Slutspel Flickor (2014/15)

Övriga matcher
Förkval Damjuniorer
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2015-03-29 00:00 150206002 8:a DJ191 - 1:a DJ192 1:a poängkvot Prästängshallen
2015-03-29 16:40 150206001 FBI Tullinge DJ (Juniorer Damer) - Rotebro IS IBK (Juniorer Damer) 4 - 2 Robert Jäderlund, Jacob Leijon Prästängshallen
Förkval F13
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2015-03-29 09:00 150203001 Ingarö IF (Flickor 13) - Rotebro IS IBK (Flickor 13) 6 - 2 Linda Forslund, Elin Carlberg-Börjes Sköndalshallen
2015-03-29 10:10 150203002 Vallentuna IBK (Flickor 13) - Hammarby IF IBF (Flickor 13) 0 - 1 Elin Carlberg-Börjes, Linda Forslund Sköndalshallen
2015-03-29 11:20 150203003 FBI Tullinge F02/01 (Flickor 13) - Vaxholms IBF (Flickor 13) 3 - 2 Elin Carlberg-Börjes, Linda Forslund Sköndalshallen
Förkval F16
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2015-03-29 12:00 150208001 Vaxholms IBF (Flickor 16) - Bele Barkarby IF IBF (Flickor 16) 0 - 2 Emil Glenngård, Vilhelm Nordström Sjöstadshallen
2015-03-29 13:10 150208002 Tumba GOIF (Flickor 16) - Hässelby SK IBK F98 Div 1 (Flickor 16) 0 - 2 Emil Glenngård, Vilhelm Nordström Sjöstadshallen
Slutspel
Slutspel Damjuniorer
Tid Omgång Matchnr Match Resultat Domare Plats
2015-04-12 09:00 Kvartsfinal 1 150207001 Tyresö Trollbäcken IBK (Juniorer Damer) - FBI Tullinge DJ (Juniorer Damer) 7 - 2 Mattias Lönnborg, Mathias Olofsson Tullingehallen
2015-04-12 10:40 Kvartsfinal 4 150207004 Älvsjö AIK (Juniorer Damer) - Djurgårdens IF IBF (Juniorer Damer) 6 - 3 Mathias Olofsson, Mattias Lönnborg Tullingehallen
2015-04-12 12:20 Kvartsfinal 3 150207003 Huddinge IK DJ (Juniorer Damer) - Hässelby SK IBK DJ Div 1 (Juniorer Damer) 5 - 2 Jacob Leijon, Anders Westerberg Tullingehallen
2015-04-12 14:00 Kvartsfinal 2 150207002 Täby FC (Damer Div 1) - Kungsängens IF DJ (Juniorer Damer) 6 - 3 Anders Westerberg, Jacob Leijon Tullingehallen
2015-04-19 10:00 Semifinal 1 150207005 Tyresö Trollbäcken IBK (Juniorer Damer) - Täby FC (Damer Div 1) 6 - 5 Jacob Leijon, Robert Jäderlund Västertorpshallen
2015-04-19 11:40 Semifinal 2 150207006 Älvsjö AIK (Juniorer Damer) - Huddinge IK DJ (Juniorer Damer) 7 - 4 Robert Jäderlund, Jacob Leijon Västertorpshallen
2015-04-25 17:30 Final 150207007 Tyresö Trollbäcken IBK (Juniorer Damer) - Älvsjö AIK (Juniorer Damer) 4 - 10 Jacob Leijon, Robert Jäderlund Tyresöhallen
Slutspel F12
Tid Omgång Matchnr Match Resultat Domare Plats
2015-04-11 14:40 Kvartsfinal 3 150205003 Huddinge IK F02 (Flickor 12) - Älvsjö AIK (Flickor 12) 5 - 1 Ebba Kronwall, Virve Bjerkefeldt Åkersberga Sporthall A
2015-04-11 15:50 Kvartsfinal 2 150205002 Värmdö IF (Flickor 12) - FBI Tullinge F02/01 (Flickor 12) 4 - 3 Virve Bjerkefeldt, Ebba Kronwall Åkersberga Sporthall A
2015-04-11 20:00 Kvartsfinal 1 150205001 Åkersberga IBF (Flickor 12) - 8:a F12S 5 - 0 Åkersberga Sporthall A
2015-04-11 21:15 Kvartsfinal 4 150205004 Vallentuna IBK (Flickor 12) - 7:a F12S 5 - 0 Åkersberga Sporthall A
2015-04-19 10:00 Semifinal 1 150205005 Åkersberga IBF (Flickor 12) - Värmdö IF (Flickor 12) 5 - 0 Tobias Berger, Emilia Tuomela Sköndalshallen
2015-04-19 11:10 Semifinal 2 150205006 Vallentuna IBK (Flickor 12) - Huddinge IK F02 (Flickor 12) 1 - 4 Emilia Tuomela, Tobias Berger Sköndalshallen
2015-04-26 10:00 Final 150205007 Åkersberga IBF (Flickor 12) - Huddinge IK F02 (Flickor 12) 4 - 2 Virve Bjerkefeldt, Ebba Kronwall Tyresöhallen
Slutspel F13
Tid Omgång Matchnr Match Resultat Domare Plats
2015-04-12 10:00 Kvartsfinal 1 150204001 Huddinge IBS (Flickor 13) - FBI Tullinge F02/01 (Flickor 13) 5 - 0 David Berger, Tobias Berger Hässelbyhallen
2015-04-12 11:10 Kvartsfinal 4 150204004 Huddinge IK F01 (Flickor 13) - Hammarby IF IBF (Flickor 13) 5 - 2 Tobias Berger, David Berger Hässelbyhallen
2015-04-12 12:20 Kvartsfinal 3 150204003 Hässelby SK IBK F01 Div 1 (Flickor 13) - Ingarö IF (Flickor 13) 1 - 2 Linda Forslund, Elin Carlberg-Börjes Hässelbyhallen
2015-04-12 13:30 Kvartsfinal 2 150204002 Tumba GOIF (Flickor 13) - Älvsjö AIK (Flickor 13) 2 - 3 e.str. Linda Forslund, Elin Carlberg-Börjes Hässelbyhallen
2015-04-19 12:20 Semifinal 1 150204005 Huddinge IBS (Flickor 13) - Älvsjö AIK (Flickor 13) 2 - 0 Linda Forslund, Elin Carlberg-Börjes Värmdö sporthall
2015-04-19 13:30 Semifinal 2 150204006 Huddinge IK F01 (Flickor 13) - Ingarö IF (Flickor 13) 2 - 3 e.förl. Linda Forslund, Elin Carlberg-Börjes Värmdö sporthall
2015-04-25 11:30 Final 150204007 Huddinge IBS (Flickor 13) - Ingarö IF (Flickor 13) 7 - 2 Linda Forslund, Elin Carlberg-Börjes Tyresöhallen
Slutspel F14
Tid Omgång Matchnr Match Resultat Domare Plats
2015-04-11 13:20 Kvartsfinal 3 150211003 Täby FC (Flickor 14) - Kungsängens IF F00 (Flickor 14) 7 - 1 Daniel Eriksson, Mattias Lönnborg Kvarnängshallen
2015-04-11 14:30 Kvartsfinal 2 150211002 Nynäshamns IBK F-00 (Flickor 14) - FBI Tullinge F99/00 (Flickor 14) 3 - 6 Daniel Eriksson, Mattias Lönnborg Kvarnängshallen
2015-04-11 20:00 Kvartsfinal 1 150211001 Nacka Wallenstam IBK (Flickor 14) - 1:a F142 2:a poängkvot 5 - 0 Kvarnängshallen
2015-04-11 21:15 Kvartsfinal 4 150211004 Bele Barkarby IF IBF (Flickor 14) - 1:a F142 1:a poängkvot 5 - 0 Kvarnängshallen
2015-04-19 10:00 Semifinal 1 150211005 Nacka Wallenstam IBK (Flickor 14) - FBI Tullinge F99/00 (Flickor 14) 4 - 1 Fadi Saffo, Daniel Eriksson Viksjö Sporthall
2015-04-19 11:10 Semifinal 2 150211006 Bele Barkarby IF IBF (Flickor 14) - Täby FC (Flickor 14) 4 - 5 e.str. Fadi Saffo, Daniel Eriksson Viksjö Sporthall
2015-04-26 13:00 Final 150211007 Nacka Wallenstam IBK (Flickor 14) - Täby FC (Flickor 14) 4 - 2 Thomas Wargkelius, Christian Ljunggren Tyresöhallen
Slutspel F15
Tid Omgång Matchnr Match Resultat Domare Plats
2015-04-12 10:00 Kvartsfinal 1 150210001 Bele Barkarby IF IBF (Flickor 15) - 1:a F152 5 - 0 Torvalla Sporthall
2015-04-12 11:10 Kvartsfinal 4 150210004 Täby FC (Flickor 15) - 7:a F151 5 - 0 Torvalla Sporthall
2015-04-12 12:20 Kvartsfinal 3 150210003 Älvsjö AIK (Flickor 15) - Sundbybergs IK (Flickor 15) 5 - 2 Tobias Hagelin, Filip Ekstrand Torvalla Sporthall
2015-04-12 13:30 Kvartsfinal 2 150210002 Värmdö IF (Flickor 15) - Rotebro IS IBK (Flickor 15) 4 - 1 Tobias Hagelin, Filip Ekstrand Torvalla Sporthall
2015-04-19 13:40 Semifinal 1 150210005 Bele Barkarby IF IBF (Flickor 15) - Värmdö IF (Flickor 15) 4 - 0 Filip Ekstrand, Tobias Hagelin Sjöstadshallen
2015-04-19 14:50 Semifinal 2 150210006 Täby FC (Flickor 15) - Älvsjö AIK (Flickor 15) 8 - 3 Filip Ekstrand, Tobias Hagelin Sjöstadshallen
2015-04-25 14:30 Final 150210007 Bele Barkarby IF IBF (Flickor 15) - Täby FC (Flickor 15) 3 - 0 Tobias Hagelin, Filip Ekstrand Tyresöhallen
Slutspel F16
Tid Omgång Matchnr Match Resultat Domare Plats
2015-04-12 15:40 Kvartsfinal 1 150209001 Vendelsö IK (Flickor 16) - Hässelby SK IBK F98 Div 1 (Flickor 16) 4 - 3 Madelene Westerberg, Daniel Kölborn Prästängshallen
2015-04-12 16:50 Kvartsfinal 4 150209004 Täby FC (Flickor 16) - Bele Barkarby IF IBF (Flickor 16) 3 - 2 Daniel Kölborn, Madelene Westerberg Prästängshallen
2015-04-12 18:00 Kvartsfinal 3 150209003 Huddinge IK F99 (Flickor 16) - Bro IK (Flickor 16) 6 - 1 Emil Glenngård, Vilhelm Nordström Prästängshallen
2015-04-12 19:10 Kvartsfinal 2 150209002 Sköndals IK (Flickor 16) - Åkersberga IBF (Flickor 16) 4 - 5 Vilhelm Nordström, Emil Glenngård Prästängshallen
2015-04-19 14:40 Semifinal 1 150209005 Vendelsö IK (Flickor 16) - Åkersberga IBF (Flickor 16) 5 - 3 Vilhelm Nordström, Emil Glenngård Sköndalshallen
2015-04-19 15:50 Semifinal 2 150209006 Täby FC (Flickor 16) - Huddinge IK F99 (Flickor 16) 2 - 4 Vilhelm Nordström, Emil Glenngård Sköndalshallen
2015-04-26 16:00 Final 150209007 Vendelsö IK (Flickor 16) - Huddinge IK F99 (Flickor 16) 3 - 1 Emil Glenngård, Vilhelm Nordström Tyresöhallen

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis