Pantamera Junior Division 1 (2014/15)

Gruppspel
Herrjuniorer division 1
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2014-09-13 11:00 150025001 Farsta IBK (A) - Huddinge IBS (A) 4 - 5 Tobias Berger, Mattias Lönnborg Farstahallen 1
2014-09-14 09:00 150025003 Hässelby SK IBK (A) - Järfälla IBK (A) 3 - 8 Roland Nester, Aldin Imamovic Hässelbyhallen
2014-09-14 11:00 150025004 Täby FC (A) - Värmdö IF (A) 7 - 1 Kari Karke, Peter Eriksson Tibblehallen CC
2014-09-14 11:15 150025002 Älvsjö AIK (A) - Salems IF (A) 12 - 3 Arash Sohrevardi, Christian Ljunggren Västertorpshallen
2014-09-14 19:00 150025005 Nacka Wallenstam IBK (A) - Tyresö Trollbäcken IBK (A) 3 - 6 Tobias Berger, Martin Johansson Ormingehallen
2014-09-19 20:00 150025010 Huddinge IBS (A) - Nacka Wallenstam IBK (A) 3 - 4 Tobias Berger, Patric Terelius Tomtbergahallen
2014-09-20 15:00 150025009 Salems IF (A) - Farsta IBK (A) 2 - 1 Marko Maikkunen, Aarre Hietanen Skogsängshallen
2014-09-21 11:00 150025007 Värmdö IF (A) - Hässelby SK IBK (A) 11 - 2 Shari Tingman, Mikael Andersson Värmdö sporthall
2014-09-21 12:30 150025008 Järfälla IBK (A) - Älvsjö AIK (A) 5 - 9 Mattias Lönnborg, Mathias Olofsson Kallhälls sporthall
2014-09-21 13:30 150025006 Tyresö Trollbäcken IBK (A) - Täby FC (A) 4 - 4 David Berger, Tobias Berger Tyresöhallen
2014-10-04 16:45 150025013 Hässelby SK IBK (A) - Tyresö Trollbäcken IBK (A) 4 - 7 David Berger, Tobias Berger Hässelbyhallen
2014-10-05 11:00 150025015 Salems IF (A) - Huddinge IBS (A) 3 - 2 David Berger, Anders Westerberg Skogsängshallen
2014-10-05 13:00 150025014 Täby FC (A) - Nacka Wallenstam IBK (A) 7 - 1 Oskar Sevefjord, Christian Högberg Tibblehallen CC
2014-10-05 19:00 150025012 Älvsjö AIK (A) - Värmdö IF (A) 6 - 2 David Berger, Tobias Berger Skärholmshallen
2014-10-09 20:45 150025011 Farsta IBK (A) - Järfälla IBK (A) 7 - 7 Robin Karke, Arash Sohrevardi Farstahallen 4
2014-10-11 17:00 150025017 Tyresö Trollbäcken IBK (A) - Älvsjö AIK (A) 5 - 6 Jacob Leijon, Fabian Fahimi Strandhallen - Tyresö
2014-10-12 12:45 150025020 Huddinge IBS (A) - Täby FC (A) 4 - 7 Christoffer Markovski, Tobias Sonesson Huddingehallen
2014-10-12 17:00 150025018 Värmdö IF (A) - Farsta IBK (A) 8 - 6 Madelene Westerberg, David Berger Värmdö sporthall
2014-11-12 21:00 150025016 Nacka Wallenstam IBK (A) - Hässelby SK IBK (A) 2 - 5 Jacob Leijon, Jakob Westerlund Ormingehallen
2014-12-09 20:00 150025019 Järfälla IBK (A) - Salems IF (A) 6 - 5 Tobias Berger, Mattias Nordlund Kallhälls sporthall
2014-10-17 19:45 150025023 Hässelby SK IBK (A) - Täby FC (A) 7 - 8 Jacob Leijon, Christian Högberg Hässelbyhallen
2014-10-19 15:30 150025022 Älvsjö AIK (A) - Nacka Wallenstam IBK (A) 3 - 3 Elis Erbing, Martin Johansson Västertorpshallen
2014-10-21 20:00 150025024 Järfälla IBK (A) - Huddinge IBS (A) 3 - 5 Rohnny Åhman, Jörgen Olsson Kallhälls sporthall
2014-10-22 20:15 150025021 Farsta IBK (A) - Tyresö Trollbäcken IBK (A) 7 - 6 Kari Karke, Robin Karke Farstahallen 1
2014-12-14 11:00 150025025 Salems IF (A) - Värmdö IF (A) 6 - 5 Robert Jäderlund, Jacob Leijon Skogsängshallen
2014-11-09 12:30 150025026 Täby FC (A) - Älvsjö AIK (A) 6 - 6 Michael Selg, Fabian Fahimi Tibblehallen CC
2014-11-09 13:45 150025029 Värmdö IF (A) - Järfälla IBK (A) 4 - 9 Fadi Saffo, Roland Nester Värmdö sporthall
2014-11-09 16:00 150025030 Huddinge IBS (A) - Hässelby SK IBK (A) 7 - 7 David Berger, Anders Westerberg Huddingehallen
2014-11-09 19:00 150025027 Nacka Wallenstam IBK (A) - Farsta IBK (A) 6 - 7 Madelene Westerberg, Emilia Tuomela Ormingehallen
2014-11-10 19:00 150025028 Tyresö Trollbäcken IBK (A) - Salems IF (A) 3 - 4 Kari Karke, Peter Eriksson Strandhallen - Tyresö
2014-11-15 11:15 150025032 Älvsjö AIK (A) - Hässelby SK IBK (A) 13 - 3 David Berger, Tobias Berger Västertorpshallen
2014-11-15 13:15 150025035 Salems IF (A) - Nacka Wallenstam IBK (A) 5 - 4 Christoffer Markovski, Adam Nikolausson Skogsängshallen
2014-11-16 11:30 150025034 Järfälla IBK (A) - Tyresö Trollbäcken IBK (A) 7 - 6 Elis Erbing, Martin Johansson Kallhälls sporthall
2014-11-16 17:00 150025031 Farsta IBK (A) - Täby FC (A) 7 - 10 Roland Nester, Simon Bernhardsson Farstahallen 1
2014-11-16 20:30 150025033 Värmdö IF (A) - Huddinge IBS (A) 4 - 1 Robin Karke, Arash Sohrevardi Värmdö sporthall
2014-11-23 13:15 150025039 Tyresö Trollbäcken IBK (A) - Värmdö IF (A) 9 - 2 Ted Bruzelius, Björn Larsson Tyresöhallen
2014-11-29 16:45 150025038 Nacka Wallenstam IBK (A) - Järfälla IBK (A) 2 - 4 David Berger, Johan Jäderlund Ormingehallen
2014-11-30 16:30 150025037 Täby FC (A) - Salems IF (A) 12 - 8 Nicklas Sundgren, Robert Jäderlund Tibblehallen CC
2014-11-30 20:15 150025036 Hässelby SK IBK (A) - Farsta IBK (A) 2 - 6 Kari Karke, Arash Sohrevardi Hässelbyhallen
2014-12-12 20:00 150025040 Huddinge IBS (A) - Älvsjö AIK (A) 6 - 5 Arash Sohrevardi, Robin Karke Tomtbergahallen
2014-12-05 19:45 150025041 Farsta IBK (A) - Älvsjö AIK (A) 6 - 6 Roland Nester, Mattias Nordlund Farstahallen 3
2014-12-07 11:00 150025045 Salems IF (A) - Hässelby SK IBK (A) 9 - 5 Mattias Lönnborg, Mathias Olofsson Skogsängshallen
2014-12-07 13:30 150025042 Tyresö Trollbäcken IBK (A) - Huddinge IBS (A) 9 - 5 Robin Karke, Arash Sohrevardi Tyresöhallen
2014-12-07 15:30 150025043 Värmdö IF (A) - Nacka Wallenstam IBK (A) 4 - 10 Hampus Fändrik, Peter Larsson Värmdö sporthall
2014-12-07 20:30 150025044 Järfälla IBK (A) - Täby FC (A) 5 - 13 Mattias Lönnborg, Björn Larsson Jakobsbergs Sporthall
2014-10-18 16:30 150025049 Salems IF (A) - Älvsjö AIK (A) 4 - 2 Fabian Fahimi, Peter Larsson Skogsängshallen
2014-12-19 20:00 150025050 Huddinge IBS (A) - Farsta IBK (A) 3 - 1 Kari Karke, Arash Sohrevardi Tomtbergahallen
2014-12-20 13:15 150025048 Järfälla IBK (A) - Hässelby SK IBK (A) 6 - 7 Jacob Leijon, Linus Warrenstein Jakobsbergs Sporthall
2014-12-21 15:15 150025047 Värmdö IF (A) - Täby FC (A) 4 - 7 Jakob Westerlund, Jacob Leijon Värmdö sporthall
2014-12-21 18:15 150025046 Tyresö Trollbäcken IBK (A) - Nacka Wallenstam IBK (A) 6 - 5 Martin Johansson, Robert Jäderlund Tyresöhallen
2015-01-10 17:00 150025051 Farsta IBK (A) - Salems IF (A) 3 - 5 Roland Nester, Thomas Bégat Farstahallen 1
2015-01-11 12:45 150025052 Älvsjö AIK (A) - Järfälla IBK (A) 0 - 4 Martin Johansson, Thomas Gjutarenäfve Västertorpshallen
2015-01-11 17:15 150025055 Nacka Wallenstam IBK (A) - Huddinge IBS (A) 4 - 4 David Berger, Tobias Berger Ormingehallen
2015-01-11 18:00 150025053 Hässelby SK IBK (A) - Värmdö IF (A) 6 - 5 Mattias Nordlund, Jacob Leijon Hässelbyhallen
2015-01-12 20:00 150025054 Täby FC (A) - Tyresö Trollbäcken IBK (A) 3 - 5 Tobias Berger, David Berger Strandhallen - Tyresö
2015-01-18 11:15 150025057 Tyresö Trollbäcken IBK (A) - Hässelby SK IBK (A) 11 - 2 Fredrik Berglund Sonesson, Mattias Lönnborg Tyresöhallen
2015-01-18 15:30 150025058 Värmdö IF (A) - Älvsjö AIK (A) 6 - 3 Martin Johansson, Adam Nikolausson Värmdö sporthall
2015-01-20 20:00 150025059 Järfälla IBK (A) - Farsta IBK (A) 3 - 4 Christian Högberg, Jakob Westerlund Kallhälls sporthall
2015-02-18 20:30 150025060 Huddinge IBS (A) - Salems IF (A) 0 - 3 Elis Erbing, Martin Johansson Huddingehallen
2015-02-18 20:45 150025056 Nacka Wallenstam IBK (A) - Täby FC (A) 7 - 5 Tobias Berger, David Berger Ormingehallen
2014-11-08 18:00 150025065 Salems IF (A) - Järfälla IBK (A) 2 - 7 Fredrik Berglund Sonesson, Kent Budell Skogsängshallen
2015-01-23 19:45 150025061 Farsta IBK (A) - Värmdö IF (A) 2 - 2 Robert Jäderlund, Jacob Leijon Farstahallen 3
2015-01-25 09:45 150025064 Täby FC (A) - Huddinge IBS (A) 6 - 2 David Berger, Tobias Berger Tibblehallen CC
2015-01-25 11:15 150025062 Älvsjö AIK (A) - Tyresö Trollbäcken IBK (A) 4 - 5 Marko Maikkunen, Aarre Hietanen Västertorpshallen
2015-01-25 13:00 150025063 Hässelby SK IBK (A) - Nacka Wallenstam IBK (A) 4 - 4 Mattias Nordlund, Thomas Bégat Hässelbyhallen
2015-02-01 10:30 150025066 Täby FC (A) - Hässelby SK IBK (A) 4 - 6 Aarre Hietanen, Marko Maikkunen Tibblehallen CC
2015-02-01 13:00 150025067 Nacka Wallenstam IBK (A) - Älvsjö AIK (A) 6 - 2 Fabian Fahimi, Simon Bernhardsson Ormingehallen
2015-02-01 14:30 150025068 Tyresö Trollbäcken IBK (A) - Farsta IBK (A) 1 - 6 Nihada Cenanovic, Anders Westerberg Tyresöhallen
2015-02-01 14:30 150025069 Värmdö IF (A) - Salems IF (A) 6 - 4 Aarre Hietanen, Kari Malmros Värmdö sporthall
2015-02-04 20:15 150025070 Huddinge IBS (A) - Järfälla IBK (A) 8 - 3 Christian Högberg, Roland Nester Huddingehallen
2015-02-07 14:30 150025071 Farsta IBK (A) - Nacka Wallenstam IBK (A) 3 - 2 Anders Westerberg, Jonas Djäken Farstahallen 1
2015-02-08 12:00 150025075 Salems IF (A) - Tyresö Trollbäcken IBK (A) 2 - 9 Christoffer Markovski, Tobias Sonesson Skogsängshallen
2015-02-08 12:45 150025072 Älvsjö AIK (A) - Täby FC (A) 9 - 4 Nihada Cenanovic, Mattias Lönnborg Västertorpshallen
2015-02-08 16:00 150025073 Hässelby SK IBK (A) - Huddinge IBS (A) 8 - 10 Simon Bernhardsson, Johan Jäderlund Hässelbyhallen
2015-02-08 19:00 150025074 Järfälla IBK (A) - Värmdö IF (A) 5 - 9 David Berger, Tobias Berger Jakobsbergs Sporthall
2015-02-13 20:00 150025080 Huddinge IBS (A) - Värmdö IF (A) 6 - 4 Robert Jäderlund, Aldin Imamovic Tomtbergahallen
2015-02-14 15:15 150025076 Hässelby SK IBK (A) - Älvsjö AIK (A) 4 - 6 Per-Ove Duvert, Roger Öfversten Hässelbyhallen
2015-02-15 10:30 150025077 Täby FC (A) - Farsta IBK (A) 2 - 9 Marko Maikkunen, Aarre Hietanen Tibblehallen CC
2015-02-15 19:15 150025079 Tyresö Trollbäcken IBK (A) - Järfälla IBK (A) 8 - 5 David Berger, Tobias Berger Tyresöhallen
2015-03-06 19:30 150025078 Nacka Wallenstam IBK (A) - Salems IF (A) 4 - 10 Christoffer Markovski, Martin Johansson Ormingehallen
2015-02-07 18:45 150025085 Salems IF (A) - Täby FC (A) 8 - 9 Roland Nester, Kent Budell Skogsängshallen
2015-03-08 12:15 150025082 Älvsjö AIK (A) - Huddinge IBS (A) 2 - 4 Patric Terelius, Shari Tingman Västertorpshallen
2015-03-08 16:00 150025083 Värmdö IF (A) - Tyresö Trollbäcken IBK (A) 4 - 5 Bjarne Hekkelstrand, Thomas Bégat Värmdö sporthall
2015-03-10 20:00 150025084 Järfälla IBK (A) - Nacka Wallenstam IBK (A) 5 - 4 Tobias Berger, Robert Jäderlund Kallhälls sporthall
2015-03-11 20:15 150025081 Farsta IBK (A) - Hässelby SK IBK (A) 11 - 6 Jacob Leijon, Robert Jäderlund Farstahallen 1
2015-03-13 19:15 150025086 Älvsjö AIK (A) - Farsta IBK (A) 6 - 3 Elis Erbing, Patric Terelius Olympen Arena
2015-03-13 19:45 150025087 Hässelby SK IBK (A) - Salems IF (A) 3 - 7 Tobias Berger, Adam Nikolausson Hässelbyhallen
2015-03-14 15:15 150025089 Nacka Wallenstam IBK (A) - Värmdö IF (A) 6 - 6 Thomas Gjutarenäfve, Daniel Kölborn Ormingehallen
2015-03-15 09:15 150025088 Täby FC (A) - Järfälla IBK (A) 5 - 8 Bjarne Hekkelstrand, Thomas Bégat Tibblehallen CC
2015-03-15 14:45 150025090 Huddinge IBS (A) - Tyresö Trollbäcken IBK (A) 1 - 6 Aarre Hietanen, Christoffer Markovski Huddingehallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Tyresö Trollbäcken IBK (A) 18 12 1 5 111-74 37 37
2. Salems IF (A) 18 11 0 7 90-93 -3 33
3. Täby FC (A) 18 10 2 6 119-101 18 32
4. Järfälla IBK (A) 18 9 1 8 100-101 -1 28
5. Älvsjö AIK (A) 18 8 3 7 100-79 21 27
6. Farsta IBK (A) 18 8 3 7 93-82 11 27
7. Huddinge IBS (A) 18 8 2 8 76-83 -7 26
8. Värmdö IF (A) 18 6 2 10 87-100 -13 20
9. Nacka Wallenstam IBK (A) 18 4 4 10 77-89 -12 16
10. Hässelby SK IBK (A) 18 4 2 12 84-135 -51 14
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis