Pojkar Klass 3 P14 (2014/15)

Gruppspel
Pojkar Klass 3 P14
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2014-10-04 15:30 123400001 IBF Örebro Ungdom - Nora IBK 5 - 5 e.förl. Daniel Persson, Tony Wennberg Mellringehallen - Örebro
2014-10-04 17:30 123400003 Örebro SK Ungdomsklubb - Kopparbergs BK 6 - 5 Tobias Jäderqvist, Felix Cannesjö Pettersberg Bollhall-Örebro
2014-10-05 16:00 123400004 Lekebergs IBF - Hovsta IF 2 - 7 Stefan Flyktman, Felix Cannesjö Fjugesta Bollhall
2014-10-16 18:10 123400005 Askersunds IBK - Lillån IBK 10 - 5 Stina Östensson, Emma Larsson Närlundahallen
2014-10-10 18:00 123400006 Nora IBK - Askersunds IBK 4 - 6 Tomas Persson, Rebecca Kammerland Idrottshuset, Nora
2014-10-10 19:20 123400008 Hovsta IF - Örebro SK Ungdomsklubb 7 - 8 Jonas Lindholm, Emil Ekelund Hovstaskolan
2014-10-11 19:30 123400007 Lillån IBK - Lekebergs IBF 17 - 2 Jacob Tillman, Jonas Lindholm Lillåns skola
2014-10-12 14:00 123400009 Kopparbergs BK - WSK Lindesberg 5 - 3 Ljusnarshallen
2014-10-18 11:30 123400012 IBF Örebro Ungdom - Kopparbergs BK 5 - 4 Filip Ardryd, Felix Cannesjö Mellringehallen - Örebro
2014-10-18 17:00 123400013 WSK Lindesberg - Hovsta IF 4 - 5 Mats Eriksson, Olle Stillnert Stadsskogsskolan
2014-10-19 12:00 123400014 Örebro SK Ungdomsklubb - Lillån IBK 9 - 1 Filip Ardryd, Adam Palm Mellringehallen - Örebro
2014-10-19 15:30 123400015 Askersunds IBK - Lekebergs IBF 10 - 3 Emma Larsson, Stina Östensson Närlundahallen
2014-11-01 15:30 123400017 Örebro SK Ungdomsklubb - IBF Örebro Ungdom 8 - 4 Anders Nordlund, Pontus Grönberg Navets skola
2014-11-01 16:00 123400020 Lillån IBK - Hovsta IF 7 - 4 Felix Cannesjö, Jacob Tillman Lillåns skola
2014-11-02 15:30 123400016 WSK Lindesberg - Nora IBK 2 - 3 Olle Stillnert, Zebastian Moraglio Stadsskogsskolan
2014-11-02 17:30 123400019 Askersunds IBK - Kopparbergs BK 9 - 2 Tomas Helgesson, Caroline Helgesson Närlundahallen
2014-11-14 19:30 123400025 Nora IBK - Lillån IBK 6 - 2 Marcus Ahlgren, Michaela Persson Idrottshuset, Nora
2014-11-15 10:30 123400021 IBF Örebro Ungdom - WSK Lindesberg 8 - 5 Ola Lindholm, Oscar Söljén Birgittaskolan
2014-11-15 13:20 123400022 Hovsta IF - Askersunds IBK 4 - 2 Jonas Lindholm, Filip Ardryd Hovstaskolan
2014-11-16 14:00 123400023 Kopparbergs BK - Lekebergs IBF 6 - 1 Jörgen Dahlström, Emil Wass Ljusnarshallen
2014-11-21 19:20 123400030 Hovsta IF - Kopparbergs BK 4 - 6 Felix Cannesjö, Stefan Flyktman Hovstaskolan
2014-11-22 13:30 123400026 Örebro SK Ungdomsklubb - Nora IBK 5 - 1 Felix Cannesjö, Jacob Olausson Navets skola
2014-11-23 14:00 123400028 Askersunds IBK - IBF Örebro Ungdom 5 - 2 Emma Larsson, Stina Östensson Närlundahallen
2014-11-23 15:00 123400027 Lekebergs IBF - WSK Lindesberg 2 - 10 Tomas Helgesson, Caroline Helgesson Fjugesta Bollhall
2014-11-29 14:30 123400035 Nora IBK - Hovsta IF 6 - 4 Ej offentliggjord, Per Andreasson Idrottshuset, Nora
2014-11-29 15:30 123400032 WSK Lindesberg - Örebro SK Ungdomsklubb 2 - 4 Emelie Moraglio, Jennifer Tapper Stadsskogsskolan
2014-11-30 13:00 123400031 IBF Örebro Ungdom - Lekebergs IBF 15 - 5 Emil Sundström, Felix Cannesjö Birgittaskolan
2014-11-30 14:00 123400033 Kopparbergs BK - Lillån IBK 7 - 4 Emil Wass, Jörgen Dahlström Ljusnarshallen
2014-12-11 18:30 123400036 Lekebergs IBF - Nora IBK 2 - 5 Jonas Lindholm, Filip Ardryd Fjugesta Bollhall
2014-12-12 19:20 123400039 Hovsta IF - IBF Örebro Ungdom 8 - 11 Oscar Söljén, Pontus Grönberg Hovstaskolan
2014-12-13 16:30 123400038 Lillån IBK - WSK Lindesberg 6 - 19 Filip Ardryd, Anders Nordlund Lillåns skola
2015-03-08 15:30 123400037 Askersunds IBK - Örebro SK Ungdomsklubb 7 - 3 Sandra Carlzon, Ida Sjöholm Närlundahallen
2014-12-19 17:15 123400041 IBF Örebro Ungdom - Lillån IBK 11 - 5 Filip Ardryd, Tommy Nordin Idrottshuset Örebro, Arenahallen
2014-12-19 18:45 123400043 Örebro SK Ungdomsklubb - Lekebergs IBF 8 - 2 Oscar Söljén, Felix Cannesjö Mellringehallen - Örebro
2014-12-20 12:00 123400045 Nora IBK - Kopparbergs BK 4 - 4 Samuel Gustafsson, Rebecca Kammerland Idrottshuset, Nora
2014-12-21 16:30 123400042 WSK Lindesberg - Askersunds IBK 6 - 4 Emil Berglin, Jennifer Tapper Stadsskogsskolan
2015-01-09 19:20 123400047 Hovsta IF - Lekebergs IBF 10 - 0 Filip Ardryd, Jonas Lindholm Hovstaskolan
2015-01-10 16:30 123400046 Lillån IBK - Askersunds IBK 3 - 13 Joel Olausson, Felix Cannesjö Lillåns skola
2015-01-11 12:00 123400048 Kopparbergs BK - Örebro SK Ungdomsklubb 7 - 5 Jörgen Dahlström, Emil Wass Ljusnarshallen
2015-01-11 14:00 123400050 Nora IBK - IBF Örebro Ungdom 3 - 6 Samuel Gustafsson, Ludwig Johansson Idrottshuset, Nora
2015-01-17 15:00 123400052 WSK Lindesberg - Kopparbergs BK 3 - 5 William Larsson, Emil Berglin Stadsskogsskolan
2015-01-18 10:00 123400054 Lekebergs IBF - Lillån IBK 5 - 1 Tomas Helgesson, Tony Wennberg Fjugesta Bollhall
2015-01-18 15:30 123400055 Askersunds IBK - Nora IBK 7 - 3 Tomas Helgesson, Håkan Mellblom Närlundahallen
2015-02-25 18:30 123400053 Örebro SK Ungdomsklubb - Hovsta IF 6 - 4 Tomas Helgesson, Caroline Helgesson Adolfsbergsskolan
2015-01-24 19:20 123400058 Hovsta IF - WSK Lindesberg 2 - 9 Tomas Helgesson, Caroline Helgesson Hovstaskolan
2015-01-25 10:00 123400056 Lekebergs IBF - Askersunds IBK 2 - 9 Stefan Flyktman, Håkan Mellblom Fjugesta Bollhall
2015-01-25 12:00 123400059 Kopparbergs BK - IBF Örebro Ungdom 11 - 6 Mats Eriksson, Emil Wass Ljusnarshallen
2015-01-26 19:00 123400057 Lillån IBK - Örebro SK Ungdomsklubb OW (0 - 5) Jacob Tillman, Jacob Olausson Lillåns skola
2015-01-30 19:20 123400062 Hovsta IF - Lillån IBK 12 - 2 Joel Olausson, Jacob Olausson Hovstaskolan
2015-01-31 12:00 123400065 Nora IBK - WSK Lindesberg 7 - 3 Rebecca Kammerland, Michaela Persson Idrottshuset, Nora
2015-01-31 17:15 123400061 IBF Örebro Ungdom - Örebro SK Ungdomsklubb 2 - 3 Jerry Gray, Marco Juuska Adolfsbergsskolan
2015-02-01 12:00 123400063 Kopparbergs BK - Askersunds IBK 13 - 5 Tomas Persson, Emil Wass Ljusnarshallen
2015-02-10 18:15 123400069 Askersunds IBK - Hovsta IF 3 - 2 Emma Larsson, Stina Östensson Närlundahallen
2015-02-14 16:00 123400070 Lillån IBK - Nora IBK OW (0 - 5) Tomas Helgesson, Caroline Helgesson Lillåns skola
2015-02-14 17:00 123400066 WSK Lindesberg - IBF Örebro Ungdom 3 - 2 Zebastian Moraglio, William Larsson Stadsskogsskolan
2015-02-15 10:00 123400068 Lekebergs IBF - Kopparbergs BK 1 - 13 Stefan Flyktman, Oscar Söljén Fjugesta Bollhall
2015-02-21 11:30 123400071 IBF Örebro Ungdom - Askersunds IBK 4 - 3 Tomas Helgesson, Felix Cannesjö Mellringehallen - Örebro
2015-02-21 14:30 123400075 Nora IBK - Örebro SK Ungdomsklubb 2 - 9 Ludwig Johansson, Michael Mallalieu Idrottshuset, Nora
2015-02-22 12:00 123400073 Kopparbergs BK - Hovsta IF 11 - 4 Emil Wass, Jörgen Dahlström Ljusnarshallen
2015-02-22 13:30 123400072 WSK Lindesberg - Lekebergs IBF 12 - 1 Emelie Moraglio, Tobias Jäderqvist Stadsskogsskolan
2015-02-24 19:00 123400077 Lekebergs IBF - IBF Örebro Ungdom 5 - 6 Tomas Helgesson, Caroline Helgesson Fjugesta Bollhall
2015-02-27 19:20 123400080 Hovsta IF - Nora IBK 4 - 9 Felix Cannesjö, Ola Lindholm Hovstaskolan
2015-02-28 15:30 123400076 Örebro SK Ungdomsklubb - WSK Lindesberg 9 - 6 Tomas Helgesson, Caroline Helgesson Navets skola
2015-02-28 16:00 123400079 Lillån IBK - Kopparbergs BK 8 - 10 Stefan Flyktman, Felix Cannesjö Lillåns skola
2014-12-12 18:30 123400083 Örebro SK Ungdomsklubb - Askersunds IBK 6 - 2 Felix Cannesjö, Jacob Olausson Mellringehallen - Örebro
2015-03-07 11:30 123400081 IBF Örebro Ungdom - Hovsta IF 7 - 4 Stefan Flyktman, Felix Cannesjö Birgittaskolan
2015-03-08 10:30 123400082 WSK Lindesberg - Lillån IBK 18 - 0 Zebastian Moraglio, William Larsson Stadsskogsskolan
2015-03-08 14:30 123400085 Nora IBK - Lekebergs IBF 14 - 1 Rebecca Kammerland, Michaela Persson Idrottshuset, Nora
2015-03-14 10:00 123400090 Kopparbergs BK - Nora IBK 3 - 5 Jennifer Tapper, Emil Wass Ljusnarshallen
2015-03-14 16:00 123400088 Lillån IBK - IBF Örebro Ungdom 4 - 13 Tomas Helgesson, Stefan Flyktman Lillåns skola
2015-03-15 10:00 123400086 Lekebergs IBF - Örebro SK Ungdomsklubb 2 - 7 Daniel Kallin, Tommy Nordin Fjugesta Bollhall
2015-03-15 15:30 123400087 Askersunds IBK - WSK Lindesberg 7 - 1 Emma Larsson, Stina Östensson Närlundahallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Örebro SK Ungdomsklubb 16 14 0 2 101-54 47 42
2. Kopparbergs BK 16 11 1 4 112-73 39 34
3. Askersunds IBK 16 11 0 5 102-63 39 33
4. IBF Örebro Ungdom 16 10 1 5 107-81 26 31
5. Nora IBK 16 9 2 5 82-63 19 29
6. WSK Lindesberg 16 7 0 9 106-70 36 21
7. Hovsta IF 16 5 0 11 85-93 -8 15
8. Lillån IBK 16 2 0 14 65-149 -84 6
9. Lekebergs IBF 16 1 0 15 36-150 -114 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis