Spelprogram - Träningsmatcher Damer

Kontaktpersoner
Lag Namn E-post Mobil Färger
Boxholms IBK (D1) Stefan Andersson Steve.andersson50@gmail.com 0709-180430 orange, svart, svart
Carlshamns IBK (D2) Emmy Svensson emmylinnea@live.com Röd-svart, Svart, Svart
CL98IC (D1) Lina Wågström linawagstrom@hotmail.se Vit, Blå, Blå
Craftstadens IBK Oskarshamn (D1) Mattias Johansson 74161johansson@telia.com 0705971822 röd, röd, Vit
Craftstadens IBK Oskarshamn B (D2) Mattias Johansson 74161johansson@telia.com 0705971822 röd, röd, Vit
Endre IF (SSL) Sabina Wedberg s_wedberg@hotmail.com 070-5719235 Gul, Svart , Gul
Fagerhult Habo IBK (D1) Röd, Svart, Röd
Falkenbergs IBK (D1) Staffan Sjöberg staffan@fibk.info 072-766 05 16 Svart, Svart, Svart
FBC Kalmarsund (DA) Krister Carlsson k_carlsson@hotmail.com 0723-059984 Cyanblå, Cyanblå, Mörkblå
FBC Kalmarsund U (D2) Lars Lind siamla68@gmail.com 073-1415309 Cyan Blå, Marinblå, Marinblå
FBC Karlskrona (D2) Mikael Björkman mikael.bjorkman@fbckarlskrona.com 0707-366575 Orange, Svart, Svart
Fröjereds IF (DA) Robert Johansson robbanjohansson73@hotmail.com 0703283147 Blå/vit, Blå, Blå
Gransholms IF (D1) Therese Spjut tess_spjut@hotmail.com 0730-483817 Grön, Vit, Grön
Halmstads IBK (D1) Röd, Svart, Svart
Hovshaga AIF (D2) Linda Einarsson citadellv@gmail.com 073-9231568 Blå, Blå, Blå
Hovslätts IK (DA) Henrik Jonsson henkejohn@gmail.com 073-982 00 28 Röd, Vit, Vit
Hovslätts IK (DJAS) Anders Knutsson anders.knutsson@mail.com 076-1491006 Röd, Vit, Vit
Hovslätts IK B (D2) Ida Hyltén ida.hylten@outlook.com 0734174326 Röd, Vit, Vit
IBF Linköping (D1) Tommy Pettersson maz16@bredband.net 0702-233140 Vit/Blå/Vit
IBF Linköping (DA) Tommy Pettersson maz16@bredband.net 0702-233140 Blå, Svart, Blå/Svart
IBF Tranås D1 Andreas Waldemyr Waldemyr@icloud.com 076-398 54 31 RÖD, SVART, RÖD
IBK Lund Elit (DA) Ludvig Nilsson ludvig@ibklund.se 0725-88 61 08 Svart-grön, Svart-grön, Svart
IBK Svala Mathias Karlsson 070-533 57 64 gul, blå, Gul
Jönköpings IK (SSLD) James Hamrin james.hamrin@gmail.com 0708-665431
Lagan IBK (D2) Svart, Svart, Svart
Lindome IBK (DA) Anders Grundin a.grundin@gmail.com 0706321351 Grön, Vit, Vit
Lönsboda IBK (D2) Jasmine Bergh 0725-62 77 22
Mullsjö AIS (D1) Malin Johansson Malin.johansson@mullsjoais.se Blå, Blå, Svart
Nässjö IBF / IBK Husar (D2) Jill Malmqvist jillmalmqvist@telia.com 0705478227 Svart, Svart, Svart
Olofströms IBK (D1) Johan Blomkvist johan.blomkvist@edu.olofstrom.se 070-2006765 vit, svart, vit
Ryds SK (D1) Per Karlsson per.karlsson1@utb.karlshamn.se 0709-687865 gul/svart-randig, svart, svart
Småland F16
Stenåsa-Sandby-Gårdby IF (D2) Johannes Henriksson Johanneshenricsson@gmail.com 0763277280 Röd, Blå, Röd
Stockholm P15
Sävsjö IBK (D1) Anders Sjölander anderssjolander@spray.se 070-728 40 17 Röd,Svart,Vit
Telge SIBK (DA) Henrik Wemmer henrik@wemmer.se 076-7676300 Röd, Röd, Vita
Vetlanda IBF B (D2) Anders Törnquist b.a.tornquist67@gmail.com 0703575717 Kornblå/, Kornblå/, Blå
Willands IBK (D1) Carina Olsson cinisen82@hotmail.com 0723702049 Neongrön, Svart, Svart
Vimmerby IBK (D2) Daniel Kronståhl danielkronstahl@hotmail.com 0705 244 567 Vit/Svart/Vit
Värnamo IK (D1) Henrik Rommeskog rommeskog@gmail.com 070-6828185 VIT, SVART, VIT
Värnamo IK (DJ) Marcus Johansson cusjohansson@gmail.com 070-667 92 45 VIT, SVART, VIT
Växjö IBK (D1) Tommy Porselius tommy@porselius.se 0706-60 67 00 Blå, Blå, Blå
Spelprogram
Tid Omgång Match Resultat Domare Plats Publik
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Omgång 1
2018-08-18 14:00 1 Craftstadens IBK Oskarshamn (D1) - Boxholms IBK (D1) Inst. Oskarshamns Sporthall A-hall
2018-08-19 18:00 1 Sävsjö IBK (D1) - Fagerhult Habo IBK (D1) 8 - 1 Casper Dahlberg, Niklas Dahlberg Sävsjö Sporthall
2018-08-21 18:30 1 Jönköpings IK (SSLD) - Hovslätts IK (DA) 11 - 1 Gustav Jarnegren, Daniel Pettersson Arenan - Jönköpings Idrottshus
2018-08-25 15:00 1 FBC Kalmarsund (DA) - Fröjereds IF (DA) 4 - 4 Johan Söderman, Jonny Nilsson Nyhemshallen - Mullsjö
2018-08-26 13:00 1 FBC Kalmarsund (DA) - Jönköpings IK (SSLD) 2 - 4 Gustav Jarnegren, Claes Axelsson Nyhemshallen - Mullsjö
2018-08-26 14:00 1 FBC Karlskrona (D2) - Olofströms IBK (D1) 5 - 2 Michell Rohde, Jesper Grönblad Vedeby Sporthall A 103
2018-08-26 15:00 1 Sävsjö IBK (D1) - Växjö IBK (D1) 3 - 5 Magnus Widlund, Johan Ferm Sävsjö Sporthall
2018-09-02 13:00 1 Craftstadens IBK Oskarshamn (D1) - IBF Linköping (DA) 0 - 0 Stefan Karlsson, Muhidin Bahtanovic Oskarshamns Sporthall A-hall
2018-09-02 15:00 1 Vetlanda IBF B (D2) - Hovslätts IK B (D2) 0 - 0 Mattias Tokic, Michael Johansson ISCAR Arena Ney.se, Vetlanda
2018-09-02 15:15 1 Craftstadens IBK Oskarshamn B (D2) - IBF Linköping (D1) 0 - 0 Stefan Karlsson, Muhidin Bahtanovic Oskarshamns Sporthall A-hall
2018-09-07 19:00 1 Ryds SK (D1) - FBC Karlskrona (D2) 1 - 10 Therese Lindquist, Håkan Abrahamsson Ryds Sporthall
2018-09-08 13:30 1 Mullsjö AIS (D1) - Sävsjö IBK (D1) 0 - 0 Claes Axelsson, Jens Axelsson Nyhemshallen - Mullsjö
2018-09-08 14:00 1 FBC Karlskrona (D2) - FBC Kalmarsund U (D2) 0 - 6 Leffe Henryson, Rolf Vatvedt Vedeby Sporthall A
2018-09-08 15:15 1 IBF Tranås D1 - Hovslätts IK (DJAS) 0 - 0 Mattias Tokic, Anders A Nilsson Tranås Idrottshall
2018-09-08 16:45 1 Hovslätts IK (DA) - Craftstadens IBK Oskarshamn (D1) 0 - 0 Fredrik Fältskog, Niklas Dahlberg Jönköpings Idrottshus D-hall
2018-09-09 12:00 1 Växjö IBK (D1) - IBK Lund Elit (DA) Inst. Fortnox Arena Nivika hallen
2018-09-09 13:30 1 Värnamo IK (D1) - Fagerhult Habo IBK (D1) 0 - 0 Jens Axelsson, Tobias Axelsson Värnamo Sporthall
2018-09-09 15:00 1 Sävsjö IBK (D1) - Boxholms IBK (D1) 4 - 1 Jonny Nilsson, Jonas Jägerby Sävsjö Sporthall
2018-09-09 15:00 1 Nässjö IBF / IBK Husar (D2) - Vetlanda IBF B (D2) 0 - 0 Oskar Lööke, Mattias Tokic Olsbergs Arena
2018-09-09 17:00 1 Gransholms IF (D1) - Vimmerby IBK (D2) 0 - 0 Sean Norouz, Filip Karlsson Gemla Sporthall
2018-09-14 19:30 1 Växjö IBK (D1) - CL98IC (D1) 7 - 5 Kjell Persson, Therese Lindquist Fortnox Arena Nivika hallen
2018-09-14 19:45 1 Hovslätts IK (DA) - Fröjereds IF (DA) 0 - 0 Gustav Jarnegren, Oliver Hillerström Jönköpings Idrottshus D-hall
2018-09-15 10:00 1 Värnamo IK (D1) - Mullsjö AIS (D1) 2 - 3 Jan Svensson, Jan Blohm Värnamo Sporthall
2018-09-15 13:00 1 Mullsjö AIS (D1) - Falkenbergs IBK (D1) 0 - 0 Jan Svensson, Jan Blohm Värnamo Sporthall
2018-09-15 14:00 1 Jönköpings IK (SSLD) - Endre IF (SSL) 0 - 0 Marcus Karlström, Edo Sabanovic Bökensved Sporthall
2018-09-15 14:00 1 Hovslätts IK (DA) - Lindome IBK (DA) 0 - 0 Nebojsa Stefanovski, Daniel Dimitrovski Jönköpings Idrottshus D-hall
2018-09-15 14:00 1 FBC Kalmarsund (DA) - Telge SIBK (DA) Inst. Färjehallen
2018-09-15 14:45 1 Nässjö IBF / IBK Husar (D2) - Hovshaga AIF (D2) 5 - 4 Nässjö Sporthall
2018-09-15 16:00 1 Falkenbergs IBK (D1) - Värnamo IK (D1) 3 - 4 Jan Svensson, Jan Blohm Värnamo Sporthall
2018-09-16 14:00 1 Vimmerby IBK (D2) - Sävsjö IBK (D1) 1 - 10 Dawan Mofak, Gabriel Adolfsson Vimmerby Sporthall
2018-09-16 16:00 1 Stenåsa-Sandby-Gårdby IF (D2) - FBC Kalmarsund U (D2) 0 - 0 Pelle Hallström, Malou Hallström Torslundahallen
2018-09-17 19:00 1 Carlshamns IBK (D2) - Lönsboda IBK (D2) 7 - 3 Jesper Grönblad, Therese Lindquist AAK-Hallen 100
2018-09-19 19:00 1 Ryds SK (D1) - Carlshamns IBK (D2) Inst. Ryds Sporthall
2018-09-20 19:30 1 Nässjö IBF / IBK Husar (D2) - Vetlanda IBF B (D2) 0 - 0 Isak Mörnstål, Oskar Lööke Nässjö Sporthall
2018-09-21 19:00 1 Ryds SK (D1) - Willands IBK (D1) 0 - 0 Therese Lindquist, Håkan Abrahamsson Ryds Sporthall
2018-09-21 19:00 1 Lagan IBK (D2) - Gransholms IF (D1) 0 - 0 Leif Johansson, Senad Hamula Sunnerbohallen
2018-09-21 19:00 1 FBC Kalmarsund (DA) - Craftstadens IBK Oskarshamn (D1) 0 - 0 Anders Stenberg, Tomas Akthagen Kalmar Sporthall A-hall
2018-09-23 14:00 1 Värnamo IK (D1) - Gransholms IF (D1) 10 - 4 Jens Axelsson, Tobias Axelsson Värnamo Sporthall
2018-09-24 18:45 1 Carlshamns IBK (D2) - Ryds SK (D1) 7 - 6 Michéll Borgström, Therese Lindquist AAK-Hallen 100
2018-09-29 12:00 1 Växjö IBK (D1) - FBC Karlskrona (D2) 0 - 0 Leif Johansson, Daniel Pettersson Fortnox Arena Nivika hallen
2018-09-29 12:00 1 Carlshamns IBK (D2) - Ryds SK (D1) 4 - 2 Dragan Zaharijev, Håkan Abrahamsson AAK-Hallen
2018-09-29 14:00 1 Sävsjö IBK (D1) - Mullsjö AIS (D1) Inst. Sävsjö Sporthall
2018-09-30 13:00 1 Värnamo IK (D1) - Halmstads IBK (D1) 12 - 3 Magnus Widlund, Johan Ferm Värnamo Sporthall
2018-09-30 15:00 1 Sävsjö IBK (D1) - Vimmerby IBK (D2) 0 - 0 Isak Mörnstål, Oskar Lööke Sävsjö Sporthall
2018-10-07 13:00 1 IBK Svala - Nässjö IBF / IBK Husar (D2) 4 - 9 Muhidin Bahtanovic, Gabriel Adolfsson Mörlunda Sporthall
2018-10-30 19:30 1 Småland F16 - Stockholm P15 0 - 0 Thomas K:h Andersson, Jonas Olsson Arenan - Jönköpings Idrottshus
2018-12-29 13:30 1 FBC Kalmarsund (DA) - Stenåsa-Sandby-Gårdby IF (D2) 0 - 0 Bengt Andersson, Malou Hallström Färjehallen
2019-06-10 12:30 1 FBC Kalmarsund (DA) - Växjö IBK (D1) 8 - 1 Anders Stenberg, Henrik Carlsson Kalmar Sporthall A-hall

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis