Spelprogram - Skånemästerskapen Herrar Slutspel

Spelprogram
Tid Omgång Match Resultat Domare Plats Publik
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Final
2019-03-29 19:00 Final Malmö FBC - Höllvikens IBF Ola Nilsson, Mattias Sjöstedt Kirsebergs Sporthall
Semifinal
2019-01-30 19:30 Semifinal 1 Munka-Ljungby IBK - Höllvikens IBF 4 - 8 Klas Sjölin, Roger Persson Munkahallen 149
2019-02-13 19:30 Semifinal 2 Åstorp/Kvidinge IBS - Malmö FBC 3 - 11 David Dornlöv, Hussein Ibrahim Åstorps Sporthall
Kvartsfinal
2018-11-26 19:00 Kvartsfinal 3 FBC Helsingborg - Åstorp/Kvidinge IBS 6 - 10 Mårten Högblom, Jonas Pettersson Helsingborg Arena A 85
2018-11-26 19:30 Kvartsfinal 2 Willands IBK - Munka-Ljungby IBK 5 - 10 Leon Fuchs, Petter Niklasson Kristianstad Arena 63
2018-12-04 19:30 Kvartsfinal 1 Skurups IBK - Höllvikens IBF 5 - 9 Håkan Bondesson, Isac Bondesson Skurups Sparbank Arena
2018-12-04 20:30 Kvartsfinal 4 IBK Lund Elit - Malmö FBC 3 - 6 Simon Broman, Martin Matti Lunds Idrottshall 90
1/8-final
2018-10-22 19:30 1/8-final 1 Bjärreds IBK - Höllvikens IBF 1 - 12 Jonas Karlsson, Kevin Prahl Bjärehovshallen 198
2018-10-29 20:15 1/8-final 4 FBC Engelholm - Munka-Ljungby IBK 3 - 5 Sigge Svensson Martell, Klas Sjölin Kungsgårdshallen 135
2018-10-30 19:00 1/8-final 6 FBC Helsingborg - IK Stanstad 7 - 5 Mikael Björkqvist, Johan Salomonsson Idrottens Hus A 120
2018-10-30 20:00 1/8-final 2 IBK Landskrona - Skurups IBK 7 - 9 Håkan Bondesson, Isac Bondesson Landskrona Idrottshall 163
2018-10-31 19:30 1/8-final 3 Willands IBK - Röke IBK 9 - 4 Kevin Prahl, Jonas Karlsson Kristianstad Arena 163
2018-10-31 19:30 1/8-final 5 Munka Ljungby IBK Akademi - Åstorp/Kvidinge IBS 4 - 15 Roger Jönsson, Tojje Sildén-Glemark Munkahallen 133
2018-11-06 20:00 1/8-final 8 Eslövs IBF - Malmö FBC 2 - 8 Håkan Bondesson, Isac Bondesson Eslövshallen A 150
2018-11-08 18:30 1/8-final 7 IBK Höllviken - IBK Lund Elit 9 - 10 e.förl. David Dornlöv, Fredrik Lundborg Halörhallen 66
1/16-final
2018-10-04 20:00 1/16-final 2 Eslövs IBF - VV-84 SK Bjuv 6 - 4 Mårten Högblom, Jonas Pettersson Sallerupshallen 50
2018-10-09 20:00 1/16-final 1 Bjärreds IBK - Palmstaden IK 9 - 8 Erik Höst, Wiktor Kentander Bjärehovshallen

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis