Damer Division 3 (2011/12)

Gruppspel
Damer Division 3 Norra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2011-10-08 11:00 1114231005 IF Ariel - Mariannelunds AIS 8 - 4 Viktor Georgsson, Lennart Wilmert Kristdala Sporthall
2011-10-08 15:00 1114231003 Sävsjö IBK B - IBF Tranås 0 - 5 Marcus Ingolf, Leif Johansson Hofgårdshallen
2011-10-09 12:00 1114231001 Nässjö IBF - Westerviks IBK 8 - 4 Fredrik Billemark, Johan Lundman Nässjö Sporthall
2011-10-09 13:00 1114231004 Vetlanda IBF - Bodafors IBS 7 - 0 Sven-Erik Hermansson, Jan-Eric Rydberg Norrgårdshallen
2011-10-09 14:00 1114231002 IBK Svala - IBK Husar 3 - 3 Magnus Larsson, Johan Palm Mörlunda Sporthall
2011-10-14 19:45 1114231008 Bodafors IBS - Sävsjö IBK B 1 - 2 Mattias Tokic, Suvad Kaltak Bodafors Sporthall
2011-10-14 20:00 1114231010 IBK Husar - Nässjö IBF 2 - 6 Ingemar Rygert, Jesper Rygert Prästängshallen
2011-10-15 11:30 1114231006 Westerviks IBK - IF Ariel 1 - 5 Muhidin Bahtanovic, Stefan Lundqvist Bökensved Sporthall
2011-10-15 15:00 1114231007 Mariannelunds AIS - Vetlanda IBF 6 - 3 Michael Johansson, Dennis Pettersson Furulundshallen
2011-10-16 14:00 1114231009 IBF Tranås - IBK Svala 6 - 2 Fredrik Billemark, Johan Lundman Tranås Idrottshall
2011-10-21 19:30 1114231011 Westerviks IBK - IBK Husar 11 - 0 Patrik Ideström, Kasper Rundberg Bökensved Sporthall
2011-10-22 17:00 1114231015 IF Ariel - Vetlanda IBF 7 - 6 Tomas Jagodzinski, Viktor Georgsson Kristdala Sporthall
2011-10-23 13:45 1114231012 Nässjö IBF - IBF Tranås 9 - 5 Muhidin Bahtanovic, Claes Waernholm Nässjö Sporthall
2011-10-23 15:00 1114231014 Sävsjö IBK B - Mariannelunds AIS 2 - 2 Ingemar Rygert, Jesper Rygert Hofgårdshallen
2011-10-23 16:00 1114231013 IBK Svala - Bodafors IBS 3 - 2 Lennart Wilmert, Marcus Karlström Mörlunda Sporthall
2011-10-28 19:30 1114231020 Mariannelunds AIS - Bodafors IBS 3 - 2 Muhidin Bahtanovic, Claes Waernholm Furulundshallen
2011-10-30 11:00 1114231019 IF Ariel - IBF Tranås 4 - 4 Anders Stenberg, Marcus Karlström Kristdala Sporthall
2011-10-30 13:00 1114231017 Sävsjö IBK B - Nässjö IBF 4 - 3 Eric Syrén, Filip Hellqvist Sävsjö Sporthall
2011-10-30 16:00 1114231016 IBK Svala - Westerviks IBK 4 - 4 Lennart Wilmert, Viktor Georgsson Mörlunda Sporthall
2011-10-30 18:00 1114231018 Vetlanda IBF - IBK Husar 6 - 2 Fredrik Billemark, Johan Lundman Norrgårdshallen
2011-11-11 20:00 1114231024 IBK Husar - Sävsjö IBK B 4 - 9 Fredrik Billemark, Johan Lundman Prästängshallen
2011-11-12 13:00 1114231022 Bodafors IBS - IF Ariel 4 - 4 Jessica Persson, Brian Tetrault Bodafors Sporthall
2011-11-13 11:00 1114231025 Westerviks IBK - Mariannelunds AIS 3 - 5 Aldin Imamovic, Dawan Mofak Bökensved Sporthall
2011-11-13 14:30 1114231021 Nässjö IBF - IBK Svala 2 - 3 Claes Axelsson, Didrik Axelsson Lusth Nässjö Sporthall
2011-11-13 16:00 1114231023 IBF Tranås - Vetlanda IBF 1 - 1 Brian Tetrault, Mattias Tokic Tranås Idrottshall
2011-11-18 19:30 1114231029 Mariannelunds AIS - IBK Husar 4 - 0 Muhidin Bahtanovic, Claes Waernholm Furulundshallen
2011-11-18 19:30 1114231030 IBF Tranås - Bodafors IBS 3 - 2 Mattias Tokic, Suvad Kaltak Tranås Idrottshall
2011-11-18 20:00 1114231027 Vetlanda IBF - IBK Svala 5 - 5 Anders Jonasson, Kjell Persson Norrgårdshallen
2011-11-19 11:00 1114231028 IF Ariel - Nässjö IBF 9 - 4 Michael Johansson, Dennis Pettersson Kristdala Sporthall
2011-11-20 15:00 1114231026 Sävsjö IBK B - Westerviks IBK 4 - 5 Stefan Persson, Jessica Persson Hofgårdshallen
2011-11-26 16:00 1114231034 IBK Husar - IF Ariel 0 - 13 Michael Johansson, Dennis Pettersson Prästängshallen
2011-11-27 14:00 1114231031 Nässjö IBF - Vetlanda IBF 1 - 12 Anders Freijd, Johan Söderman Nässjö Sporthall
2011-11-27 14:00 1114231032 IBK Svala - Sävsjö IBK B 5 - 2 Muhidin Bahtanovic, Claes Waernholm Mörlunda Sporthall
2011-11-27 14:00 1114231033 IBF Tranås - Mariannelunds AIS 4 - 3 Aldin Imamovic, Dawan Mofak Tranås Idrottshall
2011-11-27 16:30 1114231035 Westerviks IBK - Bodafors IBS 3 - 3 Jonas Hellberg, Anders Stenberg Bökensved Sporthall
2011-12-02 19:45 1114231039 Bodafors IBS - Nässjö IBF 5 - 3 Mattias Tokic, Suvad Kaltak Bodafors Sporthall
2011-12-03 11:00 1114231037 IF Ariel - Sävsjö IBK B 9 - 4 Patrik Ideström, Per Elofsson Kristdala Sporthall
2011-12-04 13:15 1114231036 Vetlanda IBF - Westerviks IBK 3 - 3 Gustav Jarnegren, Daniel Pettersson Norrgårdshallen
2011-12-04 14:30 1114231038 Mariannelunds AIS - IBK Svala 6 - 8 Stefan Karlsson, Stefan Lundqvist Furulundshallen
2011-12-14 19:30 1114231040 IBF Tranås - IBK Husar 7 - 1 Henrik Jonsson, Stefan Persson Tranås Idrottshall
2011-12-09 20:00 1114231042 IBK Svala - IF Ariel 2 - 5 Leffe Henryson, Daniel Gyllander Mörlunda Sporthall
2011-12-11 12:30 1114231044 IBK Husar - Bodafors IBS 1 - 10 Jens Axelsson, Tobias Axelsson Prästängshallen
2011-12-11 13:00 1114231043 Sävsjö IBK B - Vetlanda IBF 0 - 8 Ivan Martic, Nexhat Shabani Sävsjö Sporthall
2011-12-11 14:00 1114231041 Nässjö IBF - Mariannelunds AIS 3 - 7 Fredrik Dalén, Patrik Trofast Nässjö Sporthall
2012-01-25 19:30 1114231045 Westerviks IBK - IBF Tranås 3 - 1 Muhidin Bahtanovic, Claes Waernholm Bökensved Sporthall
2011-12-07 20:00 1114231047 Bodafors IBS - Vetlanda IBF 2 - 6 Michael Johansson, Dennis Pettersson Bodafors Sporthall
2011-12-16 19:30 1114231046 Mariannelunds AIS - IF Ariel 3 - 2 Muhidin Bahtanovic, Claes Waernholm Furulundshallen
2011-12-17 18:00 1114231049 IBK Husar - IBK Svala 0 - 1 Jonathan Forsemalm, Fredrik Billemark Prästängshallen
2011-12-18 14:00 1114231048 IBF Tranås - Sävsjö IBK B 9 - 1 Michael Johansson, Dennis Pettersson Tranås Idrottshall
2011-12-18 15:00 1114231050 Westerviks IBK - Nässjö IBF 5 - 5 Aldin Imamovic, Dawan Mofak Bökensved Sporthall
2012-01-13 20:00 1114231055 IF Ariel - Westerviks IBK 5 - 4 Magnus Larsson, Aldin Imamovic Kristdala Sporthall
2012-01-15 12:30 1114231053 Sävsjö IBK B - Bodafors IBS 2 - 3 Anders Jonasson, Kjell Persson Hofgårdshallen
2012-01-15 14:00 1114231051 Nässjö IBF - IBK Husar 3 - 3 Muhidin Bahtanovic, Claes Waernholm Nässjö Sporthall
2012-01-15 15:30 1114231054 Vetlanda IBF - Mariannelunds AIS 5 - 4 Ingemar Rygert, Jesper Rygert Norrgårdshallen
2012-01-15 16:00 1114231052 IBK Svala - IBF Tranås 5 - 4 Stefan Karlsson, Aldin Imamovic Mörlunda Sporthall
2012-01-20 19:30 1114231057 Mariannelunds AIS - Sävsjö IBK B 5 - 3 Magnus Larsson, Johan Palm Furulundshallen
2012-01-20 19:45 1114231058 Bodafors IBS - IBK Svala 3 - 4 Michael Johansson, Dennis Pettersson Bodafors Sporthall
2012-01-21 16:30 1114231060 IBK Husar - Westerviks IBK 1 - 3 Fredrik Fältskog, Johan Nero Wikstrand Olsbergs Arena
2012-01-22 14:00 1114231059 IBF Tranås - Nässjö IBF 6 - 8 Fredrik Fältskog, Johan Nero Wikstrand Tranås Idrottshall
2012-01-22 15:00 1114231056 Vetlanda IBF - IF Ariel 1 - 3 Michael Johansson, Dennis Pettersson Norrgårdshallen
2012-01-28 13:00 1114231062 Bodafors IBS - Mariannelunds AIS 6 - 7 Gerhardt Borkowski, Bjarne Olsen Bodafors Sporthall
2012-01-29 14:30 1114231065 Westerviks IBK - IBK Svala 4 - 2 Aldin Imamovic, Dawan Mofak Bökensved Sporthall
2012-01-29 15:30 1114231063 IBF Tranås - IF Ariel 2 - 4 Fredrik Billemark, Martin Aspegren Tranås Idrottshall
2012-01-29 16:30 1114231064 IBK Husar - Vetlanda IBF 0 - 12 Mattias Tokic, Jesper Rygert Olsbergs Arena
2012-01-29 17:30 1114231061 Nässjö IBF - Sävsjö IBK B 6 - 4 Magnus Widlund, Johan Ferm Nässjö Sporthall
2012-02-10 19:30 1114231070 Mariannelunds AIS - Westerviks IBK 6 - 2 Stefan Karlsson, Stefan Lundqvist Furulundshallen
2012-02-10 20:00 1114231066 IBK Svala - Nässjö IBF 6 - 8 Magnus Larsson, Johan Palm Mörlunda Sporthall
2012-02-11 12:00 1114231069 IF Ariel - Bodafors IBS 6 - 2 Christer Jonsson, Bengt Andersson Kristdala Sporthall
2012-02-11 13:30 1114231067 Sävsjö IBK B - IBK Husar 5 - 0 Matilda Lindqvist, Marcus Ingolf Hofgårdshallen
2012-02-12 11:00 1114231068 Vetlanda IBF - IBF Tranås 8 - 7 Michael Johansson, Dennis Pettersson Norrgårdshallen
2012-02-24 19:45 1114231073 Bodafors IBS - IBF Tranås 4 - 7 Gerhardt Borkowski, Bjarne Olsen Bodafors Sporthall
2012-02-24 20:00 1114231075 Westerviks IBK - Sävsjö IBK B 6 - 2 Ian Engblom, Aldin Imamovic Bökensved Sporthall
2012-02-25 16:30 1114231074 IBK Husar - Mariannelunds AIS 2 - 8 Johan Lundman, Fredrik Billemark Olsbergs Arena
2012-02-26 16:00 1114231072 IBK Svala - Vetlanda IBF 1 - 1 Leffe Henryson, Daniel Gyllander Mörlunda Sporthall
2012-02-26 18:30 1114231071 Nässjö IBF - IF Ariel 7 - 9 Ingemar Rygert, Jesper Rygert Nässjö Sporthall
2012-02-19 13:00 1114231076 Sävsjö IBK B - IBK Svala 3 - 1 Leif Johansson, Dan Runberg Sävsjö Sporthall
2012-03-03 11:00 1114231078 IF Ariel - IBK Husar 11 - 2 Philip Österbo, Aldin Imamovic Kristdala Sporthall
2012-03-03 13:00 1114231080 Bodafors IBS - Westerviks IBK 4 - 6 Jens Bäcklin, Brian Tetrault Bodafors Sporthall
2012-03-03 15:00 1114231079 Mariannelunds AIS - IBF Tranås 6 - 2 Muhidin Bahtanovic, Claes Waernholm Furulundshallen
2012-03-04 15:00 1114231077 Vetlanda IBF - Nässjö IBF 8 - 4 Fredrik Billemark, Johan Lundman Norrgårdshallen
2012-03-10 14:30 1114231085 Westerviks IBK - Vetlanda IBF 3 - 4 Tomas V Andersson, Morgan Lindfors Bökensved Sporthall
2012-03-10 16:30 1114231084 IBK Husar - IBF Tranås 3 - 6 Ian Engblom, Aldin Imamovic Olsbergs Arena
2012-03-11 13:00 1114231083 Sävsjö IBK B - IF Ariel 1 - 3 Brian Tetrault, Ingemar Rygert Sävsjö Sporthall
2012-03-11 16:00 1114231082 IBK Svala - Mariannelunds AIS 2 - 7 Stefan Karlsson, Stefan Lundqvist Mörlunda Sporthall
2012-03-11 16:30 1114231081 Nässjö IBF - Bodafors IBS 6 - 4 Gerhardt Borkowski, Bjarne Olsen Nässjö Sporthall
2012-03-17 17:00 1114231086 Vetlanda IBF - Sävsjö IBK B 3 - 2 Gerhardt Borkowski, Bjarne Olsen Norrgårdshallen
2012-03-17 17:00 1114231087 IF Ariel - IBK Svala 6 - 0 Bengt Bolander, Tomas Jagodzinski Kristdala Sporthall
2012-03-17 17:00 1114231088 Mariannelunds AIS - Nässjö IBF 7 - 3 Fredrik Billemark, Johan Lundman Furulundshallen
2012-03-17 17:00 1114231089 Bodafors IBS - IBK Husar 6 - 2 Michael Johansson, Dennis Pettersson Bodafors Sporthall
2012-03-17 17:00 1114231090 IBF Tranås - Westerviks IBK 4 - 4 Johan Ferm, Adam Nikolausson Tranås Idrottshall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IF Ariel 18 15 2 1 113-51 62 47
2. Mariannelunds AIS 18 13 1 4 93-60 33 40
3. Vetlanda IBF 18 11 4 3 99-51 48 37
4. IBF Tranås 18 8 3 7 83-68 15 27
5. Westerviks IBK 18 7 5 6 74-66 8 26
6. IBK Svala 18 7 4 7 57-71 -14 25
7. Nässjö IBF 18 7 2 9 89-103 -14 23
8. Sävsjö IBK B 18 5 1 12 50-78 -28 16
9. Bodafors IBS 18 4 2 12 63-75 -12 14
10. IBK Husar 18 0 2 16 26-124 -98 2
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Damer Division 3 Södra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2011-10-08 13:30 1114232003 Ingelstad/Växjö 08 IBF - Hovshaga AIF B 2 - 3 Dragan Zaharijev, Conny Andersson Teleborgshallen
2011-10-09 12:00 1114232002 IBK Vöikers B - Olofströms IBK B 2 - 3 Dan Johansson, Stefan Holmgren Teleborgshallen
2011-10-09 14:00 1114232004 Ingelstad IBK - KaRo IBF 1 - 1 Emilia Bolander, Bengt Helgesson Ingelstads Sporthall
2011-10-09 14:00 1114232005 Alvesta IBK - SS Öjaby Sport B 3 - 5 Anders Jonasson, Kjell Persson Alvesta Sporthall
2011-10-16 13:00 1114232007 SS Öjaby Sport B - Ingelstad IBK 3 - 2 Dan Runberg, Bengt Helgesson Gemla Sporthall
2011-10-16 15:00 1114232010 Olofströms IBK B - Ryds SK 9 - 5 Mikael Lundin, Linus Sjöberg Olofströms Sporthall
2011-10-16 16:30 1114232009 Hovshaga AIF B - IBK Vöikers B 3 - 2 Leffe Henryson, Daniel Gyllander Hovshaga Sporthall
2011-10-19 19:30 1114232008 KaRo IBF - Ingelstad/Växjö 08 IBF 2 - 2 Per Bratt, Henrik Gilliusson Kallinge Sporthall
2011-10-22 13:30 1114232014 Ingelstad/Växjö 08 IBF - SS Öjaby Sport B 5 - 6 Anders Nyberg, Mattias Alm-Nielsen Teleborgshallen
2011-10-23 12:00 1114232013 IBK Vöikers B - KaRo IBF 8 - 3 Christian Jonasson, Dan Johansson Teleborgshallen
2011-10-23 14:00 1114232012 Ryds SK - Hovshaga AIF B 1 - 10 Marcus Ingolf, Emilia Bolander Ryds Sporthall
2011-10-23 14:00 1114232015 Alvesta IBK - Ingelstad IBK 2 - 4 Lars Hjelm, Safet Hasanbegovic Alvesta Sporthall
2011-10-28 19:30 1114232019 Alvesta IBK - Hovshaga AIF B 2 - 9 Marcus Ingolf, Martin Ovesson Alvesta Sporthall
2011-10-30 13:00 1114232020 SS Öjaby Sport B - KaRo IBF 8 - 1 Jan-Eric Rydberg, Dan Johansson Gemla Sporthall
2011-10-30 14:00 1114232018 Ingelstad IBK - Olofströms IBK B 3 - 3 Emilia Bolander Ingelstads Sporthall
2011-11-22 18:30 1114232017 Ingelstad/Växjö 08 IBF - Ryds SK 5 - 0 Bengt Helgesson, Dan Runberg Teleborgshallen
2011-11-11 19:00 1114232021 Ryds SK - IBK Vöikers B 2 - 5 Per Bratt, Henrik Gilliusson Ryds Sporthall
2011-11-12 14:00 1114232022 KaRo IBF - Alvesta IBK 4 - 2 Eddy Olsson, Dragan Zaharijev Kallinge Sporthall
2011-11-13 15:00 1114232024 Olofströms IBK B - Ingelstad/Växjö 08 IBF 3 - 9 Alex Stojkovic, Kimmo Mårtensson Olofströms Sporthall
2011-11-13 16:00 1114232023 Hovshaga AIF B - Ingelstad IBK 3 - 1 Matilda Lindqvist, Dan Runberg Hovshaga Sporthall
2011-11-19 14:00 1114232027 Ingelstad IBK - IBK Vöikers B 3 - 3 Elin Åkesson, Christian Jonasson Ingelstads Sporthall
2011-11-19 14:00 1114232028 Alvesta IBK - Ryds SK 4 - 3 Matilda Lindqvist, Lars Hjelm Alvesta Sporthall
2011-11-20 13:00 1114232029 SS Öjaby Sport B - Olofströms IBK B 3 - 4 Lars Hjelm, Safet Hasanbegovic Gemla Sporthall
2011-11-20 14:00 1114232030 KaRo IBF - Hovshaga AIF B 1 - 10 Kimmo Mårtensson, Michell Rohde Kallinge Sporthall
2011-11-26 13:00 1114232031 Ryds SK - Ingelstad IBK 4 - 3 Mikael Lundin, Linus Sjöberg Ryds Sporthall
2011-11-27 12:30 1114232034 Olofströms IBK B - Alvesta IBK 5 - 3 Dragan Zaharijev, Alex Stojkovic Olofströms Sporthall
2011-11-27 13:00 1114232032 IBK Vöikers B - Ingelstad/Växjö 08 IBF 1 - 3 Emilia Bolander, Christian Jonasson Gemla Sporthall
2011-11-27 16:30 1114232033 Hovshaga AIF B - SS Öjaby Sport B 9 - 3 Marcus Ingolf, Mattias Rundgren Hovshaga Sporthall
2011-10-21 19:30 1114232040 Hovshaga AIF B - Olofströms IBK B 6 - 1 Jan-Eric Rydberg, Dan Johansson Hovshaga Sporthall
2011-12-03 14:00 1114232039 KaRo IBF - Ryds SK 2 - 5 Mikael Malmqvist, Eddy Olsson Kallinge Sporthall
2011-12-04 13:00 1114232038 SS Öjaby Sport B - IBK Vöikers B 6 - 5 Kristoffer Edin, Bengt Helgesson Gemla Sporthall
2011-12-20 19:00 1114232037 Alvesta IBK - Ingelstad/Växjö 08 IBF 2 - 5 Anders Jonasson, Kjell Persson Alvesta Sporthall
2011-12-09 19:30 1114232042 IBK Vöikers B - Alvesta IBK 6 - 4 Lars Hjelm, Safet Hasanbegovic Teleborgshallen
2011-12-10 13:00 1114232041 Ryds SK - SS Öjaby Sport B 3 - 2 Robert Dragan, Mattias Rundgren Ryds Sporthall
2011-12-11 15:00 1114232044 Olofströms IBK B - KaRo IBF 9 - 2 Per Bratt, Henrik Gilliusson Olofströms Sporthall
2011-12-11 16:30 1114232043 Ingelstad/Växjö 08 IBF - Ingelstad IBK 6 - 0 Emilia Bolander, Kristoffer Edin Teleborgshallen
2011-12-16 19:30 1114232049 Olofströms IBK B - IBK Vöikers B 4 - 3 Karl Gunnar Thomasson, Alex Stojkovic Olofströms Sporthall
2011-12-17 13:00 1114232046 SS Öjaby Sport B - Alvesta IBK 11 - 2 Oskar Johnsson, Fredrik Krantz Gemla Sporthall
2011-12-17 14:00 1114232047 KaRo IBF - Ingelstad IBK WO (5 - 0) Michéll Borgström, Kenneth Johansson Kallinge Sporthall
2011-12-18 15:00 1114232048 Hovshaga AIF B - Ingelstad/Växjö 08 IBF 4 - 4 Sven-Erik Hermansson, Leif Johansson Hovshaga Sporthall
2012-01-14 13:00 1114232051 Ryds SK - Olofströms IBK B 7 - 3 Per Bratt, Henrik Gilliusson Ryds Sporthall
2012-01-14 14:00 1114232054 Ingelstad IBK - SS Öjaby Sport B 1 - 4 Stefan Holmgren, Dan Johansson Ingelstads Sporthall
2012-01-15 16:30 1114232053 Ingelstad/Växjö 08 IBF - KaRo IBF 5 - 0 Safet Hasanbegovic, Lars Hjelm Teleborgshallen
2012-01-20 19:30 1114232052 IBK Vöikers B - Hovshaga AIF B 3 - 6 Jan-Eric Rydberg, Christian Jonasson Teleborgshallen
2012-01-22 13:00 1114232057 SS Öjaby Sport B - Ingelstad/Växjö 08 IBF 1 - 4 Anders Jonasson, Matilda Lindqvist Gemla Sporthall
2012-01-22 14:00 1114232056 Ingelstad IBK - Alvesta IBK 1 - 1 Safet Hasanbegovic, Lars Hjelm Ingelstads Sporthall
2012-01-22 14:30 1114232059 Hovshaga AIF B - Ryds SK 7 - 4 Stefan Holmgren, Christian Jonasson Hovshaga Sporthall
2012-01-25 19:30 1114232058 KaRo IBF - IBK Vöikers B 4 - 6 Kimmo Mårtensson, Michell Rohde Kallinge Sporthall
2012-01-27 19:30 1114232064 Olofströms IBK B - Ingelstad IBK 2 - 2 Karl Gunnar Thomasson, Michell Rohde Olofströms Sporthall
2012-01-28 13:00 1114232061 Ryds SK - Ingelstad/Växjö 08 IBF 2 - 4 Kenneth Johansson, Andreas Karlsson Ryds Sporthall
2012-01-28 14:00 1114232062 KaRo IBF - SS Öjaby Sport B 3 - 8 Per Bratt, Karl Gunnar Thomasson Kallinge Sporthall
2012-01-29 14:30 1114232063 Hovshaga AIF B - Alvesta IBK 7 - 4 Stefan Holmgren, Lars Hjelm Hovshaga Sporthall
2012-01-31 18:45 1114232066 IBK Vöikers B - Ryds SK 3 - 0 Safet Hasanbegovic, Lars Hjelm Teleborgshallen
2012-02-06 19:00 1114232068 Ingelstad IBK - Hovshaga AIF B 0 - 5 Matilda Lindqvist, Leif Johansson Ingelstads Sporthall
2012-02-12 16:00 1114232069 Alvesta IBK - KaRo IBF 10 - 4 Safet Hasanbegovic, Lars Hjelm Alvesta Sporthall
2012-03-06 20:00 1114232067 Ingelstad/Växjö 08 IBF - Olofströms IBK B 1 - 0 Fredrik Krantz, Marcus Ingolf Teleborgshallen
2012-02-17 19:30 1114232074 Olofströms IBK B - SS Öjaby Sport B 8 - 2 Karl Gunnar Thomasson, Alex Stojkovic Olofströms Sporthall
2012-02-19 13:00 1114232071 Ryds SK - Alvesta IBK 2 - 0 Kenneth Johansson, Andreas Karlsson Ryds Sporthall
2012-02-19 14:30 1114232073 Hovshaga AIF B - KaRo IBF 5 - 5 Christian Jonasson, Anders Jonasson Hovshaga Sporthall
2012-02-19 16:30 1114232072 IBK Vöikers B - Ingelstad IBK 8 - 0 Safet Hasanbegovic, Lars Hjelm Teleborgshallen
2012-01-24 20:00 1114232076 Ingelstad/Växjö 08 IBF - IBK Vöikers B 4 - 1 Anders Jonasson, Christian Jonasson Teleborgshallen
2012-03-04 13:00 1114232079 SS Öjaby Sport B - Hovshaga AIF B 1 - 3 Dan Johansson, Jan-Eric Rydberg Gemla Sporthall
2012-03-04 14:00 1114232077 Ingelstad IBK - Ryds SK 6 - 4 Anders Jonasson, Kjell Persson Ingelstads Sporthall
2012-03-04 14:00 1114232078 Alvesta IBK - Olofströms IBK B 3 - 7 Safet Hasanbegovic, Lars Hjelm Alvesta Sporthall
2012-03-09 19:30 1114232083 Ingelstad/Växjö 08 IBF - Alvesta IBK 2 - 2 Christian Jonasson, Elin Åkesson Teleborgshallen
2012-03-09 19:30 1114232084 Olofströms IBK B - Hovshaga AIF B 4 - 4 Roger Gardell, Conny Andersson Olofströms Sporthall
2012-03-10 13:00 1114232081 Ryds SK - KaRo IBF 6 - 0 Andreas Karlsson, Kenneth Johansson Ryds Sporthall
2012-03-11 16:00 1114232082 IBK Vöikers B - SS Öjaby Sport B 8 - 2 Mikael Malmqvist, Ola Samuelsson Teleborgshallen
2012-03-17 16:00 1114232087 Alvesta IBK - IBK Vöikers B 5 - 1 Lars Hjelm, Safet Hasanbegovic Alvesta Sporthall
2012-03-17 17:00 1114232086 Ingelstad IBK - Ingelstad/Växjö 08 IBF 2 - 3 Jan-Eric Rydberg, Sven-Erik Hermansson Ingelstads Sporthall
2012-03-17 17:00 1114232088 SS Öjaby Sport B - Ryds SK 5 - 5 Leif Johansson, Kjell Persson Gemla Sporthall
2012-03-17 17:00 1114232089 KaRo IBF - Olofströms IBK B 5 - 2 Eddy Olsson, Dragan Zaharijev Kallinge Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Hovshaga AIF B 16 13 3 0 94-38 56 42
2. Ingelstad/ Växjö 08 IBF 16 11 3 2 64-29 35 36
3. Olofströms IBK B 16 8 3 5 67-60 7 27
4. SS Öjaby Sport B 16 8 1 7 70-66 4 25
5. IBK Vöikers B 16 7 1 8 65-52 13 22
6. Ryds SK 16 6 1 9 53-68 -15 19
7. Ingelstad IBK 15 2 5 8 29-52 -23 11
8. Alvesta IBK 16 3 2 11 49-76 -27 11
9. KaRo IBF 15 2 3 10 37-87 -50 9
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Damer Division 3 Västra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2011-10-08 12:30 1114233005 Ljungby IB B - Värnamo IK B 6 - 0 Lars Hjelm, Safet Hasanbegovic Innebandyhallen
2011-10-09 11:20 1114233002 Husqvarna IK B - S/W 2010 Senior 7 - 7 Jonathan Forsemalm, Aldin Imamovic Huskvarna Sporthall A
2011-10-09 13:00 1114233001 Jönköpings IK B - Westbo IBK 1 - 4 Michael Johansson, Jessica Persson Jönköpings Idrottshus D-hall
2011-10-09 18:45 1114233003 Hovslätts IK - Forsheda IF 6 - 2 Jens Axelsson, Tobias Axelsson Jönköpings Idrottshus D-hall
2011-10-14 19:30 1114233009 Forsheda IF - Husqvarna IK B 8 - 5 Stefan Persson, Brian Tetrault Forsheda Sporthall
2011-10-15 10:30 1114233006 Westbo IBK - Ljungby IB B 2 - 4 Stefan Holmgren, Jan-Eric Rydberg Gislaveds Sporthall A/B-hall
2011-10-15 15:00 1114233010 S/W 2010 Senior - Jönköpings IK B 4 - 6 Eric Syrén, Reshat Shabani Stockaryds Sporthall
2011-10-16 10:00 1114233007 Värnamo IK B - Lagan IBK 6 - 3 Lars Hjelm, Safet Hasanbegovic Värnamo Sporthall
2011-10-21 19:00 1114233015 Ljungby IB B - Lagan IBK 6 - 5 Kjell Persson, Anders Jonasson Innebandyhallen
2011-10-23 11:00 1114233014 Hovslätts IK - Värnamo IK B 3 - 1 Henrik Jonsson, Jessica Persson Jönköpings Idrottshus D-hall
2011-10-23 13:15 1114233012 Jönköpings IK B - Forsheda IF 2 - 6 Henrik Jonsson, Jessica Persson Jönköpings Idrottshus D-hall
2011-10-23 13:30 1114233011 Westbo IBK - S/W 2010 Senior 7 - 3 Mattias Tokic, Suvad Kaltak
2011-10-30 11:30 1114233016 Husqvarna IK B - Westbo IBK 5 - 2 Johan Nero Wikstrand, Jonathan Forsemalm Huskvarna Sporthall A
2011-10-30 11:45 1114233017 Hovslätts IK - Jönköpings IK B 6 - 2 Ivan Martic, Nexhat Shabani Jönköpings Idrottshus D-hall
2011-10-30 15:30 1114233019 Ljungby IB B - Forsheda IF 5 - 1 Mattias Tokic, Suvad Kaltak Innebandyhallen
2011-10-30 17:30 1114233018 Lagan IBK - S/W 2010 Senior 6 - 4 Lars Hjelm, Safet Hasanbegovic Åbyhallen
2011-11-11 19:30 1114233023 Forsheda IF - Lagan IBK 8 - 5 Matilda Lindqvist, Marcus Ingolf Forsheda Sporthall
2011-11-11 20:15 1114233021 Jönköpings IK B - Husqvarna IK B 2 - 10 Mattias Tokic, Reshat Shabani Jönköpings Idrottshus D-hall
2011-11-12 15:00 1114233024 S/W 2010 Senior - Hovslätts IK 2 - 6 Emilia Bolander, Lars Hjelm Vrigstad Sporthall
2011-11-13 10:30 1114233025 Westbo IBK - Värnamo IK B 2 - 10 Stefan Holmgren, Bjarne Olsen Gislaveds Sporthall A/B-hall
2011-11-20 11:15 1114233026 Hovslätts IK - Westbo IBK 9 - 4 Gerhardt Borkowski, Bjarne Olsen Jönköpings Idrottshus D-hall
2011-11-20 12:30 1114233029 Värnamo IK B - S/W 2010 Senior 8 - 1 Martin Aspegren, Daniel Pettersson Värnamo Sporthall
2011-11-20 13:30 1114233028 Ljungby IB B - Jönköpings IK B 6 - 2 Emilia Bolander, Kristoffer Edin Innebandyhallen
2011-11-20 17:30 1114233027 Lagan IBK - Husqvarna IK B 9 - 8 Mattias Alm-Nielsen, Sven-Erik Hermansson Åbyhallen
2011-11-25 19:30 1114233033 Forsheda IF - Värnamo IK B 1 - 5 Jens Bäcklin, Adam Nikolausson Forsheda Sporthall
2011-11-25 20:00 1114233034 S/W 2010 Senior - Ljungby IB B 0 - 10 Emelie Lindkvist, Matilda Lindqvist Vrigstad Sporthall
2011-11-27 14:00 1114233031 Jönköpings IK B - Lagan IBK 4 - 8 Nexhat Shabani, Reshat Shabani Jönköpings Idrottshus D-hall
2011-11-27 17:30 1114233032 Husqvarna IK B - Hovslätts IK 3 - 4 Fredrik Billemark, Eric Syrén Huskvarna Sporthall A
2011-12-02 19:30 1114233040 Forsheda IF - S/W 2010 Senior 8 - 2 Stefan Holmgren, Bjarne Olsen Forsheda Sporthall
2011-12-04 10:00 1114233038 Värnamo IK B - Husqvarna IK B 2 - 5 Reshat Shabani, Bjarne Olsen Värnamo Sporthall
2011-12-04 17:00 1114233037 Ljungby IB B - Hovslätts IK 4 - 1 Robert Dragan, Leif Johansson Innebandyhallen
2011-12-04 17:30 1114233036 Lagan IBK - Westbo IBK 10 - 3 Oskar Johnsson, Dan Runberg Åbyhallen
2011-12-10 11:30 1114233045 Westbo IBK - Forsheda IF 7 - 10 Reshat Shabani, Eric Syrén Gislaveds Sporthall A/B-hall
2011-12-10 14:00 1114233041 Jönköpings IK B - Värnamo IK B 8 - 2 Claes Axelsson, Didrik Axelsson Lusth Jönköpings Idrottshus C-hall
2011-12-11 12:15 1114233042 Husqvarna IK B - Ljungby IB B 1 - 5 Ingemar Rygert, Jesper Rygert Huskvarna Sporthall A
2012-02-04 16:45 1114233043 Hovslätts IK - Lagan IBK 9 - 3 Claes Axelsson, Didrik Axelsson Lusth Tenhults Sporthall
2011-12-16 19:30 1114233048 Forsheda IF - Hovslätts IK 2 - 7 Mattias Tokic, Suvad Kaltak Forsheda Sporthall
2011-12-16 20:00 1114233049 S/W 2010 Senior - Husqvarna IK B 5 - 3 Anders Jonasson, Kjell Persson Vrigstad Sporthall
2011-12-18 15:00 1114233046 Värnamo IK B - Ljungby IB B 3 - 4 Mattias Tokic, Suvad Kaltak Värnamo Sporthall
2011-12-18 16:00 1114233050 Westbo IBK - Jönköpings IK B 4 - 5 Gerhardt Borkowski, Bjarne Olsen
2012-01-13 19:30 1114233055 Ljungby IB B - Westbo IBK 8 - 1 Christian Jonasson, Jan-Eric Rydberg Innebandyhallen
2012-01-15 13:45 1114233052 Husqvarna IK B - Forsheda IF 8 - 8 Stefan Persson, Brian Tetrault Huskvarna Sporthall A
2012-01-15 14:15 1114233051 Jönköpings IK B - S/W 2010 Senior 2 - 7 Jonathan Forsemalm, Jens Bäcklin Jönköpings Idrottshus D-hall
2012-01-15 17:30 1114233054 Lagan IBK - Värnamo IK B 3 - 5 Marcus Ingolf, Dan Runberg Åbyhallen
2012-01-20 19:30 1114233059 Forsheda IF - Jönköpings IK B 9 - 5 Mattias Tokic, Suvad Kaltak Forsheda Sporthall
2012-01-21 13:30 1114233060 S/W 2010 Senior - Westbo IBK 4 - 4 Brian Tetrault, Nexhat Shabani Stockaryds Sporthall
2012-01-22 12:30 1114233057 Värnamo IK B - Hovslätts IK 0 - 6 Jan-Eric Rydberg, Sven-Erik Hermansson Värnamo Sporthall
2012-01-22 17:30 1114233056 Lagan IBK - Ljungby IB B 2 - 4 Elin Åkesson, Kjell Persson Åbyhallen
2012-01-27 19:30 1114233063 Forsheda IF - Ljungby IB B 5 - 4 Fredrik Billemark, Johan Lundman Forsheda Sporthall
2012-01-27 20:00 1114233064 S/W 2010 Senior - Lagan IBK 4 - 8 Reshat Shabani, Nexhat Shabani Stockaryds Sporthall
2012-01-28 13:15 1114233061 Jönköpings IK B - Hovslätts IK 1 - 10 Jonathan Forsemalm, Ingemar Rygert Jönköpings Idrottshus D-hall
2012-01-28 13:30 1114233065 Westbo IBK - Husqvarna IK B 4 - 2 Suvad Kaltak, Mattias Tokic Gislaveds Sporthall A/B-hall
2012-02-11 12:30 1114233070 Värnamo IK B - Westbo IBK 8 - 1 Gerhardt Borkowski, Bjarne Olsen Värnamo Sporthall
2012-02-11 17:30 1114233066 Husqvarna IK B - Jönköpings IK B 9 - 0 Filip Hellqvist, Jonathan Forsemalm Huskvarna Sporthall A
2012-02-12 14:00 1114233067 Hovslätts IK - S/W 2010 Senior 6 - 1 Jessica Persson, Reshat Shabani Jönköpings Idrottshus D-hall
2012-02-12 17:30 1114233068 Lagan IBK - Forsheda IF 9 - 5 Stefan Holmgren, Kristoffer Edin Åbyhallen
2012-02-25 12:15 1114233072 Husqvarna IK B - Lagan IBK 14 - 2 Reshat Shabani, Jesper Rygert Huskvarna Sporthall A
2012-02-25 13:30 1114233075 Westbo IBK - Hovslätts IK 4 - 9 Anders Jonasson, Kjell Persson
2012-02-25 14:00 1114233074 S/W 2010 Senior - Värnamo IK B 3 - 4 Elin Åkesson, Safet Hasanbegovic Stockaryds Sporthall
2012-02-25 17:00 1114233071 Jönköpings IK B - Ljungby IB B 4 - 11 Adam Nikolausson, Johan Söderman Jönköpings Idrottshus D-hall
2012-03-02 19:30 1114233078 Ljungby IB B - S/W 2010 Senior 8 - 1 Matilda Lindqvist, Leif Johansson Innebandyhallen
2012-03-03 15:00 1114233079 Värnamo IK B - Forsheda IF 4 - 1 Mattias Tokic, Suvad Kaltak Värnamo Sporthall
2012-03-04 14:15 1114233076 Hovslätts IK - Husqvarna IK B 3 - 1 Ivan Martic, Patrik Trofast Jönköpings Idrottshus D-hall
2012-03-04 17:30 1114233077 Lagan IBK - Jönköpings IK B 8 - 1 Oskar Johnsson, Jan-Eric Rydberg Åbyhallen
2012-03-09 20:00 1114233084 S/W 2010 Senior - Forsheda IF 7 - 4 Reshat Shabani, Nexhat Shabani Stockaryds Sporthall
2012-03-10 13:30 1114233085 Westbo IBK - Lagan IBK 7 - 4 Michael Johansson, Dennis Pettersson Gislaveds Sporthall A/B-hall
2012-03-10 14:45 1114233082 Husqvarna IK B - Värnamo IK B 4 - 6 Jens Bäcklin, Adam Nikolausson Huskvarna Sporthall A
2012-03-11 17:15 1114233083 Hovslätts IK - Ljungby IB B 2 - 3 Mattias Tokic, Jessica Persson Jönköpings Idrottshus D-hall
2012-03-18 17:00 1114233086 Lagan IBK - Hovslätts IK 7 - 5 Christian Jonasson, Marcus Ingolf Åbyhallen
2012-03-18 17:00 1114233087 Ljungby IB B - Husqvarna IK B 4 - 3 Bengt Helgesson, Leif Johansson Innebandyhallen
2012-03-18 17:00 1114233088 Värnamo IK B - Jönköpings IK B 8 - 5 Ivan Martic, Nexhat Shabani Värnamo Sporthall
2012-03-18 17:00 1114233090 Forsheda IF - Westbo IBK 9 - 5 Mattias Tokic, Suvad Kaltak Forsheda Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Ljungby IB B 16 15 0 1 92-33 59 45
2. Hovslätts IK 16 13 0 3 92-40 52 39
3. Värnamo IK B 16 10 0 6 72-56 16 30
4. Forsheda IF 16 8 1 7 87-86 1 25
5. Lagan IBK 16 8 0 8 92-93 -1 24
6. Husqvarna IK B 16 5 2 9 88-71 17 17
7. Westbo IBK 16 4 1 11 61-101 -40 13
8. S/ W 2010 Senior 16 3 2 11 55-97 -42 11
9. Jönköpings IK B 16 3 0 13 50-112 -62 9
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Damer Division 3 Östra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2011-09-30 19:45 1114234004 Stenåsa-Sandby-Gårdby IF - Nybro IBK 5 - 5 Leffe Henryson, Daniel Gyllander
2011-10-02 14:00 1114234006 Borgholms IBK - FBC Emådalen 6 - 0 Bengt Bolander, Viktor Georgsson Borgholms Sporthall
2011-10-02 16:00 1114234003 Craftstadens IBK O-hamn - Slätafly/SK IBK 1 - 7 Stefan Karlsson, Stefan Lundqvist Oskarshamns Sporthall B-hall
2011-10-07 19:30 1114234010 FBC Emådalen - Stenåsa-Sandby-Gårdby IF 3 - 7 Magnus Larsson, Johan Palm Fliseryds Sporthall
2011-10-09 14:00 1114234008 Nybro IBK - CL98IC 3 - 3 Leffe Henryson, Christer Jonsson OG-Hallen
2011-10-09 15:00 1114234007 Slätafly/SK IBK - Kalmar IBK 4 - 4 Jonathan Rudman, Tomas Jagodzinski Torsås Sporthall
2011-10-15 12:00 1114234016 Stenåsa-Sandby-Gårdby IF - Slätafly/SK IBK 3 - 2 Juan Fernandez, Jonathan Rudman
2011-10-16 15:00 1114234017 Mörbylånga GOIF - FBC Emådalen 6 - 1 Kenneth Johansson, Andreas Karlsson Skansenhallen
2011-10-16 16:00 1114234015 Craftstadens IBK O-hamn - Nybro IBK 5 - 2 Juan Fernandez, Marcus Karlström Oskarshamns Sporthall B-hall
2011-10-23 14:00 1114234020 FBC Emådalen - CL98IC 1 - 3 Daniel Gyllander, Leffe Henryson Fliseryds Sporthall
2011-10-23 14:00 1114234024 Nybro IBK - Borgholms IBK 1 - 1 Kenneth Johansson, Andreas Karlsson OG-Hallen
2011-10-23 14:30 1114234023 Slätafly/SK IBK - Mörbylånga GOIF 3 - 4 Kimmo Mårtensson, Michell Rohde Torsås Sporthall
2011-10-28 19:30 1114234025 Kalmar IBK - FBC Emådalen 8 - 2 Michéll Borgström, Linus Sjöberg Kalmar Sporthall D-hall
2011-10-28 19:30 1114234029 Mörbylånga GOIF - Nybro IBK 3 - 2 Henrik Carlsson, Tomas Jagodzinski Skansenhallen
2011-10-30 14:00 1114234030 Borgholms IBK - Slätafly/SK IBK 5 - 4 Leffe Henryson, Daniel Gyllander Borgholms Sporthall
2011-11-11 19:00 1114234032 FBC Emådalen - Craftstadens IBK O-hamn 1 - 6 Lennart Wilmert, Christer Jonsson Fliseryds Sporthall
2011-11-13 12:45 1114234031 Slätafly/SK IBK - CL98IC 3 - 9 Kenneth Johansson, Henrik Gilliusson Torsås Sporthall
2011-11-13 15:00 1114234033 Nybro IBK - Kalmar IBK 0 - 6 Marcus Karlström, Jonathan Rudman OG-Hallen
2011-11-18 19:30 1114234037 Kalmar IBK - Craftstadens IBK O-hamn 3 - 9 Viktor Georgsson, Jonathan Rudman Kalmar Sporthall A-hall
2011-11-20 14:00 1114234039 Borgholms IBK - Stenåsa-Sandby-Gårdby IF 5 - 0 Kasper Rundberg, Bengt Andersson Borgholms Sporthall
2011-11-20 14:00 1114234042 Nybro IBK - FBC Emådalen 4 - 3 Patrik Ideström, Per Elofsson OG-Hallen
2011-11-20 18:00 1114234038 CL98IC - Mörbylånga GOIF 4 - 4 Jimmie Nilsson, Jonas Widenstedt Färjehallen
2011-11-26 12:45 1114234048 Slätafly/SK IBK - FBC Emådalen 13 - 1 Juan Fernandez, Kasper Rundberg Torsås Sporthall
2011-11-27 17:00 1114234045 Craftstadens IBK O-hamn - Borgholms IBK 3 - 5 Stefan Karlsson, Stefan Lundqvist Oskarshamns Sporthall B-hall
2011-11-27 17:30 1114234044 Mörbylånga GOIF - Kalmar IBK 1 - 1 Leffe Henryson, Daniel Gyllander Skansenhallen
2011-12-06 19:00 1114234043 Stenåsa-Sandby-Gårdby IF - CL98IC 5 - 5 Juan Fernandez, Viktor Georgsson
2011-12-02 19:30 1114234050 Kalmar IBK - Stenåsa-Sandby-Gårdby IF 1 - 4 Lennart Wilmert, Christer Jonsson Kalmar Sporthall A-hall
2011-12-03 17:00 1114234051 CL98IC - Borgholms IBK 2 - 5 Stefan Karlsson, Muhidin Bahtanovic Färjehallen
2011-12-04 16:00 1114234049 Craftstadens IBK O-hamn - Mörbylånga GOIF 4 - 3 Magnus Larsson, Johan Palm Oskarshamns Sporthall B-hall
2011-12-09 19:45 1114234056 Stenåsa-Sandby-Gårdby IF - Craftstadens IBK O-hamn 4 - 6 Kasper Rundberg, Tomas Jagodzinski
2011-12-11 14:00 1114234059 Nybro IBK - Slätafly/SK IBK 5 - 4 Anders Nyberg, Mattias Alm-Nielsen OG-Hallen
2011-12-11 16:00 1114234055 CL98IC - Kalmar IBK 5 - 0 Rasmus Wirstam, Lennart Wilmert Färjehallen
2011-12-11 20:00 1114234057 Borgholms IBK - Mörbylånga GOIF 5 - 3 Bengt Bolander, Viktor Georgsson Borgholms Sporthall
2011-12-16 19:30 1114234061 Kalmar IBK - Borgholms IBK 2 - 5 Kasper Rundberg, Bengt Bolander Kalmar Sporthall A-hall
2011-12-18 17:30 1114234062 Craftstadens IBK O-hamn - CL98IC 7 - 8 Kasper Rundberg, Juan Fernandez Oskarshamns Sporthall B-hall
2011-12-18 17:30 1114234063 Mörbylånga GOIF - Stenåsa-Sandby-Gårdby IF 0 - 4 Magnus Larsson, Leffe Henryson Skansenhallen
2011-12-06 19:45 1114234072 FBC Emådalen - Borgholms IBK 4 - 9 Aldin Imamovic, Dawan Mofak Fliseryds Sporthall
2012-01-07 12:45 1114234069 Slätafly/SK IBK - Craftstadens IBK O-hamn 3 - 4 Kenneth Johansson, Andreas Karlsson Torsås Sporthall
2012-01-08 15:00 1114234070 Nybro IBK - Stenåsa-Sandby-Gårdby IF 5 - 2 Rasmus Wirstam, Lennart Wilmert OG-Hallen
2012-01-13 19:30 1114234073 Kalmar IBK - Slätafly/SK IBK 2 - 2 Bengt Bolander, Emilia Bolander Kalmar Sporthall A-hall
2012-01-13 19:45 1114234076 Stenåsa-Sandby-Gårdby IF - FBC Emådalen 10 - 3 Marcus Karlström, Jonathan Rudman
2012-01-14 18:30 1114234074 CL98IC - Nybro IBK 6 - 1 Henrik Carlsson, Emilia Bolander Färjehallen
2012-01-21 12:45 1114234082 Slätafly/SK IBK - Stenåsa-Sandby-Gårdby IF 4 - 3 Andreas Karlsson, Kenneth Johansson Torsås Sporthall
2012-01-21 16:45 1114234083 FBC Emådalen - Mörbylånga GOIF 2 - 5 Muhidin Bahtanovic, Claes Waernholm Fliseryds Sporthall
2012-01-22 14:00 1114234081 Nybro IBK - Craftstadens IBK O-hamn 5 - 6 Tomas Jagodzinski, Christer Jonsson OG-Hallen
2012-01-29 14:00 1114234090 Borgholms IBK - Nybro IBK 10 - 0 Marcus Karlström, Andreas Karlsson Borgholms Sporthall
2012-01-29 14:30 1114234086 CL98IC - FBC Emådalen 12 - 2 Bengt Andersson, Jonathan Rudman Färjehallen
2012-01-29 17:30 1114234089 Mörbylånga GOIF - Slätafly/SK IBK 4 - 7 Marcus Karlström, Andreas Karlsson Skansenhallen
2012-02-04 15:15 1114234091 FBC Emådalen - Kalmar IBK 2 - 5 Stefan Karlsson, Stefan Lundqvist Fliseryds Sporthall
2012-02-05 12:45 1114234096 Slätafly/SK IBK - Borgholms IBK 3 - 0 Per Elofsson, Bengt Andersson Torsås Sporthall
2012-02-05 15:00 1114234095 Nybro IBK - Mörbylånga GOIF 0 - 3 Patrik Ideström, Ulf Åberg OG-Hallen
2012-02-10 19:30 1114234099 Kalmar IBK - Nybro IBK 5 - 4 Tomas Jagodzinski, Marcus Karlström Kalmar Sporthall A-hall
2012-02-12 10:30 1114234097 CL98IC - Slätafly/SK IBK 1 - 5 Leffe Henryson, Philip Österbo Lindsdals Sporthall
2012-02-12 17:00 1114234098 Craftstadens IBK O-hamn - FBC Emådalen 13 - 3 Roger Svensson, Johan Palm Oskarshamns Sporthall B-hall
2012-02-18 12:00 1114234105 Stenåsa-Sandby-Gårdby IF - Borgholms IBK 4 - 8 Aldin Imamovic, Dawan Mofak
2012-02-18 14:00 1114234108 FBC Emådalen - Nybro IBK 10 - 3 Magnus Larsson, Michael Johansson Fliseryds Sporthall
2012-02-19 16:00 1114234103 Craftstadens IBK O-hamn - Kalmar IBK 3 - 1 Bengt Bolander, Emilia Bolander Oskarshamns Sporthall B-hall
2012-03-07 20:00 1114234104 Mörbylånga GOIF - CL98IC 6 - 5 Rasmus Wirstam, Henrik Carlsson Skansenhallen
2012-02-25 10:30 1114234109 CL98IC - Stenåsa-Sandby-Gårdby IF 4 - 11 Bengt Bolander, Emilia Bolander Lindsdals Sporthall
2012-02-25 10:30 1114234110 Kalmar IBK - Mörbylånga GOIF 2 - 1 Aldin Imamovic, Dawan Mofak Kalmar Sporthall D-hall
2012-02-25 12:00 1114234114 FBC Emådalen - Slätafly/SK IBK 3 - 8 Patrik Ideström, Per Elofsson Fliseryds Sporthall
2012-02-26 14:00 1114234111 Borgholms IBK - Craftstadens IBK O-hamn 8 - 2 Juan Fernandez, Kasper Rundberg Borgholms Sporthall
2012-03-02 19:45 1114234116 Stenåsa-Sandby-Gårdby IF - Kalmar IBK 10 - 4 Kasper Rundberg, Tomas Jagodzinski
2012-03-03 14:00 1114234117 Borgholms IBK - CL98IC 5 - 0 Leffe Henryson, Daniel Gyllander Borgholms Sporthall
2012-03-04 15:00 1114234115 Mörbylånga GOIF - Craftstadens IBK O-hamn 2 - 3 Marcus Karlström, Juan Fernandez Skansenhallen
2012-03-09 19:30 1114234121 Kalmar IBK - CL98IC 7 - 5 Patrik Ideström, Marcus Karlström Kalmar Sporthall D-hall
2012-03-11 12:45 1114234125 Slätafly/SK IBK - Nybro IBK 13 - 1 Tomas Jagodzinski, Lennart Wilmert Torsås Sporthall
2012-03-11 16:00 1114234122 Craftstadens IBK O-hamn - Stenåsa-Sandby-Gårdby IF 1 - 3 Muhidin Bahtanovic, Claes Waernholm Oskarshamns Sporthall B-hall
2012-03-11 17:30 1114234123 Mörbylånga GOIF - Borgholms IBK 2 - 2 Viktor Georgsson, Kasper Rundberg Skansenhallen
2012-03-18 14:00 1114234127 Borgholms IBK - Kalmar IBK 5 - 1 Anders Stenberg, Christer Jonsson Borgholms Sporthall
2012-03-18 16:00 1114234128 CL98IC - Craftstadens IBK O-hamn 4 - 6 Henrik Carlsson, Viktor Georgsson Lindsdals Sporthall
2012-03-18 17:00 1114234129 Stenåsa-Sandby-Gårdby IF - Mörbylånga GOIF 5 - 3 Anders Stenberg, Christer Jonsson
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Borgholms IBK 16 13 2 1 84-31 53 41
2. Craftstadens IBK O-hamn 16 11 0 5 79-62 17 33
3. Stenåsa-Sandby-Gårdby IF 16 9 2 5 80-59 21 29
4. Slätafly/ SK IBK 16 8 2 6 85-50 35 26
5. CL98IC 16 6 3 7 76-71 5 21
6. Mörbylånga GOIF 16 6 3 7 50-50 0 21
7. Kalmar IBK 16 6 3 7 52-62 -10 21
8. Nybro IBK 16 3 3 10 41-85 -44 12
9. FBC Emådalen 16 1 0 15 41-118 -77 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis