DM Slutspel Senior/Ungdom (2013/14)

Gruppspel
DM Herrar Förkval Haparanda AIK-Team Boden IBF
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2013-11-26 19:30 1311500026 Haparanda AIK - Team Boden IBF 7 - 18 Tobias Levin, Daniel Theander Boden Arena
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. Team Boden IBF 1 1 0 (0) 0 18-7 11 3
2. Haparanda AIK 1 0 0 (0) 1 7-18 -11 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Slutspel
DM Damer 3:e-4:e Plac, Gammelstads IF - IBK Luleå
Tid Omgång Matchnr Match Resultat Domare Plats
2014-02-02 16:40 Final 1311500003 Gammelstads IF - IBK Luleå 5 - 6 Conny Björnfot, Mikael Jaldeby Norrmalmia Sph
DM Damer Final Notvikens IK - Öjebyns IBF
Tid Omgång Matchnr Match Resultat Domare Plats
2014-02-02 19:45 Final 1311500004 Notvikens IK - Öjebyns IBF 8 - 1 Tobias Levin, Frans Dahlstedt Norrmalmia Sph
DM Damer Semifinal 1 Notvikens IK - Gammelstads IF
Tid Omgång Matchnr Match Resultat Domare Plats
2014-02-02 10:00 Final 1311500001 Notvikens IK - Gammelstads IF 10 - 2 Johan Krispinsson, Per-Anders Blind Norrmalmia Sph
DM Damer Semifinal 2 Öjebyns IBF - IBK Luleå
Tid Omgång Matchnr Match Resultat Domare Plats
2014-02-02 11:45 Final 1311500002 Öjebyns IBF - IBK Luleå 10 - 2 Conny Björnfot, Daniel Persson Norrmalmia Sph
DM F12 Final Sunderby SK - Öjebyns IBF
Tid Omgång Matchnr Match Resultat Domare Plats
2014-02-02 13:30 Final 1311500011 Sunderby SK DM F12 (01) - Öjebyns IBF DM F12 (01) 3 - 0 Tobias Levin, Frans Dahlstedt Norrmalmia Sph
DM F12 Semifinal 1 Sunderbyn SK - Team Kalix IBK
Tid Omgång Matchnr Match Resultat Domare Plats
2013-12-15 11:30 Final 1311500005 Sunderby SK DM F12 (01) - Team Kalix IBK DM F12 (01) 9 - 3 Tobias Levin, Dennis Eriksson
2013-12-19 19:00 Semifinal 1 1311500006 Team Kalix IBK DM F12 (01) - Sunderby SK DM F12 (01) 2 - 2 Jari Korpi, Pasi Ronkainen Sportcity Kalix
DM F12 Semifinal 2 Öjebyns IBf - Gammelstads IF
Tid Omgång Matchnr Match Resultat Domare Plats
2014-01-12 17:00 Final 1311500009 Öjebyns IBF DM F12 (01) - Gammelstads IF DM F12 (01) 6 - 0 Mikael Jaldeby, Oscar Jaldeby Norrmalmia Sph
2014-01-18 13:30 Semifinal 1 1311500010 Gammelstads IF DM F12 (01) - Öjebyns IBF DM F12 (01) 0 - 7 Kurt-Lennart Wass, Mikael Gustafsson Gammelstad Sp
DM F13 Final Öjebyns IBF - Sunderby SK
Tid Omgång Matchnr Match Resultat Domare Plats
2014-01-31 18:15 Final 1311500020 Öjebyns IBF DM F13 (00) - Sunderby SK DM F13 (00) 6 - 2 Mikael Jaldeby, Oscar Jaldeby Norrmalmia Sph
DM F13 Semifinal 1 Öjebyns IBF - Team Kalix
Tid Omgång Matchnr Match Resultat Domare Plats
2013-12-14 12:00 Final 1311500067 Team Kalix IBK DM F13 (00) - Öjebyns IBF DM F13 (00) 1 - 9 Pasi Ronkainen, Bjarne Hald Sportcity Kalix
2014-01-10 18:00 Semifinal 1 1311500068 Öjebyns IBF DM F13 (00) - Team Kalix IBK DM F13 (00) 2 - 1 Pasi Ronkainen, Simon Olofsson Björklunda Sp
DM F13 Semifinal 2 Sunderby SK - Haparanda AIK
Tid Omgång Matchnr Match Resultat Domare Plats
2013-12-08 17:30 Final 1311500069 Sunderby SK DM F13 (00) - Haparanda AIK DM F13 (00) 5 - 0 Lars Ejnestrand, Daniel Theander
2013-12-21 13:00 Semifinal 1 1311500070 Haparanda AIK DM F13 (00) - Sunderby SK DM F13 (00) 4 - 7 Hannu Kallijärvi Idrottshuset Haparanda
DM F14 Final Sunderby SK - Notvikens IK
Tid Omgång Matchnr Match Resultat Domare Plats
2014-02-02 18:20 Final 1311500071 Sunderby SK DM F14 (99) - Notvikens IK DM F14 (99) 1 - 3 Mikael Jaldeby, Simon Franzén Norrmalmia Sph
DM F15 Final Team Kalix IBK - Vakant
Tid Omgång Matchnr Match Resultat Domare Plats
DM F16/15 Final Bergnäsets AIK - Team Kalix IBK
Tid Omgång Matchnr Match Resultat Domare Plats
2014-02-02 08:15 Final 1311500072 Bergnäsets AIK DM F16 (97) - Team Kalix IBK DM F15 (98) 2 - 8 Tobias Levin, Frans Dahlstedt Norrmalmia Sph
DM Herrar 3:e-4:e plac, IBF Argentum-IBK Luleå
Tid Omgång Matchnr Match Resultat Domare Plats
2014-02-01 15:45 Final 1311500033 IBF Argentum 91 - IBK Luleå 0 - 8 Johan Krispinsson, Per-Anders Blind Norrmalmia Sph
DM Herrar Final K4 IF - Wibax Patriots IBK
Tid Omgång Matchnr Match Resultat Domare Plats
2014-02-01 19:30 Final 1311500034 K 4 IF - Wibax Patriot IBK Piteå 4 - 3 Johan Krispinsson, Per-Anders Blind Norrmalmia Sph
DM Herrar Kvartsfinal 2 IBK Luleå-Team Boden IBF
Tid Omgång Matchnr Match Resultat Domare Plats
2013-12-11 20:00 Final 1311500029 Team Boden IBF - IBK Luleå 4 - 11 Frans Dahlstedt, Johan Krispinsson Boden Arena
2014-01-04 14:00 Semifinal 1 1311500030 IBK Luleå - Team Boden IBF 11 - 5 Pär Wårell, Urban Svanberg Hälsans hus
DM Herrar Kvartsfinal1 IBF Argentum-MalmbergetsAIF
Tid Omgång Matchnr Match Resultat Domare Plats
2013-12-21 15:00 Final 1311500027 IBF Argentum 91 - Malmbergets AIF 14 - 3 Jan Drugge, Kurt-Lennart Wass Arjeplog Sporthall
2014-01-12 11:00 Semifinal 1 1311500028 Malmbergets AIF - IBF Argentum 91 11 - 3 Thomas Lönnhager, Tobias Skogsberg Malmbergets Sp
DM Herrar Semifinal 1 K4 IF - IBF Argentum
Tid Omgång Matchnr Match Resultat Domare Plats
2014-02-01 10:30 Final 1311500031 K 4 IF - IBF Argentum 91 16 - 4 Conny Björnfot, Daniel Persson Norrmalmia Sph
DM Herrar Semifinal 2 Wibax Patriots IBK-IBK Luleå
Tid Omgång Matchnr Match Resultat Domare Plats
2014-02-01 12:15 Final 1311500032 Wibax Patriot IBK Piteå - IBK Luleå 3 - 1 Johan Krispinsson, Per-Anders Blind Norrmalmia Sph
DM Herrjunior Final Wibax Patriots IBK - IBK Luleå
Tid Omgång Matchnr Match Resultat Domare Plats
2014-02-02 14:40 Final 1311500035 Wibax Patriot IBK Piteå DM HJ (95) - IBK Luleå DM HJ (95) 7 - 3 Johan Krispinsson, Per-Anders Blind Norrmalmia Sph
DM P12 Final Wibax IBF Piteå - Öjebyns IBF
Tid Omgång Matchnr Match Resultat Domare Plats
2014-02-01 09:00 Final 1311500066 Wibax IBF Piteå DM P12 (01) - Öjebyns IBF DM P12 (01) 6 - 11 Dick Sandberg, Lars Ejnestrand Norrmalmia Sph
DM P12 Kvartsfinal1 Bergnäsets AIK-Gammelstads IF
Tid Omgång Matchnr Match Resultat Domare Plats
2013-12-05 18:00 Final 1311500058 Bergnäsets AIK DM P12 (01) - Gammelstads IF DM P12 (01) 6 - 5 Pasi Ronkainen, Oliver Åkerström Bergskolan
2013-12-09 19:30 Semifinal 1 1311500059 Gammelstads IF DM P12 (01) - Bergnäsets AIK DM P12 (01) 8 - 2 Thomas Lönnhager, Daniel Theander Gammelstad Sp
DM P12 Kvartsfinal2 LångskatansIF - IBK Luleå
Tid Omgång Matchnr Match Resultat Domare Plats
2013-11-22 18:30 Final 1311500060 Långskatans IF DM P12 (01) - IBK Luleå DM P12 (01) 0 - 9 Carolin Svanström, Erika Svanström Norrmalmia Sph
2013-12-03 19:00 Semifinal 1 1311500061 IBK Luleå DM P12 (01) - Långskatans IF DM P12 (01) 6 - 6 Johan Nyström, Hampus Hansson Hertsö Sp
DM P12 Semifinal1 Wibax IBF Piteå - Gammelstads IF
Tid Omgång Matchnr Match Resultat Domare Plats
2014-01-13 19:45 Final 1311500062 Wibax IBF Piteå DM P12 (01) - Gammelstads IF DM P12 (01) 15 - 4 Oscar Jaldeby, Jesper Vikström Gammelstad Sp
2014-01-13 19:45 Semifinal 1 1311500063 Gammelstads IF DM P12 (01) - Wibax IBF Piteå DM P12 (01) 4 - 15 Kurt-Lennart Wass, Henrik Selberg Gammelstad Sp
DM P12 Semifinal2 Öjebyns IBF - IBK Luleå
Tid Omgång Matchnr Match Resultat Domare Plats
2014-01-13 18:45 Final 1311500064 Öjebyns IBF DM P12 (01) - IBK Luleå DM P12 (01) 8 - 2 Tobias Levin, Frans Dahlstedt Björklunda Sp
2014-01-18 16:30 Semifinal 1 1311500065 IBK Luleå DM P12 (01) - Öjebyns IBF DM P12 (01) 1 - 16 Jan Drugge, Kurt-Lennart Wass Luleå Energi Arena
DM P13 Final IBK Luleå - Wibax IBF Piteå
Tid Omgång Matchnr Match Resultat Domare Plats
2014-02-01 14:00 Final 1311500057 IBK Luleå DM P13 (00) - Wibax IBF Piteå DM P13 (00) 4 - 6 Dick Sandberg, Lars Ejnestrand Norrmalmia Sph
DM P13 Kvartsfinal 1 Hertsö IBF - Öjebyns IBF
Tid Omgång Matchnr Match Resultat Domare Plats
2013-11-29 19:00 Final 1311500049 Hertsö IBF DM P13 (00) - Öjebyns IBF DM P13 (00) 7 - 12 Alexander Viklund, Simon Franzén Luleå Energi Arena
2013-11-29 19:00 Semifinal 1 1311500050 Hertsö IBF DM P13 (00) - Öjebyns IBF DM P13 (00) 7 - 12 Luleå Energi Arena
DM P13 Kvartsfinal2 Team Boden IBF-Team Kalix IBK
Tid Omgång Matchnr Match Resultat Domare Plats
2013-11-29 19:45 Final 1311500051 Team Boden IBF DM P13 (00) - Team Kalix IBK DM P13 (00) 6 - 5 Lars Möller, Pasi Ronkainen Boden Arena
2013-12-03 19:00 Semifinal 1 1311500052 Team Kalix IBK DM P13 (00) - Team Boden IBF DM P13 (00) 3 - 1 Jan Drugge, Kurt-Lennart Wass Sportcity Kalix
DM P13 Semifinal 1 IBK Luleå - Öjebyns IBF
Tid Omgång Matchnr Match Resultat Domare Plats
2014-01-12 17:00 Final 1311500053 Öjebyns IBF DM P13 (00) - IBK Luleå DM P13 (00) 2 - 10 Tobias Levin, Frans Dahlstedt Hortlax Sp
2014-01-12 17:00 Semifinal 1 1311500054 Öjebyns IBF DM P13 (00) - IBK Luleå DM P13 (00) 2 - 10 Tobias Levin, Frans Dahlstedt Hortlax Sp
DM P13 Semifinal 2 Wibax IBF Piteå-Team Kalix IBK
Tid Omgång Matchnr Match Resultat Domare Plats
2014-01-12 10:30 Final 1311500055 Wibax IBF Piteå DM P13 (00) - Team Kalix IBK DM P13 (00) 13 - 1 Alexander Viklund Norrmalmia Sph
2014-01-19 10:00 Semifinal 1 1311500056 Team Kalix IBK DM P13 (00) - Wibax IBF Piteå DM P13 (00) 3 - 12 Jan Drugge, Kurt-Lennart Wass Sportcity Kalix
DM P14 Final Öjebyns IBF - IBK Luleå
Tid Omgång Matchnr Match Resultat Domare Plats
2014-01-31 19:30 Final 1311500048 Öjebyns IBF DM P14 (99) - IBK Luleå DM P14 (99) 7 - 1 Conny Björnfot, Daniel Persson Norrmalmia Sph
DM P14 Semifinal 1 Öjebyns IBF - Hertsö IBF
Tid Omgång Matchnr Match Resultat Domare Plats
2013-12-16 19:30 Final 1311500044 Öjebyns IBF DM P14 (99) - Hertsö IBF DM P14 (99) 12 - 1 Alvar Grenvall, Simon Franzén Björklunda Sp
2013-12-19 20:00 Semifinal 1 1311500045 Hertsö IBF DM P14 (99) - Öjebyns IBF DM P14 (99) 1 - 16 Tobias Levin, Frans Dahlstedt Hertsö Sp
DM P14 Semifinal 2 Wibax IBF Piteå - IBK Luleå
Tid Omgång Matchnr Match Resultat Domare Plats
2014-01-11 14:00 Semifinal 1 1311500047 IBK Luleå DM P14 (99) - Wibax IBF Piteå DM P14 (99) 8 - 0 Tobias Levin, Frans Dahlstedt Luleå Energi Arena
2014-01-15 18:30 Final 1311500046 Wibax IBF Piteå DM P14 (99) - IBK Luleå DM P14 (99) 3 - 5 Tobias Levin, Frans Dahlstedt Norrmalmia Sph
DM P15 Final Gammelstads IF - Wibax Patriots IBK
Tid Omgång Matchnr Match Resultat Domare Plats
2014-01-31 20:50 Final 1311500043 Gammelstads IF DM P15 (98) - Wibax Patriot IBK Piteå DM P15 (98) 3 - 4 e.str. Conny Björnfot, Daniel Persson Norrmalmia Sph
DM P15 Kvartsfinal Team Boden IBF - Hertsö IBF
Tid Omgång Matchnr Match Resultat Domare Plats
2013-12-01 10:00 Final 1311500037 Team Boden IBF DM P15 (98) - Hertsö IBF DM P15 (98) 11 - 7 Carolin Svanström, Erika Svanström Boden Arena
2013-12-08 12:30 Semifinal 1 1311500038 Hertsö IBF DM P15 (98) - Team Boden IBF DM P15 (98) 7 - 7 Lars Ejnestrand, Hampus Hansson Hälsans hus
DM P15 Semifinal 1 Gammelstads IF - Team Boden IBF
Tid Omgång Matchnr Match Resultat Domare Plats
2013-12-16 19:45 Final 1311500039 Gammelstads IF DM P15 (98) - Team Boden IBF DM P15 (98) 7 - 3 Conny Björnfot, Daniel Persson Gammelstad Sp
2014-01-08 19:45 Semifinal 1 1311500040 Team Boden IBF DM P15 (98) - Gammelstads IF DM P15 (98) 5 - 8 Daniel Theander, Malin Eriksson Boden Arena
DM P15 Semifinal 2 Wibax Patriots IBK - IBK Luleå
Tid Omgång Matchnr Match Resultat Domare Plats
2013-12-14 16:30 Final 1311500041 Wibax Patriot IBK Piteå DM P15 (98) - IBK Luleå DM P15 (98) 8 - 3 Tobias Levin, Frans Dahlstedt Björklunda Sp
2014-01-12 10:30 Semifinal 1 1311500042 IBK Luleå DM P15 (98) - Wibax Patriot IBK Piteå DM P15 (98) 6 - 8 Dick Sandberg, Lars Ejnestrand Hälsans hus
DM P16 Final Wibax Patriots IBK - Gammelstads IF
Tid Omgång Matchnr Match Resultat Domare Plats
2014-02-01 17:30 Final 1311500036 Wibax Patriot IBK Piteå DM P16 (97) - Gammelstads IF DM P16 (97) 9 - 2 Tobias Levin, Frans Dahlstedt Norrmalmia Sph

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis