Flickor 15 Division 1 (2014/15)

Gruppspel
Flickor 15 division 1
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2014-09-21 12:00 150121002 Täby FC (A) - Nacka Wallenstam IBK 5 - 2 Karl Hurtig, Per Sundvall Skarpängskolan A
2014-09-21 14:00 150121005 Sköndals IK (A) - Värmdö IF (A) 0 - 1 Shari Tingman, Mikael Andersson Sköndalshallen
2014-10-05 12:15 150121004 Huddinge IK - Rotebro IS IBK (A) 4 - 1 Alexander Stjärnekull, Ola Bigestans Storängshallen
2014-09-27 14:45 150121008 Älvsjö AIK (A) - Täby FC (A) 5 - 4 Anton Höglin, Hampus Höglin Liljeholmshallen 1
2014-09-28 17:30 150121006 Värmdö IF (A) - Huddinge IK 0 - 2 Roland Nester, Fadi Saffo Värmdö sporthall
2014-09-28 18:45 150121009 Nacka Wallenstam IBK - Bele Barkarby IF IBF (A) 3 - 2 Emil Glenngård, Vilhelm Nordström Ormingehallen
2014-09-20 14:30 150121011 Bele Barkarby IF IBF (A) - Älvsjö AIK (A) 1 - 1 Gustav Levin, Joakim Levin Viksjö Sporthall
2014-10-12 12:00 150121014 Huddinge IK - Sköndals IK (A) 2 - 2 Shabbir Ahmed, Sampo Friberg Storängshallen
2014-10-12 17:00 150121012 Täby FC (A) - Rotebro IS IBK (A) 7 - 2 Per Sundvall, Niklas Forsman Skarpängskolan B
2014-10-18 13:45 150121019 Älvsjö AIK (A) - Nacka Wallenstam IBK 2 - 6 Shabbir Ahmed, Shakir Ahmed Liljeholmshallen 1
2014-10-19 16:45 150121017 Värmdö IF (A) - Täby FC (A) 2 - 4 Josefine Weerén Winnerstam, Simon Montenius Värmdö sporthall
2014-10-25 10:00 150121018 Rotebro IS IBK (A) - Bele Barkarby IF IBF (A) 1 - 6 Jonas Laurell, Fredrik Dahl Sollentuna sim och sporthall
2014-11-09 10:30 150121022 Täby FC (A) - Sköndals IK (A) 2 - 1 Michael Selg, Fabian Fahimi Tibblehallen CC
2014-11-09 11:00 150121025 Nacka Wallenstam IBK - Rotebro IS IBK (A) 4 - 1 Emil Pagrot, Felix Fernström Ormingehallen
2014-11-09 16:30 150121021 Bele Barkarby IF IBF (A) - Värmdö IF (A) 4 - 1 Joakim Levin, Gustav Levin Björkebyhallen
2014-11-16 12:00 150121026 Huddinge IK - Täby FC (A) 3 - 4 Adam Nikolausson, Jonas Robertson Storängshallen
2014-11-16 16:00 150121027 Sköndals IK (A) - Bele Barkarby IF IBF (A) 1 - 4 Sebastian Öhman, Jukka Säteri Sköndalshallen
2014-11-16 18:30 150121028 Värmdö IF (A) - Nacka Wallenstam IBK 0 - 4 Robin Karke, Arash Sohrevardi Värmdö sporthall
2015-03-08 11:30 150121029 Rotebro IS IBK (A) - Älvsjö AIK (A) 3 - 9 Jesper Wahlund, Johan Lienzén Arena Satelliten
2014-11-23 14:00 150121035 Nacka Wallenstam IBK - Sköndals IK (A) 2 - 7 Adam Nikolausson, Didrik Axen Ormingehallen
2014-11-23 18:15 150121031 Bele Barkarby IF IBF (A) - Huddinge IK 5 - 1 Jacob Leijon, Leif Karlsson Björkebyhallen
2014-11-24 19:00 150121034 Älvsjö AIK (A) - Värmdö IF (A) 0 - 3 Robin Berger, David Berger Värmdö sporthall
2014-11-30 13:00 150121039 Värmdö IF (A) - Rotebro IS IBK (A) 3 - 1 Jonas Jatko, Karl-Johan Leijon Värmdö sporthall
2014-11-30 14:30 150121038 Sköndals IK (A) - Älvsjö AIK (A) 0 - 5 Linus Löfstedt, Jonas Robertson Sköndalshallen
2015-01-31 18:30 150121037 Huddinge IK - Nacka Wallenstam IBK 1 - 0 Pierre Borghoff, Arash Sohrevardi Ormingehallen
2014-12-06 09:00 150121043 Rotebro IS IBK (A) - Sköndals IK (A) 2 - 4 Peter Gustafsson Saliba, Lars Sundlöf Sollentuna sim och sporthall
2014-12-07 10:15 150121044 Älvsjö AIK (A) - Huddinge IK 1 - 3 Daniel Enkulla, Marcus Blomqvist Västertorpshallen
2014-12-07 16:45 150121041 Bele Barkarby IF IBF (A) - Täby FC (A) 3 - 3 Joakim Levin, Gustav Levin Björkebyhallen
2014-12-13 11:00 150121047 Rotebro IS IBK (A) - Huddinge IK 0 - 5 Fredrik Hallenberg, Per Calmén Sollentuna sim och sporthall
2014-12-14 15:15 150121046 Värmdö IF (A) - Sköndals IK (A) 3 - 0 Christian Högberg, Mattias Nordlund Värmdö sporthall
2014-12-14 19:30 150121049 Nacka Wallenstam IBK - Täby FC (A) 2 - 2 Emil Glenngård, Vilhelm Nordström Ormingehallen
2015-01-10 18:00 150121051 Bele Barkarby IF IBF (A) - Nacka Wallenstam IBK 2 - 2 Niklas Forsman, Aldin Imamovic Björkebyhallen
2015-01-11 11:00 150121052 Täby FC (A) - Älvsjö AIK (A) 3 - 0 Filip Ekstrand, Tobias Hagelin Tibblehallen CC
2015-03-16 19:10 150121054 Huddinge IK - Värmdö IF (A) 1 - 1 Emil Glenngård, Martin Johansson Värmdö sporthall
2015-01-17 11:30 150121058 Rotebro IS IBK (A) - Täby FC (A) 0 - 4 Jacob Leijon, Anders Westerberg Sollentuna sim och sporthall
2015-01-21 18:15 150121056 Sköndals IK (A) - Huddinge IK 3 - 3 Leif Karlsson, Mats Andersson Sköndalshallen
2015-02-01 11:30 150121059 Älvsjö AIK (A) - Bele Barkarby IF IBF (A) 2 - 4 Mattias Lönnborg, Ghasem Tajalli Västertorpshallen
2015-01-25 14:30 150121061 Bele Barkarby IF IBF (A) - Rotebro IS IBK (A) 3 - 2 Roland Nester, Lars Reuterhagen Björkebyhallen
2015-01-25 16:15 150121065 Nacka Wallenstam IBK - Älvsjö AIK (A) 2 - 0 Emil Glenngård, Vilhelm Nordström Ormingehallen
2015-01-25 16:30 150121062 Täby FC (A) - Värmdö IF (A) 3 - 0 Filip Ekstrand, Tobias Hagelin Skarpängskolan A
2015-01-31 15:30 150121069 Rotebro IS IBK (A) - Nacka Wallenstam IBK 0 - 4 Ghasem Tajalli, Mats Järnmark Sollentuna sim och sporthall
2015-01-31 16:45 150121068 Värmdö IF (A) - Bele Barkarby IF IBF (A) 0 - 4 Johan Engvall, Fredrik Hallenberg Värmdö sporthall
2015-02-01 17:00 150121067 Sköndals IK (A) - Täby FC (A) 1 - 5 Aldin Imamovic, Roland Nester Sköndalshallen
2015-01-17 16:15 150121075 Nacka Wallenstam IBK - Värmdö IF (A) 4 - 1 Martin Johansson, Vilhelm Nordström Ormingehallen
2015-02-14 19:00 150121072 Täby FC (A) - Huddinge IK 4 - 3 Jessika Forsberg, Dennis Svensson Skarpängskolan B
2015-02-15 12:30 150121074 Älvsjö AIK (A) - Rotebro IS IBK (A) 3 - 2 Jonas Robertson, Jukka Säteri Västertorpshallen
2015-03-17 19:40 150121071 Bele Barkarby IF IBF (A) - Sköndals IK (A) 13 - 2 Johan Ståhl, Niklas Forsman Björkebyhallen
2015-03-04 18:15 150121078 Sköndals IK (A) - Nacka Wallenstam IBK 1 - 4 Tobias Berger, Adam Nikolausson Sköndalshallen
2015-03-09 19:00 150121079 Värmdö IF (A) - Älvsjö AIK (A) 1 - 5 Fredrik Berglund Sonesson, Tobias Berger Värmdö sporthall
2015-03-11 19:10 150121077 Huddinge IK - Bele Barkarby IF IBF (A) 0 - 6 Tobias Berger, Johan Lienzén Skogåshallen
2015-03-14 11:00 150121083 Rotebro IS IBK (A) - Värmdö IF (A) 1 - 5 Jessika Forsberg, Helen Wennström Sollentuna sim och sporthall
2015-03-15 13:00 150121085 Nacka Wallenstam IBK - Huddinge IK 1 - 3 Elias Sjölander, Leif Karlsson Ormingehallen
2015-03-15 18:30 150121084 Älvsjö AIK (A) - Sköndals IK (A) 0 - 3 Björn Larsson, Nihada Cenanovic Västertorpshallen
2015-03-21 14:00 150121088 Huddinge IK - Älvsjö AIK (A) 3 - 2 Fredrik Pålsson, Leif Karlsson Flemingsbergshallen
2015-03-22 14:00 150121086 Täby FC (A) - Bele Barkarby IF IBF (A) 0 - 3 Lars Reuterhagen, Per Sundvall Skarpängskolan A
2015-03-22 14:45 150121089 Sköndals IK (A) - Rotebro IS IBK (A) 5 - 1 Rebecca Staffas, Filip Engvall Sköndalshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Bele Barkarby IF IBF (A) 14 10 3 1 60-19 41 33
2. Täby FC (A) 14 10 2 2 50-27 23 32
3. Nacka Wallenstam IBK 14 8 2 4 40-27 13 26
4. Huddinge IK 14 7 3 4 34-30 4 24
5. Älvsjö AIK (A) 14 5 1 8 35-38 -3 16
6. Värmdö IF (A) 14 5 1 8 21-33 -12 16
7. Sköndals IK (A) 14 4 2 8 30-47 -17 14
8. Rotebro IS IBK (A) 14 0 0 14 17-66 -49 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis