sporthall A-hall
2019-01-12 14:00 13 Vetlanda IBF - Östra SK ISCAR Arena A-hall, Vetlanda
2019-01-12 15:00 13 Gransholms IF - Ryds SK Gemla Sporthall
2019-01-12 16:00 13 CL98IC - Växjö IBK Kalmar Sporthall A-hall
2019-01-12 16:30 13 FBC Kalmarsund Ungdom - Värnamo IK Färjehallen
Omgång 14
2019-01-18 20:00 14 Ryds SK - Sävsjö IBK Ryds Sporthall
2019-01-19 14:00 14 Värnamo IK - Craftstadens IBK Oskarshamn Värnamo Sporthall
2019-01-19 15:00 14 Växjö IBK - Vetlanda IBF Fortnox Arena A-hall
2019-01-20 12:00 14 IBF Tranås - CL98IC Tranås Idrottshall
2019-01-20 13:00 14 Olofströms IBK - Gransholms IF Olofströms Sporthall
2019-01-20 14:00 14 Östra SK - FBC Kalmarsund Ungdom Jönköpings Idrottshus D-hall
Omgång 15
2019-01-26 13:00 15 Craftstadens IBK Oskarshamn - Östra SK Oskarshamns Sporthall A-hall
2019-01-26 14:00 15 Sävsjö IBK - Olofströms IBK Sävsjö Sporthall
2019-01-26 14:00 15 CL98IC - Ryds SK Falkenbergshallen
2019-01-26 14:00 15 Gransholms IF - Värnamo IK Gemla Sporthall
2019-01-26 14:00 15 Vetlanda IBF - IBF Tranås ISCAR Arena A-hall, Vetlanda
2019-01-27 13:00 15 FBC Kalmarsund Ungdom - Växjö IBK Färjehallen
Omgång 16
2018-10-23 19:30 16 Värnamo IK - Vetlanda IBF Gerhardt Borkowski, Viktor Bringstam Värnamo Sporthall
2019-02-02 13:00 16 Olofströms IBK - FBC Kalmarsund Ungdom Olofströms Sporthall
2019-02-02 16:00 16 Ryds SK - Craftstadens IBK Oskarshamn Ryds Sporthall
2019-02-03 12:00 16 IBF Tranås - Gransholms IF Tranås Idrottshall
2019-02-03 15:00 16 Växjö IBK - Sävsjö IBK Fortnox Arena A-hall
2019-02-03 17:00 16 Östra SK - CL98IC Jönköpings Idrottshus D-hall
Omgång 17
2019-02-08 19:30 17 Sävsjö IBK - Värnamo IK Sävsjö Sporthall
2019-02-09 14:00 17 CL98IC - Olofströms IBK Falkenbergshallen
2019-02-09 14:00 17 Vetlanda IBF - Ryds SK ISCAR Arena A-hall, Vetlanda
2019-02-09 16:00 17 Craftstadens IBK Oskarshamn - Växjö IBK Oskarshamns Sporthall A-hall
2019-02-10 14:00 17 Östra SK - Gransholms IF Jönköpings Idrottshus D-hall
2019-02-10 16:00 17 FBC Kalmarsund Ungdom - IBF Tranås Färjehallen
Omgång 18
2019-02-13 19:45 18 Craftstadens IBK Oskarshamn - Vetlanda IBF Oskarshamns Sporthall A-hall
2019-02-16 14:00 18 CL98IC - FBC Kalmarsund Ungdom Falkenbergshallen
2019-02-16 15:00 18 Växjö IBK - Östra SK Fortnox Arena A-hall
2019-02-16 15:00 18 Olofströms IBK - IBF Tranås Olofströms Sporthall
2019-02-17 13:30 18 Gransholms IF - Sävsjö IBK Gemla Sporthall
2019-02-19 20:00 18 Värnamo IK - Ryds SK Värnamo Sporthall
Omgång 19
2019-02-22 19:30 19 Ryds SK - Växjö IBK Ryds Sporthall
2019-02-22 19:30 19 IBF Tranås - Östra SK Tranås Idrottshall
2019-02-22 19:45 19 Sävsjö IBK - Craftstadens IBK Oskarshamn Sävsjö Sporthall
2019-02-23 14:00 19 Vetlanda IBF - CL98IC ISCAR Arena A-hall, Vetlanda
2019-02-23 16:30 19 FBC Kalmarsund Ungdom - Gransholms IF Färjehallen
2019-02-24 14:00 19 Olofströms IBK - Värnamo IK Olofströms Sporthall
Omgång 20
2019-03-01 19:30 20 Craftstadens IBK Oskarshamn - FBC Kalmarsund Ungdom Oskarshamns Sporthall A-hall
2019-03-02 14:00 20 Vetlanda IBF - Sävsjö IBK ISCAR Arena A-hall, Vetlanda
2019-03-02 15:00 20 Gransholms IF - CL98IC Gemla Sporthall
2019-03-02 15:00 20 Växjö IBK - Värnamo IK Fortnox Arena A-hall
2019-03-03 17:00 20 Östra SK - Olofströms IBK Jönköpings Idrottshus D-hall
2019-03-03 17:30 20 IBF Tranås - Ryds SK Tranås Idrottshall
Omgång 21
2019-03-09 14:00 21 CL98IC - Craftstadens IBK Oskarshamn Falkenbergshallen
2019-03-09 14:00 21 Värnamo IK - IBF Tranås Värnamo Sporthall
2019-03-09 16:00 21 Gransholms IF - Vetlanda IBF Gemla Sporthall
2019-03-09 16:00 21 Ryds SK - Östra SK Ryds Sporthall
2019-03-09 18:00 21 FBC Kalmarsund Ungdom - Sävsjö IBK Färjehallen
2019-03-10 13:00 21 Växjö IBK - Olofströms IBK Fortnox Arena A-hall
Omgång 22
2019-03-17 16:00 22 Vetlanda IBF - FBC Kalmarsund Ungdom ISCAR Arena A-hall, Vetlanda
2019-03-17 16:00 22 Sävsjö IBK - CL98IC Sävsjö Sporthall
2019-03-17 16:00 22 Craftstadens IBK Oskarshamn - Gransholms IF Oskarshamns Sporthall A-hall
2019-03-17 16:00 22 Olofströms IBK - Ryds SK Olofströms Sporthall
2019-03-17 16:00 22 Östra SK - Värnamo IK Jönköpings Idrottshus D-hall
2019-03-17 16:00 22 IBF Tranås - Växjö IBK Tranås Idrottshall

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis