Herrar Div 4 (2009/10)

Gruppspel
Herrar Div 4
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
0911140003 Tväråselets AIF - Team Kalix IBK
0911140010 Team Boden IBF - Tväråselets AIF
0911140013 Malmbergets AIF - Tväråselets AIF
0911140023 Tväråselets AIF - Gammelgårdens IF Älvsby Sp
0911140041 Tväråselets AIF - K 4 IF Älvsby Sp
0911140046 IBF Argentum 91 - Tväråselets AIF
0911140053 Tväråselets AIF - Notvikens IK
0911140057 Hertsö IBF - Tväråselets AIF Hertsö Sp
0911140066 Tväråselets AIF - Wibax Patriot IBK Piteå Älvsby Sp
0911140068 Wibax Patriot IBK Piteå - Tväråselets AIF Norrmalmia Sph
0911140077 Tväråselets AIF - Hertsö IBF Älvsby Sp
0911140083 Notvikens IK - Tväråselets AIF
0911140087 Tväråselets AIF - IBF Argentum 91 Älvsby Sp
0911140094 K 4 IF - Tväråselets AIF ND Hallen
0911140114 Gammelgårdens IF - Tväråselets AIF
0911140116 Tväråselets AIF - Malmbergets AIF Älvsby Sp
0911140122 Tväråselets AIF - Team Boden IBF Älvsby Sp
0911140131 Team Kalix IBK - Tväråselets AIF Kalix Sport City
2009-09-20 11:00 0911140002 Team Boden IBF - Gammelgårdens IF 4 - 10 Fredrik Lindqvist, Per-Anders Blind Boden Arena
2009-09-27 13:00 0911140006 Notvikens IK - IBF Argentum 91 4 - 5 Dick Sandberg, Johan Nyström
2009-09-27 14:00 0911140005 Hertsö IBF - K 4 IF 8 - 8 Per-Anders Blind, Lars Ejnestrand Hertsö Sp
2009-10-10 11:00 0911140011 Gammelgårdens IF - Malmbergets AIF 5 - 11 Pejvak Oghazi, Thomas Lönnhager
2009-10-11 11:30 0911140008 K 4 IF - Wibax Patriot IBK Piteå 4 - 5 Johan Nyström, Tobias Skogsberg ND Hallen
2009-10-11 15:00 0911140007 IBF Argentum 91 - Hertsö IBF 7 - 6 Lars Möller, Bjarne Hald Arjeplog Sporthall
2009-10-16 20:00 0911140017 Hertsö IBF - Notvikens IK 8 - 5 Alexander Svanström, Daniel Persson Hertsö Sp
2009-10-17 16:30 0911140015 Team Kalix IBK - K 4 IF 3 - 6 Johan Nyström, Jari Korpi Kalix Sport City
2009-10-18 13:00 0911140016 Wibax Patriot IBK Piteå - IBF Argentum 91 9 - 12 Conny Björnfot, Adam Nikolausson Norrmalmia Sph
2009-10-23 19:15 0911140019 Notvikens IK - Wibax Patriot IBK Piteå 5 - 4 Johan Nyström, Pasi Ronkainen
2009-10-25 12:00 0911140021 K 4 IF - Team Boden IBF 5 - 5 Thomas Lönnhager, Conny Björnfot ND Hallen
2009-11-14 15:00 0911140020 IBF Argentum 91 - Team Kalix IBK 6 - 2 Ola Keinström, Dennis Eriksson Arjeplog Sporthall
2009-10-31 13:00 0911140026 Team Boden IBF - IBF Argentum 91 4 - 8 Jari Korpi, Pasi Ronkainen Boden Arena
2009-10-31 13:00 0911140028 Wibax Patriot IBK Piteå - Hertsö IBF 5 - 6 Johan Nyström, Dick Sandberg Norrmalmia Sph
2009-10-31 16:30 0911140025 Malmbergets AIF - K 4 IF 5 - 4 Alvar Grenvall, Kurt-Lennart Wass Malmbergets Sp
2009-11-01 13:00 0911140027 Team Kalix IBK - Notvikens IK 7 - 3 Alvar Grenvall, Kurt-Lennart Wass Kalix Sport City
2009-11-07 15:00 0911140033 IBF Argentum 91 - Malmbergets AIF 7 - 8 Alexander Svanström, Roger Adermalm Arjeplog Sporthall
2009-11-15 12:00 0911140034 K 4 IF - Gammelgårdens IF 5 - 10 Jari Korpi, Pasi Ronkainen ND Hallen
2009-11-15 13:00 0911140031 Hertsö IBF - Team Kalix IBK 11 - 7 Alvar Grenvall, Kurt-Lennart Wass Örnäsets Sp
2009-11-15 13:00 0911140032 Notvikens IK - Team Boden IBF 7 - 4 Thomas Lönnhager, Conny Björnfot Luleå Energi Arena
2009-11-21 12:00 0911140039 Team Kalix IBK - Wibax Patriot IBK Piteå 3 - 2 Daniel Persson, Johan Nyström Kalix Sport City
2009-11-22 11:00 0911140038 Team Boden IBF - Hertsö IBF 4 - 10 Jari Korpi, Pasi Ronkainen Boden Arena
2009-11-22 13:00 0911140037 Malmbergets AIF - Notvikens IK 11 - 1 Kjell Wilhelmsson, Mikael Tiensuu Malmbergets Sp
2010-01-23 17:30 0911140042 Gammelgårdens IF - IBF Argentum 91 5 - 6 Daniel Persson, Johan Nyström
2009-11-27 19:15 0911140045 Notvikens IK - Gammelgårdens IF 10 - 6 Conny Björnfot, Thomas Lönnhager
2009-11-28 13:45 0911140044 Hertsö IBF - Malmbergets AIF 3 - 6 Dick Sandberg, Johan Nyström Örnäsets Sp
2009-11-29 13:00 0911140043 Wibax Patriot IBK Piteå - Team Boden IBF 8 - 3 Alvar Grenvall, Åke Ranberg Björklunda Sp
2009-12-01 20:00 0911140054 Gammelgårdens IF - Hertsö IBF 5 - 6 Pasi Ronkainen, Jari Korpi Sportcity Kalix
2009-12-04 19:00 0911140050 Team Boden IBF - Team Kalix IBK 6 - 5 Dennis Eriksson, Roger Adermalm Boden Arena
2009-12-06 13:00 0911140049 Malmbergets AIF - Wibax Patriot IBK Piteå 8 - 6 Kurt-Lennart Wass, Alvar Grenvall Sjöparksskolan
2009-12-12 15:00 0911140059 IBF Argentum 91 - K 4 IF 8 - 5 Etiénne Maglic, Lars Möller Arjeplog Sporthall
2009-12-13 12:00 0911140056 Wibax Patriot IBK Piteå - Gammelgårdens IF 5 - 11 Thomas Lönnhager, Conny Björnfot Björklunda Sp
2009-12-13 16:00 0911140055 Team Kalix IBK - Malmbergets AIF 5 - 6 Johan Nyström, Dick Sandberg Kalix Sport City
2009-12-19 16:00 0911140061 Gammelgårdens IF - Team Kalix IBK 7 - 3 Jari Korpi, Pasi Ronkainen
2009-12-20 12:00 0911140063 K 4 IF - Notvikens IK 13 - 11 Lars Möller, Dick Sandberg ND Hallen
2009-12-20 13:30 0911140064 Malmbergets AIF - Team Boden IBF 11 - 0 Alvar Grenvall, Kurt-Lennart Wass Malmbergets Sp
2010-01-06 13:00 0911140067 Team Kalix IBK - Gammelgårdens IF 2 - 6 Pär Wårell, Kurt-Lennart Wass Kalix Sport City
2010-01-09 14:00 0911140072 Team Boden IBF - Malmbergets AIF 7 - 18 Johan Nyström, Pär Wårell Boden Arena
2010-01-09 17:15 0911140070 Notvikens IK - K 4 IF 7 - 9 Tobias Skogsberg, Conny Björnfot Luleå Energi Arena
2010-01-06 15:00 0911140073 K 4 IF - IBF Argentum 91 7 - 6 Lars Möller, Daniel Persson ND Hallen
2010-01-10 11:00 0911140075 Malmbergets AIF - Team Kalix IBK 9 - 4 Kjell Wilhelmsson, Mikael Tiensuu Malmbergets Sp
2010-01-10 17:30 0911140076 Gammelgårdens IF - Wibax Patriot IBK Piteå 6 - 4 Pejvak Oghazi, Conny Björnfot
2010-01-15 18:45 0911140079 Hertsö IBF - Gammelgårdens IF 12 - 3 Kurt-Lennart Wass, Alvar Grenvall Luleå Energi Arena
2010-01-16 16:00 0911140082 Wibax Patriot IBK Piteå - Malmbergets AIF 2 - 4 Johan Nyström, Etiénne Maglic Norrmalmia Sph
2010-01-17 18:00 0911140084 Team Kalix IBK - Team Boden IBF 5 - 2 Pasi Ronkainen, Jari Korpi Kalix Sport City
2009-12-06 18:00 0911140085 Gammelgårdens IF - Notvikens IK 10 - 5 Mikael Tiensuu, Kjell Wilhelmsson
2010-01-23 12:00 0911140090 Team Boden IBF - Wibax Patriot IBK Piteå 3 - 6 Conny Björnfot, Thomas Lönnhager Boden Arena
2010-01-23 13:30 0911140086 Malmbergets AIF - Hertsö IBF 10 - 7 Kjell Wilhelmsson, Mikael Tiensuu Sjöparksskolan
2009-10-24 13:00 0911140092 IBF Argentum 91 - Gammelgårdens IF 4 - 6 Lars Möller, Åke Ranberg Arjeplog Sporthall
2010-01-30 12:00 0911140093 Notvikens IK - Malmbergets AIF 9 - 6 Conny Björnfot, Daniel Persson
2010-01-31 12:00 0911140096 Wibax Patriot IBK Piteå - Team Kalix IBK 4 - 6 Mikael Tiensuu, Kjell Wilhelmsson Norrmalmia Sph
2010-01-31 13:00 0911140095 Hertsö IBF - Team Boden IBF 9 - 3 Pasi Ronkainen, Pär Wårell Örnäsets Sp
2010-02-06 13:00 0911140102 Team Boden IBF - Notvikens IK 6 - 7 Roger Adermalm, Tobias Skogsberg Boden Arena
2010-02-06 13:30 0911140097 Malmbergets AIF - IBF Argentum 91 6 - 3 Alvar Grenvall, Kurt-Lennart Wass Malmbergets Sp
2010-02-07 13:00 0911140099 Gammelgårdens IF - K 4 IF 15 - 6 Daniel Persson, Adam Nikolausson
2010-02-07 19:00 0911140100 Team Kalix IBK - Hertsö IBF 9 - 10 Daniel Persson, Pasi Ronkainen Kalix Sport City
2010-02-13 12:00 0911140105 K 4 IF - Malmbergets AIF 7 - 5 Lars Möller, Etiénne Maglic ND Hallen
2010-02-13 15:00 0911140103 IBF Argentum 91 - Team Boden IBF 11 - 3 Alvar Grenvall, Kurt-Lennart Wass Arjeplog Sporthall
2010-02-14 12:00 0911140107 Notvikens IK - Team Kalix IBK 5 - 7 Dick Sandberg, Etiénne Maglic
2010-02-14 13:00 0911140108 Hertsö IBF - Wibax Patriot IBK Piteå 13 - 6 Kjell Wilhelmsson, Tobias Skogsberg Örnäsets Sp
2010-02-20 10:30 0911140113 Wibax Patriot IBK Piteå - Notvikens IK 8 - 8 Pär Wårell, Jari Korpi Norrmalmia Sph
2010-02-20 16:00 0911140109 Team Kalix IBK - IBF Argentum 91 7 - 9 Daniel Persson, Johan Nyström Kalix Sport City
2010-02-20 16:00 0911140111 Team Boden IBF - K 4 IF 4 - 10 Kjell Wilhelmsson, Mikael Tiensuu Boden Arena
2010-02-26 19:45 0911140115 Notvikens IK - Hertsö IBF 5 - 6 Daniel Persson, Johan Krispinsson
2010-02-27 15:00 0911140120 IBF Argentum 91 - Wibax Patriot IBK Piteå 7 - 4 Daniel Persson, Johan Nyström Arjeplog Sporthall
2010-02-28 15:00 0911140119 K 4 IF - Team Kalix IBK 6 - 5 Lars Möller, Pejvak Oghazi ND Hallen
2010-03-06 11:00 0911140126 Wibax Patriot IBK Piteå - K 4 IF 3 - 12 Tobias Skogsberg, Pär Wårell Norrmalmia Sph
2010-03-06 14:00 0911140121 Malmbergets AIF - Gammelgårdens IF 9 - 8 Mikael Tiensuu, Fredrik Lindqvist Malmbergets Sp
2010-03-07 12:00 0911140124 Hertsö IBF - IBF Argentum 91 11 - 7 Conny Björnfot, Thomas Lönnhager Hälsans hus
2010-03-13 15:00 0911140129 IBF Argentum 91 - Notvikens IK 14 - 10 Kurt-Lennart Wass, Alvar Grenvall Arjeplog Sporthall
2010-03-13 16:00 0911140127 K 4 IF - Hertsö IBF 5 - 15 Bjarne Hald, Pär Wårell ND Hallen
2010-03-13 16:00 0911140130 Gammelgårdens IF - Team Boden IBF 9 - 2 Daniel Persson, Mikael Tiensuu
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. Malmbergets AIF 16 14 0 (0) 2 133-78 55 42
2. Hertsö IBF 16 12 1 (0) 3 141-95 46 37
3. IBF Argentum 91 16 11 0 (0) 5 120-97 23 33
4. Gammelgårdens IF 16 10 0 (0) 6 122-94 28 30
5. K 4 IF 16 8 2 (0) 6 112-115 -3 26
6. Notvikens IK 16 5 1 (0) 10 102-124 -22 16
7. Team Kalix IBK 16 5 0 (0) 11 80-98 -18 15
8. Wibax Patriot IBK Piteå 16 3 1 (0) 12 81-111 -30 10
9. Team Boden IBF 16 1 1 (0) 14 60-139 -79 4
10. Tväråselets AIF 0 0 0 (0) 0 0-0 0 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis