Damer Div.3 (2014/15)

Gruppspel
Damer Div.3
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2014-10-04 12:45 122300003 Kumla IBK B - Askersunds IBK B 14 - 1 Anna Palmqvist, Pernilla Johansson Kumlahallen Viahallen (Stora)
2014-10-05 14:00 122300002 Lillån IBK B - Åsbro GOIF D3 (A-lag) 4 - 0 Daniel Kallin, Eddie Pettersson Mellringehallen - Örebro
2014-10-05 15:00 122300001 Kopparbergs BK - Örebro SK Ungdomsklubb 5 - 14 Tobias Jäderqvist, Rebecca Kammerland Ljusnarshallen
2014-10-12 15:00 122300005 Askersunds IBK B - Lillån IBK B 1 - 3 Stefan Flyktman, Henrik Zegelsson Närlundahallen
2014-10-18 12:30 122300006 Åsbro GOIF D3 (A-lag) - Kopparbergs BK 7 - 9 Berndt Swärd, Tomas Persson Åsbrohallen
2014-10-18 12:45 122300004 Kumla IBK B - Örebro SK Ungdomsklubb 4 - 3 Henrik Zegelsson, Michael Nilsson Kumlahallen Viahallen (Stora)
2014-10-23 18:40 122300007 Örebro SK Ungdomsklubb - Åsbro GOIF D3 (A-lag) 8 - 3 Jerry Gray, Marco Juuska Birgittaskolan
2014-10-26 14:00 122300009 Lillån IBK B - Kumla IBK B 2 - 12 Jerry Gray, Marco Juuska Mellringehallen - Örebro
2014-10-26 15:00 122300008 Kopparbergs BK - Askersunds IBK B 5 - 4 Jörgen Grändefors, Timmy Samuelsson Ljusnarshallen
2014-11-16 14:00 122300010 Lillån IBK B - Örebro SK Ungdomsklubb 5 - 9 Anna Palmqvist, Tony Wennberg Mellringehallen - Örebro
2014-11-18 19:00 122300011 Kumla IBK B - Kopparbergs BK 16 - 0 Oscar Söljén, Pontus Grönberg Skogstorpskolan
2014-11-20 18:30 122300012 Askersunds IBK B - Åsbro GOIF D3 (A-lag) 4 - 1 Jerry Gray, Krister Eklund Närlundahallen
2014-11-23 15:00 122300015 Kopparbergs BK - Lillån IBK B 9 - 8 Johnny Mizser, Tobias Jäderqvist Ljusnarshallen
2014-11-23 17:00 122300014 Åsbro GOIF D3 (A-lag) - Kumla IBK B 2 - 12 Nicklas Johansson, Krister Eklund Åsbrohallen
2014-11-23 17:30 122300013 Örebro SK Ungdomsklubb - Askersunds IBK B 10 - 2 Stefan Flyktman, Håkan Mellblom Birgittaskolan
2014-11-29 13:00 122300017 Åsbro GOIF D3 (A-lag) - Lillån IBK B 1 - 13 Eddie Pettersson, Daniel Kallin Åsbrohallen
2014-11-30 15:00 122300016 Örebro SK Ungdomsklubb - Kopparbergs BK 10 - 0 Jerry Gray, Marco Juuska Birgittaskolan
2014-11-30 15:00 122300018 Askersunds IBK B - Kumla IBK B OW (0 - 5) Daniel Kallin, Eddie Pettersson Närlundahallen
2014-12-06 12:30 122300019 Örebro SK Ungdomsklubb - Kumla IBK B 2 - 8 Joakim Björnstad, Stefan Flyktman Birgittaskolan
2014-12-07 14:00 122300020 Lillån IBK B - Askersunds IBK B 4 - 5 Jerry Gray, Marco Juuska Mellringehallen - Örebro
2014-12-07 15:00 122300021 Kopparbergs BK - Åsbro GOIF D3 (A-lag) 14 - 5 Stefan Flyktman, Håkan Mellblom Ljusnarshallen
2014-12-13 11:00 122300024 Kumla IBK B - Lillån IBK B 8 - 2 Stefan Flyktman, Håkan Mellblom Skogstorpskolan
2014-12-14 15:00 122300022 Åsbro GOIF D3 (A-lag) - Örebro SK Ungdomsklubb 4 - 11 Jacob Tillman, Jacob Olausson Åsbrohallen
2014-12-14 15:00 122300023 Askersunds IBK B - Kopparbergs BK 3 - 2 Nicklas Johansson, Krister Eklund Närlundahallen
2015-01-10 12:30 122300025 Örebro SK Ungdomsklubb - Lillån IBK B 6 - 9 Jerry Gray, Marco Juuska Birgittaskolan
2015-01-10 14:00 122300027 Åsbro GOIF D3 (A-lag) - Askersunds IBK B 4 - 5 Stefan Flyktman, Håkan Mellblom Åsbrohallen
2015-01-11 15:00 122300026 Kopparbergs BK - Kumla IBK B 4 - 11 Jerry Gray, Marco Juuska Ljusnarshallen
2015-01-17 12:45 122300029 Kumla IBK B - Åsbro GOIF D3 (A-lag) 12 - 1 Henrik Zegelsson, Tony Wennberg Kumlahallen Viahallen (Stora)
2015-01-18 14:00 122300030 Lillån IBK B - Kopparbergs BK 6 - 3 Tommy Nordin, Tony Wennberg Mellringehallen - Örebro
2015-01-18 17:30 122300028 Askersunds IBK B - Örebro SK Ungdomsklubb 4 - 3 Stefan Flyktman, Håkan Mellblom Närlundahallen
2015-01-27 19:00 122300032 Lillån IBK B - Åsbro GOIF D3 (A-lag) 8 - 0 Jacob Tillman, Jacob Olausson Mellringehallen - Örebro
2015-02-01 12:00 122300033 Kumla IBK B - Askersunds IBK B 8 - 0 Jerry Gray, Marco Juuska Kumlahallen Viahallen (Stora)
2015-02-01 15:00 122300031 Kopparbergs BK - Örebro SK Ungdomsklubb 4 - 9 Tomas Persson, Tobias Jäderqvist Ljusnarshallen
2015-02-10 20:00 122300035 Askersunds IBK B - Lillån IBK B 5 - 3 Stefan Flyktman, Tomas Persson Närlundahallen
2015-02-14 13:00 122300036 Åsbro GOIF D3 (A-lag) - Kopparbergs BK 3 - 7 Stefan Flyktman, Tommy Nordin Åsbrohallen
2015-02-15 14:00 122300034 Kumla IBK B - Örebro SK Ungdomsklubb 6 - 1 Stefan Flyktman, Oscar Söljén Kumlahallen Viahallen (Stora)
2015-02-22 14:00 122300039 Lillån IBK B - Kumla IBK B 2 - 5 Jacob Tillman, Jacob Olausson Mellringehallen - Örebro
2015-02-22 15:00 122300038 Kopparbergs BK - Askersunds IBK B 13 - 4 Felix Cannesjö, Pontus Grönberg Ljusnarshallen
2015-02-22 17:30 122300037 Örebro SK Ungdomsklubb - Åsbro GOIF D3 (A-lag) 13 - 4 Jerry Gray, Stefan Flyktman Birgittaskolan
2015-02-28 13:00 122300041 Kumla IBK B - Kopparbergs BK 13 - 4 Henrik Zegelsson, Michael Nilsson Kumlahallen Viahallen (Stora)
2015-03-01 14:00 122300040 Lillån IBK B - Örebro SK Ungdomsklubb 5 - 2 Jerry Gray, Marco Juuska Mellringehallen - Örebro
2015-03-01 15:00 122300042 Askersunds IBK B - Åsbro GOIF D3 (A-lag) 6 - 6 e.förl. Krister Eklund, Nicklas Johansson Närlundahallen
2015-03-07 16:00 122300043 Örebro SK Ungdomsklubb - Askersunds IBK B 5 - 2 Berndt Swärd, Tomas Persson Birgittaskolan
2015-03-07 16:00 122300044 Åsbro GOIF D3 (A-lag) - Kumla IBK B 2 - 7 Felix Cannesjö, Stefan Flyktman Åsbrohallen
2015-03-07 16:00 122300045 Kopparbergs BK - Lillån IBK B 6 - 6 e.förl. Johnny Mizser, Emil Wass Ljusnarshallen
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. Kumla IBK B 15 15 0 (0) 0 141-26 115 45
2. Örebro SK Ungdomsklubb 15 9 0 (0) 6 106-65 41 27
3. Lillån IBK B 15 7 1 (0) 7 80-72 8 22
4. Kopparbergs BK 15 6 1 (0) 8 85-119 -34 19
5. Askersunds IBK B 15 6 1 (0) 8 46-86 -40 19
6. Åsbro GOIF D3 (A-lag) 15 0 1 (0) 14 43-133 -90 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis