Division 2 (2014/15)

Gruppspel
Herrar division 2
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2014-09-13 12:15 150001006 Turebergs IF - Högalids IF 5 - 9 David Berger, Jonas Djäken Silverdalshallen
2014-09-13 13:45 150001005 Älta IF - Västerhaninge IBK 4 - 5 Tobias Berger, Ted Bruzelius Järla Sporthall
2014-09-13 15:00 150001003 Grimsta AIK - Huddinge IBS Ungdom 3 - 2 Christoffer Markovski, Tobias Sonesson Smedsgärdshallen
2014-09-13 16:15 150001004 Bele Barkarby IF IBF - Tyresö Trollbäcken Ungdom IBK 6 - 7 Michael Selg, Fabian Fahimi Björkebyhallen
2014-09-14 12:15 150001002 Råsunda IS - Rotebro IS IBK 10 - 9 Mattias Lönnborg, Mathias Olofsson Råstaparkhallen
2014-09-14 17:30 150001001 Hammarbyhöjden IBK - Ekerö IK 15 - 5 Tobias Sonesson, Christoffer Markovski Västertorpshallen
2014-09-20 13:00 150001007 Högalids IF - Älta IF 4 - 4 Per Rosén, Anders Asp Eriksdalshallen
2014-09-20 16:30 150001012 Ekerö IK - Turebergs IF 8 - 5 Christoffer Markovski, Tobias Sonesson Tappströms Bollhall
2014-09-21 11:30 150001009 Tyresö Trollbäcken Ungdom IBK - Grimsta AIK 5 - 7 David Berger, Tobias Berger Tyresöhallen
2014-09-21 12:15 150001011 Råsunda IS - Hammarbyhöjden IBK 5 - 9 Kari Karke, Peter Eriksson Råstaparkhallen
2014-09-21 12:45 150001008 Västerhaninge IBK - Bele Barkarby IF IBF 2 - 11 Anders Westerberg, Christian Högberg Torvalla Sporthall
2014-09-21 15:45 150001010 Huddinge IBS Ungdom - Rotebro IS IBK 2 - 5 Tobias Berger, Madelene Westerberg Huddingehallen
2014-09-27 12:15 150001014 Rotebro IS IBK - Tyresö Trollbäcken Ungdom IBK 7 - 7 Peter Eriksson, Kari Karke Sollentuna sim och sporthall
2014-09-27 12:15 150001015 Grimsta AIK - Västerhaninge IBK 7 - 5 Elis Erbing, Christian Högberg Smedsgärdshallen
2014-09-27 16:15 150001016 Bele Barkarby IF IBF - Högalids IF 11 - 5 Peter Eriksson, Kari Karke Björkebyhallen
2014-09-27 16:45 150001017 Älta IF - Turebergs IF 6 - 5 Tobias Berger, Anders Westerberg Järla Sporthall
2014-09-28 11:15 150001018 Råsunda IS - Ekerö IK 6 - 4 Anders Westerberg, Tobias Berger Råstaparkhallen
2014-10-12 12:15 150001013 Hammarbyhöjden IBK - Huddinge IBS Ungdom 4 - 3 Christian Ljunggren, Ted Bruzelius Västertorpshallen
2014-10-04 13:00 150001020 Högalids IF - Grimsta AIK 9 - 9 Peter Eriksson, Kari Karke Eriksdalshallen
2014-10-04 15:00 150001019 Turebergs IF - Bele Barkarby IF IBF 4 - 4 Anders Westerberg, Emilia Tuomela Silverdalshallen
2014-10-04 16:30 150001024 Ekerö IK - Älta IF 3 - 7 Peter Eriksson, Kari Karke Tappströms Bollhall
2014-10-05 11:30 150001022 Tyresö Trollbäcken Ungdom IBK - Hammarbyhöjden IBK 12 - 11 Tobias Berger, Kari Karke Tyresöhallen
2014-10-05 13:30 150001021 Västerhaninge IBK - Rotebro IS IBK 2 - 6 Marko Maikkunen, Aarre Hietanen Torvalla Sporthall
2014-10-05 15:45 150001023 Huddinge IBS Ungdom - Råsunda IS 1 - 4 David Berger, Tobias Berger Huddingehallen
2014-10-11 12:30 150001027 Grimsta AIK - Turebergs IF 7 - 7 Roland Nester, Christian Högberg Smedsgärdshallen
2014-10-18 12:15 150001026 Rotebro IS IBK - Högalids IF 8 - 5 Fadi Saffo, Fabian Fahimi Sollentuna sim och sporthall
2014-10-18 16:15 150001028 Bele Barkarby IF IBF - Älta IF 6 - 4 Therese Edin, Frida Nilsson Björkebyhallen
2014-10-19 11:30 150001030 Råsunda IS - Tyresö Trollbäcken Ungdom IBK 8 - 3 Christoffer Markovski, Tobias Sonesson Råstaparkhallen
2014-10-19 13:30 150001025 Hammarbyhöjden IBK - Västerhaninge IBK 9 - 4 Peter Kirch, Bjarne Hekkelstrand Västertorpshallen
2014-10-19 15:45 150001029 Huddinge IBS Ungdom - Ekerö IK 6 - 3 Tobias Berger, Anders Westerberg Huddingehallen
2014-10-25 16:00 150001036 Ekerö IK - Bele Barkarby IF IBF 4 - 8 Michael Selg, Fabian Fahimi Tappströms Bollhall
2014-10-25 16:45 150001033 Högalids IF - Hammarbyhöjden IBK 3 - 6 Jacob Leijon, Anders Westerberg Eriksdalshallen
2014-10-25 17:00 150001032 Turebergs IF - Rotebro IS IBK 8 - 10 Christian Högberg, Elis Erbing Silverdalshallen
2014-10-25 17:30 150001031 Älta IF - Grimsta AIK 3 - 3 Fadi Saffo, Roland Nester Järla Sporthall
2014-10-26 11:30 150001035 Tyresö Trollbäcken Ungdom IBK - Huddinge IBS Ungdom 9 - 5 Fabian Fahimi, Michael Selg Tyresöhallen
2014-10-26 12:15 150001034 Västerhaninge IBK - Råsunda IS 6 - 2 Anders Westerberg, Christian Högberg Torvalla Sporthall
2014-11-01 12:45 150001038 Rotebro IS IBK - Älta IF 6 - 3 Madelene Westerberg, Emilia Tuomela Sollentuna sim och sporthall
2014-11-01 14:00 150001039 Grimsta AIK - Bele Barkarby IF IBF 8 - 7 Michael Selg, Fabian Fahimi Smedsgärdshallen
2014-11-02 11:30 150001040 Tyresö Trollbäcken Ungdom IBK - Ekerö IK 8 - 7 David Berger, Tobias Berger Tyresöhallen
2014-11-02 13:15 150001037 Hammarbyhöjden IBK - Turebergs IF 9 - 6 Roger Öfversten, Fabian Fahimi Västertorpshallen
2014-11-02 13:15 150001042 Råsunda IS - Högalids IF 9 - 4 Christoffer Markovski, Tobias Sonesson Råstaparkhallen
2014-11-02 15:45 150001041 Huddinge IBS Ungdom - Västerhaninge IBK 7 - 6 Arash Sohrevardi, Tobias Berger Huddingehallen
2014-10-29 19:00 150001046 Högalids IF - Huddinge IBS Ungdom 5 - 8 Peter Eriksson, Kari Karke Eriksdalshallen
2014-11-08 12:30 150001047 Västerhaninge IBK - Tyresö Trollbäcken Ungdom IBK 5 - 5 Mattias Lönnborg, Mathias Olofsson Torvalla Sporthall
2014-11-08 15:45 150001044 Älta IF - Hammarbyhöjden IBK 2 - 6 Madelene Westerberg, Emilia Tuomela Järla Sporthall
2014-11-08 16:00 150001045 Turebergs IF - Råsunda IS 3 - 3 Peter Eriksson, Kari Karke Silverdalshallen
2014-11-08 16:15 150001043 Bele Barkarby IF IBF - Rotebro IS IBK 2 - 8 Tobias Berger, David Berger Björkebyhallen
2014-11-08 16:30 150001048 Ekerö IK - Grimsta AIK 6 - 8 Fabian Fahimi, Anders Westerberg Tappströms Bollhall
2014-10-12 12:00 150001052 Tyresö Trollbäcken Ungdom IBK - Högalids IF 8 - 6 Peter Eriksson, Patric Terelius Tyresöhallen
2014-11-15 13:00 150001049 Hammarbyhöjden IBK - Bele Barkarby IF IBF 6 - 5 David Berger, Tobias Berger Västertorpshallen
2014-11-15 13:00 150001050 Rotebro IS IBK - Grimsta AIK 7 - 7 Michael Selg, Fabian Fahimi Sollentuna sim och sporthall
2014-11-16 11:15 150001054 Råsunda IS - Älta IF 4 - 10 Kari Karke, Madelene Westerberg Råstaparkhallen
2014-11-16 12:15 150001051 Västerhaninge IBK - Ekerö IK 8 - 6 Michael Selg, Fabian Fahimi Torvalla Sporthall
2014-11-16 15:45 150001053 Huddinge IBS Ungdom - Turebergs IF 9 - 9 Emilia Tuomela, Tobias Berger Huddingehallen
2014-11-22 13:00 150001055 Grimsta AIK - Hammarbyhöjden IBK 5 - 4 Michael Selg, Fabian Fahimi Smedsgärdshallen
2014-11-22 15:30 150001060 Ekerö IK - Rotebro IS IBK 10 - 10 Nicklas Sundgren, Tobias Ekmark Tappströms Bollhall
2014-11-22 16:15 150001056 Bele Barkarby IF IBF - Råsunda IS 10 - 6 Michael Selg, Fabian Fahimi Björkebyhallen
2014-11-22 16:45 150001057 Älta IF - Huddinge IBS Ungdom 11 - 7 Christian Högberg, Kari Malmros Järla Sporthall
2014-11-23 15:30 150001058 Turebergs IF - Tyresö Trollbäcken Ungdom IBK 9 - 8 Christoffer Markovski, Tobias Sonesson Silverdalshallen
2015-02-25 19:00 150001059 Högalids IF - Västerhaninge IBK 5 - 6 Fredrik Berglund Sonesson, Johan Jäderlund Eriksdalshallen
2014-11-30 10:45 150001066 Råsunda IS - Grimsta AIK 6 - 9 Mattias Lönnborg, Mathias Olofsson Råstaparkhallen
2014-11-30 13:15 150001063 Västerhaninge IBK - Turebergs IF 7 - 6 Jonas Djäken, Anders Westerberg Torvalla Sporthall
2014-11-30 14:00 150001061 Hammarbyhöjden IBK - Rotebro IS IBK 3 - 4 Christoffer Markovski, Tobias Sonesson Västertorpshallen
2014-11-30 15:45 150001065 Huddinge IBS Ungdom - Bele Barkarby IF IBF 4 - 7 Kari Karke, Emilia Tuomela Huddingehallen
2014-12-14 17:45 150001064 Tyresö Trollbäcken Ungdom IBK - Älta IF 7 - 6 Mattias Lönnborg, Mathias Olofsson Tyresöhallen
2015-03-11 19:00 150001062 Högalids IF - Ekerö IK 6 - 5 Tobias Ekmark, Ken Johansson Eriksdalshallen
2014-12-06 13:00 150001067 Högalids IF - Turebergs IF 5 - 7 Elis Erbing, Martin Johansson Eriksdalshallen
2014-12-06 16:30 150001072 Ekerö IK - Hammarbyhöjden IBK 11 - 5 Michael Selg, Fabian Fahimi Tappströms Bollhall
2014-12-06 18:30 150001071 Rotebro IS IBK - Råsunda IS 7 - 4 Kari Karke, Nicklas Sundgren Silverdalshallen
2014-12-07 11:30 150001069 Tyresö Trollbäcken Ungdom IBK - Bele Barkarby IF IBF 9 - 11 Jacob Leijon, Tobias Berger Tyresöhallen
2014-12-07 15:15 150001070 Huddinge IBS Ungdom - Grimsta AIK 6 - 8 Daniel Söderberg, Anders Westerberg Huddingehallen
2014-12-07 17:00 150001068 Västerhaninge IBK - Älta IF 6 - 4 David Berger, Tobias Berger Torvalla Sporthall
2014-12-20 16:15 150001076 Bele Barkarby IF IBF - Västerhaninge IBK 5 - 3 Jakob Westerlund, Emil Löfgren Björkebyhallen
2015-01-03 13:45 150001077 Älta IF - Högalids IF 8 - 2 Michael Selg, Fabian Fahimi Järla Sporthall
2015-01-03 14:00 150001075 Grimsta AIK - Tyresö Trollbäcken Ungdom IBK 7 - 7 Christoffer Markovski, Mattias Lönnborg Smedsgärdshallen
2015-01-04 13:00 150001073 Hammarbyhöjden IBK - Råsunda IS 1 - 3 Marko Maikkunen, Aarre Hietanen Västertorpshallen
2015-01-04 15:30 150001078 Turebergs IF - Ekerö IK 5 - 11 David Berger, Fabian Fahimi Silverdalshallen
2015-02-01 17:45 150001074 Rotebro IS IBK - Huddinge IBS Ungdom 10 - 2 Christian Högberg, Anders Westerberg Silverdalshallen
2015-01-10 16:30 150001084 Ekerö IK - Råsunda IS 8 - 8 Per-Ove Duvert, Roger Öfversten Tappströms Bollhall
2015-01-11 11:30 150001082 Tyresö Trollbäcken Ungdom IBK - Rotebro IS IBK 3 - 4 Tobias Berger, Anders Westerberg Tyresöhallen
2015-01-11 13:15 150001081 Västerhaninge IBK - Grimsta AIK 4 - 10 Jacob Leijon, Robert Jäderlund Torvalla Sporthall
2015-01-11 15:30 150001079 Turebergs IF - Älta IF 9 - 5 Fabian Fahimi, Michael Selg Silverdalshallen
2015-01-11 15:45 150001083 Huddinge IBS Ungdom - Hammarbyhöjden IBK 5 - 10 Mathias Olofsson, Mattias Lönnborg Huddingehallen
2015-01-14 19:00 150001080 Högalids IF - Bele Barkarby IF IBF 5 - 10 Fabian Fahimi, Christian Högberg Eriksdalshallen
2015-01-17 12:45 150001086 Rotebro IS IBK - Västerhaninge IBK 3 - 1 Jacob Leijon, Anders Westerberg Sollentuna sim och sporthall
2015-01-17 14:30 150001087 Grimsta AIK - Högalids IF 7 - 3 Sebastian Öhman, Martin Eriksson Smedsgärdshallen
2015-01-17 16:15 150001088 Bele Barkarby IF IBF - Turebergs IF 17 - 2 Robert Jäderlund, Jacob Leijon Björkebyhallen
2015-01-17 17:30 150001089 Älta IF - Ekerö IK 7 - 13 Anders Westerberg, Thomas Wargkelius Järla Sporthall
2015-01-18 13:00 150001090 Råsunda IS - Huddinge IBS Ungdom 6 - 2 Christian Högberg, Anders Westerberg Råstaparkhallen
2015-01-25 13:00 150001085 Hammarbyhöjden IBK - Tyresö Trollbäcken Ungdom IBK 7 - 7 Fabian Fahimi, Michael Selg Västertorpshallen
2015-01-28 19:00 150001093 Högalids IF - Rotebro IS IBK 3 - 8 , Kari Karke Eriksdalshallen
2015-01-31 14:30 150001096 Ekerö IK - Huddinge IBS Ungdom 11 - 5 Elis Erbing, Anders Westerberg Tappströms Bollhall
2015-01-31 16:45 150001091 Älta IF - Bele Barkarby IF IBF 5 - 11 Fabian Fahimi, Michael Selg Järla Sporthall
2015-02-01 12:30 150001095 Tyresö Trollbäcken Ungdom IBK - Råsunda IS 9 - 5 Elis Erbing, Anders Westerberg Tyresöhallen
2015-02-01 12:45 150001094 Västerhaninge IBK - Hammarbyhöjden IBK 3 - 4 David Berger, Tobias Berger Torvalla Sporthall
2015-02-01 15:30 150001092 Turebergs IF - Grimsta AIK 4 - 18 Mathias Olofsson, Mattias Lönnborg Silverdalshallen
2015-02-07 12:45 150001098 Rotebro IS IBK - Turebergs IF 7 - 2 Fabian Fahimi, Michael Selg Sollentuna sim och sporthall
2015-02-07 14:15 150001099 Grimsta AIK - Älta IF 11 - 2 Per-Ove Duvert, Roger Öfversten Smedsgärdshallen
2015-02-07 16:15 150001100 Bele Barkarby IF IBF - Ekerö IK 12 - 7 David Berger, Tobias Berger Björkebyhallen
2015-02-08 11:15 150001102 Råsunda IS - Västerhaninge IBK 7 - 3 Jacob Leijon, Robert Jäderlund Råstaparkhallen
2015-02-08 15:00 150001101 Huddinge IBS Ungdom - Tyresö Trollbäcken Ungdom IBK 9 - 7 Marko Maikkunen, Aarre Hietanen Huddingehallen
2015-02-08 16:00 150001097 Hammarbyhöjden IBK - Högalids IF 5 - 4 Robert Jäderlund, Jacob Leijon Västertorpshallen
2015-02-04 19:00 150001106 Högalids IF - Råsunda IS 3 - 9 David Berger, Anders Westerberg Eriksdalshallen
2015-02-14 13:45 150001105 Turebergs IF - Hammarbyhöjden IBK 6 - 6 Fadi Saffo, Christian Högberg Silverdalshallen
2015-02-14 16:15 150001103 Bele Barkarby IF IBF - Grimsta AIK 5 - 5 Christoffer Markovski, Christian Högberg Björkebyhallen
2015-02-14 16:30 150001108 Ekerö IK - Tyresö Trollbäcken Ungdom IBK 6 - 5 Fabian Fahimi, Anders Westerberg Tappströms Bollhall
2015-02-14 16:45 150001104 Älta IF - Rotebro IS IBK 2 - 5 Elis Erbing, Martin Johansson Järla Sporthall
2015-02-15 13:15 150001107 Västerhaninge IBK - Huddinge IBS Ungdom 5 - 5 Martin Johansson, Jonas Djäken Torvalla Sporthall
2015-01-24 12:15 150001110 Rotebro IS IBK - Bele Barkarby IF IBF 8 - 7 Christian Högberg, Tobias Sonesson Sollentuna sim och sporthall
2015-02-21 14:00 150001111 Grimsta AIK - Ekerö IK 5 - 5 Marko Maikkunen, Aarre Hietanen Smedsgärdshallen
2015-02-22 11:15 150001114 Råsunda IS - Turebergs IF 10 - 11 Christoffer Markovski, Tobias Sonesson Råstaparkhallen
2015-02-22 13:00 150001109 Hammarbyhöjden IBK - Älta IF 6 - 7 Elis Erbing, Christian Högberg Västertorpshallen
2015-02-22 13:00 150001113 Huddinge IBS Ungdom - Högalids IF 7 - 6 David Berger, Tobias Berger Huddingehallen
2015-02-22 14:15 150001112 Tyresö Trollbäcken Ungdom IBK - Västerhaninge IBK 6 - 6 Johan Jäderlund, Robert Jäderlund Tyresöhallen
2015-02-18 19:00 150001119 Högalids IF - Tyresö Trollbäcken Ungdom IBK 6 - 6 Peter Eriksson, Kari Karke Eriksdalshallen
2015-02-28 12:15 150001115 Grimsta AIK - Rotebro IS IBK 8 - 3 Christoffer Markovski, Ted Bruzelius Smedsgärdshallen
2015-02-28 12:15 150001118 Turebergs IF - Huddinge IBS Ungdom 3 - 3 Michael Selg, Fabian Fahimi Silverdalshallen
2015-02-28 13:00 150001120 Ekerö IK - Västerhaninge IBK 8 - 6 Marko Maikkunen, Aarre Hietanen Tappströms Bollhall
2015-02-28 13:45 150001117 Älta IF - Råsunda IS 5 - 4 Anders Westerberg, Thomas Wargkelius Järla Sporthall
2015-02-28 16:15 150001116 Bele Barkarby IF IBF - Hammarbyhöjden IBK 7 - 2 Christoffer Markovski, Tobias Sonesson Björkebyhallen
2015-03-07 13:15 150001122 Rotebro IS IBK - Ekerö IK 8 - 6 Christian Högberg, Thomas Wargkelius Sollentuna sim och sporthall
2015-03-08 10:45 150001126 Råsunda IS - Bele Barkarby IF IBF 5 - 6 Fabian Fahimi, Michael Selg Råstaparkhallen
2015-03-08 12:45 150001123 Västerhaninge IBK - Högalids IF 3 - 4 Mattias Nordlund, Tobias Sonesson Torvalla Sporthall
2015-03-08 14:00 150001121 Hammarbyhöjden IBK - Grimsta AIK 1 - 4 Patric Terelius, Shari Tingman Västertorpshallen
2015-03-08 15:00 150001125 Huddinge IBS Ungdom - Älta IF 1 - 7 Anders Westerberg, Fredrik Berglund Sonesson Huddingehallen
2015-03-08 15:20 150001124 Tyresö Trollbäcken Ungdom IBK - Turebergs IF 13 - 9 Michael Selg, Fabian Fahimi Tyresöhallen
2015-03-14 17:00 150001127 Rotebro IS IBK - Hammarbyhöjden IBK 7 - 1 Robert Jäderlund, Anders Westerberg Sollentuna sim och sporthall
2015-03-14 17:00 150001128 Grimsta AIK - Råsunda IS 13 - 6 Niklas Forsman, Tobias Sonesson Smedsgärdshallen
2015-03-14 17:00 150001129 Bele Barkarby IF IBF - Huddinge IBS Ungdom 6 - 7 Per-Ove Duvert, Roger Öfversten Björkebyhallen
2015-03-14 17:00 150001130 Älta IF - Tyresö Trollbäcken Ungdom IBK 8 - 8 Fabian Fahimi, Michael Selg Järla Sporthall
2015-03-14 17:00 150001131 Turebergs IF - Västerhaninge IBK 8 - 4 Mattias Nordlund, Christian Högberg Silverdalshallen
2015-03-14 17:00 150001132 Ekerö IK - Högalids IF 9 - 6 Tobias Berger, David Berger Tappströms Bollhall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Rotebro IS IBK 22 17 3 2 150-98 52 54
2. Grimsta AIK 22 15 7 0 169-107 62 52
3. Bele Barkarby IF IBF 22 14 2 6 174-116 58 44
4. Hammarbyhöjden IBK 22 11 2 9 130-118 12 35
5. Tyresö Trollbäcken Ungdom IBK 22 8 7 7 159-155 4 31
6. Råsunda IS 22 9 2 11 130-136 -6 29
7. Ekerö IK 22 8 3 11 156-159 -3 27
8. Älta IF 22 8 3 11 120-132 -12 27
9. Västerhaninge IBK 22 6 3 13 100-132 -32 21
10. Huddinge IBS Ungdom 22 6 3 13 106-145 -39 21
11. Turebergs IF 22 5 6 11 133-179 -46 21
12. Högalids IF 22 3 3 16 108-158 -50 12
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis