Damer Division 3 (2010/11)

Gruppspel
Damer Division 3 Norra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2010-10-10 12:30 1014231003 Husqvarna IK B - Mariannelunds AIS 1 - 4 Brian Tetrault, Stefan Persson Huskvarna Sporthall A
2010-10-10 12:30 1014231005 Östra IBK - Bodafors IBS 6 - 3 Éric Moreau, Fredrik Fältskog Jönköpings Idrottshus D-hall
2010-10-10 16:00 1014231002 Sävsjö IBK B - S/W 2010 Senior 1 - 2 Suvad Kaltak, Mattias Tokic Hofgårdshallen
2010-12-05 13:30 1014231001 Vetlanda IBF B - Forserums IF 10 - 2 Mathias Elmerstig, Johan Söderman Ekenäs Sporthall
2010-10-15 19:30 1014231009 Mariannelunds AIS - Sävsjö IBK B 4 - 5 Aldin Imamovic, Johan Palm Furulundshallen
2010-10-15 19:45 1014231007 Bodafors IBS - Hovslätts IK 5 - 0 Emma Jacobsson, Katharina Andersson Bodafors Sporthall
2010-10-16 18:30 1014231006 Forserums IF - Östra IBK 1 - 9 Suvad Kaltak, Mattias Tokic Forserums Sporthall
2010-10-17 12:30 1014231010 S/W 2010 Senior - Vetlanda IBF B 3 - 4 Michael Johansson, Dennis Pettersson Vrigstad Sporthall
2010-10-23 12:00 1014231011 Forserums IF - S/W 2010 Senior 1 - 16 Fredrik Dalén, Fredrik Fältskog Forserums Sporthall
2010-10-23 12:00 1014231015 Östra IBK - Hovslätts IK 3 - 4 Katharina Andersson, Magnus Andersson Jönköpings Idrottshus D-hall
2010-10-23 14:45 1014231014 Husqvarna IK B - Bodafors IBS 3 - 5 Katharina Andersson, Magnus Andersson Huskvarna Sporthall A
2010-10-24 11:45 1014231012 Vetlanda IBF B - Mariannelunds AIS 1 - 7 Michael Johansson, Dennis Pettersson Ekenäs Sporthall
2010-10-30 15:30 1014231016 Sävsjö IBK B - Forserums IF 8 - 4 Magnus Widlund, Bjarne Olsen Hofgårdshallen
2010-10-31 12:00 1014231018 Hovslätts IK - S/W 2010 Senior 9 - 1 Johan Lundman, Fredrik Billemark Jönköpings Idrottshus D-hall
2010-11-10 20:45 1014231017 Husqvarna IK B - Vetlanda IBF B 1 - 2 Andreas Söderman, Johan Söderman Huskvarna Sporthall A
2010-11-21 17:15 1014231019 Östra IBK - Mariannelunds AIS 6 - 1 Nexhat Shabani, Ivan Martic Jönköpings Idrottshus D-hall
2010-11-13 12:00 1014231023 Mariannelunds AIS - Hovslätts IK 2 - 1 Muhidin Bahtanovic, Aldin Imamovic Furulundshallen
2010-11-13 12:00 1014231025 Forserums IF - Bodafors IBS 2 - 6 Johan Lundman, Fredrik Billemark Forserums Sporthall
2010-11-13 13:00 1014231024 S/W 2010 Senior - Husqvarna IK B 3 - 4 Dennis Pettersson, Michael Johansson Vrigstad Sporthall
2010-11-14 15:30 1014231021 Vetlanda IBF B - Sävsjö IBK B 2 - 2 Magnus Widlund, Johan Ferm Norrgårdshallen
2010-11-19 19:45 1014231029 Bodafors IBS - S/W 2010 Senior 6 - 5 Emma Jacobsson, Katharina Andersson Bodafors Sporthall
2010-11-20 13:30 1014231028 Östra IBK - Vetlanda IBF B 2 - 5 Johan Nero Wikstrand, Stefan Persson Jönköpings Idrottshus D-hall
2010-11-21 15:00 1014231027 Hovslätts IK - Sävsjö IBK B 6 - 3 Nexhat Shabani, Ivan Martic Jönköpings Idrottshus D-hall
2010-11-21 18:30 1014231026 Husqvarna IK B - Forserums IF 4 - 1 Brian Tetrault, Stefan Persson Huskvarna Sporthall A
2010-11-26 20:00 1014231032 Sävsjö IBK B - Husqvarna IK B 4 - 3 Suvad Kaltak, Michael Johansson Hofgårdshallen
2010-11-27 11:00 1014231033 Mariannelunds AIS - Bodafors IBS 3 - 4 Stefan Lundqvist, Stefan Karlsson Furulundshallen
2010-11-27 13:00 1014231034 S/W 2010 Senior - Östra IBK 3 - 4 Brian Tetrault, Stefan Persson Vrigstad Sporthall
2010-11-28 10:45 1014231031 Vetlanda IBF B - Hovslätts IK 5 - 0 Victor Widlund, Johan Ferm Ekenäs Sporthall
2010-12-10 19:45 1014231038 Bodafors IBS - Sävsjö IBK B 9 - 6 Johan Nero Wikstrand, Tobias Fast Bodafors Sporthall
2010-12-11 13:30 1014231037 Östra IBK - Husqvarna IK B 4 - 4 Jonas Ottosson, Mikael Eriksson Jönköpings Idrottshus D-hall
2010-12-12 17:15 1014231036 Hovslätts IK - Forserums IF 14 - 1 Emma Jacobsson, Jesper Rygert Jönköpings Idrottshus D-hall
2011-02-19 12:00 1014231040 Mariannelunds AIS - S/W 2010 Senior 6 - 6 Fredrik Billemark, Johan Lundman Furulundshallen
2010-12-18 18:30 1014231045 Forserums IF - Mariannelunds AIS 1 - 4 Mathias Elmerstig, Andreas Söderman Forserums Sporthall
2010-12-19 12:20 1014231043 Husqvarna IK B - Hovslätts IK 1 - 6 Ingemar Rygert, Jesper Rygert Huskvarna Sporthall A
2010-12-19 13:45 1014231041 Vetlanda IBF B - Bodafors IBS 4 - 4 Johan Lundman, Fredrik Billemark Ekenäs Sporthall
2010-12-19 15:30 1014231042 Sävsjö IBK B - Östra IBK 1 - 4 Bjarne Olsen, Johan Nero Wikstrand Sävsjö Sporthall
2011-01-07 19:30 1014231048 Mariannelunds AIS - Husqvarna IK B 5 - 0 Dawan Mofak, Aldin Imamovic Furulundshallen
2011-01-08 13:00 1014231049 S/W 2010 Senior - Sävsjö IBK B 1 - 3 Bjarne Olsen, Ivan Martic Stockaryds Sporthall
2011-02-06 15:00 1014231050 Forserums IF - Vetlanda IBF B 4 - 7 Fredrik Billemark, Johan Lundman Forserums Sporthall
2011-02-09 20:00 1014231046 Bodafors IBS - Östra IBK 6 - 6 Reshat Shabani, Nexhat Shabani Bodafors Sporthall
2011-01-16 12:00 1014231052 Sävsjö IBK B - Mariannelunds AIS 1 - 5 Jesper Rygert, Ingemar Rygert Hofgårdshallen
2011-01-16 13:15 1014231051 Vetlanda IBF B - S/W 2010 Senior 4 - 3 Magnus Widlund, Daniel Pettersson Norrgårdshallen
2011-01-16 14:30 1014231055 Östra IBK - Forserums IF 7 - 1 Anders Nyberg, Patrik Trofast Jönköpings Idrottshus D-hall
2011-01-16 17:00 1014231054 Hovslätts IK - Bodafors IBS 3 - 4 Bjarne Olsen, Stefan Persson Jönköpings Idrottshus D-hall
2011-01-21 19:45 1014231057 Bodafors IBS - Husqvarna IK B 2 - 8 Victor Widlund, Fredrik Fältskog Bodafors Sporthall
2011-01-22 13:00 1014231060 S/W 2010 Senior - Forserums IF 3 - 2 Brian Tetrault, Johan Nero Wikstrand Stockaryds Sporthall
2011-01-23 17:00 1014231056 Hovslätts IK - Östra IBK 3 - 5 Ingemar Rygert, Daniel Pettersson Jönköpings Idrottshus D-hall
2011-03-11 19:00 1014231059 Mariannelunds AIS - Vetlanda IBF B 1 - 1 Claes Waernholm, Stefan Karlsson Furulundshallen
2011-01-28 19:30 1014231063 Mariannelunds AIS - Östra IBK 2 - 2 Muhidin Bahtanovic, Claes Waernholm Furulundshallen
2011-01-29 11:00 1014231065 Forserums IF - Sävsjö IBK B 1 - 6 Andreas Söderman, Gustav Jarnegren Forserums Sporthall
2011-01-29 13:00 1014231064 S/W 2010 Senior - Hovslätts IK 6 - 6 Dennis Pettersson, Michael Johansson Stockaryds Sporthall
2011-01-30 12:45 1014231061 Vetlanda IBF B - Husqvarna IK B 2 - 2 Mattias Tokic, Suvad Kaltak Ekenäs Sporthall
2011-02-11 19:45 1014231070 Bodafors IBS - Forserums IF 7 - 2 Fredrik Fältskog, Victor Widlund Bodafors Sporthall
2011-02-13 12:00 1014231066 Sävsjö IBK B - Vetlanda IBF B 3 - 3 Andreas Söderman, Mathias Elmerstig Sävsjö Sporthall
2011-02-13 14:00 1014231068 Hovslätts IK - Mariannelunds AIS 3 - 8 Anders Nyberg, Patrik Trofast Jönköpings Idrottshus D-hall
2011-02-13 18:30 1014231067 Husqvarna IK B - S/W 2010 Senior 1 - 2 Johan Söderman, Marcus Henriksson Huskvarna Sporthall A
2011-02-19 11:00 1014231075 Forserums IF - Husqvarna IK B 7 - 3 Anders Freijd, Johan Söderman Forserums Sporthall
2011-02-20 13:00 1014231074 S/W 2010 Senior - Bodafors IBS 2 - 4 Magnus Widlund, Victor Widlund Stockaryds Sporthall
2011-02-22 18:45 1014231071 Vetlanda IBF B - Östra IBK 3 - 5 Johan Nero Wikstrand, Stefan Persson Ekenäs Sporthall
2011-02-23 20:00 1014231072 Sävsjö IBK B - Hovslätts IK 2 - 7 Jesper Rygert, Stefan Persson Hofgårdshallen
2011-02-25 19:45 1014231079 Bodafors IBS - Mariannelunds AIS 8 - 10 Johan Lundman, Fredrik Billemark Bodafors Sporthall
2011-02-25 20:15 1014231078 Östra IBK - S/W 2010 Senior 11 - 1 Ivan Martic, Nexhat Shabani Jönköpings Idrottshus D-hall
2011-02-26 14:45 1014231076 Husqvarna IK B - Sävsjö IBK B WO (5 - 0) Ingemar Rygert, Jesper Rygert Huskvarna Sporthall A
2011-02-27 18:30 1014231077 Hovslätts IK - Vetlanda IBF B 5 - 4 Michael Johansson, Dennis Pettersson Jönköpings Idrottshus D-hall
2011-03-04 20:00 1014231082 Sävsjö IBK B - Bodafors IBS 4 - 10 Katharina Andersson, Dennis Pettersson Hofgårdshallen
2011-03-05 13:00 1014231084 S/W 2010 Senior - Mariannelunds AIS 4 - 20 Ingemar Rygert, Jesper Rygert Stockaryds Sporthall
2011-03-05 17:00 1014231085 Forserums IF - Hovslätts IK 5 - 7 Magnus Widlund, Johan Ferm Forserums Sporthall
2011-03-06 16:30 1014231083 Husqvarna IK B - Östra IBK 3 - 6 Suvad Kaltak, Mattias Tokic Huskvarna Sporthall A
2011-03-12 14:00 1014231087 Östra IBK - Sävsjö IBK B 5 - 4 Magnus Andersson, Fredrik Dalén Jönköpings Idrottshus D-hall
2011-03-13 14:00 1014231086 Hovslätts IK - Husqvarna IK B 7 - 2 Fredrik Billemark, Johan Lundman Jönköpings Idrottshus D-hall
2011-03-13 14:00 1014231088 Bodafors IBS - Vetlanda IBF B 5 - 2 Stefan Persson, Brian Tetrault Bodafors Sporthall
2011-03-13 14:00 1014231090 Mariannelunds AIS - Forserums IF 7 - 0 Nikolina Bolander, Emilia Bolander Furulundshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Östra IBK 16 11 3 2 85-45 40 36
2. Bodafors IBS 16 11 2 3 88-66 22 35
3. Mariannelunds AIS 16 10 3 3 89-44 45 33
4. Hovslätts IK 16 9 1 6 81-57 24 28
5. Vetlanda IBF B 16 7 5 4 59-49 10 26
6. Sävsjö IBK B 15 5 2 8 53-66 -13 17
7. S/ W 2010 Senior 16 4 2 10 61-86 -25 14
8. Husqvarna IK B 15 3 2 10 40-60 -20 11
9. Forserums IF 16 1 0 15 35-118 -83 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Damer Division 3 Södra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2010-10-08 19:30 1014232005 Örlogsstadens IBK - Slätafly/SK IBK 2 - 2 Matts Rosell, Ola Samuelsson Vedeby Sporthall
2010-10-09 13:00 1014232002 KaRo IBF - Hovmantorps GOIF 7 - 7 Michell Rohde, Mikael Lundin Kallinge Sporthall
2010-10-09 14:00 1014232003 Ryds SK - Ingelstad IBK 10 - 3 Conny Ekdahl, Daniel Ekdahl Ryds Sporthall
2010-10-15 19:30 1014232009 Ingelstad IBK - KaRo IBF 2 - 3 Simon Ydefjäll, Robin Änghede Ingelstads Sporthall
2010-10-15 20:00 1014232010 Hovmantorps GOIF - Olofströms IBK B 2 - 6 Annie Ankarberg, Emelie Lindkvist Allhallen, Hovmantorp
2010-10-17 14:30 1014232007 Slätafly/SK IBK - Carlshamns IBK 4 - 5 Anton Rosenblad, Nikolina Bolander Torsås Sporthall
2010-10-22 20:00 1014232015 Örlogsstadens IBK - Carlshamns IBK 4 - 2 Linus Sjöberg, Mikael Lundin Vedeby Sporthall
2010-10-23 14:00 1014232014 Ryds SK - Slätafly/SK IBK 2 - 4 Michell Rohde, Kimmo Mårtensson Ryds Sporthall
2010-10-24 14:00 1014232012 Olofströms IBK B - Ingelstad IBK 7 - 1 Conny Ekdahl, Daniel Ekdahl Olofströms Sporthall
2010-10-30 12:30 1014232018 Carlshamns IBK - Hovmantorps GOIF 12 - 2 Conny Ekdahl, Daniel Ekdahl Sparbanken Arena - Karlshamn
2010-10-30 13:00 1014232019 Örlogsstadens IBK - Ingelstad IBK 11 - 2 Michell Rohde, Linus Sjöberg Vedeby Sporthall
2010-11-04 20:15 1014232017 Ryds SK - Olofströms IBK B 1 - 11 Karl Gunnar Thomasson, Ari Ojala Ryds Sporthall
2010-11-13 14:00 1014232021 Olofströms IBK B - KaRo IBF 9 - 2 Conny Ekdahl, Daniel Ekdahl Olofströms Sporthall
2010-11-13 14:00 1014232023 Ingelstad IBK - Carlshamns IBK 1 - 5 Jan-Eric Rydberg, Mattias Rundgren Ingelstads Sporthall
2010-11-14 16:30 1014232024 Hovmantorps GOIF - Ryds SK 3 - 6 Lars Hjelm, Anders Blomqvist Allhallen, Hovmantorp
2010-11-19 20:00 1014232028 Örlogsstadens IBK - Olofströms IBK B 4 - 2 Matts Rosell, Andreas Karlsson Vedeby Sporthall
2010-11-20 12:30 1014232027 Carlshamns IBK - KaRo IBF 12 - 1 Kimmo Mårtensson, Conny Andersson Sparbanken Arena - Karlshamn
2010-12-05 15:00 1014232029 Slätafly/SK IBK - Hovmantorps GOIF 9 - 3 Henrik Carlsson, Jonas Widenstedt Torsås Sporthall
2010-11-27 14:00 1014232031 Olofströms IBK B - Carlshamns IBK 6 - 5 Karl Gunnar Thomasson, Ari Ojala Olofströms Sporthall
2010-11-27 14:00 1014232032 KaRo IBF - Ryds SK 4 - 5 Michell Rohde, Daniel Ekdahl Kallinge Sporthall
2010-11-27 14:00 1014232033 Ingelstad IBK - Slätafly/SK IBK 2 - 2 Sven-Erik Hermansson, Börje Fransson Ingelstads Sporthall
2010-11-27 16:00 1014232034 Hovmantorps GOIF - Örlogsstadens IBK 0 - 8 Safet Hasanbegovic, Lars Hjelm Allhallen, Hovmantorp
2010-12-10 19:30 1014232040 Ingelstad IBK - Hovmantorps GOIF 0 - 2 Lars Hjelm, Safet Hasanbegovic Ingelstads Sporthall
2010-12-10 20:00 1014232037 Örlogsstadens IBK - Ryds SK 10 - 4 Andreas Karlsson, Anders Thurfjell Vedeby Sporthall
2010-12-12 15:00 1014232038 Slätafly/SK IBK - KaRo IBF 9 - 5 Philip Österbo, Leffe Henryson Torsås Sporthall
2010-12-17 19:00 1014232043 Ryds SK - Carlshamns IBK 3 - 5 Michell Rohde, Kimmo Mårtensson Ryds Sporthall
2010-12-18 13:00 1014232042 KaRo IBF - Örlogsstadens IBK 5 - 4 Andreas Karlsson, Matts Rosell Kallinge Sporthall
2010-12-19 15:30 1014232041 Olofströms IBK B - Slätafly/SK IBK 8 - 2 Conny Ekdahl, Daniel Ekdahl Olofströms Sporthall
2011-01-08 13:00 1014232049 Hovmantorps GOIF - KaRo IBF 2 - 4 Marcus Petersson, Dan Runberg Allhallen, Hovmantorp
2011-01-08 14:00 1014232048 Ingelstad IBK - Ryds SK 3 - 4 Simon Anderjon, Martin Ovesson Ingelstads Sporthall
2011-01-09 14:30 1014232046 Slätafly/SK IBK - Örlogsstadens IBK 2 - 1 Marcus Karlström, Tomas Jagodzinski Torsås Sporthall
2011-01-15 14:00 1014232052 KaRo IBF - Ingelstad IBK 10 - 2 Matts Rosell, Andreas Karlsson Kallinge Sporthall
2011-01-16 14:14 1014232054 Carlshamns IBK - Slätafly/SK IBK 1 - 1 Michell Rohde, Kimmo Mårtensson Sparbanken Arena - Karlshamn
2011-01-16 16:00 1014232051 Olofströms IBK B - Hovmantorps GOIF 11 - 0 Patrik Lundberg, Ari Ojala Olofströms Sporthall
2011-01-22 12:30 1014232056 Carlshamns IBK - Örlogsstadens IBK 3 - 4 Karl Gunnar Thomasson, Conny Ekdahl Sparbanken Arena - Karlshamn
2011-01-22 14:30 1014232057 Slätafly/SK IBK - Ryds SK 4 - 4 Mikael Lundin, Linus Sjöberg Torsås Sporthall
2011-01-23 11:00 1014232059 Ingelstad IBK - Olofströms IBK B 1 - 6 Safet Hasanbegovic, Lars Hjelm Ingelstads Sporthall
2011-01-29 14:00 1014232063 Ingelstad IBK - Örlogsstadens IBK 2 - 8 Börje Fransson, Mattias Svanberg Ingelstads Sporthall
2011-01-30 15:00 1014232061 Olofströms IBK B - Ryds SK 3 - 3 Conny Ekdahl, Daniel Ekdahl Olofströms Sporthall
2011-01-30 16:00 1014232064 Hovmantorps GOIF - Carlshamns IBK 2 - 14 Sven-Erik Hermansson, Jan-Eric Rydberg Allhallen, Hovmantorp
2011-02-12 12:30 1014232068 Carlshamns IBK - Ingelstad IBK 10 - 3 Karl Gunnar Thomasson, Ari Ojala Sparbanken Arena - Karlshamn
2011-02-12 13:00 1014232066 KaRo IBF - Olofströms IBK B 2 - 6 Dragan Zaharijev, Eddy Olsson Kallinge Sporthall
2011-02-12 14:00 1014232067 Ryds SK - Hovmantorps GOIF 7 - 1 Kimmo Mårtensson, Patrik Lundberg Ryds Sporthall
2011-02-06 18:00 1014232071 Olofströms IBK B - Örlogsstadens IBK 5 - 3 Michell Rohde, Kimmo Mårtensson Olofströms Sporthall
2011-02-19 13:00 1014232072 KaRo IBF - Carlshamns IBK 2 - 2 Roger Gardell, Kimmo Mårtensson Kallinge Sporthall
2011-02-20 15:00 1014232074 Hovmantorps GOIF - Slätafly/SK IBK 3 - 10 Christian Jonasson, Mattias Rundgren Allhallen, Hovmantorp
2011-02-26 12:30 1014232077 Carlshamns IBK - Olofströms IBK B 4 - 3 Patrik Lundberg, Eddy Olsson Sparbanken Arena - Karlshamn
2011-02-26 14:00 1014232076 Ryds SK - KaRo IBF 1 - 0 Daniel Ekdahl, Conny Ekdahl Ryds Sporthall
2011-02-27 14:00 1014232079 Slätafly/SK IBK - Ingelstad IBK 15 - 1 Philip Österbo, Leffe Henryson Torsås Sporthall
2011-02-27 16:30 1014232078 Örlogsstadens IBK - Hovmantorps GOIF 13 - 0 Anders Thurfjell, Matts Rosell Vedeby Sporthall
2011-03-04 19:00 1014232083 Ryds SK - Örlogsstadens IBK 7 - 4 Karl Gunnar Thomasson, Ari Ojala Ryds Sporthall
2011-03-06 11:30 1014232082 KaRo IBF - Slätafly/SK IBK 1 - 3 Conny Ekdahl, Daniel Ekdahl Kallinge Sporthall
2011-03-06 16:00 1014232084 Hovmantorps GOIF - Ingelstad IBK 1 - 2 Mattias Svanberg, Sven-Erik Hermansson Allhallen, Hovmantorp
2011-03-12 14:00 1014232086 Carlshamns IBK - Ryds SK 10 - 5 Andreas Karlsson, Matts Rosell Sparbanken Arena - Karlshamn
2011-03-12 14:00 1014232087 Örlogsstadens IBK - KaRo IBF 10 - 3 Daniel Ekdahl, Conny Ekdahl Vedeby Sporthall
2011-03-12 14:00 1014232088 Slätafly/SK IBK - Olofströms IBK B 5 - 3 Patrik Ideström, Viktor Georgsson Torsås Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Olofströms IBK B 14 10 1 3 86-35 51 31
2. Carlshamns IBK 14 9 2 3 90-41 49 29
3. Örlogsstadens IBK 14 9 1 4 86-39 47 28
4. Slätafly/ SK IBK 14 8 4 2 72-41 31 28
5. Ryds SK 14 7 2 5 62-65 -3 23
6. KaRo IBF 14 4 2 8 49-74 -25 14
7. Ingelstad IBK 14 1 1 12 25-94 -69 4
8. Hovmantorps GOIF 14 1 1 12 28-109 -81 4
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Damer Division 3 Västra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2010-10-01 19:30 1014233004 Forsheda IF - Alvesta IBK 2 - 5 Brian Tetrault, Stefan Persson Forsheda Sporthall
2010-10-03 12:00 1014233003 IBK Vöikers B - Ljungby IB B 6 - 7 Christer Jonsson, Anders Jonasson Teleborgshallen
2010-10-03 14:00 1014233006 Värnamo IK B - Lagan IBK 3 - 1 Suvad Kaltak, Mattias Tokic Östboskolan
2010-10-03 14:30 1014233002 Hovshaga AIF B - Skillingaryds IK 3 - 2 Annie Ankarberg, Jan-Eric Rydberg Hovshaga Sporthall
2010-10-10 14:00 1014233009 SS Öjaby Sport - IBK Vöikers B 8 - 3 Simon Ydefjäll, Robin Änghede Öjabyskolan
2010-10-10 15:00 1014233012 Skillingaryds IK - Värnamo IK B 6 - 3 Bjarne Olsen, Nexhat Shabani Skillingaryds Arena
2010-10-10 16:00 1014233008 Alvesta IBK - Hovshaga AIF B 2 - 9 Jan-Eric Rydberg, Sven-Erik Hermansson Alvesta Sporthall
2010-10-10 18:00 1014233010 Lagan IBK - Forsheda IF 6 - 3 Stefan Holmgren, Martin Ovesson Åbyhallen
2010-10-15 19:30 1014233016 Forsheda IF - Ljungby IB B 3 - 6 Dennis Pettersson, Michael Johansson Forsheda Sporthall
2010-10-17 12:00 1014233015 IBK Vöikers B - Alvesta IBK 3 - 1 Simon Anderjon, Christian Jonasson Teleborgshallen
2010-10-17 14:00 1014233018 Värnamo IK B - SS Öjaby Sport 2 - 5 Reshat Shabani, Johan Ferm Östboskolan
2010-10-17 14:30 1014233014 Hovshaga AIF B - Teleborg IBF 3 - 1 Simon Anderjon, Christian Jonasson Hovshaga Sporthall
2010-10-22 19:30 1014233021 Teleborg IBF - IBK Vöikers B 3 - 4 Safet Hasanbegovic, Lars Hjelm Hovshaga Sporthall
2010-10-24 15:00 1014233022 Skillingaryds IK - Forsheda IF 3 - 2 Anders Freijd, Johan Söderman Skillingaryds Arena
2010-10-24 16:00 1014233024 Alvesta IBK - Värnamo IK B 1 - 4 Robin Änghede, Mattias Rundgren Alvesta Sporthall
2010-10-24 18:00 1014233020 Lagan IBK - Hovshaga AIF B 3 - 7 Kjell Persson, Anders Jonasson Åbyhallen
2010-10-26 19:30 1014233027 IBK Vöikers B - Skillingaryds IK 4 - 3 Christian Jonasson, Anders Blomqvist Teleborgshallen
2010-10-29 19:30 1014233026 Hovshaga AIF B - SS Öjaby Sport 3 - 3 Safet Hasanbegovic, Lars Hjelm Hovshaga Sporthall
2010-10-31 15:00 1014233028 Forsheda IF - Teleborg IBF 8 - 5 Suvad Kaltak, Mattias Tokic Forsheda Sporthall
2010-11-08 19:45 1014233030 Värnamo IK B - Ljungby IB B 1 - 9 Anders Freijd, Johan Söderman Tinas Ö
2010-11-06 13:30 1014233036 Teleborg IBF - Värnamo IK B 5 - 5 Kjell Persson, Johnny Berggren Hovshaga Sporthall
2010-11-07 14:00 1014233034 SS Öjaby Sport - Forsheda IF 8 - 2 Anders Jonasson, Christian Jonasson Öjabyskolan
2010-11-07 15:00 1014233031 Ljungby IB B - Hovshaga AIF B 2 - 4 Stefan Holmgren, Kjell Persson Sunnerbohallen
2010-11-07 18:00 1014233032 Lagan IBK - IBK Vöikers B 1 - 3 Kjell Persson, Stefan Holmgren Åbyhallen
2010-11-13 11:00 1014233039 Värnamo IK B - Forsheda IF 6 - 3 Stefan Persson, Andreas Söderman Värnamo Sporthall
2010-11-14 14:30 1014233040 Teleborg IBF - Ljungby IB B 1 - 6 Anders Jonasson, Leif Johansson Hovshaga Sporthall
2010-11-14 16:00 1014233042 Alvesta IBK - Lagan IBK 5 - 4 Martin Ovesson, Simon Anderjon Alvesta Sporthall
2010-11-14 17:00 1014233041 Skillingaryds IK - SS Öjaby Sport 1 - 2 Éric Moreau, Bjarne Olsen Skillingaryds Arena
2010-11-21 10:00 1014233048 Ljungby IB B - Lagan IBK 2 - 0 Annie Ankarberg, Emelie Lindkvist Sunnerbohallen
2010-11-21 13:00 1014233045 IBK Vöikers B - Värnamo IK B 5 - 1 Martin Ovesson, Simon Anderjon Hovshaga Sporthall
2010-11-21 14:00 1014233046 SS Öjaby Sport - Teleborg IBF 11 - 2 Kristoffer Edin, Jan-Eric Rydberg Öjabyskolan
2010-11-21 15:00 1014233043 Forsheda IF - Hovshaga AIF B 2 - 8 Gerhardt Borkowski, Frida Thalin Forsheda Sporthall
2010-11-21 15:00 1014233047 Skillingaryds IK - Alvesta IBK 8 - 4 Ingemar Rygert, Johan Ferm Skillingaryds Arena
2010-11-26 19:30 1014233051 Hovshaga AIF B - Värnamo IK B 6 - 2 Markus Andersson, Viktor Karlsson Hovshaga Sporthall
2010-11-27 12:00 1014233052 Teleborg IBF - Alvesta IBK 4 - 5 Claes Juto, Leif Johansson Hovshaga Sporthall
2010-11-28 14:30 1014233053 Ljungby IB B - SS Öjaby Sport 2 - 6 Jan-Eric Rydberg, Stefan Holmgren Sunnerbohallen
2010-11-28 18:00 1014233054 Lagan IBK - Skillingaryds IK 5 - 6 Jan-Eric Rydberg, Stefan Holmgren Åbyhallen
2010-11-28 15:00 1014233056 Forsheda IF - IBK Vöikers B 2 - 6 Mattias Tokic, Suvad Kaltak Forsheda Sporthall
2010-12-05 15:00 1014233058 Skillingaryds IK - Teleborg IBF 7 - 5 Mattias Tokic, Suvad Kaltak Skillingaryds Arena
2010-12-05 16:00 1014233059 Alvesta IBK - Ljungby IB B 1 - 9 Safet Hasanbegovic, Lars Hjelm Alvesta Sporthall
2010-12-05 18:00 1014233060 Lagan IBK - SS Öjaby Sport 2 - 9 Robin Änghede, Simon Ydefjäll Åbyhallen
2010-12-10 19:30 1014233064 Teleborg IBF - Lagan IBK 3 - 4 Jan-Eric Rydberg, Sven-Erik Hermansson Hovshaga Sporthall
2010-12-11 12:00 1014233065 Ljungby IB B - Skillingaryds IK 2 - 4 Rasmus Jansson, Stefan Holmgren Sunnerbohallen
2010-12-12 14:00 1014233066 SS Öjaby Sport - Alvesta IBK 15 - 2 Kristoffer Edin, Anders Blomqvist Öjabyskolan
2010-12-12 16:30 1014233062 IBK Vöikers B - Hovshaga AIF B 1 - 4 Mattias Alm-Nielsen, Christian Jonasson Teleborgshallen
2010-12-19 13:00 1014233069 Ljungby IB B - IBK Vöikers B 7 - 4 Anders Jonasson, Kjell Persson Sunnerbohallen
2010-12-19 16:00 1014233070 Alvesta IBK - Forsheda IF 3 - 7 Jan-Eric Rydberg, Kristoffer Edin Alvesta Sporthall
2010-12-19 17:00 1014233068 Skillingaryds IK - Hovshaga AIF B 4 - 5 Mattias Tokic, Suvad Kaltak Skillingaryds Arena
2010-12-19 18:00 1014233072 Lagan IBK - Värnamo IK B 2 - 2 Mattias Rundgren, Annie Ankarberg Åbyhallen
2011-01-04 19:30 1014233074 Hovshaga AIF B - Alvesta IBK 7 - 1 Sven-Erik Hermansson, Jan-Eric Rydberg Hovshaga Sporthall
2011-01-12 19:30 1014233076 Forsheda IF - Lagan IBK 4 - 3 Michael Johansson, Dennis Pettersson Forsheda Sporthall
2011-03-06 17:00 1014233078 Värnamo IK B - Skillingaryds IK 2 - 10 Tobias Fast, Claes Axelsson Värnamo Sporthall
2011-03-06 17:45 1014233075 IBK Vöikers B - SS Öjaby Sport 2 - 4 Marcus Ingolf, Simon Anderjon Teleborgshallen
2011-01-16 14:00 1014233084 SS Öjaby Sport - Värnamo IK B 10 - 2 Kjell Persson, Anders Jonasson Öjabyskolan
2011-01-16 16:00 1014233081 Alvesta IBK - IBK Vöikers B 1 - 3 Simon Anderjon, Martin Ovesson Alvesta Sporthall
2011-01-16 16:00 1014233082 Ljungby IB B - Forsheda IF 8 - 5 Marcus Ingolf, Kristoffer Edin Sunnerbohallen
2011-01-16 16:30 1014233080 Teleborg IBF - Hovshaga AIF B 2 - 11 Kjell Persson, Anders Jonasson Hovshaga Sporthall
2011-01-21 19:30 1014233088 Forsheda IF - Skillingaryds IK 5 - 3 Gerhardt Borkowski, Frida Thalin Forsheda Sporthall
2011-01-23 12:30 1014233086 Hovshaga AIF B - Lagan IBK 7 - 2 Mattias Svanberg, Marcus Petersson Hovshaga Sporthall
2011-01-23 15:00 1014233090 Värnamo IK B - Alvesta IBK 1 - 1 Dennis Pettersson, Michael Johansson Värnamo Sporthall
2011-02-15 20:50 1014233087 IBK Vöikers B - Teleborg IBF 3 - 2 Martin Ovesson, Simon Anderjon Teleborgshallen
2011-01-29 13:30 1014233094 Teleborg IBF - Forsheda IF 10 - 3 Martin Ovesson, Sven-Erik Hermansson Hovshaga Sporthall
2011-01-30 14:00 1014233092 SS Öjaby Sport - Hovshaga AIF B 5 - 2 Safet Hasanbegovic, Lars Hjelm Öjabyskolan
2011-01-30 15:00 1014233093 Skillingaryds IK - IBK Vöikers B 4 - 6 Magnus Widlund, Tobias Fast Skillingaryds Arena
2011-01-30 16:00 1014233096 Ljungby IB B - Värnamo IK B 7 - 4 Simon Anderjon, Martin Ovesson Kungshögshallen
2011-02-06 14:00 1014233097 Hovshaga AIF B - Ljungby IB B 4 - 2 Jan-Eric Rydberg, Sven-Erik Hermansson Hovshaga Sporthall
2011-02-06 15:00 1014233102 Värnamo IK B - Teleborg IBF 5 - 2 Reshat Shabani, Nexhat Shabani Värnamo Sporthall
2011-02-06 16:00 1014233098 IBK Vöikers B - Lagan IBK 4 - 0 Sven-Erik Hermansson, Jan-Eric Rydberg Hovshaga Sporthall
2011-02-06 17:00 1014233100 Forsheda IF - SS Öjaby Sport 0 - 4 Martin Karlsson, Bjarne Olsen Forsheda Sporthall
2011-02-11 19:30 1014233105 Forsheda IF - Värnamo IK B 4 - 3 Mattias Tokic, Suvad Kaltak Forsheda Sporthall
2011-02-13 12:30 1014233106 Ljungby IB B - Teleborg IBF 11 - 4 Christian Jonasson, Mattias Rundgren Kungshögshallen
2011-02-13 14:00 1014233107 SS Öjaby Sport - Skillingaryds IK 5 - 5 Lars Hjelm, Safet Hasanbegovic Öjabyskolan
2011-02-13 18:00 1014233108 Lagan IBK - Alvesta IBK 5 - 5 Martin Ovesson, Jan-Eric Rydberg Åbyhallen
2011-02-18 19:00 1014233114 Lagan IBK - Ljungby IB B 3 - 1 Claes Juto, Anders Jonasson Åbyhallen
2011-02-19 11:30 1014233112 Teleborg IBF - SS Öjaby Sport 4 - 7 Marcus Petersson, Mattias Svanberg Hovshaga Sporthall
2011-02-20 16:00 1014233109 Hovshaga AIF B - Forsheda IF 7 - 3 Marcus Petersson, Mattias Svanberg Hovshaga Sporthall
2011-02-20 16:00 1014233113 Alvesta IBK - Skillingaryds IK 1 - 9 Stefan Holmgren, Kjell Persson Alvesta Sporthall
2011-02-27 14:00 1014233111 Värnamo IK B - IBK Vöikers B 2 - 2 Suvad Kaltak, Bjarne Olsen Värnamo Sporthall
2011-02-27 14:00 1014233119 SS Öjaby Sport - Ljungby IB B 8 - 4 Lars Hjelm, Safet Hasanbegovic Öjabyskolan
2011-02-27 16:00 1014233118 Alvesta IBK - Teleborg IBF 5 - 3 Leif Johansson, Johnny Berggren Alvesta Sporthall
2011-02-27 17:00 1014233120 Skillingaryds IK - Lagan IBK 9 - 1 Claes Axelsson, Jens Axelsson Skillingaryds Arena
2011-03-13 15:00 1014233117 Värnamo IK B - Hovshaga AIF B 8 - 8 Johan Söderman, Andreas Söderman Östboskolan
2011-03-12 13:00 1014233124 Teleborg IBF - Skillingaryds IK 1 - 10 Safet Hasanbegovic, Lars Hjelm Hovshaga Sporthall
2011-03-13 13:30 1014233125 Ljungby IB B - Alvesta IBK 14 - 1 Johnny Berggren, Stefan Holmgren Sunnerbohallen
2011-03-13 14:00 1014233126 SS Öjaby Sport - Lagan IBK 5 - 6 Mattias Rundgren, Johan Magnusson Öjabyskolan
2011-03-13 16:30 1014233122 IBK Vöikers B - Forsheda IF 4 - 1 Emelie Lindkvist, Johan Magnusson Teleborgshallen
2011-03-19 14:00 1014233128 Hovshaga AIF B - IBK Vöikers B 4 - 3 Christian Jonasson, Dan Runberg Hovshaga Sporthall
2011-03-19 14:00 1014233131 Skillingaryds IK - Ljungby IB B 6 - 3 Michael Johansson, Dennis Pettersson Skillingaryds Arena
2011-03-19 15:00 1014233130 Lagan IBK - Teleborg IBF 3 - 2 Stefan Holmgren, Martin Ovesson Åbyhallen
2011-03-19 17:00 1014233132 Alvesta IBK - SS Öjaby Sport 2 - 9 Kjell Persson, Anders Jonasson Alvesta Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. SS Öjaby Sport 18 15 2 1 124-46 78 47
2. Hovshaga AIF B 18 15 2 1 102-48 54 47
3. Skillingaryds IK 18 11 1 6 100-59 41 34
4. IBK Vöikers B 18 11 1 6 66-55 11 34
5. Ljungby IB B 18 11 0 7 102-65 37 33
6. Lagan IBK 18 5 2 11 51-80 -29 17
7. Värnamo IK B 18 4 5 9 56-87 -31 17
8. Forsheda IF 18 5 0 13 59-98 -39 15
9. Alvesta IBK 18 4 2 12 46-116 -70 14
10. Teleborg IBF 18 1 1 16 59-111 -52 4
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Damer Division 3 Östra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2010-10-01 20:00 1014234003 IBK Svala - Nybro IBK 4 - 6 Aldin Imamovic, Magnus Larsson Mörlunda Sporthall
2010-10-02 14:00 1014234002 IF Ariel - Borgholms IBK 0 - 7 Magnus Larsson, Juan Fernandez Kristdala Sporthall
2010-10-03 13:00 1014234004 Craftstadens IBK O-hamn - Kalmar IBK 6 - 2 Viktor Georgsson, Tomas Jagodzinski Oskarshamns Sporthall A-hall
2010-10-03 16:00 1014234001 FBC Kalmarsund B - FBC Emådalen 20 - 0 Juan Fernandez, Bengt Bolander Färjehallen
2010-10-03 17:30 1014234006 Mörbylånga GOIF - Stenåsa-Sandby-Gårdby IF 3 - 2 Lennart Wilmert, Christer Jonsson Skansenhallen
2010-10-08 19:00 1014234007 Nybro IBK - FBC Kalmarsund B 1 - 8 Christer Jonsson, Patrik Ideström OG-Hallen
2010-10-09 13:00 1014234010 Stenåsa-Sandby-Gårdby IF - Craftstadens IBK O-hamn 6 - 1 Henrik Carlsson, Daniel Gyllander
2010-10-09 17:00 1014234012 Borgholms IBK - Mörbylånga GOIF 2 - 2 Marcus Karlström, Daniel Gyllander Borgholms Sporthall
2010-10-10 13:00 1014234009 CL98IC B - IBK Svala 7 - 1 Bengt Bolander, Juan Fernandez Lindsdals Sporthall
2010-10-10 16:15 1014234008 Kalmar IBK - IF Ariel 4 - 3 Marcus Karlström, Lennart Wilmert Kalmar Sporthall/Arena
2010-10-15 20:00 1014234015 IBK Svala - Kalmar IBK 5 - 0 Daniel Gyllander, Viktor Georgsson Mörlunda Sporthall
2010-10-16 14:00 1014234014 IF Ariel - FBC Emådalen 12 - 0 Bengt Bolander, Henrik Carlsson Kristdala Sporthall
2010-10-17 16:15 1014234013 FBC Kalmarsund B - Borgholms IBK 3 - 1 Per Elofsson, Patrik Ideström Färjehallen
2010-10-17 17:00 1014234016 Craftstadens IBK O-hamn - Nybro IBK 6 - 6 Marcus Karlström, Lennart Wilmert Oskarshamns Sporthall A-hall
2010-10-17 17:30 1014234018 Mörbylånga GOIF - CL98IC B 0 - 7 Tomas Akthagen, Christer Jonsson Skansenhallen
2010-10-22 19:00 1014234019 CL98IC B - FBC Kalmarsund B 2 - 0 Patrik Ideström, Anton Rosenblad Kalmar Sporthall A-hall
2010-10-23 13:00 1014234020 Stenåsa-Sandby-Gårdby IF - IF Ariel 1 - 7 Marcus Karlström, Lennart Wilmert
2010-10-23 16:30 1014234021 FBC Emådalen - IBK Svala 1 - 9 Muhidin Bahtanovic, Claes Waernholm Fliseryds Sporthall
2010-10-24 15:00 1014234022 Borgholms IBK - Craftstadens IBK O-hamn 2 - 3 Fredrik Andersson, Magnus Larsson Borgholms Sporthall
2010-10-24 16:15 1014234024 Kalmar IBK - Mörbylånga GOIF 8 - 0 Daniel Gyllander, Christer Jonsson Kalmar Sporthall/Arena
2010-10-29 20:00 1014234025 FBC Kalmarsund B - Stenåsa-Sandby-Gårdby IF 3 - 0 Patrik Ideström, Tomas Jagodzinski Färjehallen
2010-10-31 13:00 1014234026 IF Ariel - CL98IC B 3 - 6 Dawan Mofak, Aldin Imamovic Kristdala Sporthall
2010-10-31 15:00 1014234030 Mörbylånga GOIF - Nybro IBK 2 - 5 Viktor Georgsson, Daniel Gyllander Skansenhallen
2010-10-31 16:00 1014234027 IBK Svala - Borgholms IBK 3 - 6 Anton Rosenblad, Lennart Wilmert Mörlunda Sporthall
2010-10-31 17:00 1014234028 Craftstadens IBK O-hamn - FBC Emådalen 11 - 1 Stefan Lundqvist, Stefan Karlsson Oskarshamns Sporthall A-hall
2010-11-05 19:00 1014234033 Kalmar IBK - FBC Kalmarsund B 2 - 5 Jonas Widenstedt, Christer Jonsson Kalmar Sporthall A-hall
2010-11-05 19:45 1014234032 Stenåsa-Sandby-Gårdby IF - IBK Svala 3 - 1 Jonas Hellberg, Anders Stenberg
2010-11-06 14:00 1014234036 FBC Emådalen - Mörbylånga GOIF 2 - 4 Magnus Larsson, Stefan Lundqvist Fliseryds Sporthall
2010-11-07 14:30 1014234034 CL98IC B - Craftstadens IBK O-hamn 3 - 3 Christer Jonsson, Daniel Gyllander Kalmar Sporthall D-hall
2010-11-07 15:00 1014234031 Nybro IBK - IF Ariel 4 - 3 Leffe Henryson, Philip Österbo OG-Hallen
2010-11-13 14:00 1014234040 FBC Emådalen - Nybro IBK 1 - 6 Marcus Karlström, Bengt Bolander Fliseryds Sporthall
2010-11-14 14:00 1014234037 FBC Kalmarsund B - IBK Svala 11 - 0 Henrik Carlsson, Patrik Ideström Färjehallen
2010-11-14 15:00 1014234041 Borgholms IBK - CL98IC B 1 - 6 Juan Fernandez, Viktor Georgsson Borgholms Sporthall
2010-11-14 16:15 1014234042 Kalmar IBK - Stenåsa-Sandby-Gårdby IF 0 - 1 Christer Jonsson, Bengt Andersson Kalmar Sporthall/Arena
2010-11-14 17:30 1014234039 Mörbylånga GOIF - Craftstadens IBK O-hamn 2 - 0 Leffe Henryson, Philip Österbo Skansenhallen
2010-11-20 16:30 1014234047 Borgholms IBK - Kalmar IBK 5 - 1 Claes Waernholm, Muhidin Bahtanovic Borgholms Sporthall
2010-11-21 12:00 1014234046 CL98IC B - FBC Emådalen 10 - 1 Bengt Bolander, Anton Rosenblad Kalmar Sporthall D-hall
2010-11-21 15:00 1014234048 Nybro IBK - Stenåsa-Sandby-Gårdby IF 6 - 3 Christer Jonsson, Lennart Wilmert OG-Hallen
2010-11-21 16:00 1014234045 IBK Svala - Mörbylånga GOIF 4 - 3 Patrik Ideström, Anders Stenberg Mörlunda Sporthall
2010-11-21 17:00 1014234043 Craftstadens IBK O-hamn - IF Ariel 7 - 3 Marcus Karlström, Tomas Jagodzinski Oskarshamns Sporthall B-hall
2010-11-27 11:00 1014234054 Stenåsa-Sandby-Gårdby IF - Borgholms IBK 3 - 8 Lennart Wilmert, Henrik Carlsson
2010-11-27 14:00 1014234051 IF Ariel - Mörbylånga GOIF 9 - 3 Philip Österbo, Leffe Henryson Kristdala Sporthall
2010-11-27 14:00 1014234052 FBC Emådalen - Kalmar IBK 2 - 3 Muhidin Bahtanovic, Claes Waernholm Fliseryds Sporthall
2010-11-28 15:00 1014234053 Nybro IBK - CL98IC B 1 - 2 Patrik Ideström, Leffe Henryson OG-Hallen
2010-11-28 17:30 1014234050 FBC Kalmarsund B - Craftstadens IBK O-hamn 7 - 4 Anton Rosenblad, Christer Jonsson Färjehallen
2010-12-02 20:30 1014234059 Kalmar IBK - Nybro IBK 3 - 3 Marcus Karlström, Lennart Wilmert Kalmar Sporthall/Arena
2010-12-03 19:45 1014234060 Stenåsa-Sandby-Gårdby IF - CL98IC B 3 - 8 Philip Österbo, Viktor Georgsson
2010-12-04 16:30 1014234058 Borgholms IBK - FBC Emådalen 11 - 1 Stefan Karlsson, Stefan Lundqvist Borgholms Sporthall
2010-12-05 11:30 1014234056 Craftstadens IBK O-hamn - IBK Svala 4 - 6 Jonas Hellberg, Bengt Bolander Oskarshamns Sporthall A-hall
2011-02-12 10:00 1014234055 IF Ariel - FBC Kalmarsund B 5 - 4 Viktor Georgsson, Fredrik Andersson Kristdala Sporthall
2010-12-10 19:30 1014234061 FBC Kalmarsund B - Mörbylånga GOIF 7 - 0 Leffe Henryson, Viktor Georgsson Färjehallen
2010-12-11 14:00 1014234064 FBC Emådalen - Stenåsa-Sandby-Gårdby IF 2 - 6 Bengt Andersson, Christer Jonsson Fliseryds Sporthall
2010-12-12 11:00 1014234066 CL98IC B - Kalmar IBK 5 - 2 Christer Jonsson, Anton Rosenblad Kalmar Sporthall D-hall
2010-12-12 15:00 1014234065 Nybro IBK - Borgholms IBK 7 - 7 Joacim Olofsson, Fredrik Andersson OG-Hallen
2010-12-12 16:00 1014234062 IBK Svala - IF Ariel 4 - 4 Marcus Karlström, Lennart Wilmert Mörlunda Sporthall
2010-12-17 19:45 1014234072 Stenåsa-Sandby-Gårdby IF - Mörbylånga GOIF 2 - 2 Tomas Jagodzinski, Marcus Karlström
2010-12-18 15:00 1014234068 Borgholms IBK - IF Ariel 6 - 5 Bengt Andersson, Anders Stenberg Borgholms Sporthall
2010-12-19 15:15 1014234070 Kalmar IBK - Craftstadens IBK O-hamn 3 - 1 Juan Fernandez, Anton Rosenblad Kalmar Sporthall D-hall
2011-01-07 19:30 1014234069 Nybro IBK - IBK Svala 4 - 4 Patrik Ideström, Christer Jonsson OG-Hallen
2011-01-18 19:30 1014234067 FBC Emådalen - FBC Kalmarsund B 0 - 6 Philip Österbo, Leffe Henryson Fliseryds Sporthall
2011-01-09 13:00 1014234076 Craftstadens IBK O-hamn - Stenåsa-Sandby-Gårdby IF 5 - 11 Magnus Larsson, Lennart Wilmert Oskarshamns Sporthall A-hall
2011-01-21 19:30 1014234078 Mörbylånga GOIF - Borgholms IBK 4 - 4 Philip Österbo, Patrik Ideström Skansenhallen
2011-02-27 13:00 1014234075 IBK Svala - CL98IC B 6 - 8 Stefan Lundqvist, Aldin Imamovic Mörlunda Sporthall
2011-03-06 12:30 1014234073 FBC Kalmarsund B - Nybro IBK 7 - 4 Henrik Carlsson, Christer Jonsson Färjehallen
2011-03-06 13:00 1014234074 IF Ariel - Kalmar IBK 12 - 3 Viktor Georgsson, Jonas Hellberg Kristdala Sporthall
2011-01-14 19:00 1014234079 Borgholms IBK - FBC Kalmarsund B 7 - 1 Stefan Karlsson, Bengt Bolander Borgholms Sporthall
2011-01-15 11:00 1014234084 CL98IC B - Mörbylånga GOIF 3 - 2 Marcus Karlström, Lennart Wilmert Kalmar Sporthall D-hall
2011-01-16 14:00 1014234080 FBC Emådalen - IF Ariel 1 - 13 Philip Österbo, Leffe Henryson Fliseryds Sporthall
2011-01-16 15:00 1014234082 Nybro IBK - Craftstadens IBK O-hamn 6 - 6 Anton Rosenblad, Jonas Widenstedt OG-Hallen
2011-01-16 16:15 1014234081 Kalmar IBK - IBK Svala 3 - 8 Marcus Karlström, Thomas Andersson Kalmar Sporthall/Arena
2011-01-21 20:00 1014234085 FBC Kalmarsund B - CL98IC B 4 - 7 Henrik Carlsson, Viktor Georgsson Färjehallen
2011-01-22 14:00 1014234086 IF Ariel - Stenåsa-Sandby-Gårdby IF 3 - 0 Claes Waernholm, Thomas Andersson Kristdala Sporthall
2011-01-22 15:00 1014234088 Craftstadens IBK O-hamn - Borgholms IBK 2 - 8 Aldin Imamovic, Dawan Mofak Oskarshamns Sporthall A-hall
2011-01-23 16:00 1014234087 IBK Svala - FBC Emådalen 3 - 2 Philip Österbo, Leffe Henryson Mörlunda Sporthall
2011-01-23 17:30 1014234090 Mörbylånga GOIF - Kalmar IBK 4 - 3 Magnus Larsson, Stefan Karlsson Skansenhallen
2011-01-28 19:45 1014234091 Stenåsa-Sandby-Gårdby IF - FBC Kalmarsund B 4 - 6 Christer Jonsson, Patrik Ideström
2011-01-29 15:30 1014234094 FBC Emådalen - Craftstadens IBK O-hamn 4 - 3 Patrik Ideström, Bengt Bolander Fliseryds Sporthall
2011-01-29 16:30 1014234093 Borgholms IBK - IBK Svala 4 - 3 Jimmie Nilsson, Jonas Widenstedt Borgholms Sporthall
2011-01-30 13:30 1014234092 CL98IC B - IF Ariel 5 - 0 Magnus Larsson, Patrik Ideström Kalmar Sporthall D-hall
2011-01-30 15:00 1014234096 Nybro IBK - Mörbylånga GOIF 7 - 5 Philip Österbo, Viktor Georgsson OG-Hallen
2011-02-05 14:00 1014234097 IF Ariel - Nybro IBK 7 - 3 Viktor Georgsson, Tomas Jagodzinski Kristdala Sporthall
2011-02-05 15:00 1014234100 Craftstadens IBK O-hamn - CL98IC B 4 - 13 Stefan Lundqvist, Magnus Larsson Oskarshamns Sporthall A-hall
2011-02-06 12:00 1014234102 Mörbylånga GOIF - FBC Emådalen 8 - 1 Henrik Carlsson, Viktor Georgsson Skansenhallen
2011-02-13 16:00 1014234098 IBK Svala - Stenåsa-Sandby-Gårdby IF 4 - 7 Magnus Larsson, Stefan Lundqvist Mörlunda Sporthall
2011-02-13 16:30 1014234099 FBC Kalmarsund B - Kalmar IBK 9 - 1 Patrik Ideström, Anton Rosenblad Färjehallen
2011-02-06 16:00 1014234103 IBK Svala - FBC Kalmarsund B 3 - 3 Thomas Andersson, Stefan Karlsson Mörlunda Sporthall
2011-02-08 19:00 1014234108 Stenåsa-Sandby-Gårdby IF - Kalmar IBK 6 - 5 Jonas Widenstedt, Anton Rosenblad
2011-02-12 13:00 1014234107 CL98IC B - Borgholms IBK 0 - 4 Henrik Carlsson, Joacim Olofsson Kalmar Sporthall/Arena
2011-02-12 17:00 1014234105 Craftstadens IBK O-hamn - Mörbylånga GOIF 5 - 5 Anders Stenberg, Thomas Andersson Oskarshamns Sporthall A-hall
2011-02-13 15:00 1014234106 Nybro IBK - FBC Emådalen 12 - 1 Fredrik Andersson, Viktor Georgsson OG-Hallen
2011-02-18 19:45 1014234114 Stenåsa-Sandby-Gårdby IF - Nybro IBK 7 - 6 Lennart Wilmert, Viktor Georgsson
2011-02-19 11:00 1014234112 FBC Emådalen - CL98IC B 4 - 6 Anders Stenberg, Jonas Hellberg Fliseryds Sporthall
2011-02-19 14:00 1014234109 IF Ariel - Craftstadens IBK O-hamn 7 - 2 Lennart Wilmert, Domartillsättare Ostkusten Domare Kristdala Sporthall
2011-02-20 15:15 1014234113 Kalmar IBK - Borgholms IBK 0 - 6 Marcus Karlström, Henrik Carlsson Kalmar Sporthall D-hall
2011-02-25 19:30 1014234111 Mörbylånga GOIF - IBK Svala 1 - 1 Thomas Andersson, Bengt Bolander Skansenhallen
2011-02-26 11:00 1014234119 CL98IC B - Nybro IBK 6 - 2 Christer Jonsson, Tomas Akthagen Kalmar Sporthall D-hall
2011-02-27 10:30 1014234116 Craftstadens IBK O-hamn - FBC Kalmarsund B 7 - 4 Lennart Wilmert, Stefan Lundqvist Oskarshamns Sporthall A-hall
2011-02-27 15:00 1014234117 Mörbylånga GOIF - IF Ariel 2 - 2 Stefan Karlsson, Viktor Georgsson Skansenhallen
2011-02-27 15:00 1014234120 Borgholms IBK - Stenåsa-Sandby-Gårdby IF 9 - 0 Ulf Åberg, Per Elofsson Borgholms Sporthall
2011-02-27 16:15 1014234118 Kalmar IBK - FBC Emådalen 7 - 5 Patrik Ideström, Christer Jonsson Kalmar Sporthall/Arena
2011-03-11 20:00 1014234122 IBK Svala - Craftstadens IBK O-hamn 5 - 4 Stefan Lundqvist, Juan Fernandez Mörlunda Sporthall
2011-03-12 11:30 1014234126 CL98IC B - Stenåsa-Sandby-Gårdby IF 8 - 5 Marcus Karlström, Juan Fernandez Kalmar Sporthall/Arena
2011-03-12 16:30 1014234124 FBC Emådalen - Borgholms IBK 0 - 12 Muhidin Bahtanovic, Claes Waernholm Fliseryds Sporthall
2011-03-13 15:00 1014234125 Nybro IBK - Kalmar IBK 3 - 3 Leffe Henryson, Christer Jonsson OG-Hallen
2011-03-15 19:30 1014234121 FBC Kalmarsund B - IF Ariel 2 - 5 Juan Fernandez, Anders Stenberg Färjehallen
2011-03-19 14:00 1014234128 IF Ariel - IBK Svala 9 - 5 Juan Fernandez, Stefan Lundqvist Kristdala Sporthall
2011-03-19 14:00 1014234130 Stenåsa-Sandby-Gårdby IF - FBC Emådalen 4 - 2 Bengt Bolander, Joacim Olofsson
2011-03-19 14:00 1014234131 Borgholms IBK - Nybro IBK 7 - 3 Tomas Jagodzinski, Marcus Karlström Borgholms Sporthall
2011-03-19 14:00 1014234132 Kalmar IBK - CL98IC B 0 - 0 Stefan Karlsson, Henrik Carlsson Kalmar Sporthall D-hall
2011-03-20 17:30 1014234127 Mörbylånga GOIF - FBC Kalmarsund B 2 - 5 Marcus Karlström, Juan Fernandez Skansenhallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. CL98IC B 20 17 2 1 112-46 66 53
2. Borgholms IBK 20 14 3 3 117-47 70 45
3. FBC Kalmarsund B 20 13 1 6 115-55 60 40
4. IF Ariel 20 11 2 7 112-69 43 35
5. Stenåsa-Sandby-Gårdby IF 20 9 1 10 74-89 -15 28
6. Nybro IBK 20 7 6 7 95-92 3 27
7. IBK Svala 20 7 4 9 79-90 -11 25
8. Mörbylånga GOIF 20 5 6 9 54-79 -25 21
9. Craftstadens IBK O-hamn 20 5 4 11 84-104 -20 19
10. Kalmar IBK 20 5 3 12 53-89 -36 18
11. FBC Emådalen 20 1 0 19 31-166 -135 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis