Damer - Division 1 (2014/15)

Gruppspel
Damer div 2
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2014-10-18 13:00 201300002 IBK Tygriket 99 - IBK Vänersborg 5 - 7 Daniel Rudquist, Arto Keckman Öxabäckshallen
2014-10-18 16:00 201300001 Fagerhult Habo IBK - Skövde IBF 14 - 4 Mikael Magnusson, Richard Claesson Habo Sporthall A-hall
2014-10-19 17:00 201300004 Borås IBF - Fristads GoIF 3 - 11 Erling Josefsson, Joakim Mattsson Daltorphallen, Borås
2014-10-24 19:00 201300006 Fristads GoIF - Tranemo IBK 10 - 5 Roger Härngren, Richard Claesson Fristadhallen, Fristad
2015-02-19 19:30 201300005 Skövde IBF - Borås IBF 7 - 6 Alen Turcinhodzic, Linus Svensson Arena C, Skövde
2015-02-27 20:00 201300008 IBK Vänersborg - Fagerhult Habo IBK 5 - 7 Pedram Koublani, Magnus Jansson Idrottshuset, Vänersborg
2014-11-07 19:30 201300011 Tranemo IBK - Borås IBF 11 - 3 Erling Josefsson, Iza Hederdahl Idrottshallen, Tranemo
2014-11-07 20:00 201300012 IBK Vänersborg - Skövde IBF 12 - 0 Per Johansson, Eino Vuoluterä Idrottshuset, Vänersborg
2014-11-08 12:00 201300010 IBK Tygriket 99 - Fristads GoIF 4 - 5 Harri Tjäder, David Persson Öxabäckshallen
2014-11-15 12:00 201300014 Skövde IBF - Tranemo IBK 1 - 4 Harri Tjäder, David Persson Arena C, Skövde
2014-11-16 17:00 201300015 Borås IBF - IBK Tygriket 99 9 - 3 Harri Tjäder, Ola Forsberg Daltorphallen, Borås
2015-02-08 15:30 201300016 Fristads GoIF - Fagerhult Habo IBK 5 - 6 e.förl. Harri Tjäder, David Persson Fristadhallen, Fristad
2014-11-21 20:00 201300020 IBK Vänersborg - Fristads GoIF 3 - 0 Nebojsa Stefanovski, Daniel Dimitrovski Idrottshuset, Vänersborg
2014-11-22 12:00 201300018 IBK Tygriket 99 - Tranemo IBK 1 - 2 e.förl. Daniel Rudquist, Arto Keckman Öxabäckshallen
2014-11-22 13:00 201300017 Fagerhult Habo IBK - Borås IBF 21 - 2 Thomas Trygg, Peter Axelsson Habo Sporthall A-hall
2014-11-26 19:30 201300024 Tranemo IBK - Fagerhult Habo IBK 5 - 6 Roger Härngren, Tommy Gunnarsson Idrottshallen, Tranemo
2014-11-29 12:00 201300023 Skövde IBF - IBK Tygriket 99 6 - 14 Conny Hjelm, Kronoslav Kis Arena C, Skövde
2014-11-30 17:00 201300021 Borås IBF - IBK Vänersborg 5 - 9 Harri Tjäder, David Persson Daltorphallen, Borås
2014-12-20 12:00 201300026 Fristads GoIF - Skövde IBF 11 - 3 Roger Härngren, Tommy Gunnarsson Fristadhallen, Fristad
2014-12-20 14:00 201300028 IBK Vänersborg - Tranemo IBK 10 - 4 Patrick Limé, Peter Holmgren Idrottshuset, Vänersborg
2014-12-21 15:30 201300025 Fagerhult Habo IBK - IBK Tygriket 99 9 - 3 Dan Pettersson, Bjarne Wesenlund Habo Sporthall A-hall
2015-01-11 13:00 201300032 Fagerhult Habo IBK - IBK Vänersborg 6 - 5 Simon Bergbom, Eino Vuoluterä Habo Sporthall A-hall
2015-01-11 17:00 201300029 Borås IBF - Skövde IBF 6 - 8 Peter Andersson, Christian Ragnevi Daltorphallen, Borås
2015-02-18 19:15 201300030 Tranemo IBK - Fristads GoIF 4 - 2 Erling Josefsson, Roger Härngren Idrottshallen, Tranemo
2015-01-16 19:00 201300036 Fristads GoIF - Borås IBF 10 - 3 David Persson, Roger Härngren Fristadhallen, Fristad
2015-01-17 14:00 201300034 IBK Vänersborg - IBK Tygriket 99 10 - 1 Thomas Trygg, Ola Forsberg Idrottshuset, Vänersborg
2015-01-18 12:00 201300033 Skövde IBF - Fagerhult Habo IBK 3 - 6 Mikael Magnusson, Mikael Toverland Arena C, Skövde
2015-01-23 19:00 201300038 Fristads GoIF - IBK Tygriket 99 6 - 3 Christian Ragnevi, Peter Andersson Fristadhallen, Fristad
2015-01-25 17:00 201300039 Borås IBF - Tranemo IBK 4 - 9 Bjarne Wesenlund, Dan Pettersson Daltorphallen, Borås
2015-02-05 19:30 201300040 Skövde IBF - IBK Vänersborg 1 - 9 Linus Svensson, Alen Turcinhodzic Arena A, Skövde
2015-01-30 19:00 201300043 IBK Tygriket 99 - Borås IBF 6 - 4 Joakim Mattsson, Erling Josefsson Öxabäckshallen
2015-01-31 15:00 201300044 Fagerhult Habo IBK - Fristads GoIF 10 - 2 Conny Hjelm, Kronoslav Kis Habo Sporthall A-hall
2015-02-09 19:30 201300042 Tranemo IBK - Skövde IBF 6 - 2 Roger Härngren, Tommy Gunnarsson Idrottshallen, Tranemo
2015-02-14 13:00 201300046 Tranemo IBK - IBK Tygriket 99 1 - 4 Daniel Rudquist, Arto Keckman Idrottshallen, Tranemo
2015-02-15 17:00 201300045 Borås IBF - Fagerhult Habo IBK 2 - 14 Tommy Gunnarsson, Roger Härngren Daltorphallen, Borås
2015-02-15 18:00 201300048 Fristads GoIF - IBK Vänersborg 3 - 5 Joakim Mattsson, Erling Josefsson Fristadhallen, Fristad
2015-02-21 13:00 201300052 Fagerhult Habo IBK - Tranemo IBK 6 - 1 Pedram Koublani, Magnus Jansson Habo Sporthall A-hall
2015-02-21 14:00 201300049 IBK Vänersborg - Borås IBF 16 - 1 Patrick Limé, Peter Holmgren Idrottshuset, Vänersborg
2015-02-21 15:30 201300051 IBK Tygriket 99 - Skövde IBF 6 - 1 Tommy Gunnarsson, Dennis Jelse Öxabäckshallen
2015-03-01 13:00 201300053 IBK Tygriket 99 - Fagerhult Habo IBK 5 - 10 Thomas Trygg, Ola Forsberg Öxabäckshallen
2015-03-01 13:00 201300054 Skövde IBF - Fristads GoIF 2 - 7 Jonas Gustafsson, Iza Hederdahl Fjärilshallen, Skövde
2015-03-01 13:00 201300056 Tranemo IBK - IBK Vänersborg 6 - 5 Daniel Rudquist, Tobias Thorell Idrottshallen, Tranemo
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. Fagerhult Habo IBK 12 11 1 (1) 0 115-42 73 35
2. IBK Vänersborg 12 9 0 (0) 3 96-39 57 27
3. Fristads GoIF 12 7 1 (0) 4 72-51 21 22
4. Tranemo IBK 12 6 1 (1) 5 58-54 4 20
5. IBK Tygriket 99 12 4 1 (0) 7 55-70 -15 13
6. Skövde IBF 12 2 0 (0) 10 38-101 -63 6
7. Borås IBF 12 1 0 (0) 11 48-125 -77 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Damer div 3
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2014-09-26 19:30 201301001 Mullsjö AIS - Fröjereds IF U 7 - 4 Alen Turcinhodzic, Simon Bergbom Nyhemshallen - Mullsjö
2014-09-28 12:00 201301003 IBK Lockerud Mariestad U - Fagerhult Habo IBK U 11 - 0 Kronoslav Kis, Robert Ewaldson ICA-kvantum hallen, Mariestad
2014-09-28 15:30 201301002 Fristads GoIF U - Skövde IBF U 7 - 1 Daniel Rudquist, Arto Keckman Fristadhallen, Fristad
2014-10-03 19:30 201301006 Fröjereds IF U - Fristads GoIF U 4 - 5 e.förl. Madelene Wallin Börjesson, Simon Bergbom Sparbankshallen, T-holm
2014-10-05 12:00 201301005 Skövde IBF U - IBK Lockerud Mariestad U 2 - 3 Conny Hjelm, Kronoslav Kis Arena A, Skövde
2014-10-05 13:00 201301004 Wårgårda IBK - Mullsjö AIS 3 - 4 e.förl. Jimmy Härngren, Roger Härngren Lena Sporthall, Östadkulle
2014-10-12 12:00 201301008 IBK Lockerud Mariestad U - Fröjereds IF U 9 - 4 Mikael Magnusson, Iza Hederdahl ICA-kvantum hallen, Mariestad
2014-10-12 14:00 201301009 Fagerhult Habo IBK U - Skövde IBF U 5 - 7 Pedram Koublani, Magnus Jansson Habo Sporthall A-hall
2014-10-22 19:00 201301007 Fristads GoIF U - Wårgårda IBK 4 - 2 Daniel Rudquist, Jimmy Härngren Fristadhallen, Fristad
2014-10-18 15:00 201301010 Wårgårda IBK - IBK Lockerud Mariestad U 3 - 5 Peter Axelsson, Pedram Koublani Lena Sporthall, Östadkulle
2014-10-18 15:15 201301011 Mullsjö AIS - Fristads GoIF U 2 - 3 Madelene Wallin Börjesson, Iza Hederdahl Nyhemshallen - Mullsjö
2014-10-19 10:30 201301012 Fröjereds IF U - Fagerhult Habo IBK U 12 - 2 Linus Svensson, Alen Turcinhodzic Sparbankshallen, T-holm
2014-10-25 15:30 201301014 Fagerhult Habo IBK U - Wårgårda IBK 4 - 1 Tobias Thorell, Erling Josefsson Habo Sporthall A-hall
2014-10-26 18:30 201301013 IBK Lockerud Mariestad U - Mullsjö AIS 5 - 2 Simon Bergbom, Per Johansson UW-Elasthallen, Mariestad
2014-11-13 19:30 201301015 Skövde IBF U - Fröjereds IF U 5 - 6 e.förl. Iza Hederdahl, Frida Lanzaro Arena A, Skövde
2014-11-09 13:00 201301016 Wårgårda IBK - Skövde IBF U 3 - 4 Arto Keckman, Daniel Mikkonen Lena Sporthall, Östadkulle
2014-11-09 14:00 201301017 Mullsjö AIS - Fagerhult Habo IBK U 10 - 3 Per Johansson, Madelene Wallin Börjesson Nyhemshallen - Mullsjö
2014-11-09 15:30 201301018 Fristads GoIF U - IBK Lockerud Mariestad U 0 - 4 Bengt Stadig, Roger Härngren Fristadhallen, Fristad
2014-11-02 16:00 201301021 Fröjereds IF U - Wårgårda IBK 9 - 3 Per Johansson, Eino Vuoluterä Sparbankshallen, T-holm
2014-11-15 13:30 201301019 Fagerhult Habo IBK U - Fristads GoIF U 7 - 4 Patrick Limé, Peter Holmgren Habo Sporthall A-hall
2014-11-16 13:00 201301020 Skövde IBF U - Mullsjö AIS 4 - 13 Pedram Koublani, Magnus Jansson Arena B
2014-11-23 17:30 201301023 IBK Lockerud Mariestad U - Skövde IBF U 4 - 0 Iza Hederdahl, Madelene Wallin Börjesson UW-Elasthallen, Mariestad
2015-03-15 15:30 201301024 Fristads GoIF U - Fröjereds IF U 5 - 4 Roger Härngren, Tommy Gunnarsson Fristadhallen, Fristad
2015-03-19 19:15 201301022 Mullsjö AIS - Wårgårda IBK 7 - 2 Peter Axelsson, Tommy Gunnarsson Nyhemshallen - Mullsjö
2014-11-28 19:00 201301025 Fröjereds IF U - Mullsjö AIS 8 - 3 Iza Hederdahl, Simon Bergbom Sparbankshallen, T-holm
2014-11-30 17:00 201301026 Skövde IBF U - Fristads GoIF U 10 - 6 Arena B
2015-01-10 10:00 201301027 Fagerhult Habo IBK U - IBK Lockerud Mariestad U 2 - 8 Madelene Wallin Börjesson, Iza Hederdahl Habo Sporthall A-hall
2014-12-05 19:00 201301028 Wårgårda IBK - Fristads GoIF U 1 - 9 Peter Axelsson, Jimmy Härngren Lena Sporthall, Östadkulle
2014-12-07 11:00 201301030 Skövde IBF U - Fagerhult Habo IBK U 2 - 1 Iza Hederdahl, Per Johansson Arena C, Skövde
2014-12-07 16:00 201301029 Fröjereds IF U - IBK Lockerud Mariestad U 15 - 8 Simon Bergbom, Iza Hederdahl Sparbankshallen, T-holm
2014-12-21 10:00 201301033 Fagerhult Habo IBK U - Fröjereds IF U 4 - 12 Dan Pettersson, Bjarne Wesenlund Habo Sporthall A-hall
2014-12-21 18:00 201301032 Fristads GoIF U - Mullsjö AIS 6 - 1 Daniel Mikkonen, Tommy Gunnarsson Fristadhallen, Fristad
2015-01-25 14:00 201301031 IBK Lockerud Mariestad U - Wårgårda IBK 5 - 3 Simon Bergbom, Madelene Wallin Börjesson UW-Elasthallen, Mariestad
2015-01-11 11:00 201301036 Fröjereds IF U - Skövde IBF U 5 - 3 Madelene Wallin Börjesson, Iza Hederdahl Sparbankshallen, T-holm
2015-01-11 13:00 201301035 Wårgårda IBK - Fagerhult Habo IBK U 7 - 2 Peter Axelsson, Tommy Gunnarsson Sporthallen, Vårgårda
2015-01-11 14:00 201301034 Mullsjö AIS - IBK Lockerud Mariestad U 1 - 5 Peter Holmgren, Alen Turcinhodzic Nyhemshallen - Mullsjö
2015-01-17 16:00 201301037 Skövde IBF U - Wårgårda IBK 6 - 6 e.förl. Eino Vuoluterä, Iza Hederdahl Billingeskolan, Skövde
2015-01-18 13:30 201301039 IBK Lockerud Mariestad U - Fristads GoIF U 8 - 4 Robert Ewaldson, Simon Bergbom LF-hallen, Mariestad
2015-01-18 15:00 201301038 Fagerhult Habo IBK U - Mullsjö AIS 4 - 7 Linus Svensson, Alen Turcinhodzic Habo Sporthall A-hall
2015-01-23 19:00 201301042 Wårgårda IBK - Fröjereds IF U 4 - 15 Peter Axelsson, Daniel Mikkonen Sporthallen, Vårgårda
2015-01-25 14:00 201301041 Mullsjö AIS - Skövde IBF U 9 - 2 Christian Ragnevi, Daniel Rudquist Nyhemshallen - Mullsjö
2015-01-25 18:00 201301040 Fristads GoIF U - Fagerhult Habo IBK U 6 - 8 Daniel Rudquist, Jimmy Härngren Fristadhallen, Fristad
2015-01-28 19:30 201301044 Fristads GoIF U - Skövde IBF U 3 - 2 Daniel Mikkonen, Jimmy Härngren Fristadhallen, Fristad
2015-02-01 17:30 201301045 IBK Lockerud Mariestad U - Fagerhult Habo IBK U 5 - 1 Kronoslav Kis, Peter Holmgren ICA-kvantum hallen, Mariestad
2015-02-08 14:15 201301043 Mullsjö AIS - Fröjereds IF U 3 - 13 Alen Turcinhodzic, Linus Svensson Nyhemshallen - Mullsjö
2015-02-06 19:30 201301046 Wårgårda IBK - Mullsjö AIS 6 - 1 Peter Axelsson, Frida Lanzaro Sporthallen, Vårgårda
2015-02-07 13:00 201301047 Skövde IBF U - IBK Lockerud Mariestad U 3 - 9 Mikael Magnusson, Robert Ewaldson Arena C, Skövde
2015-03-06 19:30 201301048 Fröjereds IF U - Fristads GoIF U 6 - 1 Linus Svensson, Håkan Karlsson Sparbankshallen, T-holm
2015-02-16 19:30 201301049 Fristads GoIF U - Wårgårda IBK 13 - 5 Roger Härngren, Daniel Mikkonen Fristadhallen, Fristad
2015-02-28 12:00 201301050 IBK Lockerud Mariestad U - Fröjereds IF U 5 - 6 Simon Bergbom, Madelene Wallin Börjesson LF-hallen, Mariestad
2015-03-06 18:00 201301051 Fagerhult Habo IBK U - Skövde IBF U 1 - 8 Tommy Gunnarsson, Roger Härngren Habo Sporthall A-hall
2015-02-20 19:00 201301054 Fröjereds IF U - Fagerhult Habo IBK U 8 - 5 Iza Hederdahl, Madelene Wallin Börjesson Sparbankshallen, T-holm
2015-02-21 13:30 201301052 Wårgårda IBK - IBK Lockerud Mariestad U 4 - 2 Bjarne Wesenlund, Bengt Stadig Sporthallen, Vårgårda
2015-02-21 14:30 201301053 Mullsjö AIS - Fristads GoIF U 4 - 6 Peter Axelsson, Daniel Mikkonen Nyhemshallen - Mullsjö
2015-02-28 12:30 201301056 Fagerhult Habo IBK U - Wårgårda IBK 3 - 5 Peter Axelsson, Niclas Hultgren Habo Sporthall A-hall
2015-03-01 12:00 201301057 Skövde IBF U - Fröjereds IF U 1 - 18 Simon Bergbom, Eino Vuoluterä Billingeskolan, Skövde
2015-03-01 14:30 201301055 IBK Lockerud Mariestad U - Mullsjö AIS 11 - 1 Linus Svensson, Alen Turcinhodzic ICA-kvantum hallen, Mariestad
2015-03-08 13:00 201301058 Wårgårda IBK - Skövde IBF U 2 - 6 Peter Axelsson, Daniel Mikkonen Sporthallen, Vårgårda
2015-03-08 14:00 201301059 Mullsjö AIS - Fagerhult Habo IBK U 14 - 4 Iza Hederdahl, Madelene Wallin Börjesson Nyhemshallen - Mullsjö
2015-03-08 15:30 201301060 Fristads GoIF U - IBK Lockerud Mariestad U 3 - 4 e.förl. Pedram Koublani, Magnus Jansson Fristadhallen, Fristad
2015-03-21 13:00 201301061 Fagerhult Habo IBK U - Fristads GoIF U 5 - 15 Linus Svensson, Alen Turcinhodzic Habo Sporthall A-hall
2015-03-21 13:00 201301062 Skövde IBF U - Mullsjö AIS 8 - 6 Iza Hederdahl, Frida Lanzaro Billingeskolan, Skövde
2015-03-21 13:00 201301063 Fröjereds IF U - Wårgårda IBK 10 - 4 Per Johansson, Simon Bergbom Sparbankshallen, T-holm
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. IBK Lockerud Mariestad U 18 14 1 (1) 3 111-54 57 44
2. Fröjereds IF U 18 13 2 (1) 3 159-77 82 42
3. Fristads GoIF U 18 10 2 (1) 6 100-78 22 33
4. Mullsjö AIS 18 7 1 (1) 10 95-97 -2 23
5. Skövde IBF U 18 7 2 (0) 9 74-107 -33 23
6. Wårgårda IBK 18 4 2 (1) 12 64-109 -45 14
7. Fagerhult Habo IBK U 18 3 0 (0) 15 61-142 -81 9
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis